Jump to content
alicewonsportland

Alice missioonil: offseason!

Recommended Posts

17 hours ago, SiimMe said:

Kuidas praeguse lihaste arenguga rahul oled? :)

 

 

Kui võrrelda arengut aegade algusest peale (ehk siis 2014. aasta lõpust, kui esimest korda sammud jõusaali seadsin) siis olen korralikult lihast just ülakehale peale saanud. Tol ajal olin küll laiade õlgadega, kuid kribu. Eks ma seetõttu hakkasingi saalis käima, et selga ja õlga suurust ja jõudu juurde saada - valmistusin Les Mills GRIT litsentsiks ja selles osas jäi puudu.

 

Kui nüüd vaadata reaalselt ettevalmistusperioodi, siis huvitav on jälgida, mis selle polstri alt välja tuleb. Massiperioodil ei saanud väga aru, mida need lihased seal peki all suure koormuse juures teevad ja kuidas muutuvad. Käisin üks aeg ka enda lihasmassi ja rasvaprotsenti mõõtmas (see oli siis 2015. sügisel, kui ma olin end suhteliselt käest ära lasknud), huvitav oleks nüüd võrdlusmomenti omada. Kuna nüüd saab mõõtma ainult saatekirjaga, pole olnud viitsimist organiseerima hakata. Keha proportsioonid lähevad kindlasti dieedi ajal tunduvalt paremaks, sest rasv sulab ja mida päev edasi, seda rohkem see pilt mulle meeldima hakkab :). Lihaste arengu osas võib alati öelda, et tahaks kiiremini ja tahaks rohkem ja tahaks pigem siia, aga eks see üks pika töö ja vaeva tulemus ole!

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 30/01/2017 at 3:14 PM, alicewonsportland said:

 

Eelnevalt koostatud ostunimekirjaga on poes käimine lapsemäng. Prismades on nüüdsest ka võimalus oma toidukraam netist tellida ning päeva pärast järgi minna (väldid ka mõttetuid oste).

 

 

Hei! Kuidas see ePrisma on muidu kui juurikaid ja puuvilju tellida- kas need on okeid värsked ja liha puhul kuupäevad ja kõik ok?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 2/10/2017 at 4:33 PM, piretlangsepp said:

 

Hei! Kuidas see ePrisma on muidu kui juurikaid ja puuvilju tellida- kas need on okeid värsked ja liha puhul kuupäevad ja kõik ok?

 

 

Hei!

 

Ma ise ei ole veel katsetanud. Mõtlesin paar nädalat tagasi proovida, aga kuna mul oli vaja samal õhtul kõik kätte saada,et preppima hakata, siis jäi katki... Isegi oleks päris huvitav teada, mis seisukorras ostukorvis just kergesti riknevad produktid on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

67 days and counting!

 

Vahepeal on olnud ajaga väga kitsas (ning ega ausalt öeldes ka praegu kiita ei ole). Põhiline energia kulub tööle, trennile, toitumise planeerimisele, uue kodu soetamisega seotud tegemistele ja toimetustele... Mulle kohaselt ei suuda ma tegevusetult istuda ning aeg-ajalt ehk korjan ka liiga palju uusi kohustusi kaela. :)

 

Treeningute osas jätkan süsteemi, kus nädalas on 5 jõutreeningut, 1 kardiotrenn ja 1 puhkepäev. Toitumise osas pole samuti muutusi, olen jätkuvalt 1800kcal peal ja ootan kaalulangust. Kord tiksub alla, kord tiksub üles. Kolm eelmist päeva olin 64,4kg ning täna hommikul ei olnud julgust kaalule astuda, sest endalegi üllatuseks kulus sel korral ainult kaks nädalat enne naiselike süsteemide "taasärkamist". Enamasti mõjutab kaalulangus naise organismi sel viisil, et päevade intervall muutub pikemaks või kaovad need sootuks. Ka treener ei osanud midagi öelda, kui kuulis, et intervall hoopis lühemaks jäänud (jah, räägin treeneriga ka sellistel teemadel :D ). Eile oli seetõttu õhtul väga halb enesetunne - olin paistes kui õhupall (alakõht + seedimine) ja keha vett ka välja ei andnud. Vee mitte välja andmine on eriti hästi näha öösel - kui ma muidu ikka jooksen 2-3 (vahel ka 4-5) korda tualeti vahet, siis näiteks täna öösel oli skoor ümmargune null. 

 

Anomaalia tõttu läks ka eilne jalatrenn aia taha. Läksin küll ilusti saali ja tegin soojenduseks 10 minutit ellipsil, seejärel küki 16x35kg soojendusseeria ning alustasin esimese tööseeriaga, kuid tundsin, et keha ja vaim ei suuda sellise enesetunde juures normaalselt talitada. Seega... Võtsin kangilt kettad maha, asetasin omale kohale ja läksin ülemisele korrusele tagasi, et kardiot teha. Ka kardio ei tulnud lihtsalt, kuid tehtud ta sai. Täna saan jalapäeva osas uuele katsele minna. Olen dieedi ajal õppinud oma keha kuulama, sest pole mõtet haavatavamas seisus organismile lisastressi tekitada. Tihtipeale on "no pain, no gain" mõtteviisist rohkem kahju kui kasu. 

 

Üle-eelmise nädalavahetuse poseerimisel sain Elerilt positiivset tagasisidet ning nõu, mida vahepeal harjutada. Esialgu oli küll veider rannabikiinides ja võistluskingades Sparta saalis ringi patseerida, aga lõpuks polnudki enam hull. Juba selle nädala lõpus lähen uuele kokkusaamisele ja saab veel tarkust juurde. Ostsime emaga kõik bikiinitarvikud vahepeal ära (ainult Swarovski kive juurde tarvis) ning ema alustas õmblemist (ta on mul ikka kuldsete kätega!). Ootan juba huviga, mis me koos valmis suudame meisterdada. Lähen märtsi keskel Hiiumaale ja siis saab proovida, kuidas bikiinid kehasse istuvad ja saab vajalikud muudatused sisse viia. Seni on noorem õde modelliks. Kui põhi on valmis, saan mina kivikeste liimimisega pihta hakata. Enne võistlusi töötleme veel 100% ideaalseks, sest kaalukaoga läheb sobivus ju paigast ära. Kindlasti kirjutan peale bikiinide valmimist ka õmblemisega seotud kulutustest ning võrdlen seda turul pakutavate hindadega. Algus tehtud:

 

IMG_20170217_075245_185.thumb.jpg.3d3a0d6894ce88d4dea7fab0c8aeb794.jpg

 

Eelmisel nädalal tundsin, et erinevad isud võtavad võimust ning laupäeva õhtul enne noormehe saalihokimängule minekut otsustasin treeneriga oma muret jagada ja nõu saada. Ühiselt leppisime kokku, et pühapäev saab olema viisaka cheat-i päev. Mida see tähendas? Kaloraaži tõstsime kuni 150kcal, et rohkem mänguruumi anda, kuid sel päeval ei mänginud makrod absoluutselt rolli. Päeva jooksul sain oma isusid rahuldada ja päev nägi välja selline:

 

1 ICA I love Eco kakao 10
Munavalge. Balticovo 130
  Laima 90% šokolaad 16
  Helbed Kaera nisukliidega. Nordic 50
  Kohv 200
  Hera80 Fast shokolaadi 25
  Nutella kreem 15
  Juust Eesti Juust. Valio 5
  Omega3 Lemon. Lysi 2
2 Täisteracroissant 70
Meridian coconut ja peanut butter 15
  Jacobs 3in1 15
  Grabover kisses 30
  Nesquik helbed 20
  Krisprolls wholegrain complet 16
3 Skyr shoko-vanilje 170
  Kookosküpsis 20
4 Santa Maria original tortilla 40
Kanafilee jahutatud. Tallegg 170
  Rainbow Tex Mexican Fajita Spice Mix 10
  Paprika 50
  Šampinjonid värsked 100
  Bulgaaria jogurt 40
  Lehtsalat 30
  Mugulsibul 30
  Avokaado 50

 

 

Sain oma menüüsse mahutatud nii Nutella, croissant-i, Jacobsi 3in1 suhkrupommi, neegrimusi kommid, Nesquik helbed, kookosküpsise... Ja sealjuures mahtusin 1900kcal sisse! Õhtul tegin endale ja noormehele liharikkaid kanawrappe:

 

IMG_20170220_092043_062.thumb.jpg.fb38cf1e784cc4b828aeba6f63b0d381.jpg

 

Jällegi pilte hommikusest pudruvalikust:

58ac19d059f57_IMG_20170212_085143_217(1).thumb.jpg.17a7a22c6fe6ef6fe772037be29195f7.jpg

 

Isud said maandatud, kuid eks dieet annab ikka tunda. Pole enam eriti naljakas, kui oled 10kg kaalus alla tulnud ja tead, et vähemalt 5kg (59kg-ni) on minna (loodan, et 1800kcal juures ikkagi kaal veel langeb, sest ei taha kuidagi üldse toitu vähemaks võtta... ). Tujud on kõikuvamad ning mind on lihtsam rivist välja lüüa. Eks ma katsun ikkagi endale ja teistele võimalikult kergeks koormaks olla, kuid tahes tahtmata on mul iga päevaga lähedaste, sõprade ja kolleegide tugi olulisem. Eriti pean tänama oma noormeest, kes suudab ka kõige kehvematel momentidel mind maa peale tagasi tõmmata ja naeratuse näole tuua. :) 

 

Vastu pidada ja lõpuni minna! Kui teil on küsimusi/ettepanekuid, siis võite neid kirjutada foorumisse, Instagrami või ka Facebooki sõnumitesse. Või lihtsalt Spartas ligi astuda ja juttu teha (ärge laske mu trenniaegsest tõsisest näost end petta, ma tegelikult ei hammusta) :) Jällekirjutamiseni!

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle nädalake möödunud!

 

Võiksin isegi öelda, et ta möödus vuhinal, sest tegemist ja väljakutseid oli omajagu. Kui nädala alguses tundus, et tuleb mõnus lühike töönädal, mis annab rohkem vaba aega, siis kus sa sellega! Esmaspäevast kolmapäevani olin küll tööpostil ja võtsin neljapäeva (mis oli niigi lühendatud tööpäev) vabaks, kuid neli puhkepäeva said läbi enne kui alata jõudsid. Trennid, poseerimine, mealprep, pulmad, juubel, lauamänguõhtu, sanitaartehnika šoppamine... Kõigest siis täpsemalt...

 

Trenn

Treeningutes muutusi pole teinud ja jätkan ikka 5+1+1 süsteemi, jagades treeningud nädala peale vastavalt enesetundele ja planeeritud üritustele. Näiteks tundsin end teisipäeval saali minnes kehvasti ja lükkasin jalapäeva kolmapäevale. Selle asemel tegin pooletunnise kardiotrenni, sest pole mõtet punnitada, kui su keha vastu töötab ja mõte uitab. Lõppkokkuvõttes oli see hea otsus, sest kolmapäevane jalatrenn oli väga mõnus! 

Neljapäeval sain (/pidin) juba hommikul sammud spordisaali poole seadma ning otsustasin kodukandi uue nähtuse, People Fitnessi, ära proovida. Üldiselt tundus igati äge jõusaal - palju ruumi ja masinaid (eriti kardiosaalis), moodne sõrmejäljelugejaga sisse- ja väljapääsusüsteem, šeff valgus. Kriitikat jagaksin konditsioneeri kohta, mis nii väheste saalisolijate puhul ei tohiks kohe kindlasti nii intensiivselt puhuda. Mina hoidsin igatahes poole trennist dressipluusi seljas. Lisaks tekkis probleem masinatel valitavate raskustega, mis olid tihitpeale liiga suure sammuga. Kui näiteks Spartas on plokil raskuste samm 5 ehk siis saan ploki allatõmmete puhul näiteks valida, kas kasutan 45, 50 või 55, siis People Fitnessi ploki allatõmbeid pidin valima, kas 47 või 57. There is no in between! Igatahes loodan, et klubil kliente jagub ning pakub teistele klubidele hinna ja kvaliteedi osas konkurentsi.

