Jump to content
Sign in to follow this  
duubike

Kõhulihaste pink

Recommended Posts

Tervist,

Oli plaan hommikuti peale ärkamist ennast natuke liigutada, teha plankingut, kõhulihaseid vms - lihtsalt, et veri käima saada ja ega see ka lihastele halba tee. Kõhulihaseid aga kõva põranda peal ebamugav teha ning pole jalgu ka kuhugi taha pista. Otsisin siis netist välja kõhulihaste pingi, midagi sarnast http://www.sportfever.ee/1496-3907-large/du.jpg aga siis sattusin lugema, et sellelaadne pink pidi seljale halb olema. Alsaeljaga muidu muresid pole, pigem kaela piirkond on tihedamalt valus. Ühesõnaga küsimus on selline, et kas see vastab tõele, et sellise pingi kasutamine seljale halb on?

Aitäh! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pingil pole midagi viga. Kui "kõhulihaseid" vale tehnikaga treenid, siis saab põhikoormuse puusapainutaja ja pikemas perspektiivis on tulemuseks alaseljavaevused.

http://www.apollo.ee/terviseriskid-lihastreeningus.html

Selle raamatu soovitaks läbi lugeda (esimese hooga ei leidnud, aga olen näinud ka netis .pdf kujul).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga miks mitte treenida jalad voodi/tooli või mis iganes peal? Peaasi, et kõhulihaseid tehes ei oleks selili sirgete jalgadega maas(siis oht nimmepiirkonna vigastusteks) Jalad kõverdatult ja anna minna. Ahjaa, alaselga tuleb ka kindlasti treenida vastukaaluks. Üldjuhul on neid pinke ostetud kodudesse kamaluga ja peale paari kasutust kui veel tehaselõhngi küljes on, siis nad kapi nurka vajuvad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×