Jump to content
syntax

Valgurikas, tervislik pitsa

Recommended Posts

Ja mis sul siis, Holger, jääb ;) Pidada dialoogi minusuguse napakaga, kes püsib jalgupidi maas :D

Holgeri artikkel avaldati naine24.ee -s. Kas ma edaspidi võin sellele viidata või pean suure häälega välja naerma?

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Holgeri artikkel avaldati naine24.ee -s. Kas ma edaspidi võin sellele viidata või pean suure häälega välja naerma?

Ega tõesti ainult avaldamiskoha baasil maha teha ei tohiks. Kui sisu on puudulik, siis teine asi. Paljud minu artiklid otseseks viitamiseks hästi ei kõlba, kuna osad asjad kirjutan peast ja vabas vormis. Ehk, sisu võib tõene olla, aga põhjalikke viiteid alati ei lisa, mis muudab jutu kasutamise "arvamus arvamuse vastu" teemaks. See on lihtsalt üks asi millega ma olen enda suhtes kokkuleppe teinud, et iganädalaselt mitu juttu kirjutades ei saagi alati viimasegi detailini süüvida, vaid pigem eesmärk inimeste ajurakke togida, et nood kasvõi kritiseerimise tarvis enda ajuollust kasutama hakkaksid. :D - Tagantjärgi võin muidugi arutelusid jätkata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

cytotoxic testing is ineffective for diagnosing food or inhalant allergies...

Millest te räägite, see polegi allergia test. See on toiudutalumatuse test! Väga väga erinev asi! Teeme mõisted selgeks!

Sama naljakas on lugeda päevalilleõli pudelilt infot "kolesteroolivaba"....

Kes pole asjaga kursis lahmivad ikka kõik ühte patta.

Ma ei mõista, miks võtta sõna kui sa pole kursis, inimene ei saa ega peagi kõigega kursis olema. Aga ei pea ka igal teemal sõna võtma.

Mina ei reklaami mingit testi, ega teeni sentigi sellepealt, kuid ma aitan inimesi nende põhjal. Need testid tehakse usaldusväärsetes laborites, mitte ei ole mingi "testi ise kodus" test.

Kui kellegil on paremat testi ette tuua siis tavai, aga seniks las see teema olla lõpetatud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama naljakas on lugeda päevalilleõli pudelilt infot "kolesteroolivaba"....

Kes pole asjaga kursis lahmivad ikka kõik ühte patta.

Kas on midagi valesti? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mõni asi on ju loogiline, näiteks see et kolesterool pole taimne...

samas kindlast mõni eelistaks õuna riiulis ka õuna kus on informatiivne silt "kolesterooli vaba"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mõni asi on ju loogiline, näiteks see et kolesterool pole taimne...

samas kindlast mõni eelistaks õuna riiulis ka õuna kus on informatiivne silt "kolesterooli vaba"

Taimed ja nendes sisalduv kolesterool. Mis arvate?

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CD8QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.researchgate.net%2Fpublication%2F231266918_Cholesterol_and_Plants%2Ffile%2F9fcfd50c8b8bd79d30.pdf&ei=4aPnUszYJeLw4gSm4IHwCQ&usg=AFQjCNEEEQlsFKLUoRlSQ_lrIWd1RCQWKg&sig2=IyQ-YHaL_wNKd-49D893UA&bvm=bv.59930103,d.bGE&cad=rja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

cytotoxic testing is ineffective for diagnosing food or inhalant allergies...

Millest te räägite, see polegi allergia test. See on toiudutalumatuse test! Väga väga erinev asi! Teeme mõisted selgeks!

Sama naljakas on lugeda päevalilleõli pudelilt infot "kolesteroolivaba"....

Kes pole asjaga kursis lahmivad ikka kõik ühte patta.

Ma ei mõista, miks võtta sõna kui sa pole kursis, inimene ei saa ega peagi kõigega kursis olema. Aga ei pea ka igal teemal sõna võtma.

Mina ei reklaami mingit testi, ega teeni sentigi sellepealt, kuid ma aitan inimesi nende põhjal. Need testid tehakse usaldusväärsetes laborites, mitte ei ole mingi "testi ise kodus" test.