 

IMG_20170223_085019_593.thumb.jpg.00de62fcc0dcbe5f5146acf935d43821.jpg

 

Eile tundsin, et lihased on natuke natuke väsinud (kuigi oli väga mõnus trenn) ja avastasin, et olen K-E viis jõutrenni jutti teinud. Täna õhtul läheme aga noormehega teatrisse kultuuri nautima ehk siis igati hästi ajastatud puhkepäev :)

 

Toitumine

Eelmisel nädalal sain veel 145/60/170 makrodest ja 1800kcal rõõmu tunda, kuid kuna kaal peaks veel päris mitu-mitu head kilokest alanema ja ta seda viimasel ajal mitte kuidagi pole teha tahtnud, siis muutsime sellest nädalast suhte 150/55/150 peale ja kaloraaž vähenes 105kcal võrra. Üritan asja positiivsest küljest näha ja ümardan selle 1700kcal peale, 1695kcal tundub kuidagi hirmutav :D 

Toitumise osas esitati mulle eelmisel nädalal suisa kahel korral väga vinge väljakutse. Neljapäeval olime pulma kutsutud ning laud oli heast toidust ja joogist lookas. Minul oli aga oma menüü kaasas ja nautisin karbi sisule lisaks vaid vett ja virgutuseks kuuma kohvi. Kõige raskem selle juures oli teistele põhjendada, miks ma ei joo šampust (või alkoholivaba versiooni ehk limonaadi), kuidas ma ometi mitte midagi laual pakutavast ei leia jms. Muidugi saab selle karbimajandusega ka nalja ehk siis kui ma oma köögiviljad, veisehakkliha ja muna viisakalt taldrikule panin, siis uuriti "kus sellist valikut pakutakse". Laupäeval oli uus väljakutse - juubel. Taaskord oli laud lookas ja pidin seletama, miks mulle laualt midagi süüa ei sobi ja miks mul klaasi käes ei ole. Mulle meeldib üritustel käia ja ma ei leia, et võistlusettevalmistus selle välistaks. Ainuke miinus ongi see lõpmatu iseenda põhjendamine ja kuulamine, kuidas nii elu nautida ei saa ja kuidas teised seda kunagi teha ei suudaks. Lõpp hea kõik hea ja katsumused üle elatud.

Siin üks pulmapeoeelne foto (meik ja soeng Kelly Madissoon):

 

IMG_20170224_020156_727.thumb.jpg.3335c8303fb96965756e6ff653959dde.jpg

 

 

 

Üldine enesetunne & vorm

Praegu on motivatsioon mäekõrgune ja tahan viimase 60 päeva jooksul endast 100% anda, et saaksin 29. aprillil enda üle uhkust tunda ning ka treener võiks minu esitusega rahul olla. Üldjoontes on mu energiatase siiski väga kõikuv ning üks hetk võin end tunda tühjana, teisel hetkel ei tea, mis kõik ära teeks. Reedeses trennis leidsin peeglist väga meeldiva peegelpildi, mis lisamotivatsiooni süstis:

IMG_20170225_084159_588.thumb.jpg.61a80c7a3a2a89cb9c9dcf872dfcd02e.jpg

 

Pühapäeval oli mul Eleriga teine poseerimistund ja sain kinnitust, et poseerimisega probleeme ei tule, mõni asi ainult tahab harjumist ja harjutamist. Treeneri sõnade järgi on kuju olemas ja jääb ainult üleliigne maha koorida :D Kuna olin augustikuus oma treenerile tolle aja vormist ülevaate saatnud, siis otsisin nüüd peale poseerimistundi need pildid üles, et uutega kõrvutada. Viis kuud tööd on oma jälje jätnud ning ootan põnevusega, milline mu võistlusvorm lõppude lõpuks ikkagi välja kukub. Vasakpoolne pilt on tehtud augusti keskpaigas 75-kilosena ning parempoolne mõni päev tagasi 64-kilosena. Eelnevalt pihal ja puusadel peesitanud rasv on sealt suures osas sulanud ning keha V-kuju paremini välja joonistunud. Loo moraal - vormi ei saa parandada üleöö, vaid pika töö tulemusena. Vastavalt eesmärkidele tuleb toidulaual ja treeningutes ka muutused sisse viia. Viis kuud treeninguid ja tasakaalustatud toitumist on toonud mind nii kaugele, kuid see pole kaugeltki veel ideaalne (miinus 1-2kg kõlbaks ehk tulevaseks off-seasoniks). Töö jätkub!

 

IMG_20170227_085807_472.jpg.c27ef2a6a2df8e4a9fa8f554ebc7057d.jpg

 

Lõpetuseks...

Loodan, et kõik, kes uuel aastal uue hooga alustasid, ei ole oma hoogu kaotanud ning liiguvad oma eesmärkide suunas edasi. Jätkuvalt ootan teie ettepanekuid, mis teemadel edaspidi kindlasti kirjutada võiksin. Fotojäädvustused on leitavad ka IG-s - alicewonsportland.

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

11. märts = 7 nädalat debüüdini!

 

Kui ma mõtlen tagasi viimasele postitusele, siis tollest hetkest alates on kaal teinud läbi ekstreemse muutuse ehk ligi nädalaga kukkus ta 62,8kg peale (enne seda oli hüpanud 64,9kg peale) ja on nüüd seal ümbruses pool nädalat püsinud. Miks ta jälle pool nädalat seisnud on? Vastus on lihtne - magamatus. Tunnistan ausalt, et sel nädalal on erinevatel põhjustel olnud uneajaga kehvad lood ning see mõjutab korralikult mu enesetunnet ja kaalulangust. Nädala sees on palju tegemist ning tihtipeale võtan ma liiga palju erinevaid toimetusi ja üritusi ette, sest tahaks ju ka sotsiaalset elu elada ja vaba aega nautida. Mida aeg edasi, seda rohkem pean erinevatel üritustel käimist kärpima, sest mu keha ja vaim lihtsalt ei jaksa. 

 

Eriti hästi tunnen seda une puudujääki sel nädalavahetusel... Tulin eile üle pika aja Hiiumaale vanematekoju ning mõistus ja keha said aru, et on aeg puhata! Hiiumaal on ajal ka hoopis teine mõõde ning kõik on tunduvalt stressivabam ja rahulikum. Peale eilset kodukontorit ronisin oma tuppa teki alla (isa oli ikka printsessi tulekuks kodu mõnusalt soojaks kütnud ning silm tikkus iseenesest kinni) ning magasin 3 tundi jutti. Öösel magasin 9 tundi ning täna peale lõunat tegin jälle tunnise lõunauinaku. Tunne on küll täpselt selline nagu poleks kuu aega normaalselt magada saanud ning peale igat liigutust või söögikorda tahaks pikali visata ja magada. Defitsiidi võlud :) Õhtuse trenni järgselt plaanin saunatada, D-vitamiini laadida ja jälle korralikult põõnata, et homme (nii) värskelt (kui võimalik) linna naasta.

 

Eile peale uinakut käisin Käina Spordikeskuses ja tegin oma jalatrenni ja kardio ära, mille järgi tõmbasin ka korra trikoo selga ja ujusin lõdvestuseks 20 minutit peale. Ujumine on dieedi ajal muutunud üha ahvatlevamaks tegevuseks, sest olen kunagi sellega tugevamalt tegelenud ning seetõttu on see minu jaoks justkui kergem kardio, kuigi põletab korralikult kaloreid. Kahju, et Spartas ujulat pole... Ehk peaks mõtlema tulevikus koduklubi vahetamisele? Või teeb Sparta kiire laienemise ja ehitab ka ujula? :D

 

Vormiga olen igatahes iga päev üha enam rahul ning see süstib motivatsiooni normaalselt trenni teha ja toituda.

 

IMG_20170310_212300_732.thumb.jpg.862c5ee8a41de5bf1e017317dfb0ce8f.jpg

 

Täna tegin ema ja isaga väikese katse magustoitude vallas. Olen jälle tükk aega iga päev sama menüü järgi toitunud ning mõtlesin sel nädalavahetusel enda ja teiste meeleheaks midagi hoopis teistsugust meisterdada. Olin linnast kaasa võtnud Fast Pudixi ja Lenny&Larry´s Complete Cookie, et kihilist maiust teha ning kuna mu enda menüüsse mahtus kõigest vaid pool, otsustasin teise poole emale ja isale degusteerimiseks teha. Ostsin lisaks täiesti tavalise šokolaadipudingu ning Kalevi klassikalisi küpsiseid, et tekiks hea võrdlusmoment. Minu poolel on kasutatud rasvatut kohupiimakreemi, teise magustoidu tarvis pagarikohupiima, milles on suurem rasvasisaldus.

 

IMG_20170311_151337_103.thumb.jpg.8bce989fac2d1bda9c769c03d4167b25.jpg

 

Kummaski magustoidus on kasutatud 150g kohupiimakreemi, 100g pudingut, 56,5g küpsiseid, 60g vaarikaid ning 10g mandlilaaste. Tulemus oli mõlemal juhul väga ahvatlev ning emal ja isal oli elevust kui palju, et kahte magustoitu maitsta ja aru saada, mis neis erinevat on ning kumb neile ikkagi rohkem meeldib. Reedan siinkohal, et vasakpoolne on tervislikum variant ja parempoolne n-ö tavapärasest toorainest valmistatud maius.

 

IMG_20170311_170409_245.thumb.jpg.2e6b3782bce0d425afb14fbec0f87015.jpg

 

Numbritest... 

Minu magustoidu sisaldus oli järgmine:

150g Alma rasvatut kohupiima

100g šokolaadi Pudix

56,5g Lenny&Larry´s Snickerdoodle Complete Cookie (pool küpsist)

60g külmutatud Maahärra vaarikaid

10g Meira mandlilaaste

Makrod: 411kcal, 42g süsivesikuid, 11g rasva, 36g valku

 

Tavapäraste valikutega magustoidu sisaldus aga hoopis selline:

150g Tere pagarikohupiima

100g Farmi koorest šokolaadipudingut

56,5g Kalevi klassikalisi küpsiseid

60g külmutatud Maahärra vaarikaid

10g Meira mandlilaaste

Makrod: 649kcal, 72g süsivesikuid, 29g rasva, 25g valku

 

Seega, sama kogus ja niivõrd erinev sisu! Aga... mis ema ja isa degusteerimisest arvasid ja kumb maius neile rohkem meeldis? Esialgu käisid pokaalid edasi ja tagasi ning nad üritasid aru saada sisu erinevustest. Ütleme nii, et nad olid ikka päris segaduses, sest mõlemad magustoidud maitsesid väga hästi! 

Isa näiteks arvas, et rasvavaba kohupiimakreemi, Pudixi ja proteiiniküpsisega magustoit on kindlasti see ebatervislikum variant ning talle meeldis selle maitse rohkem. Emal oli isegi probleeme selle pokaali maitsmisega, sest isa ei tahtnud seda käest ära anda ja hoidis kõik endale :D

Ema sõnul olid mõlemad kreemid võrdselt head, kuid kuna ta eelistab küpsisemagustoitudes krõbedamat küpsist ning Lenny&Larry`s on võrdlemisi nätske, valis ta Kalevi klassikaliste küpsistega valmistatud pokaali oma lemmikuks.

 

Kellel tekkis huvi minu magustoidus kasutatud Pudixi pudingu ja proteiiniküpsiste vastu, siis need on näiteks saadaval Fitshopis, kus on ka palju muud huvitavat kraami, mida ma oma magusasoone taltsutamiseks tihtipeale kasutan.

 

Kaunist kevade algust kõigile ja järgmiste postitusteni! Seniks hoidke mu tegemistel Instagramis silm peal - alicewonsportland

 

 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

 

Peale nädalavahetust Hiiumaal ning väikest laadimist pühapäeva õhtul olen uuestisündinud! See nädal on olnud ka nii uudisterohke, et ei teagi kohe, millisest otsast alustada… Pühapäeva õhtust ehk?

 

Kui ma oma väikeselt puhkusereisilt pealinna korterisse naasesin, olin veel energiadefitsiidis ja tundsin, et midagi on ikka puudu. Endalegi üllatuseks hävitasin menüüväliselt 100g banaanilaaste ehk tõstsin pühapäevase kaloraaži ca 600kcal võrra kõrgemale. Mis see mulle andis? Esialgu ei midagi peale suhkrulaksu ja pisut kehva enesetunde (süda läikis ja eks olid süümepiinad ka). Rääkisin treeneriga ning tema meelest ei olnud tegemist mingisuguse katastroofilise tagasilöögiga (ja võib-olla tuleb isegi kasuks), kuid noomis, et oleksin võinud enne hoiatada ja oleksime ehk banaanilaastudele parema alternatiivi leidnud. Esmaspäeva hommikul ma kaalule ei astunud. Kui ma nüüd viis päeva hiljem sellele mõtlen, siis ma ise arvan, et see tuli pigem kasuks! Esmaspäeval, kolmapäeval ning neljapäeval tundsin trennis uut hingamist ning ka üldine enesetunne on parem. Kaal oli täna hommikul 62,5kg, kuid pilt on see, mis viimasel ajal kaalunumbrist kiiremini muutub.

