Jump to content
Sarge

Taavi Merisalu Blogi

Recommended Posts

Hei!

Suvi on täiega kohal Norras! Sai täna ringi liigutud ja mõned pildid ka tehtud. Kui Eestis on Teslasid kokku 3 ja 2 tükki on ühe mehe käes, siis neid siin on tuhandetes :D. Ühel pildil juba sama palju Teslasid kui Eestis kokku. :D

post-4814-0-63766200-1434817182_thumb.jp

Sai ka kalju peal jalutamas käidud. Selline vaade oli. Kõrgetes punktides on ka piknikulauad ehk saab nautida vaadet, seltskonda ja samal ajal süüa. :)

post-4814-0-91168200-1434817222_thumb.jp

Üks panoraam ka.

panoraam.jpg

Suvi on nii jõhker, et inimesed rannas ja mõni julgem läheb juba ka ujuma. Selle kalju otsas käisin turnimas. Eemalt on näha ka NASA observatooriumit vms, et võib-olla saab isegi seal ära käidud. Aga sinna väga väga pikk maa ülesmäge kõndida. :P

post-4814-0-69762200-1434817292_thumb.jp

Homme teen keharaskusega trenni, sest esmaspäeval lähen kolmeks päevaks linnast välja. Neljapäeval olen tagasi ja siis saab juba jõusaali minna. Oli valida kahe jõusaali vahel, aga otsustasin odavama kasuks. Kuigi mõlemad olid 1.3km kaugusel. Hinnavahe oli 11€, aga kuna põhirõhk niikuinii jõusaalil ja mõlemas saalis oli kang olemas, siis saigi odavam võetud. 599NOK ehk 68€ on kuu ilma siduva lepinguta. See mul elu teine kuupilet üldse. :D Nõos saab selle raha eest poole aastase pääsme. :)

post-4814-0-59197200-1434817471_thumb.jp

Sai ka teises poes käidud ja süsivesikuteks leidsin apelsinimahla, mille liitri hind ca 0.60€. Nii, et kõik asjad ei ole kallimad kui Eestis. Samuti ostsin jogurtilaadse toote, kus 100g kohta 10g valku.

Riidepoodi ei julge minnagi, sest seal on asjad Eesti omadest odavamad ja ma tulin ainult käsipagasiga. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kauaks plaan Norra j22da ka ? :)

No, kuupilet tuleb ilusti lõpuni kasutada. :D Aga usun, et umbes kuuks ajaks vast jäängi. Ei oska öelda, sest kui tööd ei ole, siis ei tasu passida siin. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Peaks seda ka mainima, et asume Põhjapolaarjoonest ca 500km kaugusel ja kraade oli täna 21'C ning pilvitu. :D Samuti on siin polaarpäev.

Ega selline ilm tuleb kohe ära kasutada, sest Norras on nii, et ilm ei lähe kunagi paremaks, vaid alati halvemaks. :D Läksime täna kesklinna ja käisime seal ringi. Alustasime kateraalist.

post-4814-0-53121500-1434912838_thumb.jp

Järgmisena jalutasime veel kesklinnas ja läksime vanale puusillale. Seal lähedal oli ka jalgratta lift.

post-4814-0-08203800-1434912842_thumb.jp

Ma ei tea, kas maailmas on veel neid, aga inimeste huvi oli nii suur, et oodati lausa, et keegi mäest üles sõidaks. :D

Edasi läksime kindlust vaatama.

post-4814-0-23492500-1434912840_thumb.jp

Kell hakkas õhtusse jõudma, siis lõpetasime ühe söömaga teletornis. Võtsime pitsabufee ehk maksad korra ja sööd nii palju kui mahub. :)

post-4814-0-32424400-1434912843_thumb.jp

Tulime koju, puhkasime ja olime niisama. Siis Kädyga läksime sörkides linna avastama ehk otsima kohta, kus saaks trenni teha. Leidsime ühe koolihoovi, kus sai värava peal rippes kätekõverdusi teha.

post-4814-0-17675600-1434913180_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Olin nüüd mitu päeva täiesti väljaspool interneti levi. Isegi andmeside ei töötanud seal. :D

Vaade autost, kui sõitsime suvilasse.

post-4814-0-86144100-1435257680_thumb.jp

Vaade suvila ümber
post-4814-0-72157200-1435257790_thumb.jp

Kala võttis õhtul hästi ja sõime turska õhtuks. Vaade õhtusöögi lauast oli selline.
post-4814-0-33011800-1435257774_thumb.jp

Mitu 3kg kala sai ka.
post-4814-0-33851700-1435257752_thumb.jp

Täna jõudsin juba trenni ka ja selline asi juhtus, et mul keelati trennimaika kandmise ära, sest see tekitab teistes meestes pingeid. :D Aga täna lubati mul trenn lõpuni teha. Trenni takistavaks asjaoluks on see, et suutsin suvilas selja ära tõmmata. Aga iga päevaga on asi paremaks läinud. Homme püüan trenažööridel jalga teha nii palju kui saan.

