Jump to content
kpiibe

Kreatiini ja süsivesikute õige tarbimine

Recommended Posts

Tere

Huvi on kreatiini kuur läbi viia, sest areng on takerduma jäänud. Küsimus seisneb aga selles, kuidas seda võtta?

Minu arusaam praegu.. Laadimine esimesel nädalal, kus kreatiini tarbin 4x päevas - 1) hommikul enne sööki 2) enne trenni 3) peale trenni ja 4) õhtul enne söömist. Et kreatiin paremini imenduks pean sellele lisama ka süsivesikuid, siinkohal siis küsimus, kui palju? Kas 15g (supilusika täis) on piisav kogus? Leidnud erinevaid andmeid erinevatest internetiavarustest, kus ka 50 grammist räägitud. Pärast esimest nädalat edaspidi võtta 4-5 nädalat 2x5 grammi päevas enne ja pärast trenni? Või iga päev? Ja kas esimesel nädalal pean ka iga päev võtma, või ainult E-R?

Pärast trenni olen ka valku tarbinud ja puuvilju kõrvale närinud. Kui kreatiini ja dekstroosi tarbima hakkan, kas siis võin kogu mandi ühte topsi kokku ka segada või peaksin eraldi tarbima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Huvi on kreatiini kuur läbi viia, sest areng on takerduma jäänud. Küsimus seisneb aga selles, kuidas seda võtta?Igapäevaselt

Minu arusaam praegu.. Laadimine esimesel nädalal, kus kreatiini tarbin 4x päevas - 1) hommikul enne sööki 2) enne trenni 3) peale trenni ja 4) õhtul enne söömist. Et kreatiin paremini imenduks pean sellele lisama ka süsivesikuid, siinkohal siis küsimus, kui palju? Kas 15g (supilusika täis) on piisav kogus? Leidnud erinevaid andmeid erinevatest internetiavarustest, kus ka 50 grammist räägitud. Mina soovitaks lihtsalt klaasi mahlaga. Lusikas suhu ja mahl otsa, nii ei lähe midagi ka kaduma Pärast esimest nädalat edaspidi võtta 4-5 nädalat 2x5 grammi päevas enne ja pärast trenni? Või iga päev? Ja kas esimesel nädalal pean ka iga päev võtma, või ainult E-R?Kreatiin või toit kui selline ei vaata kalendrit, et millal nüüd imenduma peab ja millal nädalavahetus on :D 5g igapäevaselt. Oluline on hoida kehas kreatiini taset. Võtad sa seda siis hommikul, õhtul, enne või pärast. Peaasi, et võtad

Pärast trenni olen ka valku tarbinud ja puuvilju kõrvale närinud. Kui kreatiini ja dekstroosi tarbima hakkan, kas siis võin kogu mandi ühte topsi kokku ka segada või peaksin eraldi tarbima?

Areng võib ka saja muu asja pärast kinni joosta ;)

Muudetud kasutaja martinkink poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsau

Esimene nädal 4x5g ja nii nagu nimetasid. Kui laadimine tehtud, siis koos hommikusöögiga ja pärast trenni koos šeigiga. Trennivaba päeval ka pead ikka võtma. Ei ole vaja lisaks süüa süsivesikuid, sest toidus on ka sul ju süsivesikud juba olemas :)

Nagu enne ütlesin, siis panedki kõik asjad šeigi sisse ja jood ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kavas oli monohüdraadi pulber osta, kuna too kõige puhtam.!? Seal aga kirjas, et vaja vähemalt 15g dekstroosiga segada, et paremini imenduks.

Monohüdraat on kreatiini üks algemisi ja üldjuhul odavamaid vorme. Kreatiin on toimeainelt üks- ei oma erilist tähtsust, mis vorm on (va. alad, kus kaal mängib rolli).

Kreatiini mõju avaldub regulaarsel tsüklilisel kasutamisel.

Süsivesikutel ei näe tähtsust, et kreatiin peaks "paremini imenduma", võib ka ilma võtta.

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge. Aga rääkides muudest jookidest, siis kas alkoholi tarbimine kreatiini kuuri ajal on täielikult keelatud? Ja kuidas on kohvi ja rohelise teega? Kohvi võib mõõdukalt tarbida, kui olen õigesti aru saanud? Aga tee?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge. Aga rääkides muudest jookidest, siis kas alkoholi tarbimine kreatiini kuuri ajal on täielikult keelatud? Ja kuidas on kohvi ja rohelise teega? Kohvi võib mõõdukalt tarbida, kui olen õigesti aru saanud? Aga tee?