Kui kellegil on paremat testi ette tuua siis tavai, aga seniks las see teema olla lõpetatud!

Issand jumal küll. Norid tähte. Loe ülejäänud ka läbi, kus on mainitud FOOD INTOLERANCE/SENSITIVITY. Pealegi on enamikes allikates tsütotesti kirjeldatud, kui toiduallergiate testi. See, et mõni "labor" nüüd otsustas, et nimetavad oma testi eesmärgi ümber toidutalumatuse testiks ei tähenda seda, et see test nüüd maagiliselt täpsem oleks.

Pealegi - mis mõttes ta ei ole toiduallergia test? Et kui ma olen surmavalt allergiline mingi toiduaine vastu, siis seda ta mulle ei ütle? Mingid umbmäärased talumatused suudab välja raalida, aga seda, et üks pähkel mu teise hauda viib, seda ta öelda ei oska? Eino kõva värk. :D

Mida enam ma selle kohta uurin, seda enam saab selgeks, et testide tegijad ei suuda ise ka kokku leppida mida nende test kokkuvõttes tõestama peaks ja kuidas seda nimetama peaks. Testil on kümme nime ja mitmeid eri variante ning mitte ühegi kohta ei leia adekvaatset teaduslikult tõestatud materjali, et see ka töötab.

Cytotest on mingi trademark nimi. Enamasti kirjeldatakse Cytotoxic test'i. See on aga laiemas plaanis kasutusel pea kõikjal meditsiinis. Seega peab vaatame Cytotoxic food intolerance testi eksole? Enamikes uuringutes on tegemist aga cytotoxic Allergy testidega. See nagu sulle ei sobiks. Valdavas enamikes allikates on Cytotoxic Test'ile viidatud, kui toiduallergiate testile.

Mulle tundub ,et test mõeldi välja, et allergiaid testida, siis aga leiti, et testist pole muhvigi kasu ning nüüd on testide tegijad liikunud sinna suunda, et reklaamitakse seda toidutalumatuse testidena. Kuna toidutalumatus on hetkel suhteliselt vähe mõistetav probleem inimestes, siis pole ka imestada, et nende testide effektiivsuse kohta on materjali väga vähe. See aga tähendab, et testi tegijad võivadki maa ja ilma kokku lubada ning kriitikat on neile raske serveerida, kuna materjali on vähe. Seega on veidi vara rõõmust hõisata, et kui hea ja kasulik see test on.

https://www.bcbsri.com/sites/default/files/polices/CytotoxicLeukocyteTesting.pdf

The cytotoxic leukocyte test (also known as Bryan's Test, leukocytotoxicity test, leukocytic food allergy test, cytotoxic test, metabolic intolerance test, or sensitivity testing)

Cytotoxic leukocyte testing is considered not medically necessary as there is insufficient evidence in published, peer-reviewed literature to support its use.

Arvestades, et täismahus test maksab 300.- Euri, siis on see päris karm summa mida sellise kahtlase kuulsusega testi peale kulutada. Kui mina oleksin mõnele oma kliendile seda soovitanud ning seejärel veel nende elu ka raskemaks teinud mitmete toitude vältimist peale sundides, siis usun, et üritaksin ka selle testi hea nime eest võidelda. Aga kahjuks ei ole sa ühtegi allikat välja toonud, mis sinu seisukohti toetaks.

Mina olen erapooletu. Mul isiklikult täitsa kama, kas test töötab või mitte, infot oleks tore omada. Sinul on aga omad huvid mängus, sest testi kasutuks tunnistamine tähendaks, et sa pead mitmete oma klientide ees väga tõsiselt vabandama, et nende elu negatiivselt oled mõjutanud - nii rahaliselt, kui ka muul moel.