Mulle tundub, et siin näeb päris ägedat kultuuri. Üks kutt oli keefiriga trennis ja teine jõi energiajooki. Jättis igale poole energiajoogi purgiga rõngad ja hiljem "unustas" purgi üldse põrandale. Ja mina ei või maikat kanda... :D

post-4814-0-42901300-1435257803_thumb.jp

Norras kõik asjad ei olegi väga kallid. No, palgasuhet arvestades ei ole üldse kallis riik võrreldes Eestiga. Näiteks küttehinnad on siin samad, mis Eestis. :D

post-4814-0-40454600-1435257850_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...

Täna jõudsin juba trenni ka ja selline asi juhtus, et mul keelati trennimaika kandmise ära, sest see tekitab teistes meestes pingeid.

...

Sellest lausest võib saada legend :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Olen tagasi kohas, kus on internet! Suvilas ei olnud isegi andmesidemega inernetti :D.

Üks päev oli selline külaline akna all.

post-4814-0-11848700-1435781163_thumb.jp

Täna jälle naaber peseb oma Teslat.

post-4814-0-23136600-1435781202_thumb.jp

Panen ka pildi esimesest Norras püütud kalast. Mingi 1kg kanti oli, aga ei viitsinud nii väikseid püüda ja lasin vette tagasi. :)

post-4814-0-98639100-1435781197_thumb.jp

Õhtuks ei söönud kala, vaid grilli. Väike vaade ja grill-liha. Ise tehtud-hästi tehtud.

post-4814-0-54993100-1435781201_thumb.jp

Kahekesi nädalaga selline asi siis püsti pandud. :)

post-4814-0-45111500-1435781200_thumb.jp

Üle pika aja jõudsin täna trenni ka. Katsetan ja proovin uusi harjutusi. Trenažööre on palju, aga midagi asjalikku ei ole. Enamus mõttetud shoulder ja chest press trenažöörid, siis veel mõttetud trenažöörid jalgadele ja kõhule ning ülejäänud trenažöörid on lihtsalt ebamugavad. :D Trenažööride puhul plussiks tooksin selle, et mõned on üle mitme liigendi, mis teeb liigutuse natukene loomulikumaks, aga samas ebamugavaks.

Nüüd olen rohkem paikne ja saan trennidega ilusti jätkata. :)

PS! Eile nägin teeääres selliseid loomi:

Hirved ca 20-30tk, põdrad ca 4-6tk, kitsed ca 6-8tk, rebane 1tk. Jänes jooksis ka üle tee, aga ma otsisin hirvesid sel ajal põllult. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul seal vist rohkem loomi kui inimesi :-).

Teslasid on küll rohkem, kui inimesi. :D

Kusjuures imelik ongi see, et rahvaarv on ca 5 miljonit, aga Eestis ei suuda väiksemas linnaski poed hakkama saada, siis külapoed on üldse juba ära kadunud, aga siin igas külas suured poed või ostukeskus. Enamasti jääb silma Coop Nord ja Rema 1000.

Käisin eile ka IKEAs ja tegin ühe pildi väikesest osast poes. Jõhker labürint oli ikka. See siin juba kassade juures tehtud pilt. Ühest otsast teise kõndimine non-stop võtab minuteid. See siin üliväike osa ainult suurest poest.

post-4814-0-45607000-1435826074_thumb.jp

Ma ostsin ainult ühe asja - toidukarbi! :D Tegelikult tulin toidukaalu järgi, aga ei leidnud.

Hind 3.99€.

post-4814-0-27164400-1435826077_thumb.jp

Kui aega ja transporti saan, siis lähen riideid ka ostma. Sai möödaminnes vaadatud spordipoodi ja Nike särgid alates 10€. H&M'is on siin kvaliteetsem kaup kui Eestis ja hinnad ka vist odavamad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Täna trennist vaba päev ja käisime Rootsis süüa ostmas. Võtsin igasugu lihakraami, sest seal hinnad põhimõtteliselt samad, mis Eestis. Sai kohe kaks suurt koti täit ostetud. Ostsin Kjotbøller lihapalle, mis on nn Rootsi rahvuslihapallid vms :D, kanafileed, hakkliha, juustu, piima, juurvilju, sinki ja salaamit. Peaks mõneks ajaks jätkuma nüüd. Täna sain teada, et Rootsi poodi käib siit ka tasuta buss iga päev.