Mina ei tarbiks ühtegi asja, mis vett väljutaks organismist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina kasutan monohüdraati hommikul 5g müsliga koos. Ega ta vees ei lahustu, st. lahustub, aga sadestub kõik põhja. Eraldi laadimist ei ole kunagi teinud. BCAA joon 10g lihtsalt trennis veega, enne trenni ja peale trenni ei viitsi tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuuri ajal pean jooma palju vett, samas pissil käia ei tohi. No selge. Lugesin BCAA kõrvalmõjudest vikist ja räägitakse, et see aitab lahti saada ka rasvkoest talje piirkonnas. Vastab tõele? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuuri ajal pean jooma palju vett, samas pissil käia ei tohi. No selge. Lugesin BCAA kõrvalmõjudest vikist ja räägitakse, et see aitab lahti saada ka rasvkoest talje piirkonnas. Vastab tõele? :D

Jah, aitab. Aga ükski asi ei tööta nii, et võtad ja nüüd rasv kaob. Kui sajast tegurist teed ainult ühte õigesti, siis on ikkagi tulemus 0.

Kasutade BCAA enne koormust, kaitsete lihaseid treeningjärgsete kataboolsete (lagundavate) protsesside eest, vähendate lihasvalu ja kurnatust ning säilitate optimaalse hormoonide taseme kehas. Kasutades BCAA pärast trenni, toode imendub kiiresti ja loob organismis anaboolse keskkonna, aktiveerides valgusünteesi.
Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui palju varem tuleks juua enne trenni ja kas trenni ajal juues 10g ei tee lõppeks sama välja kui trenni pikkuseks on tundaega? Kui enne trenni juua kõht vett täis, on raske teha ja higistama ajab koledalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui palju varem tuleks juua enne trenni ja kas trenni ajal juues 10g ei tee lõppeks sama välja kui trenni pikkuseks on tundaega? Kui enne trenni juua kõht vett täis, on raske teha ja higistama ajab koledalt.

Mina olen võtnud 30 min enne treeningut ca 300ml veega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Aga üks küsimus siia lõppu veel. Kas harjutused peaks kõik suutlikkuseni viima, või tuleks mingi varu ka jätta? Ise olen max raskused alati pannud, nii, et viimase seeriaga vähemalt 8 ära tuleks. Kui viimase seeriaga üle 10 läheb, siis panen reeglina raskusi juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Aga üks küsimus siia lõppu veel. Kas harjutused peaks kõik suutlikkuseni viima, või tuleks mingi varu ka jätta? Ise olen max raskused alati pannud, nii, et viimase seeriaga vähemalt 8 ära tuleks. Kui viimase seeriaga üle 10 läheb, siis panen reeglina raskusi juurde.

Ei soovitaks üldjuhul täiesti suutlikkuseni minna. Vahest võib, kui nii on planeeritud mingil põhjusel, näiteks mingi platoo ületamise raames spets treeningkava vms. Aga üldjuhul pidevalt suutlikkuseni minnes sõidad väga kiiresti seina oma arenguga, koormad üleliigselt närvisüsteemi ja suurendad vigastuste ohtu.

Samas, kui treenid väga puhta tehnika ja tunnetusega, siis sellisel puhul suutlikkus polegi niiväga laiemas mõistes suutlikkus, sest tehnikat veidi mustemaks lastes annaks tavaliselt kõvasti edasi lammutada.

Aga siiski, pigem jäta teadlikult veidi varu. Vähemalt alguses. Edasijõudnud võivad igatepidi trikitada, kuid algajal tasuks rahulikult vundamenti laduda ja mitte rapsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus harjutustega ongi väike varu jäänud aga rinnapäeval, eriti kahe harjutuse korral olen lõppu välja läinud. Nendeks on surumine hantlitega horisontaalpingil ja surumine kangiga horisontaalpingil. Mõlemat teen 3x8-12 (8/10/12), alustan väiksema raskusega ja tõstan vaikselt suuremaks. Viimase seeria kaheksandat lüket pressin korralikult, mõnikord ei jõuagi kaheksani, vaid asi piirdub seitsme kordusega. Alustanud olen alati hantlitega surumisest, kuna see harjutus nõuab rohkem jõudu ja paremat tasakaalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×