Jump to content
Rider92

Valu säärelihases (Luuümbrise põletik?)

Recommended Posts

Tervitus!

Olen ilge jama sees tegelikult .. Niisiis, hakkas see asi Detsembri keskel, kui jalgpalli sai käidud mängimas,
algul ei olnud valu tugev ja jooksu ajal polnud üldse tunda, siis päev hiljem oli tohutu valu joostes, hüpates jms.

Sai helistatud arstile, soovitas määrida hommikul ja õhtul Voltareni kreemi, tegin ära siis selle & tõesti, valu möödus,
tegin mingeid väikesi harjutusi veel, venitasin jne, siis sai nädal aega korralikult trennis käia, kuni jälle ühel päeval lõi
joostes hirmsa valu.. sai jälle mingiaja peale korda ja siis paarpäeva tagasi hakkas jälle jama pihta, millest see olla võib,
et kaob ära ja siis tuleb tagasi jälle? Peale valu kadumist alustasin tookord treeninguga, jalgpalli trenn, 1.5h kestab,
kogu treeningmaht oli siis 3 tundi umbes, sest jätaksin ka peale oma treeningut suurte trennis, peale seda sai venitused ja
asjad ära tehtud, ei olnud nagu midagi hiljemate päevade jooksul .. ja siis kuni tänaseni, valus joosta, hüpata, olen lisanud
igasugu harjutusi ja asju juurde, kuid ei oska siiani midagi teha.. Tundub, et enam väga miski ei aita, valu pole enam küll nii hull, kui oli umb 4 päeva tagasi, kuid hetkel sooja tehes, joostes tuleb valu tagasi, üldiselt, kui oled jooksnud mingi aja ja piisavalt soe juba, siis ei anna nagu tunda vahepeal, Detsebris oli küll, et isegi joosta ei kannatanud enam..

- Valu on vasaku jala paremal all küljes, vahepeal oli taga sääres, kuid enamasti küljepeal, oli valus katsuda
kondi/luu pealt. Nüüdseks on ka paremas jalas sama asi, küljepeal valulik ja annab tunda joostes, hüpates. (Googeldades annab täpselt samad sümptomid, mis mulgi on.)

Suvel sellist jama polnud, treeningmahtude arv oli vahepeal lausa 5 tundi päevas, joostud, hüpatud, kõikke sai tehtud ja
nüüd talvel tekib selline jama, millest.. ?

Igaljuhul olen tänulik kõigile vastajatele,
sest omapäi ei oska enam midagi väga teha,
arsti soovitusel sai kreemi määritud ja see oli ka kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvel sellist jama polnud, treeningmahtude arv oli vahepeal lausa 5 tundi päevas, joostud, hüpatud, kõikke sai tehtud ja

nüüd talvel tekib selline jama, millest.. ?

Igaljuhul olen tänulik kõigile vastajatele,

sest omapäi ei oska enam midagi väga teha,

arsti soovitusel sai kreemi määritud ja see oli ka kõik.

Kas vahepeal oli treeningutest paus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul oli ka kunagi sääre esiosaga probleem, lõi välja, kui sain külma, st nt kevad sügis kui õues lippasin õhemalt ringi kehalises. Spordiarstilt sain soovituse puhkuseks, määrisin diclofenaki peale, teipisin ja nii ta üle läks. Treeningkoormust muidugi ka vähendasin selleks perioodiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koormused kipuvad ikka kuhjuma. On vigastusi, mis tekivad üleöö (mul tekkis põletik nii, 24h peale ränka koormust ja mitu kuud valutas), mõnel ei ole pikalt midagi häda aga koormus kuhjub kuni lõpuks hakkab tunda andma. Ületreening on lai mõiste aga ei oleks minu arust vale ka siin seda kasutada. Ravi on muidugi puhkus. Koormuse vähendamine. Kreemid ja geelid, põletikuvastased asjad võivad aidata. Masseerimine ja kerge liigutamine samuti, kuid kardan, et ega ta niisama kõva koormuse kõrvalt üle ei lähe. Pigem võimendub veelgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas vahepeal oli treeningutest paus?

Jah, selajal kui paranes, oli nädalane paus tookord, sai kreemitatud jne.

Nüüd olen ka väikese pausi teinud, Laup oli viimane päev, kui turniiril käisin, siis oli ka valu, täna oli plaan jõusaali minna,

et äkki saab kuidagi parandada asja.

Ma ise mõtlesin ka, et äkki külmast, st siis kui tookord sai korda, siis järgmine päev oli Tallinna minek,

autos oli mingitaega külm, st põrandasoojendus ei töödanud päris nii nagu vaja, ja siis oli jalgadel külm,

tollelajal oli väljas ka külm ja kandisin denniseid, õhtul sai väljas käidud natuke aega, siis oli -20 ringi ilmselt seda külma..

Ja siis järgmine päev oligi kõik, jälle valu jalas, siis kahtlustasin, et tekkis külmast..

