Jump to content
Katariina76

Haigusnähud peale igat jõutrenni

Recommended Posts

Tervist!

Olen 37 aastane naine, kahe lapse ema (11 ja 5), 167 cm pikk, 63 kg. Üle kahe aasta teen jõusaalis jõutrenni--kaks või kolm korda nädalas, umbes tund aega korraga. Treening koosneb 15 min. soojendusest ellipsimasinal ja seejärel üsna kõva pingutusega jõuharjutustest. Lõpuks umbes 5 min. venitusi. Mure on nimelt selles, et peaaegu igal trennijärgsel päeval algavad tavalised külmetushaiguse nähud--aevastan korduvalt, pea hakkab tuikama, vahel ka nina tilkuma ja tõesti kehv on olla. Kui söön ära kausitäie astelpajumarju, võtan Carmolise tilku, saan selles olukorrast umbes päeva või kahega üle...kuni järgmise trennini. Selliselt on trenn mulle mõjunud algusest peale. Kui teen väikese pingutusega, siis seda ei pruugi järgneda, kui suuremaga, siis kindlasti. Tegelikult hakkasin trenni tegema just põhjusel, et kõik viirused mulle külge hakkasid. Lootsin oma immuunsust parema füüsilise vormiga parandada, kuid paistab, et jõutrenn hoopis kutsub haigestumist esile.

Milles võib olla asi? Inglisekeelsetes foorumites leidsin veel hulgaliselt inimesi, kes nimetatud vaevuse all kannatavad. Tahaks treenida, aga ei saa. Põhjustena loetleti:

  • Varjatud toidutalumatust (histamiin, gluteen, laktoos jne.)
  • Epstein Barr viirus
  • Keha võimetust piisaval hulgal hormoone toota (nt. kortisool)
  • Või hoopis liiga kõrge kortisooli tase treeningul?
  • Treeningu käigus mingite toksiinide vabanemist, millega maks hakkama ei saa (?)

Magan igal ööl 8 tundi, toitun tervislikult ja söön muuhulgas teadlikult valgurohkeid toiduaineid. Alkoholi tarbin harva, kuid kui tarbin rohkem kui paar klaasi veini, võin ka selle peale haigeks jääda. Kui tööl on intensiivsem päev, järgneb ka sellele peavalu, aevastamine ja tõbine olek. Isegi vitamiinide tarvitamine pole aidanud.

Millest küll alustada? Toidutalumatuse testidest? HIV-i ja Epstein Barr viiruse testidest? Olen aktiivne inimene ja tahaks elada aktiivset ja sportlikku elu, kuid miski takistab.

Äkki peangi jõutrenni mõtte nurka viskama ja hakkama kepikõndi tegema? Tundub nagu suur samm tagasi, aga nii ka jätkata ei saa.

Ehk on kogenutel kommentaare?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimane punkt on huvitav.

Ja seos alkoholiga. Endal on ka olnud aegu, kus pokaal veini tekitab tõsise "pohmelli" , mis kestab täpselt 1 ööpäeva. Migreenilaadsete nähtudega: pea, süda paha - oksendamise (mida on suhteliselt raske vaatamata sees keeramisele esile kutsuda) järgselt korraks läheb paremaks aga siis on kehv edasi.

Seetõttu olen ka pigem loobunud peaaegu alkoholist - mingit lisaväärtust ei ole märganud, et see elule annaks, seega, see on päris lihtne valik olnud.

Kortisooli vähesus ei tohiks niipidi mõjuda, pigem vastupidi (palju ei ole mugav olla) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Olen 37 aastane naine, kahe lapse ema (11 ja 5), 167 cm pikk, 63 kg. Üle kahe aasta teen jõusaalis jõutrenni--kaks või kolm korda nädalas, umbes tund aega korraga. Treening koosneb 15 min. soojendusest ellipsimasinal ja seejärel üsna kõva pingutusega jõuharjutustest. Lõpuks umbes 5 min. venitusi. Mure on nimelt selles, et peaaegu igal trennijärgsel päeval algavad tavalised külmetushaiguse nähud--aevastan korduvalt, pea hakkab tuikama, vahel ka nina tilkuma ja tõesti kehv on olla. Kui söön ära kausitäie astelpajumarju, võtan Carmolise tilku, saan selles olukorrast umbes päeva või kahega üle...kuni järgmise trennini. Selliselt on trenn mulle mõjunud algusest peale. Kui teen väikese pingutusega, siis seda ei pruugi järgneda, kui suuremaga, siis kindlasti. Tegelikult hakkasin trenni tegema just põhjusel, et kõik viirused mulle külge hakkasid. Lootsin oma immuunsust parema füüsilise vormiga parandada, kuid paistab, et jõutrenn hoopis kutsub haigestumist esile.

