Jump to content
F.Gump

Ülesöömine = asendustegevus

Recommended Posts

Kas ja kuidas on võimalik lahti saada ülesöömisest? Mul ilmselt väike toitumishäire mis tekkis peale suitsetamise maha jätmist 7 a tagasi ja püsib siiani. Nimelt selleks, et saada kätte kaif mis ennist tuli tubakaga siis nüüd on ajapikku asendunud see söömisega. Või õigemini ülesöömisega. St alati peale söögikorra lõpetamist- isegi kui lauast tõustes on tunne, et enam ei mahu- siis mingi 5-10 minuti möödudes on sellinne põletav tunne et tahaks veel miskit närida. Tavaliselt järgneb sellele väike sprint külmkappi. Vahepeal olen proovinud varianti kus vägisi sisse ajanud endale vett mõttega, et kui just peab õgima siis olgu see miski mis ei anna kaloreid. Päris külmkapi tyhjendamisega see igakord ei lõpe aga vorstiviil, veel üks amps pannilt, lapse allesjäänud kartulid- need ikka lähvad sisse. Olen püüdnud kaalu natuke alandada ja üleüldse nn tervislikumalt toituda kuid need spurdid rikuvad kõik ilusa ära. Täitsa sõltlase tunne on kuna ei oska sellest harjumusest vabaneda. Vahest on lausa koomiline ennast vaadata kõrvalt kuna üritan ennast petta mõtetega a'la need viimased 3 kulbitäit suppi otse potist ei lähe arvesse kuna laua taga süües oli ju ports normaalne ja nüüd ma ainult maitsen jne.. :)

Nn. tervislikumast toitumisest rääkides olen suutnud asendada suhkru meega, suht minimaalne on nisutoodete tarbimine, vähendanud olen ka kartuli oskaalu toidus. Salat on alati suur osa toidust. Väldin fritüüritud tooteid. Kala ja kanaliha osakaal on suurenenud. Loomaliha on lemmik. Majonees on nullilähedane. Kaloreid küll ei loe aga kui vaatan üldpilti mis on muutunud siis nagu võiks ju kaalulangus toimuda- siiamaani aga ei ole miskit langenud kuna ilmselt suust sisse minev toidukogus on liiga suur- Olgugi et "tervislik"

Eluaeg meeldinud sport ja liikuv eluviis kuid viimastel aastatel just kõrgem kehakaal (105), mis kogunenud viimase 7a jooksul, on takistuseks millest tasapisi tahaks lahti saada. Samas päris istuv ma ei ole olnud ja ikka kui aega-tervist on siis üritanud teha midagi kasvõi toonuse lisamiseks. Ilmselt olengi õpikunäide sellest kuidas ilma korraliku toitumiseta kaal ei lange

Ehk siis kas kuskil on õpetus/kirjandust/infot vabaneda söögisõltuvusest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks peab tõdema, et enamik inimesi, kes arvavad, et toituvad tervislikult ei tee seda mitte. Või täpsemini - mis asi on üldse tervislik toitumine? Tervislik toitumine ei tähenda ühegi toiduaine menüüst eemaldamist. Tervislik toitumine on pigem just kõige söömine, mis meditsiinilistel või subjektiivsetel põhjustel vastunäidustatud ei ole, kuid seda õigetes kogustes ja vahekordades.

Kalorilugemine pole alati vajalik, kuid ilmselgelt kui soovitud tulemusi ei tule, siis on ta heaks abiliseks, et leida üles vead toitumises. Väga võimalik, et menüüs on mingi toitaine puudus, mis põhjustab isusid.

Ega me muud abi anda ei oska, kui et pane aga kirja mida ja kui palju sööd.

Söögisõltuvuse koha pealt oskavad teised vast rohkem abi anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja nüüd on paslik kopida kõrvalteemast siia see:

Tänane menüü:

Muna 297g

juust 30g

pirn 167g

ketšup 20g

tatar 150g

redis 94g

värske kurk 70g

kohupiim 600g

hapukurk 153g

tomatipasta 120g

kartul 366.

piim 50ml

kodujuust 600g

Saan aru, et mees on suur, kelle päev see on aga ega F.Gump, jääb mulje, ka lilliput ole.

Kui seos jääb selgusetuks: keegi, kes kurdab, et sööb liiga palju - no ei ole võimalik väga lihtsalt neid koguseid ületada.