Samas viimased korrad, kui on olnud trennid, siis ei ole nagu õues väga külm olnud vms, kannan alati soojendusriideid all,

toimuvad kõik treeningud siis kunstmurul, kunstmuru putsadega (Esimese valu korral arvasin, et jalatsites viga, olid nad siis korkidega tallaga,

siis vahetasin ja siis ei olnud enam niihull see valu).

Hetkel isegi vahest istudes korraks tuikab,.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui probleem on kestnud üle poole aasta ja samaaegselt on kasutanud kõiki ravivõimalusi, siis võib lahenduseks olla operatiivne ravi. Kindlasti konsulteerida ortopeediga.
Luuümbrise põletiku enamlevinud ravivõimalused: jooksukoormuse vähendamine ja/või asendamine teiste spordialadega, kompressioonpõlvikute kandmine, sobivad jalanõud, regulaarne venitus, ortopeedilised tallatoed, hepariini sisaldava geeliga (nt Lioton) ultraheli protseduur, laserravi, ravim Magne B6 kompleks, vereviskoossust alandavad ravimid jne.

Ja ega salvid ei ravi, nad vähendavad ainult valuaistinguid, ja see, et antud koht rohkem ei valuta, jätab ainult mulje, et põletikku enam ei ole. Valuaistinguid vähendatakse meditsiinis sellepärast, et inimene ei peaks kogu aeg valust mõtlema, sest see segab elu-olu. Põletik ise aga kestab pikka aega, paar kuud kindlasti, ja taandub siis, kui kudede rakud on uuenenud. See aga omakorda sõltub jällegi paljudest teguritest, kui suur on põletikust haaratud pindala, kuidas aidatakse kaasa taastumisele (koormuse vähendamine, külmetustest hoidumine), rakkude uuenemise kiirusest jne.

Korralikult väljaravimata põletikud võivad muutuda kroonilisteks.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võin toetada sind sellega, et sa pole sellise asjaga üksi. Endal oli/on sama probleem ja tegelesin samuti jalgpalliga. Pihta hakkas ka vist kui sügise lõpus sai saalis trennis käidud siis vist põrutas ilmselt ära ja sealt hakkaski jama pihta. Sellest on paar aastat möödas. Jätsin talvise perioodi trennist vahele ja asi sai korda. Kevadel alguses kui muru peal pihta hakkas tuli kohe tagasi. Ja ma ei tormanud kohe täis trenni tegema, vaid aeglaselt harjutasin. Ja üleüldse tegelt kui see esimene "põrutus" tuli siis sellel perioodil või üldse kui liigatasemel sai mängitud oli koormus juba tükk aega väiksem olnud kui varem, kus sai hommikust õhtuni isegi asfaltplatsil palli taotud. Siis läks põhiliselt terve hooaeg tumedasse kohta, sest mängida ja trenni sai vähe tehtud. Koguaeg oli ja ei olnud. Peale seda sai spordiarstide juures käidud. Kompresssokid, põletikukreemid ja tabletid, samuti magne b6 - kõik sai ära proovitud. Isegi magnetravisse saadeti ja peale seda laser. Aga säär oli terve ainult see periood kui liikumine oli minimaalne ja jalgpalli trenn või miski muud ei teinud. Kohe kui hakkasin kiiremini kasvõi kõndima tuli tagasi. Ja nii see on hetkel kulgenud. Järgmine samm on mul jalatalla uuringule. Lampjalgsusest on asi väga kaugel aga endale tundub, et hüppeliigesest on jalg ära vajunud. Imselt selja pärast olen hakanud kuidagi teistmoodi äkki hoidnud ja nii ta on vaikselt moondunud, sest kui ma käin siis jalg läheb alati vastu maad nagu mingi telliskivi kukkuks.

Kuna sa oled ka peaaegu kõik need asjad ära proovinud nagu mina siis soovitaks ka otsida viga kuskilt mujalt kui ravida sääreluud koguaeg. Äkki on puus viltu, hüppeliiges ära vajunud, jalavõlv ära vajunud või mida iganes. Kuskil peab midagi olema, et põrutab rohkem või tuleb koguaeg tagasi kuigi puhkust andes läheb üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sa oled ka peaaegu kõik need asjad ära proovinud nagu mina siis soovitaks ka otsida viga kuskilt mujalt kui ravida sääreluud koguaeg. Äkki on puus viltu, hüppeliiges ära vajunud, jalavõlv ära vajunud või mida iganes. Kuskil peab midagi olema, et põrutab rohkem või tuleb koguaeg tagasi kuigi puhkust andes läheb üle.

Ja kui ühtegi muud viga ei ole, siis võib põhjuseks olla ka see, et iga inimese keha ei ole loodud lihtsalt suurte koormuste talumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kui ühtegi muud viga ei ole, siis võib põhjuseks olla ka see, et iga inimese keha ei ole loodud lihtsalt suurte koormuste talumiseks.

