Jump to content
caramelo

Piim

Recommended Posts

Vahest väga naiivne minust, kuid töökaaslane, suur spordi sõber lainelaudur väidab, et piima koos toiduga ei tohi juua, pidavat looma kõhus mingi kile, mis takistab ainete imendumist ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tahaks küll loota et see tõsi oleks sest ma muud erilist toidu kõrvale ei võta kui piima ja eriti veel peale trenni.aga ikka rasvavaba peale trenni :) ja ma ei viitsi küll mõelda mingist kilest kõhus :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei kujutaks ette oma elu, kui ma ei tohiks piima kohe toidukõrvale juua. sul see leidur-leo on ikka päris tark. äkki ta arvab, et vett ei tohi juua, kustutab liialt palju janu. no andke andeks aga see on jabur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:D no tegelikult muidugi piim on raskemini seeditav kui n. vesi aga ega siis see nii märgatav ka ei ole kui organism pole just väga taandarenenud või momendil nõrk!

ja see kile asi! no tõesti kui keegi võtab selle piima ja koos plastik kotiga nahka paneb siis usun seda aga muidu ei! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen ise täpselt sama jutttu kuulnud. juues piima koos muu toiduga raskendab ta sitaks seedimist ja tekitab mingi kile vist jah. see kellelt mina kuulsin oli ülikooli tudeng 3 kursus ja mingisugunegeni bioloogia või midagi sellist. üht teist pidi ta ikka teadma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Dev.

1)Piimale nõristub kõige nõrgema toimega seedemahl...

2)Piim on leelistava toimega ja vedelikuna lahjendab maonõret...

3)Piimarasv pidurdab maonäärmete tööd...

ja seetõttu maonõre limaskesta seediv toime väheneb.Seega piim oleks sobilik toit haavandtõde korral.

Võibolla on see "kile" lihtsalt kujundlik väljend piima toime seletamiseks.?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tean seda et piim ei sobi kohe kindlasti kokku tomatite ja muude köögiviljadega - seega ei sobi toorsalatite kõrvale, takistab toorsalatitest vajalike ainete imendumist. Aga hommikuse pudru kõrvale see-eest väga kasulik! Üleüldse joovad välismaalased toidu kõrvale ntx vett ainult või mahla. Piim käib hommikuse pudru kõrvale või vahepalaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuli meelde et olen kuskilt kuulnud et kaseiin (see üks piimas leiduv valk) peaks jah mingi kile moodi asja moodustama mis imendumist aeglustab......aga see õhtuti hea ju

Muudetud kasutaja Axer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:D mispärast õhtuti siis üldse süüa kui imendumist veel piimaga raskendada ...ma siis jookski vaid piima õhtul ja ei sööks, toidu raiskamine ju :P

öeldakse et toidu kõrvale ei ole soovitav juua ei vett, mahlu ega muid jooke

pigem kas pool tundi enne või pool tundi peale sööki

(kas see pool tundi mul just õigesti meeles ei julge garanteerida)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×