 

Kolmapäeval käisingi taaskord Eleriga poseerimist harjutamas ning oma bikiinide toorikut demonstreerimas. Ema tegi nädalavahetusel ikka suure töö ära – lõige on reeglitepärane ning istub selga nagu valatult, ainult Swarovski kivid on veel puudu!

 

17321424_10155087864327748_1152586388_n.thumb.jpg.1b3b06badb21a68fd4afe0f357c56084.jpg

 

Sain kolmapäeval üldse nii paljudelt inimestelt positiivset tagasisidet tehtud töö ja hetkevormi osas. Kõik need head sõnad süstivad jällegi lisamotivatsiooni ja annavad innustust endast esimesel hooajal parim välja pigistada. Enamus naisi ei võta muidugi "selg nagu laudauks" ütlust komplimendina... aga mina võtan. :D Mida aeg edasi, seda kriitilisemaks lähen ise oma vormi ja võistlusvalmiduse koha pealt ning seetõttu on vaja eelkõige treeneri hinnangut usaldada ning mitte üle mõelda. Omast kogemusest võin öelda, et treener teab!

 

Nüüd natuke uudistest:

1) Kui pidin esialgu võistlema alles 29. aprillil Eesti karikavõistlustel, siis neljapäeval sain treenerilt pakkumise, et ka 1. aprillil Pärnu SPA & Sport CUP-il peaproovi teha. Tegemist on algajatele mõeldud võistlusega ehk osaleda saavad need, kellel pole ette näidata rohkem kui üks ülesastumine fitnessi- ja kulturismilavadel. Ürituse link SIIN.

 

2) Ma olen ikka veel juuniorite kategoorias! Üllatus-üllatus, aga 1. aprilli võistlusele registreerides avastasin, et olen juunior (94 ja hiljem sündinud) ning ei pea veel täiskasvanute vastu astuma (kui siis äkki ainult absoluuti saades). Sel hooajal esindan spordiklubidest Spartat, kus ka treenin.

 

3) Minu hooaeg ei lõpe 29. aprilli võistlustega, vaid osalen ka 3.-8. mail aset leidvatel Euroopa meistrivõistlustel kulturismis ja fitnessis, mis leiab aset Santa Susannas, Hispaanias! :o Käisin 2015. aastal fitnessi- ja kulturismikoondisega Santa Susannas pealtvaatajana kaasas ning kujutasin ette, kui vinge oleks ise laval olla. Nüüd on mul see võimalus! Endal jäi karp lahti, kui sellise pakkumise sain ja eks on hirmutav ka, aga jänes šampust ei joo. Usun, et see on kuldaväärt kogemus.

 

Nii lühike aeg ja nii palju uudiseid! Mulle endale ei ole see kõik veel täielikult kohale jõudnud, kuid tunnen end pigem positiivselt segaduses, sest Pärnu võistlus annab mulle võimaluse end enne karikavõistlusi proovile panna ning Santa Susannas lavale astumine on hoopis teine tera. 6 nädalat võistlusteni asendus 2 nädalaga ning nüüd tuleb kiiremas korras hakata tegelema kivide liimimisega bikiinidele, hankida grimm ja selle peale kandmiseks vajalikud tarvikud, ehted… Lisaks on vaja nahk grimmimiseks ette valmistada ja mõelda soengule ja meigile. Soengu ja meigi osas tuleb õnneks appi tiimikaaslane Merili, kes nagunii Pärnu võistlusi kaema tuleb. Olen talle ülimalt tänulik! Treeneriga on järgmiseks kaheks nädalaks trenniplaanid paika pandud ning toitumist põhimõtteliselt muutma ei hakka (miks ikka toimivat süsteemi muuta?). Võistluspäeva toitumine on hetkel veel lahtine.

 

Lõpetuseks... Alaku countdown, saab olema üks eriti vinge esimene hooaeg!

15 päeva SPA & Sport CUP 2017

43 päeva EKV kulturismis ja fitnessis

47 päeva Euroopa meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis

 

Postitan aktiivselt ka IG-sse: alicewonsportland.

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hurraaa! Esimene lavakogemus omandatud!

 

Võistlusnädal oli vägagi emotsionaalne - olin närviline, kannatamatu ning ei suutnud tegevusetult olla. Mõtted uitasid, olin vaikne ja endasse tõmbunud ning muretsesin, kas olen ikka valmis. 

 

Viimane poseerimine enne avavõistlust

IMG_20170331_105539_205.thumb.jpg.f0dd8545938acbd6cf57ea593113f2c4.jpg

 

Reede oli trennivaba päev ning see andis võimaluse veel viimaseid ettevalmistusi teha. Koorisin ja niisutasin veel ühe korra nahka, pesin ja kuivatasin juukseid, lakkisin küüsi ja pakkisin asju. Sõin kõhu natuke varem täis kui tavaliselt, lasin silma looja ning magasin nagu beebi.

 

Võistluspäeva hommik algas 7.00 ning esmalt käisin veel kiirelt kaalumas (kaal näitas 61,8kg) ning duši all kõiki kreemijääke vee ja nuustikuga maha pesemas, et grimm korralikult peale jääks. Seejärel tõmbasin dressid selga, sõin oma tavapärase hommikusöögi (60g neljaviljahelbeid nisukliidega + 600ml vett + 140g munavalget + 10g Vilma kakaod + 20g tumedat šokolaadi + Care Free kalorivaba kastet + kohv piimaga) ning 8.30 paiku olime juba autoga linnast väljas ja teel Pärnu poole. Tee peal jõin veel ühe Statoili musta kohvi. Enesetunne oli hea ja rahulik.

 

Tervis SPA kultuurimajja jõudsime mõni minut peale registreerimise algust ning esmalt tasusin osalustasu, täitsin registreerimislehe ning riietusin, sest registreerimisele tuli minna võistlusriietuses. 10.30 olin juba jälle dressides ning leidsime tiimikaaslase Meriliga naiste tualeti põrandal meikimiseks sobiva nurgakese (superglamuurne!). Meik ja soeng tehtud, sõin ära oma kaasa võetud 50g keedetud riisi ja läksin 12.00-ks lava taha, kus treener Peep Reinart alustas grimmimisega. Enne võistluste algust oli grimm peal ning jäin etteastet ootama (kusjuures - kui kogu ettevalmistav kompott on tehtud, tekib alles see õige võistluste tunne, enne on selline poolik...). Kuna tegemist oli algajate võistlusega, siis melu oli korralik. Kõik jooksid ringi - kellel jäi meikar hiljaks... kellel läks grimm väheke viltu... kellel polnud õli kaasas... kellel jäi ajast puudu ja midagi seetõttu üldse tegemata. Õnneks sujus minu lavale astumisele eelnev aeg vägagi sujuvalt - selles osas pean tänama oma noormeest & psühholoogi & transportööri Jaanust, tiimikaaslast & meikarit & soengumeistrit Merilit, treenerit & mentorit & grimmijat Peepu, poseerimis-coachi Elerit ja õlitajat Konsapit. 

 

Meik, soeng, grimm - CHECK!

IMG_20170401_221351_613.thumb.jpg.3692d778ff9c178a5c381617b312a175.jpg DSC_1049.thumb.JPG.25d442b746ce4dc676b3c74a0efc1971.JPG

 

 

Kui bodyfitnessiste hakati kokku koguma, olin juba natukene jõudnud lihastesse sooja pumbata ning poseerimist praktiseerida. Lava taga sain veel Peebult viimase noogutuse ja oligi aeg! Esimene jalavärin tuli sisse alles siis, kui juuniorite kategooria alguse sai ning konkurent lavale astus... ja juba olingi ise seal! Ja mulle meeldis see! Esialgu küll pelgasin, et unustan kõik Eleri nõuanded ära ja kappan niisama oma I-walk-i lõpuni, kuid ma nautisin seda ja julgen öelda, et olin üpris enesekindel. Kuulsin ka publikust tuttavate hõiskeid ja kaasaelamist ning see tõi veel suurema naeratuse näole. Kui ka bodyfitness-i naised olid laval ning oli aeg veerandpööreteks. Laval veedetud aeg möödus väga ruttu ning hiljem lava taha jõudes oli selline ülevoolav olek, eks adrenaliin oli laes. 

 

Üks lavataguse koridori endel

IMG_20170402_175005_782.thumb.jpg.fc3916cbde1ad78ad785d4d2ff5356ae.jpg

 

Kollaaž Delfi fotograafi fotodest

IMG_20170402_202058_527.thumb.jpg.882e95477b328a3e69c4c5831fc9b5c5.jpg

 

Ootan huviga ka teisi võistlustel pildistanud fotograafide pilte, et oma poseerimine ja vorm üle vaadata. Peale laval käimist tatsasin lava taga kuni autasustamiseni ringi, käisin sugulastega ja teiste võistlejatega juttu puhumas. Autasustamisel selgus, et olin teisest juuniorist üle ning sain endale juunioride esikoha diplomi, karika ja auhinnapagasi. Peale bodyfitnessi autasustamist visati nalja, et meie saame nüüd sööma minna, kuna bodyfitnessi kategoorias absoluuti ei ole. Pakkisingi oma kodinad kokku, sõin ühe banaani, pesin suurema kihi grimmi maha ning tõmbasin mugavad dressid selga. Esimese eduka võistluse tähistamiseks läksime noormehega Steffani pitsarestorani ja sain üle pika aja mõnusat juustust krõbeda põhjaga mereannipitsat ja sinna kõrvale ka õlle lubada. Temal oli muidugi nalja kui palju, et tal on üks bravuurika õhtumeigiga ja Adidase dressides neiu, kelle ta pitsarestorani õhtusöögile viib. 

 

Õnnelik patsaan Steffani pitsarestoranis

IMG_20170401_211730_635.thumb.jpg.aac689875eefa247414944cebb4a0520.jpg

 

Ja nii läksidki esimesed võistlused! Sain ohtralt motivatsiooni, et alles jäänud kuuga endast maksimum anda ning vorm lõpuni valmis vorpida. Järgmises postituses annan kindlasti ülevaate sellest, kuidas võistlusjärgne toit ja vabam pühapäev mu kaalule ning enesetundele mõjusid ning millised on edasised plaanid treeningute ja toitumise osas. Neli nädalat karikavõistlusteni ning nüüd on vaja vorm teravaks saada! Siit saab ainult edasi ja paremaks minna ;) 

 

Mõnusat alanud nädalat kõigile! Olen jätkuvalt aktiivne Instagramis - alicewonsportland. :) 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

 

Nädalake on jälle viimasest jutuvestmisest möödunud ning on aeg lubatud ülevaade anda. Millest juttu teen:

- võistlusjärgse kahe päeva toitumine ning mõju kaalule/enesetundele

- minu oma väike mental breakdown ja vahepealsed toimetused :) 

- muutused toitumises ja treeningutes

 

Nagu eelmises postituses rääkisin käisime peale võistlusi Steffani pitsas söömas. Peale seda tundsin täiskõhutunnet ja päris raske oli, õlu pani ka pea parajalt sumisema (mida ikka oodata, kui pole peale aastavahetust alkoholiga kokku puutunud). Õhtul pealinna jõudes pidin veel ühe toidukorraga oma isusid rahuldada saama. Üllataval kombel ei tahtnudki ma midagi magusat ja kui poodi läksime, jäid mulle ette hoopis uued juurikaleivakesed, kodujuust ja keedupeet... Teistel oli lauamänguõhtul lõbus vaadata, kuidas ma seal oma peedileivakesi kodujuustu ja viiludeks lõigatud keedupeediga sõin. Lisaks jäi mulle poes ette Aura pohlamaitseline gaseeritud vesi (mida ma mitte kunagi ei osta, sest mulle ei meeldi maitsestatud veed). Imelikud isud! Järgmisel päeval oli kaal 62,4kg (võistlushommikul oli ta olnud 61,8kg ehk siis +0,6kg). Pühapäeval andis treener mulle päeva kaloraaži täitmise osas vabad käed ehk siis sõin 150C/55F/150P, kuid sain ise vaadata, mil moel need numbrid täis saan. Pidin pühapäeval ka füüsiliselt aktiivne olema, kuid trenni ei tohtinud teha. Kõik oli ideaalne, sest läksime ilusa ilma puhul sõpradega Pääsküla rappa jalutuskäigule ning hiljem nende juurde grillima. Tahtsin sel päeval kindlasti uusi broilerifilee toorvorstikesi suvikõrvitsaga süüa ning nii palusingi endale terve paki ära grillida. Kõrvale kausitäis salatit ja vähendatud suhkru- ja soolasisaldusega ketšupit ning läksime! Sõin kogu selle suure hunniku kuskil 16 paiku ära ning õhtul 22 ajal teki alla pugedes ägasin ka veel, et nii raske on olla ja igatsen oma tavamenüüd tagasi :D Esmaspäeva hommikul vaatas mulle jällegi 62,4kg vastu. Teisipäevaks oli kaalunumber taastunud - 61,8kg ja 61,6-62kg vahel on ta senimaani ka tiksunud.

