Jump to content
Sign in to follow this  
CocoTeam

Kookosõli kogu perele

Recommended Posts

Umbes kaks aastat tagasi, kui me hakkasime mõtlema kookosõli maaletoomisele, ei osanud me ette näha, kui keeruliseks selle õige valimine osutub. Siinkohal võib öelda, et paber kannatab kõike ja kui oleksime uskunud esimest ettejuhtuvat pakkujat, kes kirjutas oma tootest ilusa jutu ja väitis, et nende õli on maailma parim, siis ei saaks me kindlasti täna oma klientide ees seista ja ausa näoga kinnitada, et meie kookosõli on parim.
Pakkujaid oli palju ja kõige kindlam viis teada saada on ikka ise omal nahal järgi proovida. Tellisime võimalikult paljudelt tootjatelt näidiseid ja hakkasime katsetama. Tegime süüa, määrisime nahale ja juustesse, andsime sõpradele proovida jne. Mõned kookosõlid olid värvuselt liiga kollased, mõnel jäid sulades tükid sisse või jättis toidule väga tugeva kõrvalmaitse. Katsetasime kuskil aasta aega erinevate tootjate õlisid, kuni lõpuks leidsime Sri Lankalt meie jaoks selle parima, mida saame ka kõikidele teistele soovitada, GoldenSand 100% külmpressitud kookosõli. 
Miks me aga peaksime kookosõli kasutama?
Nimelt sisaldab kookosõli triglütseriide,  mis on vajalik energia varuallikas. See tähendab, et triglütseriidid imenduvad läbi sooleseina otse maksa ja kasutatakse seal ära energiaks. Sellel põhinebki kookosõli rasva ladestumist ära hoidev ja kaalu langetav toime.
Minul on kodus alati kaks purki kookosõli, millest ühte kasutan köögis ja teist vannitoas. Valmistan sellega nii soolaseid kui ka magusaid toite. Näiteks kana või kala praadimisel on tunda küll kookose lõhna kuid valmistoidus on see minimaalne või praktiliselt olematu. Positiivne on ka see, et kookosõliga saab kõrgetel temperatuuridel küpsetada ning ei teki mingit rasva põlemise lõhna, mis on paljudele teistele õlidele omane.
Nagu ma mainisin on mul alati üks purk ka vannitoas, sest kookosõli on suurepärane naha- ja juuksehoolduseks. Sellega saab väga edukalt eemaldada ka veekindla meigi ja ühtlasi niisutab ning toidab nahka piisavalt ilma, et oleks vajadus teiste poes müüdavate näopuhastusvahendite järele.
Kas olete kunagi mõelnud, et kuidas näiteks India naistel on nii ilusad, läikivad ja tihedad juuksed?
Vastus on lihtne, nende igapäevane juuksehooldusvahend ongi kookosõli, mis säilitab juuste loomuliku niiskuse ning aitab juustel kasvada tervematena.
Huvitav fakt kookosõli kohta on ka see, et õlides sisalduvad pähklid on enamasti korjatud kasutades selleks loomtööjõudu. Väga paljudes kookosistandustes koolitatakse välja ahvid spetsiaalselt kookospähkleid korjama. Ahvid on aheldatud kettide külge ja enamasti alatoidetud ning peavad tegema väga pikki tööpäevi. Pähklite korjamiseks kasutatakse ahve, sest nad on puudel ronimises ja pähklite korjamises inimestest kiiremad ning neile ei pea selle eest maksma. See liigitub aga loomapiinamise alla ja just selle argumendi tõttu ei ole paljud veganid enam nõus igasugust kookosõli ostma. Meie aga saame kinnitada, et GoldenSand kookosõlis sisalduvad pähklid on korjatud täiskasvanud inimeste poolt ning keegi ei ole pidanud selle tõttu kannatama. 
Väga põnev oleks teada, kuidas teil kookosõli kasutamisega lood on.
Kuidas kasutate? Kas olete pidanud kunagi kookosõlis pettuma? Millistes toitudes õli kasutate?

 

 

 

Copy of Terli Meister.png

Kõik suurused saadaval siin: https://fitshop.fitness.ee/otsing/0/search/goldensand/?fbclid=IwAR091AePQOOtKpWBSc-L4OGNWGtIHGDILG7yK6lt8PxVNRa5bgULFQHdOpU

Edited by Arnold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suure rõõmuga  alustan ka omalt poolt vestlust  jagades teiega oma “kookospallikeste” retsepti.

Mulle väga meeldib katsetada erinevaid maitseid ja vist kordagi pole õnnestunud teha täpselt sama maitsega tervislikke maiustusi. Kes mind tunnevad, teavad, et armastan väga magusat.  Et saaksin nautida maitsvaid lemmikuid ja säilitada ka hea vorm, olen pidevalt katsetamas uusi lemmikuid. 

 

Terviseamps GoldenSand naturaalse kookosõliga
Koostis:
120g india pähkleid
80g kuivatatud aprikoose
30g vadakuvalgupulbrit (šokolaadi, kookose või vanilje maitselist, eelista naturaalse koostisega)
40g GoldenSand orgaanilist kookosõli
20g tšiia seemneid
Kaunistamiseks kookoshelbeid

Valmistamine

Tükelda aprikoosid ning töötle kõik koostisosad blenderis või saumikseri abil ühtlaseks massiks. Veereta märgade käte vahel väikesed pallikesed. Veereta valmis pallikesed kookoshelveste segust läbi. Lase terviseampsudel külmikus mõne tunni jagu taheneda. Naudi tervisikku energiaampsu.
Valgupulber mõjutab suuresti energiaampsu maitset. Vali selline valgupulber mis oleks sulle maitselt meeldiv ning koostis naturaalne. Võid kasutada ka taimseid valgupulbreid.

 

Head katsetamist!

49699932_361285221340210_2599909399812112384_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×