Tee peale jäi selline asi. Praegu vett vähe, aga muidu pidi jõle äge olema.

post-4814-0-64620500-1435953229_thumb.jp

Homme tahaks jalgadele midagi teha, aga kardan, et selg ei lase veel midagi teha. Loodan, et jalapressi või muud sellistki saan teha. Põlved on ka hellad, sest Joint+ sai otsa ja uus kaup enne siia tulekut kätte ei jõudnud. Proovin pika soojendusega hakkama saada, kuid siis peab jälle ettevaatlik olema, et rohkem liiga ei teeks. Elame ja näeme ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Tunnen puudust kodusest jõusaalist, sest kodus ikka parem trenni teha kui võõrsil. Tundub nagu siin oleks rohkem asju, aga midagi asjalikku ei ole. Tahaks tagasi oma plokke ja hantleid! :D

Eile tegin rinda ja negatiivse kaldega surumist teha ei saa. Kaablitel võimlemist ei anna mitte kuidagi võrrelda kangi või hantlitega. No, ei väsi ära ja puhkepausid 30-60 seki piisavad, et uut seeriat alustada. Kangiga surun, siis naljalt alla 60 sekundi puhkan.

Üleeile tegin jalgu ja kuna väljaastete jaoks ei ole siin piisavalt suurt raskust ning samuti pole ruumi, et kuskil kõndida, siis kasutan Smithi käärkükkideks. Sellega täitsa OK ja ei kurda. Aga proovisin siin säärte sirutamise trenažööre - allapoole arvestust. Amplituudid on nii lühikesed, et ei saa venitustki kätte, kuigi istepink on üles otsaga. <_< Nõos saab ise amplituuti sättida ja mina panen ikka täiesti vastu raami alguspunkti, et max amplituut saada. Samuti on väga ebamugavad kõverdamise trenažöörid - üks on istudes ja teine kõhuli. Istudes üldse ei saa, sest mul liiga pikad jalad ja põlv on kohe vastu raami. Lamades on selline asi, et põhimõtteliselt paned reied trenažöörile ja siis pead kätega kinni hoidma, et alla ei libiseks :P. Mul sai trenn läbi, siis ootasin veel Kädyt ja tegin samal ajal reite lähendajaid. Nüüd täna ei saa üldse kõndida, sest lähendajad nii valusad ja selga ei saa sirgeks lükata. Olen seda harjutust varem ühe korra teinud mingi 3-4 aastat tagasi, kui koos Herr Kirbuga sai trenni tehtud.

Käisin eile enne trenni kalal ka. Plaan oli makrelli saada, aga otsa tulid ainult tursad, lörrid ja üks angerja sarnane kala, mille eesti keelset nimetust ei tea. Tegin oma kalapüügi rekordi ka. Esiteks see, et kaks kala ühe hoobiga ja üks kala oli neist ~5kg tursk. Teine oli pisem ~2kg. Üleeile püüdis Kädy ka ~3kg tursa.

Üleeilsest päikeseloojangust pilte ka pärast püüki.

post-4814-0-61804800-1436189785_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lähendajad on karmid jaa.. Sa nii vigane, et saadki varsti ainult lähendajaid ja kaugendajaid teha :-). Mis teema sul seljas? Norra lõhe ja loodus ei ravi?

Selg juba suht OK, et isegi kükki lasi teha. Mingi lihaspinge/krambi lõi sisse ja jäi püsima. Ma olin 9 tundi juba asju tõstnud ja tassinud - eks väsisin ära. Mul terve isapoolne suguvõsa haigete selgade ja liigestega. Ja ega käbi kännust kaugele ei kuku. :)

Merest lõhe ei saa ja jõgedest püüdmiseks on eraldi luba vaja. Aga poest ei raatsi osta. :P Poes ei tea ka milline on naturaalne ja milline on "tööstuslik". Siin müügil "suitsulõhe", kuhu on lisatud mingeid keemilisi asju, et jääks mulje nagu oleks suitsetatud. :D

PS! Seda ka, et eile käisin saunas. Norras neid põhimõtteliselt ei olegi (vähemalt mitte üle 50-60'C). Ühel eestlasel oli ja käisime seal. Võib-olla järgmine nädal jälle. Sai ennast eestlasena tunda. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Treeningnädal läbi ja homme puhkepäev trennist. Täitsa OK trennid olid vahepeal, aga tänane kätetrenn oli natukene pettumus. Hakkasin uusi asju jälle katsetama, aga peab ikka vanade asjade peale tagasi minema. Need plokid iga harjutuse jaoks ka ei sobi. :)