 

Neljapäevase rõveda trenni shape-check

IMG_20170410_112615_249.thumb.jpg.9b9a467c19d2565cd24456051aec8922.jpg

 

Kaalunumbri kõikumises on vast süüdi ka tõusnud stressitase ning menstruatsioon (jälle!). Loodetavasti hakkab ta nüüd ka kukkuma, sest 19 päeva pärast on järgmised võistlused ja tahaksin ikka selle pingutuse valguses numbri vähenemist näha. Pilt tõenäoliselt madala kaloraaži ja trennis sahmimise juures kehvemaks minna ei saa, kuid enda motivatsiooni tõstmiseks tahaksin väiksemat numbrit. Suurenenud stressitase ja hormoonide möllamine viskasid mulle eelmise nädala lõpus ka korraliku vimka. Neljapäeva õhtul oli mu ettevalmistusperioodi kõige rõvedama enesetundega tehtud trenn, kuid tehtud ta sai. Peale trenni olin kergelt öeldes surnud ning reede hommikul ärkasin 37,0-kraadise temperatuuriga ja ahvid lõid peas taldrikuid kokku. Esimene mõte - haige, pagan võtaks, kõik on rikutud! Läksin siiski kontorisse ning tegin hädavajalikud tegemised ära, kuid lõunal tundsin, et enam ei suuda. Tööl oldi mõistvad ning läksin koju ja magasin mitu head tunnikest. Enesetunne paranes ning õhtul tundsin end juba palju paremini. Kuid see pole veel kõik (nagu telereklaamides)! Laupäeval käisin hommikul juuksuris ning seejärel käisime mööda sanitaartehnikapoode. Koduteel tundsin, et enesetunne kisub jälle väga kehvaks ning kui ma kodus trenniriideid selga tõmbama hakkasin... olin jõuetu, süda oli paha. Pugesin oma trenniriietega teki alla ja panin korraliku tönni maha. Noormees pidas mulle motivatsioonikõne ning peale veidikest puhkamist võtsin end kokku - jooksin Spartasse ja tegin oma jalatrenni kuidagiviisi ära. Seejärel jalutasin koju, käisin kuuma duši all, tõmbasin soojad riided selga ja jõin õhtu jooksul 3 tassi teed. Pühapäeval oli õnneks vaba päev ehk käisin trennis, magasin paar tundi, koristasin kodu, pikutasin, käisime toidukraami ostmas ja vaatasime filmi. 

 

Reede kuni pühapäev tegin ka toitumise poole pealt vahetusi ehk ei söönud oma tavapäraste valikute järgi (seda just nigela enesetunde tõttu, toit lihtsalt ei tundunud väga ahvatlev). Sõin neljaviljakrõbuskeid, tuunikala tomatikastmes, batooni... Küpsetasin proteiinipannkooke ja sõin neid Pudixi ja vaarikatega...

 

Pühapäeva hommikusöök

IMG_20170409_075142_214.thumb.jpg.1edec6ce77eafb27c8fde5d0ac9c5897.jpg

 

Peale trenni amps - Fasti pannkoogid karamelli Pudixi ja vaarikatega

IMG_20170409_122201_176.thumb.jpg.b8e24f73449140eada240de586014271.jpg

 

Ja nüüd muudatuste juurde. Võistlusjärgsel nädalal vähendasime kaloraaži 1635kcal peale - 140g süsivesikuid, 55g rasva ja 145g valku (ehk siis võrreldes eelnevaga -10g süsivesikuid ja -5g valku). Sel nädalal vähenes kaloraaž 1570kcal peale - 140g süsivesikuid, 50g rasva ja 140g valku (-5g rasva ja -5g süsivesikuid). Minu jaoks ei tähendanud see kogustes mingit muutust. Muutus ainult vahepalades kasutatava keefiri rasvaprotsent ja ühe vahepala kohta läheb ka lihtsalt natuke vähem valgumagustoidupulbrit. Seega ei tohiks kõht ka nüüd tühjaks minna! Ainult veel suurem energiadefitsiit, hurraa! :D Järgmise ja ülejärgmise nädala toitu vaatame jooksvalt.

 

Treeningutes on samuti muutus. Kui eelnevalt tegin ringiratast 3 erinevat jõutreeningut, kus harjutused olid ülesehitusega 3x(8+8) kordust (üks drop), siis nüüd on samad trennid ülesehitusega 3x(6+6+6). Lisaks nendele trennidele lisandus teine trennide tsükkel, kus on väiksemad raskused ja rohkem kordusi (20 kordust). Eelmisel nädalal oli kardioks enne trenni kodust Spartasse jooksmine ja see jääb ka sel nädalal nii. Lisaks jalutan sellest nädalast 15min trenni lõpus lindil (kaldega). Edaspidi jooksevad mu saalitrennid järgmiselt:

 

Nädal 15

E - õlg, rind, käed (kerge raskus + palju kordusi)

T - kardio

K - jalg 3x(6+6+6)

N - puhkepäev

R - selg, jala tagaosa, kõht 3x(6+6+6)

L - õlg, rind, käed 3x(6+6+6)

P - jalg (kerge raskus + palju kordusi)

 

Nädal 16

E - kardio

T - selg, jala tagaosa, kõht (kerge raskus + palju kordusi)

K - õlg, rind, käed (kerge raskus + palju kordusi)

N - jalg 3x(6+6+6)

R - puhkepäev

L - selg, jala tagaosa, kõht 3x(6+6+6)

P - õlg, rind, käed 3x(6+6+6)

 

Nädal 17 - võistlusnädal

E - jalg (kerge raskus + palju kordusi) 

Edasi on veel lahtine, kuid tõenäoliselt teen ka kaks järgmist pumpavat trenni ja sellega asi piirdub.

 

Vot nii! Päikselist nädala algust kõigile :) 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OHSAA! Järgmised võistlused juba järgmisel nädalal, kus aeg alles veereb!

 

Näeme Salme kultuurikeskuses

IMG_20170413_125312_154.thumb.jpg.03dc13b7f3d16953114a6d740d690889.jpg

 

Tagasilöökide aeg on vahepeal üle läinud ning kogu eelmine nädal sujus trennis ja toitumise osas väga hästi ning 1570kcal ei avaldanud erilist mõju. Võib-olla on keha defitsiidiga juba harjunud või siis ei hakka ta virisema, kuni tarbitava toidu kogus vähenemise märke ei näita. Sellel nädalal vähendasime treeneriga ainult 5g süsivesikuid, mis tähendab, et võistlustele eelneva nädala saan 1550kcal süüa (135g süsivesikuid, 50g rasva ja 140g valku). Minu jaoks see jällegi menüüs erilisi muutusi ei too, kuigi treener krimpsutas küll nina, et ei tahaks nagu kuskilt võtta, saad niigi vähe. Kui kedagi huvitab, mida ma siin üldse viimasel ajal söönud olen, siis panen oma viimase kolme nädala menüü siia üles. Näete ka, kuidas tegelikkuses ei ole söödava toidu kogus teps mitte vähenenud, kuigi kaloraažiga olen 1635kcal pealt 1550kcal peale jõudnud:

 

Capture1.PNG.74628a1f0cb17668dd4ad36e0059a099.PNG

 

65kcal kadus, kui asendasin 2,5% keefiri 1% keefiriga ning vähendasin valgumagustoidupulbri kogust päeva peale kokku 10g. Juurde panin 8g mandleid, sest rasvasid sai muidu natuke liiga vähe.

 

Capture2.PNG.efc904a40b4b5ba4786915d59ab8e5cf.PNG

 

20kcal kadus, kui vähendasin basmati riisi kogust 5g võrra päevas ja asendasin ühe rea Bitteri šokolaadi ühe rea Laima 70% šokolaadiga. Laima 100g šokolaaditahvlis on 6 rida, Bitteril oli 5. Väike sääst, sest 100g/6<100g/5 ja lisaks on Laima 70% šokolaadi kaloraaž sõbralikum (517kcal) kui Kalevi 70% Bitteril (570kcal) :) Lisasin hommikusöögihelvestele 3g ja piimale 5g.

 

Capture3.PNG.00b8ed957726d78d5dc7e67523e78723.PNG

 

Siinkohal on paslik öelda, et ega keegi teine ei pea igapäevaselt oma elu nii igavaks tegema ja iga päev samu toiduaineid ringiratast sisse sööma. Minule on see süsteem dieedi ajal mugavaks saanud ning olen leidnud toidud, mida ma hea meelega söön ning suisa ootan. Erilised lemmikud on hommikune puder ning peale trenni hakkliha-riisipada, mille maitsestan soola, pipra ja karriga (vahel viskan ka jalopenosid sisse ning niristan Walden Farmsi kalorivaba mee-barbeque kastet peale) ja kõrvale praen vedela munakollasega muna. Maitseka ja mahlase kana praadimiseks kasutan praadimislehti - eriline lemmik on päikesekuivatatud tomatite maitseline. Iga kord, kui kanafileed olen ära praadinud, kiidab noormees toas levivat lõhna :D 

 

Lemmik õhtusöök

IMG_20170416_114424_433.thumb.jpg.f79be52d1f16af76d08094028670a154.jpg

 

Tegelikkuses ei hoia ma sellest menüüst 100% kinni. Kui ikka läheb hommikul kogemata 71g helbeid, siis ma ei hakka neid potist ära koorima, kui piima läheb kohvile 33g, siis juurde tilgutama samuti ei vaevu. Juurikate osas olen väga leebe - kui 10g riivitud porgandit jääb puudu, siis täidan tühimiku suurema kaalika või paprikakogusega ja riivimisest alles jäänud väikesed ampsud lendavad kaaluta olekus otse suhu. Muna olen alati ostnud M suuruses ning otseselt ei kaalu, lihtsalt kirjas on 55g ja pannile läheb üks muna. Rangem olen šokolaadi, mandlite ja muu rasvarikkaga. Šokolaadiga õnneks on lihtne - üks rida! Mida vähem ma väikeste muutujate osas põen, seda stressivabam on toitumise pool ning lihtsamalt kulgeb dieet.

 

Pühapäeval tegin jälle veidi vabama menüü ehk sõin numbritesse, kuid hoopis teisi asju ja koguseid. Sõin kaks kogust putru (üks magus ja teine soolane), Pudixit ja omletti köögiviljadega. Viriseda pole millegi üle! Kõht oli täis ja toit maitses hea (hea meelega sööks kogu aeg putru vist!). Seega... Isegi vabama menüüga päeval on mu valikud üldjuhul samad ja jalgratast leiutama ei hakka. Palju on ka toiduaineid, mille järgi mul ei isuta (makaronitooted, kartul, sai jms). Puudust tunnen enim rasvadest - juustud, peekon, rasvane liha igal kujul, majonees jms). Mida aeg edasi, seda vähem mind igasugune kräpp huvitab ja tahaks lihtsalt vahelduseks numbreid mitte lugeda ja mehega välja sööma ja jooma minna :D 

 

Sellest nädalast loobun suhkruasendaja lisamisest kohvi ja tee hulka ning üritan ka kõikidest kalorivabadest kastmetest eemale hoida. Eks näis, mis pilt ja kaal selle peale tegema hakkavad. Treeneri sõnul peaks see olukorra klaarimaks tegema. Täna hommikul oli number igatahes 60,9kg ehk eelmiste võistlustega võrreldes on kadunud peaaegu kilo.

 

Arhiivist leitud pilt vs pühapäevane pilt - võttis naeratuse näole küll!

