Jump to content
dex

Vitamiinid

Recommended Posts

Oskab keegi äkki soovitada mis vitamiine ja muud treeninguks vajalikke aineid ma peaks võtma. Valku ja süsivesikuid võtan. Aga näiteks peale BodyPumpi on ülejärgmisel hommikul hirmus väsimus, ükshommik ei saanud voodist isegi püsti. Hommikuti on üldse väga unine olla ja umbes 16.00 kui koju jõuan siis tavaliselt tahan kohe miski paar tundi magada, et see ei ole ka normaalne. Äkki oskate midagi soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelkõige oleks vaja C-vitamiini ja lisaks võiks olla muidugi veel toode mis sisaldab kõiki vitamiine ja mineraalaineid Nt. centrum või multitabs jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ostsin just omale Carnitin Plus (L-kartnitiin + 8 vitamiini) apteegist- 127kr. :D

L-karnitiin korvab organismis üldist nõrkus- ja väsimustunnet, kuna ta mängib olulist rolli rakkude energiaga varustamisel. See kompleks (võib ka eraldi osta, nagu eelpool mainisin Energy Q-koensüüm10-ga), sisaldab ka koensüümi Q 10, mis on tuntud kui kehaenergia aktiviseerija nii sportimisel kui ka eluvõime ja töövõime tõstmisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelkõige oleks vaja C-vitamiini ja lisaks võiks olla muidugi veel toode mis sisaldab kõiki vitamiine ja mineraalaineid Nt. centrum või multitabs jms.

Kas multivitmiini ja mineraale lisaks tuleks kasutada C vitamiini koguaeg või ainult kevadel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa sööd kõvasti rohelist siis ehk pole vaja lisaks tarvitada aga kahtlen natuke selles. Teiseks kes aktiivselt spordiga tegelevad neil peaksid annused olema ikka suuremad. Nt. seal multitabsis kui ma ei eksi on C vitamiini kogus 60 mg, mis on ka arstide poolt välja toodud kui inimese päevane vajalik annus. Ise tarbin 1000 mg. Toon lihtsalt näite, et Coleman tarvitab 4000 mg = 4 grammi päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on näiteks Livol Multi total vitamiinitablakad ... suht abiks on ,aga enne või peale trenni tõmban juba puht harjumusest luugid kinni ja magan kõva tunnike või poolteist :D vahest aitab ka kui 20min magada , vaja on lihtsalt ,et aju end korra välja lülitaks ja natuke puhkaks ... see on üsna värskendav .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa sööd kõvasti rohelist siis ehk pole vaja lisaks tarvitada aga kahtlen natuke selles. Teiseks kes aktiivselt spordiga tegelevad neil peaksid annused olema ikka suuremad. Nt. seal multitabsis kui ma ei eksi on C vitamiini kogus 60 mg, mis on ka arstide poolt välja toodud kui inimese päevane vajalik annus. Ise tarbin 1000 mg. Toon lihtsalt näite, et Coleman tarvitab 4000 mg = 4 grammi päevas.

ma saan aru, et see palju vitamiine päevas sisse ajada, sõltub keha massist? liigne vitamiinide tarbimine peaks ju küllaltki kahjulik kehale olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljuks seda Carnitin Plusi jätkub?

Pakis on 15 tabletti - päevas 1 tablett 1 h enne trenni kehalise võimekuse parandamiseks.

Energiasisaldus ühes kapslis 5,8 kcal, valku 538 mg, L-karnitiini 250 mg, Q10 koensüümi 2 mg pluss b-vitamiinikompleks, E-vitamiin, foolhape jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma saan aru, et see palju vitamiine päevas sisse ajada, sõltub keha massist? liigne vitamiinide tarbimine peaks ju küllaltki kahjulik kehale olema?

vitamiinidest on pikk ja põhjalik kirjutis TTÜ toiduainete instituudi kodulehel

mikrotoitainete sisujuht(lingid sees) | Toitained | Mikrotoitained |

ka iga asja juures eraldi ületarbimise nähud

samuti ka vaeguse nähud kirjas

osade asjade puhul ületarbimis ohtu pole kuna organism ise ei ladeasta varuks ja ülearune väljub loomulikul moel (oht võib - aga ei pruugi - tekkida vaid filtrite nagu neerud jmt töö suureneva koormuse tõttu)

samuti vastastiku toimivad ained mõjutavad ühe või teise mikroelemendi imendumist

Muudetud kasutaja Yx_naine poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heh, seda Carnitini apteegist küll siis ei osta, kui ainult pooleks kuuks jätkub. Nagunii on nii lahja ka, et kasu tuleb alles ma-ei-tea-mitmenda-paki tarbimise järel, kui üldse tuleb. Kehalist võimekust on mul nagunii ja pekke saab ohjata regulaarse aeroobse ning õige toitumisega.

Seega siis kui carnitini üldse osta, tasuks võtta amazoni poest vedelal kujul sportlastele mõeldud varianti, nagu Kadri Kuusik on soovitanud--siis on tast kasu ka, mis sest et kallis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heh, seda Carnitini apteegist küll siis ei osta, kui ainult pooleks kuuks jätkub. Nagunii on nii lahja ka, et kasu tuleb alles ma-ei-tea-mitmenda-paki tarbimise järel, kui üldse tuleb.

Muide 100% puhta L-karnitiini tootes olevat kontrolli saab teha vaid märke L carni pure patendimärgi järgi, mis peab olema pakendil kirjas kindlasti.

Pealegi on valku apteegis müüdavas pea poole rohkem sees ning L-karnitiini pea samapalju (250/300). Carnitin Plusi tuleb võtta 1 kapsel enne treenimist, kuid muud 3 kapslit. Selles vahe peitubki. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rääkidest vitamiinidest siis on veel üks kõva asi ZMA. lihtne aga lollikindel ja töötab - oma kogemus.

Kas see on ISS Research'i toode? Ainuke võimalus seda osta on vist kusagilt välismaa poest tellida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rääkidest vitamiinidest siis on veel üks kõva asi ZMA. lihtne aga lollikindel ja töötab - oma kogemus.

Kas see on ISS Research'i toode? Ainuke võimalus seda osta on vist kusagilt välismaa poest tellida.

http://www.amazon.ee/main.php?main=product...t=29&current=12

Ja täitsa kohalik pood :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×