Jump to content
desade

-40 kg omal käel, edasi vajan abi

Recommended Posts

Tere,

kuna tunnen, et olen ennast ummikusse ajanud, siis vajan abi, et jälle järje peale saada. Olen 30 a naisterahvas. Aastal 2009 kaalusin 120 kg, pikkust on 170 cm - seega olin tugevalt ülekaaluline. Samal aastal diagnoositi mul ka kilpnäärme alatalitus, mida olen sellest ajast ravimitega kompenseerinud. 2011 aasta lõpus tundsin, et ei jõua enam sellisena ringi käia ning avastasin enda jaoks spordi. Samal ajal hakkasin ka jälgima mida suhu pistan. Selle tulemusena suutsin 2013 aasta alguseks viia kaalunumbri 78 kg peale. Paraku pole minu kaalulangus enam jätkunud. Olen ka praegusel hetkel enamvähem samas kaalus (kaal kõigub 77-81 kg). Kuid see, et olen suutnud kaalu hoida on samuti saavutus. Tean ka enda kitsaskohti, milleks põhiliselt on toidukordade vähesus ja tulenevalt sellest suured toidukogused. Minu töö ei võimalda mul paraku toituda 5 korda päevas, seega söön enamasti 1-2 korda päevas (lõuna/õhtu) aga tarbitav toidu kogus ületab vajaduse. Trenni teen ikka, 3-5 korda nädalas, jalutamas käin iga päev kui ilm seda võimaldab. Tulles nüüd minu mure juurde: tean, et olen pika tee juba maha käinud ja suuremast osast ülekaalust vabanenud aga siiski on veel lisakilod, millest sooviksin lahti saada. Eesmärgiks oleks jõuda 65 kg-ni, mis peaks olema minu pikkuse juures normaalkaal. Toitumisel eelistan salateid, hapukoore olen ammu asendanud maitsestamata jogurtiga ning sea ja veiseliha ei söö (lihtsalt ei maitse). Püüan jälgida tarbitava toidu kaloraaži ning jälgin endiselt, mida suhu pistan. Mure ongi selles, et ma ei ole suuteline omal käel enam viimaseid samme astuma. Nii kui suudan trenni ja toiduga langetada kaalu 76 kg peale, tekivad mul söömasööstud, millele järgneb korralik toidupohmakas. Kõlab uskumatult aga sel ajal ma ei suuda ennast pidurdada (ometi olen ju 40 kg alla saanud ja enesevalitsemine ja tahe on olemas). Siiani ongi minu parim saavutus 76 kg. Olen mõelnud personaaltreenerile, et lasen endale koostada trenni ja toidukava, kuid enamus toidukavasid ei lähtu minu söömisvõimalustest vaid lähtuvad tihedast toitumisest, et veresuhkur stabiilsena hoida. Ühesõnaga olen nõutu. Kaal ei lange, toituda tihedamini ei ole mul võimalik ja kuidas oma eesmärgini jõuda enam ei tea. Palun abi, sest endiselt ei tunne ennast oma kehas hästi ning ülekaal on tekitanud piinlikkust mis hakkab kõigutama mu enesekindlust. Loodan, et ehk oskab keegi nõu anda või soovitada mõnda head toitumisnõustajat. Läheb aega nii palju kui läheb aga olen otsustanud eesmärgini jõuda. Tervislikuma ja kergema mina nimel :) tänud juba ette ära!