IMG_20170416_200755_779.thumb.jpg.6e5b6f83cb7afe989db8c5bb073332b9.jpg

 

Team Reinart 

IMG_20170412_204939_540.thumb.jpg.9b5eebf9c6083b28959c5c184886b91b.jpg

 

Loodan, et olete toitumise ja treeningutega jätkuvalt sina peal ning heitlik kevad pole teile tervisele hakanud! ;) 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nende toitutega on mul sama keiss. 
Minu lemmik lõunasöök on kanafilee, Härmavili pajaroog ja odrakruup. Ja mis iganes variatsioone ma proovin, siis kõige rohkem maitseb just see. Ja senikaua, kui kõik töötab ja reaalselt lõunasöök süljenäärmed tööle paneb, siis milleks leiutada :)
Vahepaladeks olen samamoodi proovinud küll erinevaid omlette ja riisipalaga võileibasid, aga kõhule meeldib enim just proteiinipudingud keefiriga või Oti kohupiimad :) 

Igav või mitte igav- peaasi, et kõht õnnelik on.

 

Ja no sind on alati Spartas hea näha, iga päev näeb muutusi.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma küll muudan maitseid ja kooslusi jooksvalt palju aga mida aeg edasi siis kombineeritavad komponendid külmkapis ja menüüs on samad. Lihtsalt saab erinevalt neid kokku panna. Külmkapp on ka viimase aasta jooksul kuidagi klaarimaks jäänud- vähem erinevaid asju. Ja tõesti, mis kõige olulisem et ei peaks midagi sisse vägistama- olen arvamusel et õige ongi leida just need endale meeldivad kooslused üles ja mis siis viga kurta :)

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loetud päevad, tunnid ja minutid, kui saab jälle võistlustulle asuda ehk peak week is here!

 

Selles postituses ma väga pikka juttu ei tee, ainult kiire ülevaade sellest, mis mind võistlusnädalal treeningute, toidu ja muu ettevalmistuse osas ees ootab. Lühidalt ja ülevaatlikult kõigest tähtsast :)

 

Võistlusnädalal oleme treeningute intensiivsuse ja mahu peaaegu miinimumi tõmmanud, sest kogu töö on nüüd tehtud ja aeg tehtud töö viljad ära noppida. Esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval teen veel saalis kolm trenni - esmaspäeval jalatrenn, teisipäeval käed + rind + kõht ja kolmapäeval selg + õlg. Nüüd jäävad ära Spartasse jooksmised ning teen vaid 15 minutit ellipsil sooja ning jalutan kaldel lõppu 20 minutit. Jõutreeningutes on 5-6 harjutust, seeriaid 3-4 ja kordusi 12-15. Jalatrennis teen jalgade kõverdusi, sirgete jalgadega jõutõmmet, reite lahutamist, jalgade sirutusi, jalapressi ja istudes säärt. Käed + rind + kõht päeval plokil biitsepsit, plokil triitsepsit, dipse, hantlite lennutamist kaldpingil ja 100 kordust kõhtu. Selg + õlg päeval on kavas laialt ploki ülalt tõmbed, hantlite surumine, ploki tõmbed kitsalt kõhtu, hantlite lennutamine, pullover ja õla tagaosa hantlitega. Raskused tõmban alla ning naudin lihtsalt liikumist. Neljapäeval harjutan poseerimist ja teen 20 minutit kardiot (jooksma ei tohi enam minna). Kuna meil on kolleegidega neljapäeval väljasõit, siis saan oma kardio tegelikult juba seal ringi askeldades ära teha. Reede = PUHKUS, PUHKUS, PUHKUS! Ja laupäeval on aeg end lille lüüa ja laval särada!

 

Toidu osas suuri muutusi ei ole, vähendasime valgukogust 5g võrra ehk kaloraaž & makrod E-R = 1530kcal // 135g süsivesikuid, 50g rasvu, 135g süsivesikuid. Suhkruasendaja ja kalorivabad kastmed on 100% välistatud! Muutused menüüs olid sellised (võrdlen eelmise nädalaga):

 

1.PNG.97b8bc7102a7df0daa897066213bbe5a.PNG

 

Sel nädalal valmistan ka nahka grimmiks ette ehk koorin kolmel päeval ning niisutan korralikult. Ostsin eile mõned meigitarvikud, et saaksin lavameigi põhja EKV-l ise teha. Eks näis, kuidas välja kukub ja kas üldse kukub! Olen ikkagi üpris meigikauge inimene ja eelistaksin asjatundjad kallale lasta. :D

 

Natuke nalja ka

2.PNG.a981920738df91bbbcb6fe83cc87efeb.PNG

 

Mõnusat nädalat teile kõigile ja loodan teid juba laupäeval võistlejate või publiku (või vabatahtlike?) hulgas näha!

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

EKV juunioride bodyfitnessi esikohakarikas käes!

 

Viimase nädala menüümuudatus ning stressitaseme maha tõmbamine tõid kaalunumbris suured muutused ning kui eelmise blogipostituse päeval kaalusin 61,0kg, siis võistlushommikul vaatas kaalult vastu 59,7kg. Päev varem oli tegelikult juba rõõm suur, sest I had reached my fifties! :D 

 

IMG_20170428_063426_399.thumb.jpg.4bff57c55917c5be275452df309ddb09.jpg

 

Aga enne veel, kui võistlustest räägin, pajatan eelmise nädala tegemistest. Vahepeal käisin Santa Susanna tarvis koondisedressi proovimas ja muidugi jäid kohe mulle Freddy püksid ette. Proovisin uut saabunud mudelit ja eputasin natuke, istusid küll väga kenasti. Peale Hispaaniat planeerin end ka ühe paari uute Freddy pükstega premeerida! Koondisedressi dressikas on ülimalt mõnus ja ilus, juba ülehomme saan selle selga tõmmata.

 

IMG_20170426_193624_441.thumb.jpg.1b16ee554c0f80a1e778d4ecc42d5fec.jpg

 

Kaks päeva enne võistlusi oli meil ettevõttega selline tore päev nagu "päev väljas" ning pidime kanuutama minema. Kuna kogu aerutamine pidi kestma ligi 3 tundi ning minule pidi neljapäevane päev piirduma vaid kerge aeroobsega (20minutit jalutamist jms), siis otsustasin treeneriga üheskoos, et naudin niisama Seli ja Lohu kanti ning jalutan ringi. Usun, et oleksin endale liiga teinud, kui oleksin sõidu kaasa teinud. Finantsjuht pakkus küll esialgu välja ka variandi, et võin istuda ja kaasa kulgeda, kuid kuna ilm oli pigem tuuline ning jahedapoolsem, oleksin kindlasti külmetama hakanud. Külmetav mina poleks kindlasti väga tore kaaslane olnud. Seega tegin aega parajaks ümbruskondi avastades ja kokkuvõttes oli vägagi tore päev kolleegide seltsis. Endal oli natuke kahju, sest oleks ka hea meelega kanuutanud, aga ega see viimaseks korraks jää!

 

Lohu mõisa juures seiklemas

IMG_20170427_133505_817.thumb.jpg.de6fda3a129da192a5564788c31d4449.jpg

 

Ja nüüd kõige tähtsama osa juurde... Võistlused!

 

Naha ettevalmistus sai sel korral isegi põhjalikum kui Spa&Sport CUP-i eel ning reede õhtul kodus lebotades oli reaalselt selline tunne, et ma olen nii raseeritud-kooritud-kreemitatud kui vähegi saab. Enam paremaks minna ei või! :D

 

when-ur-finally-done-shaving-ur-whole-body-in-the-12876720.png.8e5ee688f2df541b3306824217b130a1.png

 

Võistluste-eelsel õhtul sain ka üllatuse osaliseks, kui Peep ja Eleri oma suksuga mu kortermaja ees maabusid ja tõid mulle roosa "TEAM REINART" kirjaga Better Bodies dressika. See oli tohutult armas žest! Tõmbasin selle võistluspäeva hommikul peale viimast dušši, hommikuputru ja asjade kokku pakkimist uhkelt selga ning asusin Salme poole teele. Olin juba varakult kohal, sest mu õeraas pidi vabatahtlikuks minema ning 30 minutit enne registreerimise algust saabuma. 

 

Päev sujus taaskord hästi, kuigi oli pikem kui Pärnu võistluste aegu. Registreerimine 9.00-10.00, seejärel meik ja soeng, 11.00 natuke süüa (40g keeduriisi), 12.15 grimm, aega ringi uurida, kaasaelajate ja kaasvõistlejatega juttu puhuda, messi külastada, 14.00 natuke süüa (4 riisileivakest ja 2 spl mett), bikiinid selga ja I-walki ning poseerimise praktiseerimine, grimmi kontroll, pumpamine, õlitamine, pumpamine ja lavale minek! Võistluspäeval olid mulle suureks abiks tiimikaaslane Merili Jesaar, kes mulle kauni meigi tegi ja Raigo Kuusnõmm, kellele võib julgelt anda parima maalri tiitli, sest grimm jäi igatahes viievääriline! Lisaks olid kõik teised võistlejad heade sõnade ja vajalike tarvikutega toeks, tore seltskond ikka koos. :) 

 

Meik valmis - TEAM REINART!

IMG_20170429_120535_540.thumb.jpg.f99819b7528ffbc92ca4e59e9ec6132b.jpg

 

Grimm ka peal

IMG_20170430_123128_399.thumb.jpg.c4da7f0d1e335c44343394f301781754.jpg

 

Lavaootel

IMG_20170429_152748_829.thumb.jpg.a6a08eb901cf087ec201c59c65399040.jpg

 

Üllataval kombel ei olnud ma taaskord närvis ning nautisin seda aega, mis mulle laval antud oli. Kuna meid oli juuniorite bodyfitnessis kaks ning mind lubati lavale teisena, tundus see aeg veel eriti üürike. Ema kommenteeris hiljem ka: "Nii kurb on see, et sa teed nii kaua (viide mu kuuekuulisele ettevalmistusele/dieedile) tööd ja siis saad nii üürikest aega laval olla!". Olin rõõmus, et sel korral oli bodyfitnessis välja kuulutatud ka absoluutvõistlus, milles sain teistkordselt lavale astuda. Uhke tunne oli niivõrd heas vormis naiste kõrval seista ja endalegi üllatuseks sain absoluutarvestuses viie võistleja hulgas neljanda koha! Oh seda rõõmu, et ma suutsin ühe koha võrra tagumisest otsast ülespoole tõusta. Nagu öeldakse - palju rõõmu väikestest asjadest ning iga pisikese saavutuse üle tuleb rõõmu tunda!

 

Bodyfitnessi absoluutkategooria punktid ja kohad

bodyfitnessabsoluut.PNG.1b8a6a214d1c2a177528154056b2f2a7.PNG

 

Tulistan siia ka portsu võistluspilte:

 

Stanislav Moškov

oz3rm1ll_m20.thumb.jpg.cd225ae5af37774abb74d57526855dbd.jpg

mwvpf51i_mkp.thumb.jpg.34ce2f1a4584f2fdb0db3376b69cddfd.jpg

ktw1wr2t_mnv.thumb.jpg.a3574227be0e92900228e9ccadb14d60.jpg

mtfiai2x_2ba.thumb.jpg.e1b42a666c4b62bad26933ac641803db.jpg

 

Tõnu Kruusimäe

IMG_1706.thumb.jpg.255f176dc947577d8e5f89459ccc205b.jpg

IMG_1936.thumb.jpg.e483ff8bf2f8349c39596abf84b9c029.jpg

IMG_1933.thumb.jpg.e848d0d25daef18c42e905ce0bdd4a72.jpg

IMG_1934.thumb.jpg.bcc583c34ac59e82b1f9b0b11b8bdc4f.jpg

 

Peale võistlusi käisime ema ja õega Armudu restoranis head ja paremat nautimas ning pühapäeval olin juba tagasi oma tavapäraste toiduainete ja makrode juures. Pühapäeval pidin esialgu ka rullitama minema, kuid kuna ilm seda sporti väga ei soosinud, siis läksin enne noormehe saalihokimängu basseini ja tegin kerged 30 minutit ujumist. Pruunlane Õismäe ujulas :) Täna tegin enne Hispaaniat viimase jala-selja-rinnatrenni ja käisime Valgejärve loodusrajal ekslemas ja head seltskonda nautimas.