Miks ma üldse sellel teemal sõna võtan on see, et esimest korda elus kuulsin, et on avastatud gluteeni tundlikkuse/talumatuse test, mis töötab. Lähemal uurimisel aga selgub, et gluteeni talumatuse suhtes nõustamist pakkuvad veebilehed pole seda meeletult tähtsat uudist üldsegi kajastanud ning endiselt väidetakse, et talumatust niisama lihtsa testiga avastada ei saa. Sama räägivad ka arstid ja eksperdid. Arvestades, et tsütotest on ca. 50a vana test, siis võiks nagu arvata, et maailma teadlased oleksid selle kasulikkuse otsa gluteeni talumatuse tõestamisel juba ammu komistanud.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küll ei oleks erapooletu, kui tegemist mingi seltskonna püüdega teenida umbluu abil raha.

Nagu ka, ei laskuks sel teemal väga põhjalikku keskustellu, kellegagi, kel puudub emotsioonitu analüüsivõime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küll ei oleks erapooletu, kui tegemist mingi seltskonna püüdega teenida umbluu abil raha.

Nagu ka, ei laskuks sel teemal väga põhjalikku keskustellu, kellegagi, kel puudub emotsioonitu analüüsivõime.

Aga kolesteroolivärki usud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küll ei oleks erapooletu, kui tegemist mingi seltskonna püüdega teenida umbluu abil raha.

Nagu ka, ei laskuks sel teemal väga põhjalikku keskustellu, kellegagi, kel puudub emotsioonitu analüüsivõime.

Jah, täiesti erapooletuks on mind võib-olla veidi raske pidada. Ma siiski "hoolin" omajagu, et päris igasuguse informatsiooni ringiliiklemist internetis alati ei talu. Kui aega ja energiat on, et millegi suhtes kahtlusi äratada või arutleda, siis ma seda ka teha üritan. Erapooletuse all samas mõtlen pigem seda, et mul pole otseseid huve, mis mind sunniksid seda tegema. Ma ei saa tasu (pigem vastupidi, kulutan oma aega ja energiat), mul ei ole kliente kelle huvisid kaitsma peaksin vms, ma ei vastuta kellegi teise sõnade ega tegude eest.

Selles suhtes ei oma minu jaoks erilist tähtsust kummal õigus on. Minul või kellegil teisel. See võib mu elu mõjutada, aga mistahes küsimustes või informatsiooni õigsuses selgusele jõudmine on alati positiivne nähtus. Isegi, kui peaksin pool toidulauda ümber kujundama või arsti juurde minekuks raha kokku koguma. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kolesteroolivärki usud.

Ma ei tea, mida silmas pead, aga kui üldisemalt, siis päris keeruline on see teema küll: ühelt poolt "tunnustatud" kardioloogid (PERHi südamekeskuse juht, kasvõi, näiteks), teiselt kamp moodsa aja teoreetikuid, kes laiavad viimastel aastatel, et toidus sisalduv ei mõjuta vereseerumis kol.taset.

Lihtne inimene seatakse dilemmade ette. Seni, kuni su näit on alla soovitusliku normi, ei ole üldse see teemaks, aga kui on alates 6 juures, siis ikka kipud juurdle ma selle üle.

Aga su lausele mul puudub oskus reageerida, kuna ei ole see küsimus, ja ka väitena natuke segane.

Seda, et on olemas mingi 'nähtus', mida inimkond on kokkuleppeliselt võtnud "kolesterooliks" nimetada - jah, küllap see olemas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, mida silmas pead, aga kui üldisemalt, siis päris keeruline on see teema küll: ühelt poolt "tunnustatud" kardioloogid (PERHi südamekeskuse juht, kasvõi, näiteks), teiselt kamp moodsa aja teoreetikuid, kes laiavad viimastel aastatel, et toidus sisalduv ei mõjuta vereseerumis kol.taset.

Lihtne inimene seatakse dilemmade ette. Seni, kuni su näit on alla soovitusliku normi, ei ole üldse see teemaks, aga kui on alates 6 juures, siis ikka kipud juurdle ma selle üle.

Aga su lausele mul puudub oskus reageerida, kuna ei ole see küsimus, ja ka väitena natuke segane.

Seda, et on olemas mingi 'nähtus', mida inimkond on kokkuleppeliselt võtnud "kolesterooliks" nimetada - jah, küllap see olemas on.

:o Kamp moodsa aja teoreetikuid - Uffe Ravnskov MD, Stephen Sinatra MD, Jonny Bowden PhD jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

cytotoxic testing is ineffective for diagnosing food or inhalant allergies...

