Jump to content
hiroki

alaseljavalu, puusavalu, spondülolistees

Recommended Posts

Olen 30ndate keskmetele liginev meesterahvas. Olen vahelduva eduga olnud üsna sportlik. Nooruspõlves tegelesin pikalt murdmaasuusatamisega (millega tegelen siiani veidi). Siis erinevate jalgrattaaladega, lumelauaga. Lisaks jõusaal, pilates, natuke üritasin vahepeal boksiga tegeleda.

Mul on alaseljaga olnud probleeme juba üle kümne aasta.
2007. aastal opereeriti väljasopistuv disk. Siis sai küll ilmselt tehtud otsus operatsiooniks ennatlikult, sest tegelikult mingeid erilisi sümptomeid ja valu ei olnud. Jalgades ei olnud üldse valu.
Nüüd on degenereerunud diskide tõttu tekkinud spondülolistees ehk selgroo lülikeha libisemine.

Alaselg teeb pidevat valu, lisaks valutavad puusad. Istudest on püsti ja sirgeks tulla raske. Paindumine ja painutamine on raskendatud. Aga kuigi liikumine on takistatud ning valus, siis samas nii palju kui mulle endale tundub ja nagu ma olen lugenud, siis mittetreenimine ja vähene liikumine teevad olukorda hullemaks. Iga kord kui treeningutel vahe sisse tuleb, läheb olukord hullemaks.

Treeningutega ongi vahe sisse tulnud, alguses seetõttu, et tööl läks kiireks. Ja siis läkski kohe selja olukord halvemaks.

Tahaks uuesti trenni minna, aga soovitatavalt personaaltreeneri käe all ning ettevaatlikult ning personaalse kava all ning esialgu kellegi pilgu all.

Et saaksin teha treeninguid ja harjutusi, mis kasu, mitte kahju ei tooks.

Kas keegi teab kedagi, treeneritest, kel oleks spondülolisteesiga kogemust ja oskaks aidata?

Kes antud diagnoosiga võiks kursis olla ja kellega siis see treeningpakett kokku panna?

Nädala pärast lasen teha ka uue röntgen ja magnetuuringu, et saada teada. kas lülikeha on edasi libisenud.

Muudetud kasutaja hiroki poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kursis ja olen füsio :) Niiet kõik selle krempli saad minu käest. Puusaprobleem kindlasti mõjutab seljaprobleemi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 19. mai 2016. a. at 0:13 AM, hiroki said:

Nüüd on degenereerunud diskide tõttu tekkinud spondülolistees ehk selgroo lülikeha libisemine.

 

Spondülolistees tekib vist ikka pigem lülikaare defektist.

Ja sellestsamast tekivad kergesti ka diskiprobleemid, sest lüli liikuvus on liiga suur.

 

Gmaster tunneb asja nii et räägi jah temaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×