 

Meik maas ja toit ees

IMG_20170429_223257_832.thumb.jpg.fbe1114069c4a48e76966fad7b697315.jpg

 

Lambalihašašlõkk, salat, vürtsikas tomatikaste ja kõrvale veel sütel küpsetatud kartulit ja tomatit

DSC_1144.JPG.2b6499631f1a64d3688cb7854121b8c9.JPG

 

Viimane jala-selja-rinnatrenn Eestimaa pinnal

DSC_1150.thumb.JPG.f83126415efebb09ed0a99d67fcb8b74.JPG

 

Valgejärve loodusrajal 

IMG_20170501_214313_841.thumb.jpg.5332bbad88d0d8189b55746acc75628d.jpg

 

Oeh! Juttu ja pilte sai nüüd omajagu. Järgmises postituses kindlasti jagan veel ilmunud võistluspilte ning räägin viimasest peak-weeki kavast, Euroopa meistrivõistlustest ja kõigest muust, mis vahepeal juhtuma saab! Olge mõnusad :) 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii... Võtsin nüüd lõpuks end kokku, et lisaks võistluspiltidele ka Euroopa meistrivõistlustel käigust pikemalt kirjutada. Katsun kronoloogiliselt järjestada - endal lihtsam kõik oluline ära rääkida ja teistel lihtsam jälgida :)

 

Enne võistlusi oli mul veel planeeritud kolm saalitrenni - esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval. Neist kaks esimest sain veel Spartas ära teha, kuid mõlemad trennid olid lihtsalt kerged lihasgruppide läbitöötamised ehk ei nõudnud erilist pingutust. Kardiot enam ei teinud ja jäi ainult 15-minutiline soojendus ellipsil.

Kolmapäeval pidin kodust juba 5 ajal jalga laskma, et lennujaama minna. Magada sain vähe, sest äratus oli 4.00 ja pidin veel putru keetma ja viimased asjad kohvrisse viskama. Õnneks oli eliitkoondis minuga samadele lendudele piletid soetanud ehk siis sõitsin rõõmsalt tuttavate nägudega läbi Frankfurdi Barcelonasse. Frankfurdi lennujaamas oli meil mitu-mitu tundi ootamist, enne kui teine lend väljus ja tegime Jane Tammearuga kohvitades, ristsõnu lahendades ja mööda poode patseerides aega parajaks. Barcelonasse jõudes pidi meid ootama EFBB poolt organiseeritud transfeer Santa Susannasse. Meile öeldi, et bussid tulevad ja võtavad meid veerand tunni pärast peale, kuid ooteaeg venis lõpuks ligi tund aega pikemaks... Väidetavalt sattusid meie minibussid vihma tõttu õnnetusse. Lõpuks igatahes saime bussile ja sõit Santa Susanna poole võis alata. Hotelli jõudes saime toad, paberimajanduse (võistlejapassid jms) kätte ning suundusime õhtusöögile. Peale õhtusööki ootas ees registreerimine, mis käis üllatavalt ruttu. Ja oligi aeg hotellitoas roomie Lisett Lutsuga asjad lahti pakkida ning magama sättida.

 

Vaade hotelli rõdult

DSC_1169.thumb.JPG.35ec3904dd1b2d0986e7f796be273dfb.JPG

 

Neljapäeval astusid esimesed koondislased võistlustulle. Meie Lisetiga käisime esialgu hommikusöögil, jalutasime rannas ja tegime seal viimase trenni ära (hotelli jõusaal oli täielik naljanumber). Seejärel kiire poeskäik ja teistele kaasa elama. Vahepeal jälle lõuna, ringi jalutamine ja teistele kaasa elamine. Jaaaa õhtusöök :D Hotelli toiduvaliku osas ei saa nuriseda, sest esindatud oli kõik, mida veel enne võistlust vaja võib minna. Sõin Hispaanias puhtalt tunde järgi ja tegin pigem koduseid valikuid - hommikuks puder, lõunaks kana- või kalaliha, köögiviljad ja riis ning õhtul suhteliselt sarnane valik. Lisaks veel munavalgeid, pähklisegu, juustu, hulgaliselt sibulat...

 

"Glamuursed" taldrikutäied

DSC_1182.thumb.JPG.1eac9c2a601b7e0dd82b4e91ed61d2f7.JPG

DSC_1241.thumb.JPG.76cb63f60b006a28db1318e619f579ac.JPG

 

Neljapäeval ja reedel sai väga palju ringi jalutatud, samamoodi pühapäeval. 15+ kilomeetrit oli täiesti kindel distants. Laupäeval võistlesin ja siis vist nii palju ikka kokku ei tulnud, kuigi õhtul käisime ka seiklemas. Neljapäeval ja reedel valmistasin veel nahka grimmimiseks ette - karvaeemalduskuur ja koorimine. Pakkisin oma võistlusasjad kokku, et järgmisel hommikul kiiremini saaks ning panin lauale ka hommikusöögi valmis. Kiire uni ja oligi käes võistluspäev, 6. mai!

 

Ärkasin 5:15 ja käisin kiirelt duši all, et eelneva päeva kreem palja vee ja švammiga maha küürida, tegin käepäraste vahenditega putru ja kohvi (vee keetmine käis keeduspiraali ja valgusheikeriga) ning jäin oma meigivõlurit Agne Kiviselga ootama. 5:45 alustasime meigi ja soenguga. Kella seitsmeks olid maagid minust üle käinud ja ma isegi ei tundnud end peeglist ära, meik oli super ja Lisett tegi krepitangide ning tupeerimisega mu juuksed vingeks. :wub: Seejärel tõmbas Rain Kuusnõmm mulle esimese kihi grimmi ja jäin tuppa kuivama.

 

Kaerahelbed, vesi, valgupulber, kaneel, sool ja tume šokolaad

DSC_1247.thumb.JPG.b6541b925bc2cd5d4bd5265f50201ece.JPG

 

Töö käib

DSC_1261.thumb.JPG.0f5c7170a94ee4547f7f7a9ad9802061.JPG

 

Peaaegu valmis!

IMG_20170506_134510_499.thumb.jpg.0c95526c0c87a50b81e0998424f861b1.jpg

 

9 ajal hakkasime võistluspaika minema, sest juunioride bodyfitness oli kavas kohe esimeses plokis. Kohapeal panin bikiinid selga ning Rain kandis veel ühe kihi grimmi peale, lootes, et ei jää liiga hele (hiljem ikka selgus, et ülakeha oleks pidanud tumedam olema). Kuivamisaega kahjuks väga palju ei olnud ning õige pea tuli ka õli peale panna ning lava taha pumpama minna ning oma etteastet oodata. Ma ei olnud taaskord absoluutselt närvis, vaid pigem õnnelik ja elevil ning ei suutnud lava taga teiste juunioritega rivis oodates häid sõnu endale hoida ja kiitsin kõigi vormi. Vormid olid kõigil ikka väga head ja eks ma teadsin ka, et esimesel hooajal ei ole nii suurtel võistlustel üldse lootust kohtadele mängima minna ning tuleb loota, et viimaseks ei jää. Aga lava... Lava mulle meeldis! Ma nii nautisin seda, tundsin end enesekindlalt ja andsin endast veel viimast korda sel võistlushooajal parima. Ise olen ülimalt rahul ja õnnelik - sain suurvõistluste kogemuse ja ei jäänudki viimaseks :D Nüüd on hammas igatahes verel ja tahan oma vormi kallal tõsiselt tööle hakata. But first - week off!

 

Lava taga

efbb2017.thumb.jpg.a515a70b32737ef538408cd5fc5a5743.jpg

 

Igatahes... Minu jaoks on olnud tegemist väga isikliku missiooniga, mis leidis oma esimese lõpu Santa Susannas. Minu eesmärk oli sel hooajal võistelda ühel korral ning seda EKV-l, kuid juhtus, et võistlesin kolmel võistlusel ning nende hulgas olid ka Euroopa meistrivõistlused. Olen ennast sadades kordades ületanud ja ei kardagi valjult välja öelda, et olen enda üle väga uhke. Ettevalmistust alustades olin seisukohal, et võistlen ära ja vaatan, kas see spordiala on see, millega ma võiksin ka pikemas perspektiivis tegeleda. Kui ei meeldi, jääb ühekordseks projektiks, kui meeldib, siis jätkan. Vastus on kindel JAH - ma tahan jätkata enda kallal töötamist. See on minu spordiala mitmetel põhjustel ja peatun sel kindlasti oma järgmistes blogipostitustes. Enne lõbusate reisifotode sektsiooni soovin tänada kõiki, kes minu Euroopa meistrivõistlustel osalemisele vaimselt, füüsiliselt või finantsiliselt abiks olid (olen teid juba ka näost näkku miljoneid korda kiitnud, teieta oleks see palju raskem ettevõtmine)! Suur aitäh sulle, Krista Sabbal, et sa mind hädast välja päästsid ja veel lennule eelneval päeval mulle oma grimmi raatsisid anda ;) Kallistused sulle, Jana Teder, et mind üllatasid ja mu öisest trippimisest väsinud hinge lennujaamas lillekimbu ja kommidega vastu võtsid. See oli tõsiselt südantsoojendav! :) 

 

Eriti sügav kummardus kohapealsele toele:

Lisett - sinuga möödus sealviibitud aeg väga lõbusalt ja stressivabalt, positiivsusest pakatav toakaaslane ja abiline võistluspäeva hommikul

Agne - 5:45 vabatahtlikult tulla ja mulle meik teha... panid mind selle kauni kunstiteosega väga enesekindlalt tundma!

Rain - grimm ja lavatagune abi

Eleri - kõht sisse! võta poos uuesti! ja kõik muu, millega sa võistluspaigas abiks olid. ulmeliselt usin naine.

 

Ja lubatud galerii, enamus on nähtav ka Instagrami kontol  - alicewonsportland.

 

Üks eesmärk sai täidetud - Majken Sofia Frandsen

18360392_10154334612026783_865014181_n.thumb.jpg.dc95bee2734f1cdea3b0dad2068b7d92.jpg

 

Üks minu kodumaine eeskuju Lilian Rannu

18360540_10154334613226783_588966761_n.thumb.jpg.1f21facf966ba627660cdeeb6244eae9.jpg

 

Emotsioonide üleküllus peale lavalt maha tulemist

18339007_10155252405982748_509749382_o.thumb.jpg.ab9fbc690c7e92f7985ae6e47dda3662.jpg

 

Musid!

18337407_10155252399542748_1939870466_n.thumb.jpg.c7a85d0c10aaed9bc3cbbfa9d4db7c8c.jpg

 

Kiired klõpsud enne kui vorm puhkusele saadetakse

IMG_20170506_151537_839.thumb.jpg.37be6959d91763932d2dbea305aec620.jpg

 

Peale võistlusi preemia - fro-yo maasikate ja tumeda šokolaadi kastmega

IMG_20170506_223059_502.thumb.jpg.3ac8e06681ad4dd989abf90e259a355b.jpg

 

Bodyfitness/bodyfatness in da house w/ Lilian

IMG_20170506_175839_805.thumb.jpg.6618030d79d1122f73885218ada6b326.jpg

 

Väike iPhone fotosessioon Lilianiga

18361651_10154334606026783_786850262_n.thumb.jpg.71bc5df916a5408a9370b26a7a61a69f.jpg

18360591_10154333225726783_1271175838_n.thumb.jpg.76d5998720f3cf20002bac78d3efaf53.jpg18386640_10154333236696783_1810477471_n.thumb.jpg.6f4d195a99021e339ba2d3e2819063c9.jpg

 

Järgmises postituses räägin kindlasti peale võistlust söödud toitudest ja joodud jookidest ning keskendun toitumise poolele (isud, dieedist välja tulek jms). Pluss muidugi kõik päeva(nädala)kajaline ja edasised plaanid :) 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkenädal on nüüdseks läbi saanud ja olen tagasi „tööpostil“. Keha ja vaim vajasid seda nädalat, kus korraks 100% ulatuses treeningutest ja 50% ulatuses toitumise jälgimisest eemale tulla ning nüüd on jõudu-jaksu-tahtmist jälle täismahus tööle hakata. Mis ma siis selle puhkenädalaga ette võtsin? Nautisin!

