Jump to content
lihtsalt

ega see rinna lihasele liig pole??

Recommended Posts

Kui treening on põhimõttel üles ehitatud max surumine rinnalt, siis on mõtekas teha kaks korda nädalas, kus üks trenn on kergem ja teine max kordustega. See peaks tagama ka edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen 17,praegult kaalun mingi 70 kilo,max mida jõuan suruda on 90 kg,käin nädalas 5 korda jõukas, rinnale teen 4 päeva nädalas,teen teisi lihaseid ka peale rinna aga rinda põhiliselt, kuna eesmärk on kevadex 100 kg ära suruda ,paegult teen esimene päev rinnale lamades surudes 70 kg-ga 50 korda mingi 10-ste seeriatega,teine päev kaldpingis 55kg-ga 50korda 10-ste seeriatega,kolmandal päeval jälle sama mis esimene päev ja neljandal päeval sama mis teisel päeval ega see rinnale liig pole ???

Muide kas sul on ülevaade superkompensatsiooni seadustest? 4 korda nädalas trenni (rinnale) - siin ei ole ju midagi arvata see on ju sõnaselge ületreenimine, mees kas sa tahad jääda halvatuks ja noorelt surra?? Ma saan aru, et sa teed üldfüüsilist 2 korda nädalas jõukas ja siis vastavalt ilmale, soovile kas käid ujumas, jooksmas vmt. tegevusega tegelemas millel ei ole mitte dünaamilist jõudu arendav võime vaid kapillariseeriv mõju ülejäänud 2 korda. Korralik kapillarisatsioon on ju proffesionaalse treeninugu programmi ja heade tulemuste saaamise üks alustala. Enne kui vette hüppata peaks ju teadma kui sügav too on!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sa juba nädalas uhe korra voi heal juhul kaks korda treenid..saad hea tulemuse..!proovi uks kord nädalas ja siis lase puhata rinnal ja siis tee uuesti..!ma arvan, et sa märkad ise ka vahet ..kui neli korda tehes..!:D<-et asi on tõusuteel

bb<-petspaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin ka kunagi algusaastatel rinda iga trenn (4x nädalas)

4 kuuga tuli 45 kilo juurde ja surusin teistest sõpradest palju rohkem. Siis aga hakkasid sõbrad järgi võtma ja minu areng jäi toppama. 8 kuud peale treeningute algust olime kõik enam-vähem samal pulgal.

Lõpetasin lolli mängimise ära ja hakkasin rinda 1x nädalas tegema. Areng taastus ja endal oli ka palju parem olla. Nüüd teen mõndadel kuudel 2x nädalas rinda, aga sedagi mitte üle kuu aja järjest.

Mõistuse ja keha vahelise koostöö puhul on ka kõige optimaalsemad tulemused!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus teadjatele!

Edasijõudnutel on nädalane seeriate maht suurtel lihasgruppidel ca.16, väiksematel ca 12. Keskmiselt siis 3-4 harjutust ühele grupile. Võtame näitena ühe lihasgrupi> näiteks rinna. Nii > kui tavaliselt tehakse ühel nädalapäeval need 4 harjutust ära ja 6 päeva jäetakse vahele järgmise trennini, siis mis on selle eelised sellise variandi ees, kus teen 2 harjutust ühel päeval ja 2 harjutust 2 päeva pärast peale, puhates seejärel 3 päeva. Nädalamaht jääb samaks (4 harjutust). See mind ei huvita et sellise kava järgi teevad üks samm ''edasijõudnutest'' nõrgemad, sest jagasin kava endise 4ja asemel 2eks, ja tulemused on (y).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On arvamusi? Seletage ära miks on ühele lihasgrupile 6 päeva vaja puhkust anda, kui saab koormuse laiali jaotada ja poolitada. Muidugi väheneb ka taastumise aeg, aga 48 ja 72 on täitsa piisav. Jutt tundub segane, aga vähegi asjatundja loeb poindi välja. Ootan arvamusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühel päeval tehes suudad sa oma lihast rohkem koormata. Jagades mitmeks sessiks jääb intensiivsusest puudu ja lihas ei arene piisavalt. Aga see on kõigest minu tgasihoidlik arvamus. :D

Ja kui sul sedasi tehes on head tulemused siis jätka samas vaimus. Trenni puhul ei ole nii, et 2+2 võrdub alati 4ga. Ise pead oma keha tunnetama ja mõistma mis mõjub. Üldjuhul võtab see aga mitmeid aastaid enne kui jõuad optimaalse trennini. Ise olen 5 aastat vahelduva eduga treeninud ja siiani avastan uusi moooduseid, mis minupuhul hästi töötavad. Katse-eksitus meetod on see.

Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

4 korda kohe liiga palju.ma teen 2 korda nädalas ja sis juba rind teisel päeval läbi.no ma ei tea kuidas sul sis rind vastu peab.sõber tegi ka igapäev vaid rinda.nyyd on lihasvalud ja liigesed läbi.valik on sinu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@erx11 - nii see ongi, et olen tunnetanud , et see 2 harjutust 2 korda nädalas on MÄRKSA tõhusam kui 1 kord nädalas 4 harjutust. Teisel päeval on alati jõudu rohkem - superkompensatsioon töötab. Teine tähtis punkt on see, et lihased ei jää nii valusaks - esesetunne on hea, muidu kui lihased on valusad, siis tekib see nö. ''aeglase kandi'' effekt (oled küll suur aga väsid kiiresti, ei paindu, oled nagu robot.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui tavaliselt tehakse ühel nädalapäeval need 4 harjutust ära ja 6 päeva jäetakse vahele järgmise trennini, siis mis on selle eelised sellise variandi ees, kus teen 2 harjutust ühel päeval ja 2 harjutust 2 päeva pärast peale, puhates seejärel 3 päeva. Nädalamaht jääb samaks (4 harjutust).

soovitan soojalt koguda raha ja osta mõningad asjalikud raamatud kus on ilusti kirjas effektiivse trenni põhimõtted. Olen kindel et raamatute peale kulutatu raha eest saavutate ka rohkem kui toidulisade peale raha kulutades!

vastus aga sinu küsimusele:

1) esiteks loodusseadus on teada andnud et lihas PEAB puhkama vähemalt 48h-96h võta sealt kuldne keskmine, oletades loomulikult et on tehtud korralik trenn! Ise olen aru saanud et suuremad lihased vajavad taastumiseks umbes kaks tervet päeva mõnikord rohkem, st kui teen rinda esmasp siis järgmise rinna päeva võiks teha mitte varem kui neljap (kuna kolmap on täiesti vaba päev)

2) teiseks oma kahe harjutusega sa ei suuda lihtsalt kurnata lihast nii ära,et ta kasvada saaks. Muidu võiks ju teha iga päev ühe harjutuse igale lihasgrupile ja nii 4-5 korda nädalas! Kui sul on aga neli harjutus ühel päeval siis suudad lihase ära kurnata piisavalt!

ma ei tea kuidas sa muidu trenni teed ja mitme päeva peale sul kava jagatud on aga selline kaks harjutust esmasp ja kaks kolmap on täiesti kasutu sulle!

R

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×