Jump to content
cardo1000

Surisev pöial ja käe nõrkus

Recommended Posts

Tere!

Mure on selline, et kuu aega tagasi peale tavalist (endaarust) pooleteisttunnist jõusaalitreeningut milles sai tehtud erinevaid harjutusi sõudeergomeetrist kuni kangiharjutusteni mille käigus ei täheldanud mingisugust ülepingutust ega muid anomaaliaid istudes saunas märkasin, et pöidla ots suriseb. Täpselt nii nagu käsi suriseb kui selle ära magad, nn sipelgad jooksevad. OK jube huvitav, mõtlesin, et olen tulevane KUUSETAAT, et hakkan nüüd ilma ennustama :)

Kõik oli nagu oli, pisut selline asi häiris. Algul häiris mõne päeva, millest sai nädalad. Surina tekkides ei täheldanud järgnevatel treeningutel erilisi probleeme. Kuna tegemist on vist netist uurimiste järgi kuuendast kaelalülist alguse saava närvikanaliga mis jookseb pöidlasse proovisin kätt pisut säästa ja mitte üle pingutada. Mõnede trennikordade järel sai selgeks, et käsi ei ole korras, vajab puhkust või kuram teab mida. Perearst ütles, et läheb üle ... ok tore kuulda aga .... sellest on möödas üle kuu aja ja tegelikkuses see käsi töötab nüüd avariireziimil. Kange ja hantleid ei saa ammu enam teha, sest tunde järgi on 50% jõust kadunud. Käsi ei valuta, koormust andes ei ole mingeid muid probleeme, kui lihtsalt käsi ei tööta. Näiteks võin tuua, et kui varem tõstsin rinnalt kangi 80 kg, siis nüüd 50 kg on probleem. Parem käsi tõstab, aga vasem ei jõua lõpuni lükata. Parem käsi tõmbab 50 kg hantlit, aga vasem jääb isegi 25 kg hätta jne . Samas sõudeergomeetrit saan teha enamvähem endiselt. loomulikult ei pinguta ma maksimumi, aga jube raske on treenida ainult kõike muud ilma, et kasutaks mõlemat kätt. On kellelgi kogemust või aimu mida tuleks ja mida mitte teha. Paras päss kah juba varsti hakkab 40 täis saama ja veterani staatust ei tahaks veel endale lubada , et käsi kaenlas ringi marssida :) . Põial suriseb endiselt kogu aeg, vahest ei märkagi enam, aga kui see meenub, siis tunnen ikka et suriseb, vahest rohkem vahest vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks venitada rohkem. Selga just. Või kui oled juba aktiivne venitaja siis massööri või kiropraktiku juures korra käia. Ilmselt ta sealt seljakanalist kuskilt kiirgab. Kui mul näiteks alumine disk liigub kuhugi poole närvi vastu siis kiirgab jalga ja suriseb. Venitused, massöör/kiropraktik ja peale seda süvalihaste treenimine aitab. Hämmastavalt palju aitavad sellised harjutused mida on tüütu teha. =) Aga kõige pealt vaja surve närvilt ära saada ja saad teada üldse kas on sellest. Mööda külge maha massööri/kiropraktiku juures käimine ikka ei jookse. Perearstid on kahjuks ja sellised nagu on.

Muudetud kasutaja Lefty poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeg parandab.

Paresteesiaid endal igat sorti aeg-ajalt olnud, viimasel ajal küll peaaegu mitte. Mingit seost tegevusest sõltuvalt väga ei näe.

Vanemaks muutudes hoopis vähemaks neid jäänud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 korda massaazis käinud, kaelalülis viga ei ole, pigem labakäe ja küünarvarre piirkonnas. Tundub, et ka rippumine on aidanud, sest hakkab üle minema , loodan . Suriseb vähem, pigem enam ei märkagi ja tasapisi käe suutlikkus taastub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massöör ütles, et kaelalülis ei ole viga? Naljamehed.

Näiteks > Huvitavat kuulamist algusepoole - mis võib mõjutada "ootamatul" moel, kui ei ole anatoomiast suurt aimu.

A kus sina tead, et just kaelalülis on :)?

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

A kus sina tead, et just kaelalülis on :)?

Vabandust, kuskil ei ole kirjas, et ma seda tean.

Lihtsalt liiga kergekäeliselt panevad "spetsialistid" PEALE VAADATES diagnoose. Georg, sina küll ei tundu see mees olevat, kes sellise 'provotseeriva' küsimuse võiks siia panna. Seni jätnud tõsiseltvõetava mulje.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandust, kuskil ei ole kirjas, et ma seda tean.

Lihtsalt liiga kergekäeliselt panevad "spetsialistid" PEALE VAADATES diagnoose.

Sa ise paned lausa läbi neti diagnoose ja eeldan,et pole isegi spetsialist,seega võta nüüd kinni..... :)

Muudetud kasutaja Kang08 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kordagi ei ole pannud diagnoosi, eeldamisega kaugele ei jõua - loetust arusaamisega aga küll.