 

Leppisime treeneriga kokku, et peale võistlusi võib endale täpselt seda lubada, mida hing ihkab ja täpselt nii ma ka tegin…. kuid päev hiljem. Võistlusjärgselt ei olnudki erilisi isusid ja sõin väga tagasihoidlikult – peale võistlust sümboolsed neli kommi (esialgu ei saanud Kalevi uhket uue disainiga Maiuspala kommi lahti, vähe praktikat dieedi ajal saanud) lõunal ja õhtul leidis minu taldrikust peaasjalikult liha ja sibulat ning käisin ka värskete maasikate ja tumeda šokolaadi kastmega jogurtijäätist söömas. Õhtupoole lubasin endale natuke kangemat alkoholi ja sellega asi piirdus. Pühapäeval seevastu laadisin end korralikult täis! Maitsesin hommiku-, lõuna- ja õhtusöögilauas pakutavat, mida võistlustele eelnevatel päevadel polnud proovinud. Lisaks maiustasin Conguitos kommide ja Polvoroni küpsistega, mis on Hispaanias leitavatest maiustest ühed mu vaieldamatud lemmikud. Õhtul läksime veel Lisetiga pannkoogi/vahvlikohvikusse ja võtsin ühe Belgia vahvli karamellikastme ja banaaniga (see jäi mul kaks aastat tagasi koondisega kaasas käies proovimata). Hiljem oli küll tükk aega väga halb olla, sest ma ei arvestanud, et see selline suhkrupomm on! Veel paar viilu pitsat õhtuses pidulauas, et saadud magusalaksu tasakaalustada ja sellega mu päev lõppes. Kõht punnis ees, viskasime Lilianiga nalja, et bodyfitnessist sai bodyfatness. :) 

 

Suhkrupommid 

DSC_1407.thumb.JPG.a5d5073f1f885bc0d285ca88e0bced5f.JPG

 

Kuna ma öösel startisin juba Eesti poole (kell 2.00 pidi juba buss hotellist peale korjama), siis unetunde sai täpselt nii palju, kui bussisõit, lennujaamas ootamine ja kaks lendu mulle andsid. Kell 13.00 maandusin Tallinna lennujaamas. Koju jõudes tahtsin end kaaluda, sest mulle pakub huvi, kuidas erinevad tegurid mu kaalule mõju avaldavad. Pühapäevane sööma ja magamatus olid mu kaalu tõstnud ja vastu vaatas 61,9kg. Sealjuures ei olnud ma esmaspäeval peale vee midagi tarbinud, sest kõht oli veel korralikult punnis ja isu nullis. Esimene söögikord läks sisse alles 18.00 paiku, kui tegin endale köögiviljawokki seente ja suitsutatud broileripuguga. Hiljem sõin veel väiksemamahulisi ampse. Kaloraaž oli esmaspäeval väike ehk dieediga sarnane.

 

Köögiviljawok, mehele kõrvale mee-sinepikana ja mulle seened, sibul, kanapugu

IMG_20170508_184605_308.thumb.jpg.8af430af49d08eb67be0b5b2714e242f.jpg

 

Teisipäeval ja kolmapäeval hoidsin end 1700kcal piirides, sest Peep soovitas koju jõudes paar päeva dieeti „jätkata“. Numbrid küll kõrgemad, aga hoiab kontrolli all. Teisipäevaks oli kaal juba -1kg alla tulnud – 60,9kg. Kolmapäeva hommik algas samamoodi -1kg – 59,9kg. Neljapäeva hommikul vaatas jällegi 59,6kg vastu… Võta näpust! Neljapäeval sõin lisaks 1700kcal menüüle halvaad, mis ma kunagi iidsetel aegadel Egiptuse reisilt olin kaasa toonud. Halvaa kadus musta auku ja reede hommikul oli kaal 59,7kg.

 

Reede ja laupäev… Laadisin korralikult! Sõin täpselt siis kui tahtsin ja mida tahtsin. Sinna hulka kuulusid juustuvõileib, maapähklivõi, Reeses kommid, ülejäänud osa halvaast… Lisaks käisime mehega laupäeva õhtul Musu restoranis söömas, kus tellisime eelroa, prae ja kõrvale kulus ka kaks pokaali veini. Usun, et mõlemal päeval tuli 3000kcal küll täis. Kaal muidugi lõi ka selle suure toidukoguse tõttu üles, laupäeval oli ees 60,3kg ja pühapäeval 60,9kg.

Pühapäeval naasin tavalise toidu juurde ja sõin 1850kcal, millega jätkan ka käesoleval nädalal. Esmaspäeva hommikul vaatas kaalult vastu 60,4kg ja tänaseks olen tagasi viiekümnendates ehk 59,8kg. Polegi eriti peale võistlusi kosunud! Heal juhul kiloke :) 

 

Õnneks pole mul tunnet, et tahaksin hirmsasti igasugu rämpsu veel sisse süüa ja kõik isud suudan ilusasti menüüsse ära mahutada. Kaloraaži ja makrode muutusega on see kuidagi eriti lihtne – ~1850kcal on ikka tunduvalt vingem kui dieedi lõpus olnud 1530kcal. Järgnevatel nädalatel hakkame kaloraaži ka tasapisi treeningintensiivsuse kasvades tõstma. Kui 1530kcal puhul oli makrode jaotus 135g süsivesikuid, 50g rasva ja 135g valku, siis nüüdsest jaotuvad makrod 200g süsivesikuid, 55g rasva ja 140g valku. Milline imeline süsivesikute number :D Mis mul siis isutab? Igasugu liha- ja kalaproduktid (sült, seakõrvad, kuivatatud või suitsutatud kala, heeringas, vürtsikilu, maks, süda, tuunikala, medium liha), maapähklivõi, banaan, marjad (värsked maasikad, murelid, mustikad, vaarikad), must seemneleib ja erineval kujul köögiviljad (porgand ja dipikaste on hetkel teema)... Kindlasti on veel midagi, aga hetkel on need kõige "põlevamad" isud.

 

Hommikupudrud

Capture.JPG.748a235b80fe1cd356631ad17ce78e77.JPG

DSC_1430.thumb.JPG.a53ee585426e32559e623518695eaa2e.JPG

 

Kohupiimapannkoogid, õun, värske salat, sült, pildilt puudu must seemneleib

DSC_1479.thumb.JPG.f29335c8fb9a8cd888856b420e753d87.JPG

 

Nädalavahetusel sain osa ka sellisest vingest ettevõtmisest nagu Egle Eller-Nabi ja Victory Bikini koostöös valminud bikiinikollektsiooni esitlus ilumessil Ilu Sõnum. Neljapäeval käisime teiste fitnessistidega Arigato spordiklubis lavalist liikumist läbi tegemas ja sobilikke bikiine proovimas. Reedel astusin messilt Moroccantani boksist läbi, kus mulle spreipäevitus tehti. Järgmisel hommikul pesin spreikihi maha ja alt tuli välja kaunis jume! Juba 9.30 olin mõlemal päeval messil kohal, kus tehti nii meik kui ka soeng. Sain ürituselt palju lisamotivatsiooni ja enesekindlust, lisaks oli ka messitiim väga tore ja sõbralik ning nende päevade jooksul sai parajas koguses huumorit. 

 

Tiim! Victory Bikini / Makeupandtanningpopup / Moroccan Tan Baltic

bikiinid_07.thumb.JPG.4ea64e679dded2a5f2119ad6806aa880.JPG

 

Rannabikiinid

bikiinid_36.thumb.JPG.6e98164c30e4a8a2f9c37dedb5dd26ea.JPG

DSC_1450.thumb.JPG.9b6b2db19d115a9fb27cf4e84a0a162d.JPG

 

Võistlusbikiinid

bikiinid_61.thumb.JPG.d87aab37f22bde19f3650933e9c5b64c.JPG

 

Kahel päeval tegi mind ilusaks meikar Olia Rybkina (IG: oliarybkina)

unnamed.thumb.jpg.9e2cb39e06b23768a7e11b9446b23c57.jpg

 

Järgmiste postitusteni! :) 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On aeg jälle kokkuvõtteid teha! 

 

Hetkevorm

Tunduvalt pehmem, kui võistlusvorm (mis on igati normaalne!), kuid pole end põrsaks söönud. Imekombel olen ikka veel alla 60kg, välja arvatud vabama menüüga päevade järgsed hommikul, kui toit pole veel jõudnud seeduda või keha kalorite (süsivesikute-rasvade) üledoosiga võitleb. Täna hommikul näitas kaal mulle 59,8kg... Mul ei ole õrna aimugi, kuhu see toit läheb, sest eilne kaloraaž oli päris kõrge - õhtul sai välislähetusest naastes televiisori kõrvale õlut joodud ja rämpsu söödud. Mingisugune sisepõlemismootor töötab jätkuvalt täisvõimsusel ja töötleb vist võistlusdieedi ajal puudu oleva toidu tagantjärele ära. Leppisime treeneriga kokku, et off-seasoni lõpuks võiksin kaaluda kuskil 63-64kg, mis tähendab, et ruumi veel on. Hetkel pole küll 100% kindel, et ma sügisel lavalaudadele astun, aga ega nagunii ei tahaks hetkel rohkem juurde võtta. Mõni kilo peab aga tulema, sest muidu pole millegi pealt arengut teha ja lihast kasvatada.

 

Hetkel vaatab peeglist selline Väike My vastu

IMG_20170527_110645_231.thumb.jpg.693c52a9ba4e1fbd025761b8b8b237f5.jpg

 

Viimase 30 päeva kaalugraafik Myfitnesspali andmetel

kaal.PNG.629ab49730e877a4533842b88713f6e4.PNG

 

Treeningud

Aitab kergete raskuste kõigutamisest ja hakkame jõudu taastama/arendama! Alustasin sel nädalal uue treeningkavaga, mille eesmärk on dieediga kaotatud lihasjõud tasa ja targu taastada ning lihast peale saada. Treeningud on üles ehitatud 2+1 süsteemiga ehk siis kaks järjestikust päeva on saalitrennid ning seejärel tuleb kardio/puhkus. Nädalas on kokku seega viis saalitrenni, üks päev, kus teen 45-minutilise kardiosessiooni ja üks päev on jäetud taastumiseks. Lihasgrupid on jagatud kolme erineva treeningpäeva vahel:

 

JALAD

- kükk

- hack-kükk / jalapress (üle nädala vahetub)

- nelipea masinal

- sirgete jalgadega jõutõmme

- kakspea masinal

- väljaasted smithil

- jalgade lahutamine

- säär smithil

- säär istudes

 

SELG, RIND, KÕHT

- ploki tõmbed ülalt (laialt)

- kangi tõmbed kõhtu

- ploki tõmbed ülalt (kitsalt)

- keretõsted kettaga (alaselg)

- traktor

- hantlite lennutamine (kaldpingil)

- masinal surumine

- kõht (enamasti teen 2 harjutust, 4 seeriat ja maksimaalsed kordused)

 

ÕLG, KÄED

- kangi surumine smithil

- hantlite lennutamine

- õla tagaosa hantlitega

- õla tagaosa masinal

- lendamine masinal

- triitseps plokil (üle pea)

- biitseps hantlitega (istudes)

- dipsid

 

Seeriaid on 3-5 ning kordusi 6-12, mis tähendab, et raskused peaksid iga nädalaga üha kasvama hakkama. Kava ise meeldib mulle väga ning parim osa selle juures on see... et ma ei pea enam lõpus minutitki kardiot tegema! Oh happy day! Terve nädala kardio piirdub 5 x 15 minutit ellipsil soojendusega ja ühe 45-minutilise treeninguga. See teeb kokku ainult 2 tundi kardiosarnast liigutamist nädalas. 

 

Esimesed trennid on lihased mõnusalt piimhapet täis tõmmanud ning teisel päeval peale jalapäeva olin puujalg. Aga siiralt - igatsesin juba seda korraliku pingutuse tunnet ning lihasvalu peale treeninguid. 

 

Toitumine

Nagu ma eelnevalt mainisin on mu keha korralikul hävitusrežiimil ning miski sisse püsima ei jää. Hetkel oleme plaanitust varem jõudnud 2200 kcal päevakaloraaži juurde, millest üle poole tuleb süsivesikutest (mis omakorda tähendab metsikus koguses süüa!). Makrod ongi ainult süsivesikute osas kasvama pandud - rasvad on ikka 55g, valgud 140g ja süsivesikud nüüd juba 286g! Võrdluses dieedi lõpu makrodega on rasvad ja valgud kasvanud kumbki ainult 5 grammi, kuid süsivesikud on kahekordistunud :) 

Toidulaual on rohkem mängulisust ja söön palju vabamalt. Tihti tuleb ette olukordi, kui ma ei pea vajalikuks iga suutäit taga ajada või teen allikates vahetusi. Enam ei keela ma endal erinevaid toite maitsta - kui ikka on kolleegil sünnipäev ning ta on teinud rammusat valge šokolaadi kooki, siis mekin hea meelega. Alati ei pea sööma tervet tükki, kuid ma arvan, et võistlusvälisel ajal peaks oskama aeg-ajalt elu nautida. Kuid samas... kui sa tead, et sa oled inimene, kes peale esimest kompvekki või šokolaaditükki enam pidama ei saa, siis parem väldi esimest ampsu või tee teisi valikuid. Igaüks on erinev!

 

Ühe päeva neli toidukorda - riis, kana, tuunikala tomatikastmes, brokkoli, šampinjonid, seened, 0,1% kohupiimakreem, 10% kreeka jogurt, maasikas, banaan, nektariin... Mida veel hing ihkab!