K.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Püüan kaloraaži hoida 1400-1600 kcal. Toitainete osas olen tugevalt vähendanud süsivesikuid ning rasvu, seega põhiline osa on valgud. Valgu allikatena tarbin kana, tuunikala, sojat, ka piimatooteid (magustamata rasvatu kohupiim). Püüan tarbida ka rohkelt vett (tavaline gaseerimata joogivesi).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on nüüd mitu sinu lauset järjestikku:

"Toitumisel eelistan salateid, hapukoore olen ammu asendanud maitsestamata jogurtiga ning sea ja veiseliha ei söö (lihtsalt ei maitse). Püüan jälgida tarbitava toidu kaloraaži ning jälgin endiselt, mida suhu pistan. Mure ongi selles, et ma ei ole suuteline omal käel enam viimaseid samme astuma. Nii kui suudan trenni ja toiduga langetada kaalu 76 kg peale, tekivad mul söömasööstud, millele järgneb korralik toidupohmakas. Kõlab uskumatult aga sel ajal ma ei suuda ennast pidurdada (ometi olen ju 40 kg alla saanud ja enesevalitsemine ja tahe on olemas). Siiani ongi minu parim saavutus 76 kg. Olen mõelnud personaaltreenerile, et lasen endale koostada trenni ja toidukava, kuid enamus toidukavasid ei lähtu minu söömisvõimalustest vaid lähtuvad tihedast toitumisest, et veresuhkur stabiilsena hoida. Ühesõnaga olen nõutu. Kaal ei lange, toituda tihedamini ei ole mul võimalik ja kuidas oma eesmärgini jõuda enam ei tea. Palun abi, sest endiselt ei tunne ennast oma kehas hästi ning ülekaal on tekitanud piinlikkust mis hakkab kõigutama mu enesekindlust. Loodan, et ehk oskab keegi nõu anda või soovitada mõnda head toitumisnõustajat. "

Nad räägivad kõik erinevas keeles. Põhiline: kuidas saab toitumisnõustaja või personaaltreener panna sind oma söömasööstudest üle olema? Kui ise teadvustad, probleemi ja seda, milles see seisneb, lihtsalt pinguta. Kõigil tuleb ette libastumisi ning käega löömist aga kõik ei ole nii palju suutnud endaga tegeleda nagu sina.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna on diagnoositud ka kilpnäärme alatalitus siis ei ole see toitumise-dieedi soovitused sellised nagu enamikule, sama kehtib ka diabeedihaigete kohta. Võib-olla oled seda lugenud http://hellutreenib.blogspot.com/2013/04/minu-kilpnaarme-alatalitlus-hasimoto.html .

Meil siin foorumis on Spetsialiste küll (ma ei pea silmas "Tegijaid" ja muid asjapulki), aga kas nad ka vastavad, eks ole näha. Soovitan pöörduda arsti poole, kui ühelt abi ei saa siis pöördu järgmise poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud FitMan - ma ei olnud seda veel lugenud ja täitsa huviga proovin artiklis nimetatud toitained täiesti elimineerida. Peab aind välja mõtlema mida siis sööma hakata kui piimatooted ja soja ka ära langevad :) igaljuhul proovin!

To MaPo - tekkis lihtsalt mõte, et äkki on mingid toidulisandid vms mis aitaks vähendada söögiisu ja toitumisnõustajat mõtlesingi selle eesmärgiga, et koostada mingi plaan konkreetse kaloraaži ja toiduainetega mis ehk mulle paremini sobivad. Muidu jah tean milles probleem aga eks ongi vist mingist punktist allapoole üha raskem liikuda sellel kaalu ja tervise trepil. Ega see kaalunumber kõige määravam polegi, lihtsalt ei taha midagi liigset kusagilt üle püksiääre punnitama. Terves kehas terve vaim :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui julged proovida ja usaldad selliseid vaateid valkudele toidus, siis võib see sind aidata: http://michaelbluejay.com/veg/protein.html

Mul toimis.

Ehk siis, kõik hirmujutud juurikate söömisest päris tõele ei vasta.

Samamoodi ei ole tugevat alust juttudel veresuhkru kõikumisest puhtalt selle tõttu, et toidukordi on vähem. Veresuhkru saad üles lüüa (ja see lendab vastu maad) kui toitud maiustustest. Kui sööd kas 2 või 5 korda normaalseid toite, ei ole veresuhkur küll küsimus.