Kõik, mida teen - annan vihjeid, jagan nähtut. Ehk aitab. Keegi ei saa kunagi väita täie kindlusega, et "see on nii ja kõik". Siin kipuvad paljud seda tegema.

Ootan miinuseid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ise paned lausa läbi neti diagnoose ja eeldan,et pole isegi spetsialist,seega võta nüüd kinni..... :)

SA näita nüüd, oma sõnadele toeks kas või ÜKS koht, kus ma panen 'diagnoosi'.

Mis asi on "spetsialist" ? Keegi, kes on mingis tervisekoolis õppinud paar aastat? Teinud mõned kuud kuskil maakonnahaiglas praktikat? Ja siis selle baasilt taob elu lõpuni vastu rinda?

Püüa IGA KORD rahulikult lugeda, unustada ära, et "see on jälle see tüüp - panen talle miinuse, kuna ta räägib minule arusaamatus keeles" ja ürita mõista kirjutatu sisu.

Kui on kirjas, et "see on võimalik põhjus" või " see ei pruugi nii lihtne olla - võtta esimene kättejuhtuv lahendus", siis keegi ei ole sellega pannud diagnoosi, või veel vähem, määranud ravi.

Mõtteaineks tööriista andmine on tihtipeale suurema kaaluga kui suvaline "ABI".

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kordagi ei ole pannud diagnoosi, eeldamisega kaugele ei jõua - loetust arusaamisega aga küll.

Kõik, mida teen - annan vihjeid, jagan nähtut. Ehk aitab. Keegi ei saa kunagi väita täie kindlusega, et "see on nii ja kõik". Siin kipuvad paljud seda tegema.

Ootan miinuseid ;)

Nende vihjete asemel räägi konkreetselt,mitte "ümber puu".Jutt peaks ikka üheselt mõistetav olema.Kui sa kirjutad,et massöörist "tervisekooli praktikant" taob vastu rinda,siis anna andeks kuidas seda mõistma peab?Ma küll välja ei loe,et keegi kusagil vastu rinda oleks tagunud.Hetkel tundub,et teemaalgataja on abi saanud,sina tood välja veel mingi "võimaliku" põhjuse ja ütled,et näe "naljamehed" panevad diagnoose.Ok,kui sa arvad,et diagnoos on vale,võiks sul olla mingi konkreetne fakt,mille põhjal sa seda järeldad,või lihtsalt väita,et "näe see on veel üks võimalik lahendus".Ei,sul on kohe"naljamehed","vastu rinda" jne.Hetkel tundub,et lihtsalt lahmid. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marx'ile meeldib saagi käima tõmmata. Iga ekspert peab end korralikult põhjendama ning puust ja punasest alati lahti rääkima, sest muidu ei ole ta nõus juttu tõsiselt võtma. :)

Mingis mõttes õige suhtumine, aga nagu üks tarkasid mehi Will Brink on öelnud, siis tema põhimõtteliselt keeldub aruteludest ja vaidlustest inimestega, kellel pole antud teemadel kõrgemat haridust vms saavutusi, mis tõestaksid tema üldist pädevust. Mitte, et ta ülbik oleks, vaid lihtsalt selle tõttu, et tal ei ole aega raisata, et kontrollida võõraste inimeste baas-teadmiste olemasolu enne, kui ta keerulisemaid materjale oma argumentides kasutab.

Ehk - usun, et nii mõnigi "teadjam" ei viitsi alati selle sae kaasatõmbamisega kaasa minna ning hakata keerulisemaid mõttekäike täiesti baastasemel infojuppideks lahti mõtestama, et kellegile võõrale asi puust ja punasest ette teha. Seega öeldakse oma "haritud arvamus" ning kui mõni üritab saagi käima tõmmata ja torkida, siis ignoreeritakse. :D

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Karpaalkanali sündroom allub hästi vitamiin B6le, võib proovida. Kuigi mina olen kõrvalt näinud et karpaalkanali sündroom tekitab valu ja nõrkust liigutamisel, aga eks on erinevaid väljundeid ja ma pole arst. Aga üks B-vit kompleks on ohutumaid varjante mida proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marx'ile meeldib saagi käima tõmmata. Iga ekspert peab end korralikult põhjendama ning puust ja punasest alati lahti rääkima, sest muidu ei ole ta nõus juttu tõsiselt võtma. :)

Mingis mõttes õige suhtumine, aga nagu üks tarkasid mehi Will Brink on öelnud, siis tema põhimõtteliselt keeldub aruteludest ja vaidlustest inimestega, kellel pole antud teemadel kõrgemat haridust vms saavutusi, mis tõestaksid tema üldist pädevust. Mitte, et ta ülbik oleks, vaid lihtsalt selle tõttu, et tal ei ole aega raisata, et kontrollida võõraste inimeste baas-teadmiste olemasolu enne, kui ta keerulisemaid materjale oma argumentides kasutab.