Millest te räägite, see polegi allergia test. See on toiudutalumatuse test! Väga väga erinev asi! Teeme mõisted selgeks!

Sama naljakas on lugeda päevalilleõli pudelilt infot "kolesteroolivaba"....

Kes pole asjaga kursis lahmivad ikka kõik ühte patta.

Ma ei mõista, miks võtta sõna kui sa pole kursis, inimene ei saa ega peagi kõigega kursis olema. Aga ei pea ka igal teemal sõna võtma.

Mina ei reklaami mingit testi, ega teeni sentigi sellepealt, kuid ma aitan inimesi nende põhjal. Need testid tehakse usaldusväärsetes laborites, mitte ei ole mingi "testi ise kodus" test.

Kui kellegil on paremat testi ette tuua siis tavai, aga seniks las see teema olla lõpetatud!

What is not well understood is the phenomenon of people who have neither celiac disease nor a wheat allergy, yet nonetheless experience digestive distress or extraintestinal symptoms when they consume wheat.

http://health.usnews.com/health-news/blogs/eat-run/2013/11/05/what-is-non-celiac-gluten-sensitivity

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

What is not well understood is the phenomenon of people who have neither celiac disease nor a wheat allergy, yet nonetheless experience digestive distress or extraintestinal symptoms when they consume wheat.

http://health.usnews.com/health-news/blogs/eat-run/2013/11/05/what-is-non-celiac-gluten-sensitivity

Hmmm. Väga huvitav:

This raises another question: What if NCGS isn't a gluten sensitivity at all – at least for some people – but rather a fructan sensitivity instead? What if non-celiac gluten sensitivity is really non-celiac fructan sensitivity?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endiselt on 3 eraldi asja gluteeni talumatus, nisu allergia ja tsöliaakia. Neid kõiki testitakse erinevalt, sest nende olemus ja mehanism on erinev. Siin on juba näha kes saab teemast aru ja kes lihtsalt googeldab iga sõna.

Võttis sõnatuks fakt et inimene ise ei tea teemast süvitsi midagi, aga ego ei luba vaikida ja vestlusest välja jääda, seega hakatakse tühja kohapaealt mulle linke netist otsima ise aru saamata millest need lingid on.

Seda testi kasutatakse üle Eesti sest see töötab praktikas ja aitab inimesi. Mina ei tunne endal olevat vastutust tsütotesti teaduspõhisuse tõestamiseks. Eriti kui pool Eestit kasutab seda testi edukalt. Kui teile tuleb praktikas ka klient kel on sümptomid näiteks gluteeni talumatusele viitavad (kui sa need sümptomid muidugi ära tunned) siis see test on kiireim ja valutuim vahend selle välja selgitamiseks.

Pole mõtet võtta sõna kui SA ei tea kuidas asi praktikas välja näeb, kui raske on tegelikult gluteeni menüüst välja jätta ja arvestades, et tihti on inimesel vastupandanatu isu just nendele toiduainete järgi millele tal talumatus esineb (tüüpiliselt piim, nisu). Selle tingivad erinevad morfiinilaadsed ühendid mis VÕIVAD tekkida just tugeva talumatuse korral (ei tekki kõigil).

Pole mõtet soovitada lihtsalt elimineerimist välja selgitamiseks nagu teadusuuringutes kirjas, inimesed tihti ei saa sellega hakkama.

Test on abivahend mis aitab mul inimest aidata, mina sellelt ei teeni, pigem teenimis võimalus suureneks kui testi pole.Siis teoreetiliselt ju võiks 100asja soovitada kliendi tervise hädade leevenduseks aga test näitab, mis toidu elimineerimine konkreetselt abi pakub.

Ma küsisin enne teilt TARKADELT googeldajatelt :) alternatiivi tsütotestile ja ei saanud ühtegi vastust (mida oligi arvata). Endiselt ootan vastuseid sellele küsimusele, kui aga peale ärapanemise muud eesmärki pole siis ok, aga mina olen lõpetanud sel teemal!

ja Rotter ma ei saa aru mida sa selle "kas kolesterooli värki usud" küsimusega mõtled. Mina ütlesin et kolesterool on loomne ja seni kuni päevalill millest õli pressitakse on taim , siis see õli on kolesterooli vaba.