PS. Kui väidad, et päevane kaloraaz on 1400-1600 ja kui see on reaalselt tõsi (mitte kõhutunde järgi kokku löödud), siis peaksid suurendama oma energia kulutust. Normaalselt liikuval naisel võiks kulu olla 2500kcal ringis päevas, mehel 3000 ringis. Siis on tõenäoline, et füüsis on heas konditsioonis ja ei pea end näljutama, mis hakkaks mõju avaldama kogu kehale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui julged proovida ja usaldad selliseid vaateid valkudele toidus, siis võib see sind aidata: http://michaelbluejay.com/veg/protein.html

Mul toimis.

PS. Kui väidad, et päevane kaloraaz on 1400-1600 ja kui see on reaalselt tõsi (mitte kõhutunde järgi kokku löödud), siis peaksid suurendama oma energia kulutust. Normaalselt liikuval naisel võiks kulu olla 2500kcal ringis päevas, mehel 3000 ringis. Siis on tõenäoline, et füüsis on heas konditsioonis ja ei pea end näljutama, mis hakkaks mõju avaldama kogu kehale.

Mis nimelt sul toimis?

Et kui mehe päevakaloraaz keskmiselt ei ole 3000 ringis, siis ta teeb midagi valesti ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud FitMan - ma ei olnud seda veel lugenud ja täitsa huviga proovin artiklis nimetatud toitained täiesti elimineerida. Peab aind välja mõtlema mida siis sööma hakata kui piimatooted ja soja ka ära langevad :) igaljuhul proovin!

To MaPo - tekkis lihtsalt mõte, et äkki on mingid toidulisandid vms mis aitaks vähendada söögiisu ja toitumisnõustajat mõtlesingi selle eesmärgiga, et koostada mingi plaan konkreetse kaloraaži ja toiduainetega mis ehk mulle paremini sobivad. Muidu jah tean milles probleem aga eks ongi vist mingist punktist allapoole üha raskem liikuda sellel kaalu ja tervise trepil. Ega see kaalunumber kõige määravam polegi, lihtsalt ei taha midagi liigset kusagilt üle püksiääre punnitama. Terves kehas terve vaim :)

Kilpnäärme alatalitusega ainevahetus aeglustub ja seega on kehakaalu kontrolli all hoida keerulisem. L- Thyroxin tekitab tugevat tühjakõhu tunnet ja põhjustab sellega söögiisu tõusu. Ravimi annust tuleb regulaarselt kontrollida verenäidu alusel. Kui annus on õige, siis on võimalik ära hoida söömasööste ja ka kaalu langetada, aga see ei toimu enam nii kiirelt nagu senini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis nimelt sul toimis?

Et kui mehe päevakaloraaz keskmiselt ei ole 3000 ringis, siis ta teeb midagi valesti ?

Jah, siis ilmselt on füüsilist koormust vähevõitu, et hoida keha heas konditsioonis. Nt. 1,80m 80kg kaaluva 40 aastase mehe BAV on ca 1800kcal. Päev otsa istuvat tööd, autosse ja tagasi, ehk ka poes veidi ringi käies ja siis jälle kodus teleka ees istudes läheb sellele lisaks ca 600kcal. Nii et suht lebava eluviisiga mees kulutab päevas 2400kcal. Ilmselgelt aga jääb selle juures kängu. Kui lisada aga veidigi jalgsi käimist, üks trennike, siis tuleb ju 3000kcal täis. 60kg 40a naise BAV on ca 1400. Samamoodi passiivse eluviisi puhul lisandub siia päevas veidi juurde. Kuid kui keegi räägib, et sööb 1400kcal ja ei võta alla siis terve inimene petab toidust saadud energiat kokku lüües või siis tõesti ei liiguta end palju rohkem kui autosse istumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küsiks tegelikult seda, et väidad, et ei saa päevas üle 1-2x süüa. Mis tööd teed või mis täpsem põhjus on? Tavaliselt on midagi ikka võimalik süüa või teha - nt kasvõi üks toidukorraasendaja 5min pausi jooksul ära juua, et pärast tööd koju jõudes nälg nii meeletu ja "pimestav" poleks.