IMG_20170524_092409_264.thumb.jpg.3ee5039853016cf6c736b8de7f99c75a.jpg

 

Milline kaunis hommik, kui meespool sulle toidu voodisse kohale toob! Juusturöst, 0,1% toorjuust, praetud (rasvane) juust, vedela munakollasega praemuna, rukola, värske tomat ja muidugi piimakohv :) 

IMG_20170521_093121_421.thumb.jpg.86f5f318fc7d49f0f6b27dc12117eea7.jpg

 

Tortillapitsa on alati hea mõte - ketšup, paprika, suitsukana, sibul, šampinjonid, rasvane juust, rukola ja balsamico kaste

IMG_20170521_213348_669.thumb.jpg.33f1e8e7ef94dffb13e983619cc0fcde.jpg

 

Omlett, värske salat, seemneleib rasvase juustuga

IMG_20170517_170838_363.thumb.jpg.adac566c19bea785ebdc8b11e4135ac9.jpg

 

Isud ehk seemneleib vürtsikilu ja rohelise sibulaga. Muna keetmine ununes ära.. ups

DSC_1487.thumb.JPG.8de5c3a743d25f81bea50ad9685202f7.JPG

 

Vahel tuleb osata nautida ka!

DSC_1467.thumb.JPG.25642e40a360ad07ebc642853e8041c7.JPG

 

Selleks korraks kõik! Luban, et järgmine postitus tuleb rohkem endassevaatav... Mainisin ühes varasemas postituses, et minu jaoks on kogu see teekond isiklikul tasandil ülimalt oluline ning mul on omad põhjused, miks ma seda kõike naudin (mitte ei näe enesepiitsutamisena). Järgmises postituses just seda lahkangi - miks minu jaoks fitness nii oluline on ning kuidas see võistlusettevalmistus mind muutnud on.

 

Kaunist suve algust kõigile, praeguste ilmade juures on seda juba täitsa sobilik öelda! Loodan, et olete rannavormi valmis saanud (või on teil see terve aasta juba riiete all peidus olnud) ning suured suvised pidustused teie toitumise ja treeningutega seotud eesmärkidele põntsu ei pane!

 

c9514d018a6099a1101e930cfed908a0.jpg.575ff99717fd5db08ac2099cc9e5cbba.jpg

 

 

 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe näha, et suvi käes, sest kirjutamine on täiesti unarusse jäänud!

 

Mõni lugeja on juba isegi küsinud, millal on uut infot oodata. Suure suuga lubasin selles postituses rääkida pisut isiklikumal tasandil ning selgitada, miks ma seda spordiala teen ja miks see mulle nii tohutult meeldib. Kes mäletab veel minu algusaegade postitusi, siis rääkisin põgusalt oma läbipõetud toitumishäiretest ja tagajärgedest. Selles postituses on päris palju mõtteid 13/09/2016 postitusest ehk võite julgelt selle kõrvale lahti võtta. Postitus võib esialgu tunduda negatiivne, kuid luban, et mida edasi, seda positiivsemaks läheb!

 

Kust siis pihta hakata... Võib-olla natukene liiga otsekohene või jõhker väljaütlemine, aga ma olen haige olnud alates sellest ajast, kui ma avastasin enda jaoks kalorid ja kuidas nad minu välimusele mõjuvad ning ma ei parane sellest tõvest mitte kunagi. Oma haiguse "faasidest" rääkisin juba alguses:

 

1 Tundus lihtsalt äge mõte kaalus alla võtta

2 Kaalulangetusest sai kinnisidee (tekkis hasart)

3 Anoreksia hakkas vaimule ja tervisele

4 Mõistsin, et see ei ole okei ja hakkasin august väljapääsu otsima

5 Sain uue toitumishäire ülesöömishoogude näol ja kaal tõusis kosmosesse

6 Mõistsin, et see ei ole okei ja hakkasin august väljapääsu otsima

 

Ja selles kohas tuligi mängu fitness!

 

Fitness on elustiil, mis seob teadliku treeningu ja tasakaalustatud toitumise ehk siis täpselt see, mida oli minul vajaka. Minu mõtlemine anoreksia perioodil oli "mida vähem ma söön ja mida rohkem trenni teen, seda kiiremini alla võtan". Ülesöömishoogude ajal muutus see "mida rohkem ma söön, seda rohkem ma pean trenni tegema ja mida rohkem ma trenni teen, seda rohkem võin ma süüa". Kumbki ei tundu tagantjärele mõeldes just eriti tervislik lähenemine. Hetkel pean oma toidulauamotoks aga pigem "söön nii palju kui võimalik, aga mitte rohkem kui mu keha vajab". Trennide juures pean kinni põhimõttest, et rohkem ei ole alati parem!

 

1332276567914_3704055.png.6a5ec564eea5a23fd66b631ca88093da.png

 

Olen palju kuulnud, kuidas fitnessi (just võistlemist) peetakse toitumishäirete all kannatanud inimestele libedaks teeks, sest on lihtne tagasi vanade käitumismustrite juurde naasta. Kaalu langetamine võib jälle saada kinnisideeks või peale võistlusi kaotab inimene mõistuse ja sööb end otseses mõttes seaks. Mina ei ole selle väitega nõus, kuigi kindlasti on ka neid, kellele fitness nii mõjub. Minu puhul on fitnessi näol tegemist ravimiga, mis mu haigust leevendab (kuigi kahjuks pole välja ravimisest haisugi). Milles see haigus nüüd seisneb, kui olen paremas vormis kui ei kunagi varem ja naudin elu täiel rinnal?

 

Ma näen kõikjal kaloreid! Ma näen kõikjal gramme! Ma näen kõikjal valkusid, rasvasid, süsivesikuid... Sina näed laual lasanjet, mina näen suures koguses süsivesikuid ja rasva. Sina näed kooki, mina näen suhkrut ja võid. Kui keegi pakub välja koogi tegemise, hakkan automaatselt retsepti ümber genereerima, et valikud tervislikumad oleksid. Ma tean, kui palju enamikes toiduainetes on 100g kohta kaloreid ning tihtipeale on ka makrod pähe kulunud. Üritan tihtipeale väljas süües numbrid kirja panna. Ma jälgin pingsalt, kuidas mu tarbitud üle- või alakaloraaž kaalule mõjub ja kaalun end võimalusel igal hommikul. Ma kaalun end vahel ka enne/peale trenni või toidukorda. Mulle meeldib, kui mul on ülevaade sellest, mida ja mis koguses ma endale sisse söön ning kuidas see mu kehale mõjub. Aga... Suudan end vajadusel ka vabaks lasta. Nii veetsin ka näiteks eelmise nädalavahetuse Käärikul, võtsin osa tudengite suvemängudest ja sõin seda, mida kokatädid pakkusid. Lisaks olime poest kaasa haaranud puuvilja ja lihasnäkki, sest kolm toidukorda tundus natuke vähe. Juba kahe nädala pärast on mul tulemas 10-päevane reis, kus ma jätan nurka nii kaalu kui ka toidupäeviku ning trennid on vastavalt võimalusele (jooks, matkamine, jalutamine, oma keharaskusega harjutused).

 

Kui anoreksia ja ülesöömise ajal tekitas minus stressi vastavalt seisev kaalunumber või see, et ma ei suuda sisse õgitud kaloreid ära kulutada, siis nüüd olen selles osas rahu leidnud. Fitness on andnud mulle kontrolli iseenda üle ning samas ka teatava vabaduse. Ma tean, et 2300-2500 kcal päevas on hetkel mu kehale täpselt paras kogus ära põletada ja üks-kaks korda nädalas võin viimase toidukorra vabamalt võtta ning sellest numbrist üle minna. Ja mitte midagi ei juhtu! Anoreksia ajal kogusin koju rämpstoitu, mida ma vaatasin ja ei söönud, ülesöömishoogude ajal ostsin koju rämpstoitu, et end distsiplineerida ja proovida mitte neid ühe korraga sisse vitsutada (mida ma lõpuks ikka tegin). Nüüd võib mul kodus rämpsu olla, kuid see enamasti ei huvita mind. Kui peakski isu tekkima, siis vajadusel piirdun ühega või kui tahan, siis söön isu täis. Ma tean, et kaal võib kõikuda mitme kilo vahemikus ja seda mõjutavad toit, seedeprobleemid, menstruaaltsüklid, pingelised ajad jms. Peale võistlust olen süümepiinadeta juurde võtnud 2,5kg ja võtan veel tasa ja targu umbes kilo-kaks.

 

Hetkevorm - kaal 61,6kg

IMG_20170614_205903.thumb.jpg.0099fd1b65d3926aa13bc92779d9b8b7.jpg

 

Pean tunnistama, et peale võistlusi oli mul esialgu toitumisega väga lihtne, kuid ühel hetkel tundsin, et hakkan vaikselt enda üle kontrolli kaotama (ja see ei meeldinud mulle). Ma tean, et ma olen suur harjumuste ohver, sest peale võistlusi jätkasin oma mitmeid traditsioone nagu näiteks tume šokolaad hommikupudrul, viis toidukorda... Siis mõtlesin, et aga ma võin ju nüüd tumeda šokolaadi asemel ka midagi muud panna! Nii rändasid mu pudrule ja suhu erinevad kompvekid, kuni tulid mängu küpsised, jäätis ja muu maitselt magus kraam. Sain endale tobeda harjumuse, et igal päeval peab midagi saama ning selle välja juurimiseks tegin juuni esimestel päevadel noormehega diili, et hoiame juunikuus (mõningate eranditega) suhkrust eemale! Senimaani on kõik hästi läinud ning oleme leidnud palju mõnusamaid alternatiive (palju puuvilju, marju ja isetehtud suhkruvabasid küpsetisi).

 

Nagu ma alguses mainisin, siis toitumishäirest ei parane ma 100% ulatuses mitte kunagi. Ikka juhtub, et leian enda peas siginemas imelikke mõtteid kaloraaži piiramisest või siis söön ühekorraga ära pool purki maapähklivõid ja tunnen end seepärast halvasti. On paremaid ja halvemaid aegu, aga võin julgelt väita, et fitness kui elustiil sobib mulle. Ilma selleta kaevaksin väga suure tõenäosusega endale järjest sügavamat auku. :)

 

Ja ei saa me läbi pildigaleriita:

 

Hommikud

IMG_20170616_075446_153.thumb.jpg.8797ec162c9649e2c76ba90faa6eff3f.jpgIMG_20170603_082416_544.thumb.jpg.2315ae69911fa0e254086ed8af58d7c1.jpg

 

Tänavatoidufestivali saak

IMG_20170611_182141_013.thumb.jpg.f3abde68ad9d9434a7f08a6df72512f7.jpg

 

Kodukootud tervislikud koogid

IMG_20170604_190120_967.thumb.jpg.89962c8076eb24fba10a0ec693085faa.jpg

Tuunisin Helena Kõivsaare retsepti.

 

 

IMG_20170612_191650_765.thumb.jpg.b68a0eb7d5c4989c06877ddceaa6a781.jpg

Põhi: 200g Kalevi digestive küpsiseid, 2tl kookosõli, 100g õunakastet

Täidis: 380g Alma 4% kreeka jogurtit, 380g Saare 10% kreeka jogurtit, 120g banaani, 200g maasikaid, 20g želatiini (50ml vees eelnevalt lahustada)

Peale kaunistamiseks 100g maasikaid ja 20g purustatud toorkakaod.

Tee küpsisepurust ja vedelainetest põhi, vajuta koogivormi põhja. Blenderda täidis kokku, vala põhjale. Kaunista ja pane külmikusse. 1/8 kooki on 300kcal - 32C/15F/8P

 

Tegime Grillfestil ka natuke nalja

5954ea3bd12f7_Alice_Grillfest7(1).JPG.0d2ed92cb83c593d0d921b1a2eda61fe.JPG

19096084_1569503139767214_937257174_o.thumb.jpg.f705ca1dfc2c4707fad2894ed71b3e2b.jpg

 

Ja nii ongi! Kaunist suve kõigile! :) 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tundsin end sinu postitusest ära! Mul on veel nii, et kui oma toitu ei kaalu, söön üle. Ühesõnaga ma ei oska olla ilma, et kõike oma toitu ära ei kaalu ja kaloraaži välja ei arvuta. Oli aegu, mil vältisin ka paljusid üritusi, sest seal sai süüa. Elu jääb nii elamata, sõbrad kaovad jne. 

Natukene aitab see, kui oma häiret teadvustada ja õppidagi sellega elama. Aga ma ka ei kujuta ette, et sellest ortoreksiast üle saaksin..

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×