Täitsa nõus. Aga nii kaua kui on lootust kuskilt midagi leida tuleks see välja otsida. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võin toetada sind sellega, et sa pole sellise asjaga üksi. Endal oli/on sama probleem ja tegelesin samuti jalgpalliga. Pihta hakkas ka vist kui sügise lõpus sai saalis trennis käidud siis vist põrutas ilmselt ära ja sealt hakkaski jama pihta. Sellest on paar aastat möödas. Jätsin talvise perioodi trennist vahele ja asi sai korda. Kevadel alguses kui muru peal pihta hakkas tuli kohe tagasi. Ja ma ei tormanud kohe täis trenni tegema, vaid aeglaselt harjutasin. Ja üleüldse tegelt kui see esimene "põrutus" tuli siis sellel perioodil või üldse kui liigatasemel sai mängitud oli koormus juba tükk aega väiksem olnud kui varem, kus sai hommikust õhtuni isegi asfaltplatsil palli taotud. Siis läks põhiliselt terve hooaeg tumedasse kohta, sest mängida ja trenni sai vähe tehtud. Koguaeg oli ja ei olnud. Peale seda sai spordiarstide juures käidud. Kompresssokid, põletikukreemid ja tabletid, samuti magne b6 - kõik sai ära proovitud. Isegi magnetravisse saadeti ja peale seda laser. Aga säär oli terve ainult see periood kui liikumine oli minimaalne ja jalgpalli trenn või miski muud ei teinud. Kohe kui hakkasin kiiremini kasvõi kõndima tuli tagasi. Ja nii see on hetkel kulgenud. Järgmine samm on mul jalatalla uuringule. Lampjalgsusest on asi väga kaugel aga endale tundub, et hüppeliigesest on jalg ära vajunud. Imselt selja pärast olen hakanud kuidagi teistmoodi äkki hoidnud ja nii ta on vaikselt moondunud, sest kui ma käin siis jalg läheb alati vastu maad nagu mingi telliskivi kukkuks.

Kuna sa oled ka peaaegu kõik need asjad ära proovinud nagu mina siis soovitaks ka otsida viga kuskilt mujalt kui ravida sääreluud koguaeg. Äkki on puus viltu, hüppeliiges ära vajunud, jalavõlv ära vajunud või mida iganes. Kuskil peab midagi olema, et põrutab rohkem või tuleb koguaeg tagasi kuigi puhkust andes läheb üle.

Aga kas sa said siis lõpuks asja korda?

Ja kui ühtegi muud viga ei ole, siis võib põhjuseks olla ka see, et iga inimese keha ei ole loodud lihtsalt suurte koormuste talumiseks.

Asi ei saa olla selles, eluaeg olen ma käinud trennides, jooksnud, teinud sporti.. kunagi pole sellist asja olnud.. Kas ma peaks

käima apteegis ja küsima siis mingit herpatiini sisaldavat geeli (liotoni nt?)

Kas ei või asi olla vitamiini puudusest näiteks? Võtan küll iga hommiku C-vitamiini muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vitamiin = C , nalja peab ikka igas teemas saama:)

Aeg parandab selle "haava", loodetavasti.

Vahest peab jah, ;)

Eitea kas aeg või õige ravimine, uurisin, et asi võib ka lampjalgsuses olla, samas ei tundu nagu küll, et lampjalad oleks,

ei tohikski olla.. Ainuke võimalus jah, proovida mingit põletikuvastast kreeemi ja puhata..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas sa said siis lõpuks asja korda?

Asi ei saa olla selles, eluaeg olen ma käinud trennides, jooksnud, teinud sporti.. kunagi pole sellist asja olnud.. Kas ma peaks

käima apteegis ja küsima siis mingit herpatiini sisaldavat geeli (liotoni nt?)

Kas ei või asi olla vitamiini puudusest näiteks? Võtan küll iga hommiku C-vitamiini muidu.

Kui sa olid noorem, olid koormused väiksemad, taastumine kiirem, ajaga koormused järjest kasvasid ja kusagil tekib koormustaluvuse piir ja selle ületamisel tekibki põletik. Põletik on organismi kaitse. Kui oled põletiku välja ravinud, siis edaspidi treeni väiksema koormusega.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas sa said siis lõpuks asja korda?

Ei ole saanud. Jalatalla uuring on veel ees. Olen natuke seda edasi lükanud rahakoti tõttu. Ma hetkel jalgpalli ei mängi ja vabal ajal ei valuta aga kui ma kiiremini näiteks kõnnin siin juba annab korralikult tunda. Kui jalgpalli mängisin ja tuli siis mingi aeg valutas juba niisama ka ja katsudes oli jube valus. Sama lugu sellega ka, et aastaid tegelikult jooksnud ja aktiivne olnud pallialades ning jalgpalli ka enne mänginud kui pihta hakkas sai mängitud 3-4 aastat ja üks aasta lampi. Nüüd ongi kõik lootused veel jalatalla uuringutele pandud, sest ise ma näen küll, et hüppeliigesest jalg ära vajunud ja ka jalatsid kuluvad ühe külje pealt koguaeg. Probleem polegi sellest põletikust lahti saamises, vaid selle koguaeg uuesti tekkimisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×