Siin peab kuskil mujal konks olema.

Muna - 300 g - huuh. Rekord?

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga inimene selles suhtes erinev.

See menüü, mis välja tõid oleks selline, et ma sööks selle kõik ühe korraga ära ja küsiks veel juurdegi. Vabalt.

Näiteks minu eilne õhtusöök oli:

500g kanaliha

400g juurikaid

500g tomatipastat

400g ube

4 näkileiba

Ja mul oli ikka kõht tühi. Füüsiliselt olin täis, mis täis. Aga, kui oleks teine samasugune ports ette tõstetud, siis oleksin suure tõenäosusega söönud kuni pilt taskus. Topi sinna kõhtu seda toitu palju tahad, isud toimivad suuresti hormoonide alusel ning kõhu täituvus on vaid üks pisike asi, mis midagi määrab.

Muidugi see on minu näide. Ma tegelen hetkel lihtsalt ekstreemsustega ning mul on väga hästi selge, kus minu probleem on. Teema-algatajal võivad olla aga teised probleemid nagu mingi toitaine üleküllus või puudus ning lihtsalt ebapraktilised toiduvalikud vms. Ei tea, kuna infot pole.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja nüüd on paslik kopida kõrvalteemast siia see:

Muna - 300 g - huuh. Rekord?

5 M-suuruses muna on ca 300g.

Ei ole rekord. Rekord ikka 1 korraga 10 muna :D Munapuder, peale veel juustu ja ketšupit ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga inimene selles suhtes erinev.

See menüü, mis välja tõid oleks selline, et ma sööks selle kõik ühe korraga ära ja küsiks veel juurdegi. Vabalt.

Näiteks minu eilne õhtusöök oli:

500g kanaliha

400g juurikaid

500g tomatipastat

400g ube

4 näkileiba

Ja mul oli ikka kõht tühi. Füüsiliselt olin täis, mis täis. Aga, kui oleks teine samasugune ports ette tõstetud, siis oleksin suure tõenäosusega söönud kuni pilt taskus. Topi sinna kõhtu seda toitu palju tahad, isud toimivad suuresti hormoonide alusel ning kõhu täituvus on vaid üks pisike asi, mis midagi määrab.

Muidugi see on minu näide. Ma tegelen hetkel lihtsalt ekstreemsustega ning mul on väga hästi selge, kus minu probleem on. Teema-algatajal võivad olla aga teised probleemid nagu mingi toitaine üleküllus või puudus ning lihtsalt ebapraktilised toiduvalikud vms. Ei tea, kuna infot pole.

No täpselt sama lugu, et topi kõhtu palju tahad isu täis ei saa. Ainuke mis nagu i-le täpi paneb on mingi süskarite laks... Ma ei tea, võibolla tegu sellega et on kõrgvererõhk, võibolla veresuhkur vale, võibolla miskit muud. Ma enda kohta laisk ei ütleks kuna tahe on olemas ja koguaeg tegelen selle probleemiga aga see on sama kui suitsetamisega- tegelt paljud teha ei tahaks aga ikka teevad sest "miski" sunnib.

Panen järgneva nädala menüü paberile siis saab vaadata mis menüüs viltu on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No täpselt sama lugu, et topi kõhtu palju tahad isu täis ei saa. Ainuke mis nagu i-le täpi paneb on mingi süskarite laks... Ma ei tea, võibolla tegu sellega et on kõrgvererõhk, võibolla veresuhkur vale, võibolla miskit muud. Ma enda kohta laisk ei ütleks kuna tahe on olemas ja koguaeg tegelen selle probleemiga aga see on sama kui suitsetamisega- tegelt paljud teha ei tahaks aga ikka teevad sest "miski" sunnib.

Panen järgneva nädala menüü paberile siis saab vaadata mis menüüs viltu on...

Jääme ootama. Süsivesikute puudus võib olla süüdlane, võib olla rasvade puudus, võib olla midagi muud.

Minu jaoks on asi lihtne, ma olen lihtsalt liiga tugevas energiadefitsiidis ning rasvaprotsent kisub madalaks ja keha lihtsalt võitleb kõigest jõust edasisele rasvakaotusele vastu. Mis aga sinu puhul probleemiks on - vot ei tea jah. Pane menüü kirja. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×