Ehk - usun, et nii mõnigi "teadjam" ei viitsi alati selle sae kaasatõmbamisega kaasa minna ning hakata keerulisemaid mõttekäike täiesti baastasemel infojuppideks lahti mõtestama, et kellegile võõrale asi puust ja punasest ette teha. Seega öeldakse oma "haritud arvamus" ning kui mõni üritab saagi käima tõmmata ja torkida, siis ignoreeritakse. :D

" KELLELEGI " - reeglina ei võta ma kellegi sõnu tõena, kelle elementaarne keeleoskus on minu omast nõrgem

. Holgerist, näiteks, on saanud osade jaoks SPETSIALIST. Ilma, et ta oleks üheski vallas end traditsioonilisel viisil HARINUD. Kuskil võib nii mõnigi pajutom tema "internetitarkusi" alavääristada, mina seda ei tee. Mis siis, et tegemist on väga noore mehega (lugupidamine ja see, et sinuga arvestatakse, tekib mingil põhjusel reeglina kuidagi alles siis, kui sulle hall habe ette kasvab).

Aga kui sa 'minusuguse' käimatõmbamisi ignoreerid, siis anna andeks, kellega sa siin üldse mingitki mõistuslikku dialoogi arendada saad.

Kui sinu eesmärk on end teostada läbi tõlke- ja infokogumisartiklite läbi, anna minna. Kui leiad, et su auditoorium keskmine jörm, kellelel peab selgeks tegema elementaarseid tõdesid, i don't mind.

Up to U.

Sama palju nagu on mitmekordse KÕRGHARIDUSEGA (see paber) rumalaid inimesi, võib ka vastupidi olla.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" KELLELEGI " - reeglina ei võta ma kellegi sõnu tõena, kelle elementaarne keeleoskus on minu omast nõrgem

. Holgerist, näiteks, on saanud osade jaoks SPETSIALIST. Ilma, et ta oleks üheski vallas end traditsioonilisel viisil HARINUD. Kuskil võib nii mõnigi pajutom tema "internetitarkusi" alavääristada, mina seda ei tee. Mis siis, et tegemist on väga noore mehega (lugupidamine ja see, et sinuga arvestatakse, tekib mingil põhjusel reeglina kuidagi alles siis, kui sulle hall habe ette kasvab).

Aga kui sa 'minusuguse' käimatõmbamisi ignoreerid, siis anna andeks, kellega sa siin üldse mingitki mõistuslikku dialoogi arendada saad.

Kui sinu eesmärk on end teostada läbi tõlke- ja infokogumisartiklite läbi, anna minna. Kui leiad, et su auditoorium keskmine jörm, kellelel peab selgeks tegema elementaarseid tõdesid, i don't mind.

Up to U.

Sama palju nagu on mitmekordse KÕRGHARIDUSEGA (see paber) rumalaid inimesi, võib ka vastupidi olla.

Sinu käimatõmbamisi pole suht kunagi ignoreerinud. Sa peaksid ju teadma küll, et olen arvatavasti kogu Eesti fitnessimaastiku kõige aruteluvalmim postitaja üldse. Viimasel ajal on vähem aega jäänud selle jaoks, aga siiski.

Ning õigekirja kohta pole vaja kommenteerida. See on sul endal teinekord sama logisev nagu paljudel teistel. Sinu omasid ei viitsi keegi torkima hakata. :D

itsnotitsnew.gif

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koomiksite toel kaugele ei jõua.

Jutt ei ole õigekirja juures lohakusvigadest või komadest, mis kiiresti tippides tekivad, vaid fundamentaalsemast.

Kui soovid, et sind tõesti tõsiselt võetakse - pean silmas tõsiseid inimesi siinjuures - püüa enda sõnavarast teatud väljendid ka eemaldada (isegi, kui see raske tundub - sa oled jonnakas (heas mõttes) - küll õnnestub) nagu näiteks "lampi ...". Heatahtlik soovitus. Sest sinus on potentsiaali kaugele jõuda ;)

ja tsiteerides kaasaegset klassikut: " See on üks inimpsüühika suur viga. Me kipume õigustama oma tegusid, isegi kui sisimas teame, et tegime midagi valesti, kehvasti vms. " ;)

Erinevalt siinsest enamusest, on sul see võime ja oskus olemas - ennast analüüsida ja tunnistada vigu. Vahel on ta lihtsalt külma eest pakku pugenud.

... Will Brinki ajapuudus on ka muidugi hea huumor, lumekoristuse- ja talvel õues vannis vedelemise piltide postitamiseks tal kül aega ei napi.

Teema lõpp.

Kui keegi soovib, võib jätkata läbi naha palpeerides kaelalülide korrasoleku diagnoosimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×