Midagi asjalikku teinud ei ole ja kuskile käinud ka pole. Nii, et pole pilte ja videosid ka lisada. :P

Jõusaalikultuurist veel nii palju, et raskusi maha ei võeta ja hantlid pannakse (hea, kui pannakse) suvalise koha peale riiulis. Pärast otsi paarilist taga. :D Teine asi on see, et pesemiskultuuri ka ei ole. Selle aja jooksul olen näinud ühte inimest, kes dušsi all on käinud ja Kädy nägi ka täna esimest korda, et inimene käis dušši all. See jääb minu jaoks suhteliselt arusaamatuks. Spordihoones mitmeid kordi parem pesus käia, sest siin lodista palju tahad ja kui koju jõuad, saab kohe lebosse tõmmata, mitte ei hakka veel riietuma ja pesema. Ma saan aru, et kui sa jooksed koju trennist vms, aga jah... none of my business. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Meil tuli täna päike välja! Lubas paariks päevaks jääda isegi. Eile oli puhkepäev ja käisin natuke ringi. Ühes must go kohas sai ka lõpuks ära käidud. Tegemist on siis asjaga, et kui öelda Trondheim, siis iga sportlane teab seda kohta just sellepärast. :)

post-4814-0-74404400-1436617452_thumb.jp

Tegin mõnest hüppest video ka ja panen ühe üles.

Õhtul käisime Kädyga veel šoppamas. Ostsin endale sporditavaari - pikad liibuvad püksid, liibuvast materjalist särk, jalgratta särk ja jalgratta püksid - kõik kokku ~80€. Eestis saab ainult ühe paari liibukaid selle raha eest. :D Jooksujalatsid saab ka alates 20€ kätte.

Kõige kallimaks läksidki ratturi püksid ja särk - kokku ~55€.

post-4814-0-21722800-1436618306_thumb.jp

Allahindlused on siin ikka allahindlused, mitte nagu Eestis, et valge silt vahetatakse kollase sildi vastu, aga number sildil jääb samaks. :D Siin enamasti 30-50% aled ja vahepeal trehvab ka 70% ale peale ;). Mõnes kallimas poes on hinnad samad nagu Eestis, aga näiteks New Yorkeris oli raske leida asju, mis maksaksid üle 11€. :D

Täna tegin trenni ka muide. Jalgadele andsin valu. Kükis panin tsipa raskust juurde ja samuti ka käärkükis. Alguses olime kahekesi Kädyga saalis ja umbes 30min pärast tulid "jooksjad" trenni ja jooksid tund aega lindi peal ning pärast seda hakkasid venitama, võtsid kapist asjad ja koju.

47653960.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhjamaade ja üldse välismaal olevad "soodukad" ongi sõna otsesmõttes soodukat :). Ise ostsin Rootsist Everesti talvejope, mis maksis 2000 (c.a 200eur jämedalt võetud) rootsi krooni oli allahinnatud 1500 peale, kui tood ükskõik millise vana jope saad 1000 alla. Ehk siis 500 sain jope ja vana jopp läks taaskasutusse :)

Puma talvejalatsid olid allahinnatud 900 KR 350 peale ja viimasel päeval otstes sain 300 üldse :D

Et jah :D Shoppama soodukate ajal põhja :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Täna jõusaalis nägin uut uskumatut asja! Ühel kutil helises telefon. Võttis telefoni vastu ja hakkas rääkima. Asja tegi veidraks see, et ta toetas telefoni õla ja kõrva vahele, rääkis ja samal ajal tegi harjutust. :D

Muidugi see on suhteliselt tavaline, et puhkepauside ajal surfatakse Facebookis ja Instagrammis. Ma olen ikka täiega ajast maha jäänud - mul pole isegi instagrammi. :(:D

Siin jõusaali riietusruumis on peeglid kappide küljes ja suur peegel seina peal. Kui pöörata kapi ust mingi nurga alla, siis on selga näha ja saab poseerimist harjutada, kui tahaks. Tegin pildi ka. Ega riietusruume siin eriti ei kasutata ja tavaliselt olen täiesti üksinda. Võiks vabalt lasta järgmine kord Kädyl poseerimispildid teha. :D

post-4814-0-54341100-1436709922_thumb.jp

Muide meil täna siin selline ilm, et viludas on 24'C ja ühtegi pilve ei ole. Poole tunni pärast jälle merele kala püüdma. Proovime makrelli saada. Eile sain enamasti turskasid, aga ei ühtegi makrelli. Täna uuele katsele. Kõik peale makrelli laseme kenasti vette tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Täna puhkepäev, sest treeningnädal läbi. Vahepeal juhtus selline asi, et ärkasin hommikul, sirutasin ja plaks - pool ülaselga krambis. Nüüd pidevalt pinge sees. Enne trenni olen rullinud ja siis trenni peale teinud. Poole ööni on hea olla, aga hommikul jälle peaaegu nullist pihta. Loodan, et asi laabub kiiresti. Õnneks trenni tegemist segab vähe ja asjad saab tehtud. :)

