Jump to content
Raikzz

Arvamusi koostatud toitumiskava kohta

Recommended Posts

Enne olen hobikorras tegelenud erinevate spordialadega ( põhiliselt rattasõit ja suusatamine ) kuid peale suurt õnnetust ja 3 kuud karkude käimist tuli suur motivatsioonihoog ning alates aasta algusest olen tõsisemalt hakkand rattaspordiga tegelema ja võistlemas käima ( Ratast sõidan ca 10h nädalas ). Suve lõpupoole hakkasin ka jõutreeninguga jõusaalis tegelema ( 4-5x nädalas, 3ks jaotatud kava ), ning üsna kiirelt sain aru,et treeningus on tähtsal osal ka toitumine . Olen siis 1.70 pikk ja 64kg ning kuna eesmärk pole lihtsalt suureks saada vaid ka kiiremaks ja vastupidavavamaks saada, siis sai eesmärgiks pandud kaal 70kg,ehk +7kg lihasmassi. Aasta alguses kaalusin üldse tegelt ca 70kg, kuid kuna trenni tegin palju ja sõin ilmselt vähe siis kaal hakkas hoopis langema ca 62 peale ning sinnakanti on ta nüüd ka püsima jäänud. Igatahes neti avarustes surfates olen endale nüüd sellise toitumiskava teinud ja seda juba ca 2-3 kuud ka jälginud Tulemuseks hetkel olnud ca 1kg kaalutõusu 1 kuuga . Nüüd soovikski teada, et kas ma liigun toitumisega õiges suunas , toitumiskava on igatahes järgmine :

Hommik : 4 muna 3 viilu peekoniga , tass teed meega , ca 100g kodujuustu ning teepeale üks banaan

Lõuna oode ( 3-4 tundi peale hommikusööki ) : pakk kohupiima banaaniga ja üks apelsin

Lõuna ( 3h peale lõunaoodet ) : 300g praetud kanafileed maitseainetega , 75g riisi või tatart vahest ka makarone , pool kurki , ca 200g kodujuustu , viil leiba ja tass piima

Trennipäeval tavaliselt enne trenni midagi süüa ei jõuagi kuna kõht suhteliselt täis , miskine banaan saab tee peale võetud ainult .

Peale trenni : Valgusheik ( 1 kulp valku , 2 kulpi süsivesikuid ja 5-7.5g kreatiini )

Õhtusöök ( tund aega peale trenni ) : 200g praetud kanafiiled maitseainetega , 50g riisi või tatart vahest ka makarone , pool kurki , ca 200g kodujuustu , viil leiba ja tass piima

Ning olenevalt kui täis kõht on siis tund-kaks enne magamaminekut vahest ka 2-3 keedetud muna või pakk kohupiima banaaniga

Muidugi pole igapäevane kava päris sama, kanafilee vaheldub vahest veisehakklihaga või sealihaga , riisi tatra makaroni asemel teen viitsimise korral ka kartuleid , nädalavahetusel on hommikusöögiks vahest pannkoogid kohupiima ja moosiga või puder jne, kuid üldjoontes on sama .

Ajaa selline küsimus ka,et kas valgusheiki tuleks mitte trennipäevadel ka võtta ? Hetkel võtan ainult peale trenni

Muudetud kasutaja Raikzz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valgusheiki võtta mittetrennipäevadel......aga kas kohupiima võid süüa mittetrennipäeval? ....või kanafileed?....või kodujuustu? Valgusheik on lihtsalt mugav leiutis,mitte imerohi.See oleneb sinu üldisest kaloraazist ja makrode suhtest kuhu sa selle paigutad :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×