Aga 1400kcal juures peaks tõepoolest igal juhul alla võtma, isegi kui see aeg peamiselt päevas kodus veeta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, siis ilmselt on füüsilist koormust vähevõitu, et hoida keha heas konditsioonis. Nt. 1,80m 80kg kaaluva 40 aastase mehe BAV on ca 1800kcal. Päev otsa istuvat tööd, autosse ja tagasi, ehk ka poes veidi ringi käies ja siis jälle kodus teleka ees istudes läheb sellele lisaks ca 600kcal. Nii et suht lebava eluviisiga mees kulutab päevas 2400kcal. Ilmselgelt aga jääb selle juures kängu. Kui lisada aga veidigi jalgsi käimist, üks trennike, siis tuleb ju 3000kcal täis. 60kg 40a naise BAV on ca 1400. Samamoodi passiivse eluviisi puhul lisandub siia päevas veidi juurde. Kuid kui keegi räägib, et sööb 1400kcal ja ei võta alla siis terve inimene petab toidust saadud energiat kokku lüües või siis tõesti ei liiguta end palju rohkem kui autosse istumiseks.

Enne kui edasi läheme, äkki ka veel siiski see:

Kui julged proovida ja usaldad selliseid vaateid valkudele toidus, siis võib see sind aidata: http://michaelbluejay.com/veg/protein.html

Mul toimis.

MIS SUL TOIMIS ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud kõigile, kes sõna võtsid. Soovitatud saidid vaatasin üle. Kindlasti saan siit sealt midagi kombineerida. Samuti käin uuesti oma kilpnäärme näite kontrollimas, võibolla ongi ohjeldamatud söömasööstud kuidagi seotud sellega, et vaja korrigeerida L-thyroxini doosi. Lisan veel, et kirjeldatud kaloraaž 1400-1600 kcal ei ole võetud kõhutunde järgi, kaalun toitu ja arvutan söödavate kalorite hulka. Diivanil lösutaja ma ka ei ole. Käin rattaga tööl, koeraga jalutamas ning kui ilm lubab rulluisutan. Talvehooajal olen jõusaalis. Ühesõnaga ütleksin, et keskmiselt aktiivne naisterahvas. Ainukesed korrad kus ma ei loe kaloraaži ja söön kõike mida kätte saan on söömasööstude ajal. (muideks olen avastanud, et need sööstud tihedalt seotud ka naistevärgiga) 2 nädalat varem hakkab näljatunne aga 2 nädalat on piisavalt pikk aeg, et endale jälle kahju tekitada. Püüan nüüd lähtuda oma probleemidest toitumisel veel rohkem ja ikka jätkata oma võitlust tervema ja ilusama mina nimel. Kui kellelgi veel soovitusi või head lugemist pakkuda, siis need ikka teretulnud.

Veelkord tänud kõigile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis ma siis ette võtan? Esiteks - püüan järgida lahustoitumise põhimõtet ehk püüan eraldi toidukordadeks liigitada süsivesikud, valgud ja rasvad. Püüan seda tehes lähtuda Dr A.Levini lahustoitumise tõdedest. Teiseks: söömasööstud kontrolli alla - teadvustan endale millest need tekivad ja püüan väga suure näljatunde korral süüa midagi väikest ja kerget, mitte toppida kurguni täis. Kolmandaks: rohkem liikumist - liikumine on alati hea ja hommikune trenn vähendab minul söögiisu. Seega, proovin uuesti oma toitumist täielikult muuta ja loodan, et see annab loodetud tulemuse.

