Jump to content
postihiir

väljasopistus,kükk

Recommended Posts

Kas ma tohin kükkida, kui selgroog pole päris korras, on väljasopistus alaseljas. Kas jõutõstmist või jõusaalitreeningut võib teha. Olen teinud pildi arsti juures, ta ütles, et selgroo alaosa on mul sirge, mitte S-kujuline nagu olema peaks. Aga ütles et ma võin kõike teha. Lapsena kukkusin trepist nii et sealt ilmselt siis see tuligi. Olen teinud jõutõstmist varem, aga kardan et teatud harjutused nõuavad 100% tervet selga. Seepärast pole suuri raskusi kasutanud, pole ka treenerit, kes mu tehnikat jälgiks(olen Viljandis). Mis treeningut ma tohin üldse teha, kui ei tohi teha jõutõstmist. Olen 29.a mees.

Kardan et rikun enda tervist,kui jätkan, tahaks vanemas eas ikka kobe olla. Tänud vastuse eest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma tohin kükkida, kui selgroog pole päris korras, on väljasopistus alaseljas. Kas jõutõstmist või jõusaalitreeningut võib teha. Olen teinud pildi arsti juures, ta ütles, et selgroo alaosa on mul sirge, mitte S-kujuline nagu olema peaks. Aga ütles et ma võin kõike teha. Lapsena kukkusin trepist nii et sealt ilmselt siis see tuligi. Olen teinud jõutõstmist varem, aga kardan et teatud harjutused nõuavad 100% tervet selga. Seepärast pole suuri raskusi kasutanud, pole ka treenerit, kes mu tehnikat jälgiks(olen Viljandis). Mis treeningut ma tohin üldse teha, kui ei tohi teha jõutõstmist. Olen 29.a mees.

Kardan et rikun enda tervist,kui jätkan, tahaks vanemas eas ikka kobe olla. Tänud vastuse eest

Noo kui on alaosa sirge ja kõik väidetavalt korras, siis võiksid ju teha ? Mul endal oli kunagi ka alaseljas kerge s, kuid see kadus mingi hetk trenniga ära. Tasa & targu :)

Kui keegi jõusaalis teeb jõutõmmet, kes oskab tehnikat. siis julgelt küsi.. ega nad ei hammusta :D. Olen ise ka küsinud ja saanud häid nõuandeid.

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära usu ühtegi nõuannet, mida Sa mingitest foorumitest saad. Sina oled pärast ratastoolis, mitte internet. Arstid, füsioterapeudid, kogenud tõstmise treenerid hangi endale koha peale, kui hakkad trenni tegema.

Mul on endal ka selg avarii tagajärjel tuksis alt. Hakkasin jõutõmmet tegema 30 kiloga. Kükki 20 kiloga. Tõmbes läheb valusaks kusagilt 130 kilo pealt.

Kükis on 120 kiloga selline tunne, et disk paneb minema selgroo vahelt surve pärast. Progresseeruda tuleb väga väga aeglaselt. Kohe kui kiirustan, tuleb mingi probleem, mis 60 kilo maha tõmbab ja mu paariks kuuks sundpuhkusele saadab.

Ma kasutasin alguses väga palju vööd oma selja julgestamiseks, siis leidsin, et keeran käru endale sellega. Vöö alused selgroo pisilihased ei töötanud vöö all. Lasin raskused alla uuesti ja nüüd olen ilma vööta saanud tagasi need raskused, mis enne vööga olid. Ja selg valutab vähem.

Ja nüüd loe uuesti mu esimest lauset :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilma selga, röntgenit ja kükki nägemata julgen öelda ainult et ära riski :) muus osas loe eelmist postitust

Ilmselt said midagi valesti aru, alaselg ei pea küll mingit pidi S-is olema.

Kui huvitab, siis võin anda kursavenna (füsioterapeut, treener) kontakti, kes vahepeal viljandis tegutseb.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära usu ühtegi nõuannet, mida Sa mingitest foorumitest saad. Sina oled pärast ratastoolis, mitte internet. Arstid, füsioterapeudid, kogenud tõstmise treenerid hangi endale koha peale, kui hakkad trenni tegema....

Ma kasutasin alguses väga palju vööd oma selja julgestamiseks, siis leidsin, et keeran käru endale sellega. Vöö alused selgroo pisilihased ei töötanud vöö all. Lasin raskused alla uuesti ja nüüd olen ilma vööta saanud tagasi need raskused, mis enne vööga olid. Ja selg valutab vähem.

Pigem foorumit kui arsti. Eriti kui on foorum kus on arstid, füsioterapeudid, kogenud treenerid ja kogenud vigased koos. Pigem mitut allikat kui ühte, kui ise teemat ei tunne.

Vöö mõjub mulle ka samamoodi, stabiliseerivad lihased lasevad selle all ennast lõdvaks.

Ja mis asja väljasopistus seal seljas siis on? Kui diski siis see on peaaegu kõigil. Selgroog oli mõeldud meres elamiseks, neljakäpakil kärab ka veel, püsti käimine oli juba viga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilma selga, röntgenit ja kükki nägemata julgen öelda ainult et ära riski :) muus osas loe eelmist postitust

Ilmselt said midagi valesti aru, alaselg ei pea küll mingit pidi S-is olema.

Kui huvitab, siis võin anda kursavenna (füsioterapeut, treener) kontakti, kes vahepeal viljandis tegutseb.

Kas sinu juurde konsultatsioonile tulles võib täiesti vabalt võtta kaasa cd-plaadil röntgeni pildi ja saad seda kohe vaadata ka? Viimane kord, kui seljast lasin pildi teha, siis küsisin igaksjuhuks, et nad mulle plaadi peale kõrvetaks pildi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah just, koos, see seltskond peab olema juures, kui ta oma tõmmet teeb. Koos temaga saalis, mitte internetis.

Pigem foorumit kui arsti. Eriti kui on foorum kus on arstid, füsioterapeudid, kogenud treenerid ja kogenud vigased koos.

Muudetud kasutaja Martin Mägi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sinu juurde konsultatsioonile tulles võib täiesti vabalt võtta kaasa cd-plaadil röntgeni pildi ja saad seda kohe vaadata ka? Viimane kord, kui seljast lasin pildi teha, siis küsisin igaksjuhuks, et nad mulle plaadi peale kõrvetaks pildi.

Mul pole igapäevaselt arvutit kaasas, aga kui mainid et vaja siis saan võtta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Diski väljasopistus. Targem oleks vist jah tasapisi lisada. Sooviks küll tolle füsioterapeudi/treeneri kontakti. Olen näinud küki tehnikat videotes ja kükk logiseb mul ikka kõvasti. Sada asja seal mida peab kükkimise jooksul jälgima. Siiamaani teen kükki nii, et tagumikku päris maha ei lase, lasen paralleelselt põrandaga..selg kipub kumerduma, kui lasen täitsa vastu sääri. Raskus püsib rohkem päkkadel,kui kandadel. Tükk aega üritan juba asja selgeks saada, see harjutus mul eriline huviobjekt.

Tahaks ära õppida ka selle maast kangi rinnale võtmise, nagu tõmbad seistes ühe sujuva liigutusega kangi teatud maani ja siis pöörad randmetest, lased alla ja uuesti. Keegi spets peab ikka vaatama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×