Jump to content
jricca

Vegani teekond suuremaks saamiseks

Recommended Posts

Tänapäeva tavainimese toitumise võib tegelikult niimoodi kokku võtta-  võimalikult väheste tervisekahjudega võimalikult palju suhkrut endale sisse süüa. See, et tänapäeva meditsiinil ja toitumisteadusel on uurimisobjektideks ainult sellised inimesed, kes hommikust õhtuni ennast erinevas vormis suhkruga laadivad, ei tähenda, et need järeldused, mis sealt tehakse, on kõik ainuõiged.

 

"Puu- ja köögiviljad sisaldavad palju vett, kiudaineid, vitamiine, mineraalaineid ja bioaktiivseid ühendeid, kuid vähe rasvu ning annavad suhteliselt vähe energiat, mistõttu aitavad kehakaalu kontrolli all hoida"-loe, kui sa sööd endal kõhu puuviljadest ja juurviljadest punni, ei ole sul enam ruumi kooki sinna otsa süüa ja sa kahjustad oma tervist vähem.

 

No mis maailmas on toidu reklaamimisel edukas lause "annab vähe energiat?" Ainult lodevas lääne ühiskonnas, kus keegi sissesöödud energiat ära ei kuluta.

Paljud meist üldse teavad, mis on kiudained? Et täpselt sellisel kujul, nagu sul see kiudaine ülevalt sisse läheb, ta ka tagant väljub? Et sa lased mingil põhjusel enda kehas mingit biomassi lihtsalt läbi ja see peab nüüd mingist otsast tervislik olema? Ja kuidas selle tervislikkust üldse uurida? Peaks ju olema mingisugune kontrollgrupp, kellest see kiudaine ei käi läbi ja siis võrdlema nende soolestike.  Äkki on neid kiudaineid selleks vaja järjest peale süüa, et see eelnev mass ikka ilusti välja saada? Igasugused detoxid on ju nii populaarsed, põhiliselt ongi tegu kogu kiudainete massi kehast väljsaamisega ilma uut peale võtmata. Ja siis tuntakse ennast korraks hästi, kuna keha ei saa uut taimemassi peale ja peav oma varudest toituma-rasvast ja lihastest.

 

 

Miline on TERVE loom, näiteks kass?

Nahk-täiesti veatu, ilma igasuguste kärnade ja punnideta.

Hambad täiesti korras terve elu.

Stabiilne energia, ei ole nii, et mingil hommikul ei viitsi jalgu alla võtta.

Kõht korras, ei lase peeru koguaeg, sitt ei ole vedel.

Vaimselt terve, ei hakka lambist kräunuma keset ööd.

 

Me peame täiesti elementaarseks, et loom selline välja näeb aga tead sa mõnda TERVET inimest? Mina ei tea. Vilets nahk või ülekaal on vähemalt, vaimne ebastabiilsus samuti. Hambaarstidele viiakse tuhandeid ja peetakse seda täiesti normaalseks. Aga kas see peaks olema normaalsus? 

 

Vaatasin mingit eesti arvamusfestivali veganitega, seal üks esivegan ütles rahulikult: 80% alustanud veganitest loobub sellest toitumisstiilist ja need on enamuses need, kes alustasid seda tervislikel põhjustel, mitte keskkonna ja loomade õiguste pärast. Mulle ausaltöeldes sellest piisab.

Jälgi ohumärke:

Valge nägu, tumedad silmaalused-aneemia

Katkised hambad, hõredad juuksed-vitamiinipuudus, mineraalainete puudus

Kõht pidevalt lahti, gaasid-rikutud soolestiku mikrofloora

kortsud alla 40 eluaastat

Maailma mustvalgelt nägemine, pidev vaidlushimu, autoriteetide pimesi austamine-vaimne tervis pole hea.

Meestel lihaste kadumine, seksiisu kadumine, kuivetunud olek-testosterooni tase madal.

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
4 tundi tagasi, Angelo ütles:

Kui 4 aastasele lapsele anda b12 toidulisandit ja  kasvatada teda kui veganit on see tervislikum kui segatoidulist? 

ma ei oska seda öelda.. kui me võtame uuringud aluseks, siis ilmselgelt tuleks kasvatada laps vegantoidul. nende uuringutega on nii, et valimis on väga erinevad inimsed. nt kui üks grupp valimist on segatoidulised, siis seal on kõike: ilmselt on ülekaalulisi, kes toituvad suuresti kiir- ja töödeldud toidust; samas on väga tervislikke segatoidulisi, kes söövad loomset mõõdukalt ning tegelevad spordiga; ilmselt on toitumishäirete käes vaevlejaid; leidub inimesi, kes muidu on eeskujulikud toitujad, aga nt sünnipäevadel, nädalavahetustel lasevad asjad lappama ja ahmivad sisse ükskõik mida. AGA samamoodi on veganite valimiga: inimesed, kes ajavad näpuga, mida, kuidas ja kui palju tarbivad; leidub n-ö rämpstoidust toituvaid veganeid; leidub vahepealseid; leidub samuti toitumishäirete käes vaevlevaid jne. ühesõnaga uuringud löövad info kokku ja võrdlevad keskmisi. kui sa kasvatad last nagu n-ö tavalist last, kes sööb vahel kommi, joob limpsi, sööb mõne burgeri ja friikad jne, aga kodus hoolitsed, et ninaesise toiteväärtus on kõrge, siis uuringud toetavad paratamatult vegantoitumist. ma ei taha siin pilti joonistada, et veganid elavad igavesti, nad ei ela, nad surevad erinevatesse haigustesse, talvel saavad nohu, vähk varitseb riskigruppe jne, aga kui võrrelda neid kahte kõrvuti tänapäeva toitumissedelitega, siis veganitel on tõenäolisemalt kvaliteetsem elu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kvaliteetne elu on sellel, kes toitub mitmekesiselt. Vegan või mitte, see on teisejärguline. Tõenäosus, et vegan tarbib piisavas koguses vajalikke toitaineid on subjektiivne. Vegan toit võib potentsiialselt olla tervislik, lihasööja menüü ei koosne ilmtingimata burgeritest ja friikatest. Mingi eriti polaarne maailm inimesel.

Minu jaoks on arusaamatu, mille jaoks autor tõstis selle teema? Arusaadavalt inimeste nõuanded ega isiklik kogemus veganlusega teda ei huvita, mingid haledad repliigid tulevad vastu. No okei. Avastasid enda jaoks uue toitumiskava. Congrats. Millega meie saame aidata?

Muudetud kasutaja whiteheadsmatter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2 tundi tagasi, whiteheadsmatter ütles:

 Vegan toit võib potentsiialselt olla tervislik, lihasööja menüü ei koosne ilmtingimata burgeritest ja friikatest. Mingi eriti polaarne maailm inimesel.

ma pole seda väitnud, kui olen, siis tsiteeri mind vastavalt. :) 

 

Tsitaat

Minu jaoks on arusaamatu, mille jaoks autor tõstis selle teema? 

tead, kui maailmas on asjad arusaamatud, siis ei tasu rohkem pead vaevata ja võib edasi liikuda. ;) 

 

Tsitaat

Congrats. Millega meie saame aidata?

sinult ma pole mingisugust abi oodanud, võid edasi liikuda. ;) 

Muudetud kasutaja jricca poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×