Kusjuures sa veel tõid ise minu väite tõestuseks ka lingi.......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:o Kamp moodsa aja teoreetikuid - Uffe Ravnskov MD, Stephen Sinatra MD, Jonny Bowden PhD jne.

See, kui järjekindlalt ignoreerid teema tegelikku olemust, on muljetavaldav. Loe, palun, rahulikult, milles tuum.

Või olgu: Margus Viigimaa on ka MD või PhD, arvan - mida peab tegema inimene, kes saab totaalselt vasturääkivat infot: kohalikud valdkonna "gurud" vs siis need "moodsa aja teoreetikud". Mina selle *tiitliga*, muide, ei anna neile hinnangut, vaid soovingi öelda, et see kõik teeb õige järelduse tegemise raskemaks.

Livestrongi lingid ei ole antud juhul see, mida vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endiselt on 3 eraldi asja gluteeni talumatus, nisu allergia ja tsöliaakia. Neid kõiki testitakse erinevalt, sest nende olemus ja mehanism on erinev.

Ma ei ole veel ühtegi teaduslikku tõestust näinud, et gluteeni talumatus üldse eksisteerib.

Olen isegi tegelenud nn "gluteeni talumatustega", aga lõppkokkuvõttes on välja tulnud, et ei olnudki gluteenitalumatus, vaid lihtsalt valed toitumisharjumused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endiselt on 3 eraldi asja gluteeni talumatus, nisu allergia ja tsöliaakia. Neid kõiki testitakse erinevalt, sest nende olemus ja mehanism on erinev. Siin on juba näha kes saab teemast aru ja kes lihtsalt googeldab iga sõna.

Võttis sõnatuks fakt et inimene ise ei tea teemast süvitsi midagi, aga ego ei luba vaikida ja vestlusest välja jääda, seega hakatakse tühja kohapaealt mulle linke netist otsima ise aru saamata millest need lingid on.

Seda testi kasutatakse üle Eesti sest see töötab praktikas ja aitab inimesi. Mina ei tunne endal olevat vastutust tsütotesti teaduspõhisuse tõestamiseks. Eriti kui pool Eestit kasutab seda testi edukalt. Kui teile tuleb praktikas ka klient kel on sümptomid näiteks gluteeni talumatusele viitavad (kui sa need sümptomid muidugi ära tunned) siis see test on kiireim ja valutuim vahend selle välja selgitamiseks.

Pole mõtet võtta sõna kui SA ei tea kuidas asi praktikas välja näeb, kui raske on tegelikult gluteeni menüüst välja jätta ja arvestades, et tihti on inimesel vastupandanatu isu just nendele toiduainete järgi millele tal talumatus esineb (tüüpiliselt piim, nisu). Selle tingivad erinevad morfiinilaadsed ühendid mis VÕIVAD tekkida just tugeva talumatuse korral (ei tekki kõigil).

Pole mõtet soovitada lihtsalt elimineerimist välja selgitamiseks nagu teadusuuringutes kirjas, inimesed tihti ei saa sellega hakkama.

Test on abivahend mis aitab mul inimest aidata, mina sellelt ei teeni, pigem teenimis võimalus suureneks kui testi pole.Siis teoreetiliselt ju võiks 100asja soovitada kliendi tervise hädade leevenduseks aga test näitab, mis toidu elimineerimine konkreetselt abi pakub.

Ma küsisin enne teilt TARKADELT googeldajatelt :) alternatiivi tsütotestile ja ei saanud ühtegi vastust (mida oligi arvata). Endiselt ootan vastuseid sellele küsimusele, kui aga peale ärapanemise muud eesmärki pole siis ok, aga mina olen lõpetanud sel teemal!

ja Rotter ma ei saa aru mida sa selle "kas kolesterooli värki usud" küsimusega mõtled. Mina ütlesin et kolesterool on loomne ja seni kuni päevalill millest õli pressitakse on taim , siis see õli on kolesterooli vaba.

Kusjuures sa veel tõid ise minu väite tõestuseks ka lingi.......