Täna tegin kiirkorras Silvarile ka pildid, et ülevaade olemas oleks. Panen postituse lõppu paar pilti kõigile vaatamiseks. Kahe halva treeningaasta kohta võib rahul olla, et üldse suutsin midagi säilitada. :)

Samuti tegin uue treeningkava endale, kus on 2 trenni, 1 vaba, 2 trenni, 1 vaba süsteem. Põhirõhk läheb käte arendamisele ja jalatrennile panin ka mahtu juurde. Kui enne tegin jalgadele 2x nädalas jõusaali + 2x nädalas pallimänge, siis nüüd järsku ~75% koormusest maha võtta ei arenda enam jalgu. Võib-olla asi ka selles, et jalad on arengus paigal ja ülakeha olen suutnud natukene järgi kasvatada. Vähemalt loodan nii, aga tulemust näeb alles laval. Piltide järgi raske prognoosida.

Siit on umbes 5kg maha kraapida ja korralik lavavorm oleks olemas. :) Hetkel kaal 82kg.

post-4814-0-27360400-1437140534_thumb.jp

post-4814-0-01133700-1437140665_thumb.jp

post-4814-0-69768500-1437140665_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalad väiksemaks jäänud ? :D külje pealt vaadates nagu hernekepid :D

Kuule, täiesti võimalik. Ei ole mõõtnud ja ei ole ka eriti motivatsiooni mõõta. Mul on kaks viimast aastat väga metsa läinud trennidega terviseprobleemide pärast. Lasteaed on üks suur viirusepesa ja kõik uued tundmatud viirused sain ka ise ära kantud. Kui vorm läks lakke, siis jäin kohe haigeks ja kohe 4 nädalat trennist eemal. Ja mitu korda oli nii.

Näiteks tegin lamades surumist üsna hea tundega 125kg 5x6 ja pärast seda jäin haigeks. Põlved pidasid ja sain ka kükivormi üle pika aja normaalseks ning 200kg proovimine jäi mul 2 nädala kaugusele, kui suutsin jälle haigeks jääda. Lisaks tegin istudes hantlitega surumist õlale kerglevalt 40kg 4x8. Jõutõmmet tegin 210-220kg x5 või x6 ning jäi varu sissegi. :D

Mõned kuud tagasi olin ka ju kuu aega täiesti rivist väljas, siis teise kuu võisin teha hoidvaid trenne ja kolmas kuu alles sain koormust lisama hakata.

Põlvehäda on selline, et ükski asi midagi ei näita ja füsioterapeudi poolt tehtud testide järgi peaksid ja põlved korras olema. :D Aga hetkel on põlved väga head... ptüi, ptüi, ptüi.

Igastahes kaal oli mul stabiilselt juba 85-86kg ja nüüd on see 82kg peale kukkunud. Kui ma ei eksi, siis vahepeal isegi kaal näitas mul haigusperioodi ajal alla 80kg. :D

Aga pole midagi! Õnneks olen veel 25 ja loodetavasti suudan kunagi kasvama ka hakata. Püüan olla realist ja loodan, et minu suured teod hakkavad 5 aasta pärast pihta. :)

Sümpaatne reportaaž.

Ma tänan. Kui on ettepanekuid, siis kuulan meeleldi. Tahan, et lugejatel oleks huvitavam mu tegemisi jälgida ja saaksid ammutada siit ka väheke motivatsiooni. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see ole individuaalne - aga kordusi ja kg saab erinevatest treeningkavadest ka lugeda.

Näha, mis inimesega üldiselt tegemist on, annab värvi ja kutsub lugema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vorm on klassikaline, aga kulla mees- miks sa elutoas pildistad? Atleedid teevad selfisid ikka WC-s :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vorm on klassikaline, aga kulla mees- miks sa elutoas pildistad? Atleedid teevad selfisid ikka WC-s :D

Sest ma rääkisin Silvariga juttu FB ja ütlesin, et kohe teen pildid. Võtsin riided seljast, andsin Kädyle telefoni kätte ja kohe kiired klõpsud. :D Aga eks järgmine kord tean, et pildid teen WC's ja kindlasti ka müts peas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×