Kaunist sügist..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis ma siis ette võtan? Esiteks - püüan järgida lahustoitumise põhimõtet ehk püüan eraldi toidukordadeks liigitada süsivesikud, valgud ja rasvad. Püüan seda tehes lähtuda Dr A.Levini lahustoitumise tõdedest. Teiseks: söömasööstud kontrolli alla - teadvustan endale millest need tekivad ja püüan väga suure näljatunde korral süüa midagi väikest ja kerget, mitte toppida kurguni täis. Kolmandaks: rohkem liikumist - liikumine on alati hea ja hommikune trenn vähendab minul söögiisu. Seega, proovin uuesti oma toitumist täielikult muuta ja loodan, et see annab loodetud tulemuse.

Kaunist sügist..

See "esiteks" asi unusta heaga ära! http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/38692-voileivad/?p=403380

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovida ju ikka võib. Mul tuttav tegi veredieedi läbi ja see lähtus enamvähem samadest põhimõtetest. Ja tulemus - 50 kg. Seega päris rumalaks ma seda ei liigitaks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpsustan, et tegemist ei olnud lihtsalt veregrupist lähtuva menüüga, vaid konkreetselt tema vereanalüüside põhjal sobivate toitudega. Veregrupi dieeti ma ei pea väga usaldusväärseks sest see on üldistav, lähtudes siiski konkreetsest indiviidist võib asjal jumet olla. Nt tuvastati tal laktoositalumatus, millest ta teadlik ei olnud, seega piimatooted talle ei sobigi, samuti ei söö ta gluteeni sisaldavaid tooteid. Loomulikult ei saa ma lähtuda konkreetselt kellegi teise menüüst. Aga need toitumisnõuanded tunduvad mulle asjalikud just selle lahustoitumise põhimõttest lähtuvalt. Kui ei toimi v mulle ei sobi siis proovin jälle mingit muud lähenemist asjale. Igaljuhul katki seda võitlust ma ei jäta enne kui tulemus käes. Võimalik, et olen ka liiga suure eesmärgi püstitanud ja organism pole veel päris taastunud suurest kaalukaotusest aga üritan ikka edasi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh, kui tal on gluteenitalumatus, siis see ei ole seotud veregrupiga mitte ühestki otsast. Aga miks sulle lahustoitumise nõuanded asjalikud tunduvad? Olen kindel, et see toimib, kui hoiad oma kaloraaži piisavalt madala. Aga see ei ole taaskord seotud jälle sellega, et sa ei söö makrosid koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan aru, et see ei ole seotud veregrupiga :) aga lihtsalt need analüüsid mis talle tehti tõid välja tema toidutalumatused. Seega ta oli oma keha koormanud ainetega mis talle üleüldse ei sobi, sest lihtsalt ei olnud sellest varasemalt teadlik. Mina pole endale seda vereanalüüsi teinud, nende dieet on suhteliselt äärmuslik ja ma ei pea seda eriti tervislikuks :) olen omal käel palju tervislikumalt alla võtnud :) aga miks mulle tundub asjalik on isiklik kogemus. Süsivesikuid ja valke koos süües, tekitab see mul raskustunde ning seedehäired. Teatud ained lihtsalt ei sobi kokku hoolimata sellest, et on maitsev. Arvestades, et kõik toitained sisaldavad ju mingil määral kõiki makrosid siis täiesti lahku neid nagunii lüüa pole võimalik aga usun, et selline lähenemine aitab viia toidukorra kaloraaži madalamaks ning köögiviljad on teadagi tervislikum valik kui sai v kartul :) ja usun, et lihtsam on seedida salatit kartuliga v salatit lihaga kui liha ja kartulit koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hahahaa.. tulid üllatama :D muideks ma saia ei söögi aga see selleks. Kuna ma polegi eriline teadlane siis küsin nõu targematelt ja asjaga rohkem kokku puutunud inimestelt. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×