...

facepalm_227785.jpg

Kas sa saad inimene aru, et kogu maailmas ei eksisteeri mitte ühtegi teaduslikult tõestatud ja aksepteeritud testi gluteeni või ühegi teise toidutalumatuse kontrollimiseks? Pooled eksperdid pole isegi kindlad, et selline asi üldse eksisteerib või on mingi hüpohondrike väljamõeldis. Sina aga ei lõpeta jonni ning korrutad, et tsütotest töötab ideaalselt ja kõik on super oki-doki. Olgugi, et pole mingit põhjust seda väita. Sinu "praktiline" kogemus ja "kogu Eesti kasutab" väited pole teadusliku meetodi kõrval mitte midagi väärt.

Sa küsid alternatiivseid teste ja järeldad, et kui me neid pakkuda ei suuda, siis see justkui tõestaks, et sinu soovitatud tsütotest on õige valik. Väga absurdne loogika. Pole ühtegi alternatiivi. Me ei saa sulle otsida midagi, mida ei eksisteeri. Pole ühtegi testi. Kui inimene usub, et toidutalumatus on reaalne probleem, siis ainuke variant on hetkel katse-eksitusmeetodil vaheldumisi erinevaid toiduvalikuid proovida ning menüüst välja jätta.

Väga tore, et sa pead ennast maailma kõige targemaks treeneriks, kes ei pea oma väidete toetuseks isegi kõige lahjemaid tõendeid otsima. Ma tahaks ka kunagi nii tegija olla.

See, kui järjekindlalt ignoreerid teema tegelikku olemust, on muljetavaldav. Loe, palun, rahulikult, milles tuum.

Või olgu: Margus Viigimaa on ka MD või PhD, arvan - mida peab tegema inimene, kes saab totaalselt vasturääkivat infot: kohalikud valdkonna "gurud" vs siis need "moodsa aja teoreetikud". Mina selle *tiitliga*, muide, ei anna neile hinnangut, vaid soovingi öelda, et see kõik teeb õige järelduse tegemise raskemaks.

Livestrongi lingid ei ole antud juhul see, mida vaja.

Õigeid järeldusi on muidugi raske teha. Probleemiks on kogu ühiskonna üldise harituse puudulikkus. Enamik inimesi on mingi kitsa valdkonna spetsialistid, kooliaegadest ei mäletata midagi, vaba aeg raisatakse meelelahutuste, puhkuste ja pere peale ning kõik, mis nende kitsast teadmiste valdkonnast välja jääb, on nende jaoks puhas ulme ning mõistmatu info, millest arusaamiseks palgatakse teisi kitsa valdkonna spetsialiste. :D

Ühiskond on oma teadmised liialt ära killustanud. Me ei tööta enam ühtse tervikuna vaid me oleme hunnik eraldiseisvaid tükke, mida õhukesed niidid koos hoiavad.

Lahendused? Üldise harituse tõstmine kogu maailmas, mis on pea võimatu ülesanne. Võimalik, et peame jääma lootma tehnoloogia peale, mis võimaldab teadmiste omandamist ja ajutöö arendamist kiirendada. Sest hetke maailma infrastruktuur ei võimalda lähiajal olulisi muudatusi.

Kuidas tavaline inimene õigeid valikuid teha saab? Niisama ei saagi. Kui tahab õigeid järeldusi ja õigeid valikuid teha, siis peab omandama teadusliku meetodi põhitõed ja mõistmise. Loogikavigade vältimise selgeks saama. End mitmekülgselt harima jne. Suur töö, et mõista väikseid nüansse. Aga nii peab.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja Rotter ma ei saa aru mida sa selle "kas kolesterooli värki usud" küsimusega mõtled. Mina ütlesin et kolesterool on loomne ja seni kuni päevalill millest õli pressitakse on taim , siis see õli on kolesterooli vaba.

Kusjuures sa veel tõid ise minu väite tõestuseks ka lingi.......

Interneti eripära, et tõlkes läheb mõte kaduma. Inimeste rumalus on piiritu ja kui on kirjutatud, et kolesteroolivaba, siis valesti ei olnud ju midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×