Milles võib olla asi? Inglisekeelsetes foorumites leidsin veel hulgaliselt inimesi, kes nimetatud vaevuse all kannatavad. Tahaks treenida, aga ei saa. Põhjustena loetleti:

  • Varjatud toidutalumatust (histamiin, gluteen, laktoos jne.)
  • Epstein Barr viirus
  • Keha võimetust piisaval hulgal hormoone toota (nt. kortisool)
  • Või hoopis liiga kõrge kortisooli tase treeningul?
  • Treeningu käigus mingite toksiinide vabanemist, millega maks hakkama ei saa (?)

Magan igal ööl 8 tundi, toitun tervislikult ja söön muuhulgas teadlikult valgurohkeid toiduaineid. Alkoholi tarbin harva, kuid kui tarbin rohkem kui paar klaasi veini, võin ka selle peale haigeks jääda. Kui tööl on intensiivsem päev, järgneb ka sellele peavalu, aevastamine ja tõbine olek. Isegi vitamiinide tarvitamine pole aidanud.

Millest küll alustada? Toidutalumatuse testidest? HIV-i ja Epstein Barr viiruse testidest? Olen aktiivne inimene ja tahaks elada aktiivset ja sportlikku elu, kuid miski takistab.

Äkki peangi jõutrenni mõtte nurka viskama ja hakkama kepikõndi tegema? Tundub nagu suur samm tagasi, aga nii ka jätkata ei saa.

Ehk on kogenutel kommentaare?

Siin kirjutatakse sellest:

http://sportsmedicine.about.com/od/injuryprevention/a/Ex_Immunity.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treening koosneb 15 min. soojendusest ellipsimasinal ja seejärel üsna kõva pingutusega jõuharjutustest.

Millest küll alustada?

Kui sa ütlesid, et kergem koormus neid nähte ei põhjusta, siis kasutagi kerget koormust. Jõutreeningutega kipuvad paljud üle pingutama enne, kui keha pole valmis. Tegelikult pole ju enamikel mitte mingit kiiret ning puudub põhjus kiirustamiseks ja metsiku koormuse jaoks.

Võta nädal pausi, tee oma kepikõnde mõned korrad ning siis mine tagasi saali, aga lõika kasvõi julmalt kõik raskused 50% väiksemaks. Keskendu ideaalsele tehnikale, tunnetusele. Ning vähenda koormuste suurendamiste intervalli. Vabalt võid paar nädalat samade raskustega treenida ning siis hästi veidi suurendada.

See tugev koormus ei pruugi olla sinu enesetunde otsene halvendaja, aga ma arvan, et kui sul ka mingi spetsiifilisem haigus küljes on, mis tervist alla kisub, siis igal juhul peaks üleliigset koormust vähendama. :)

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur tänu lingi eest, ROtter. Järgmisel lehel on ka juttu sellest, et saalides on kontsenteeritult igasuguseid inimeste poolt levitatavaid haigusetekitajaid.

Kuna jõutreening on mu sageli haigeks teinud ja immuunsus polnud ka enne jõutreeninguid just suurem asi, pean vist rohkem üldisele tervisele mõtlema ja õues liikuma hakkama. ...mis ei välista muidugi mõnda kükki või kätekõverdust :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas äkki ei või asi olla selles, et saalis on liiga tugev konditsioneer ?

Mina treenin Reval-Sport spordiklubis, kus õhutus käib sisuliselt ainult akna kaudu, kui sedagi. Kui suvel sai kahel korral treenitud Kimberi klubis, kus oli väga põhja keeratud konditsioneer, jäin pärast mõlemat trenni koheselt haigeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arcangeli jutt vähga mõistlik. Ise samas vanuses ja uuesti saali minnes ei saa tavaliselt arugi, kui hullult võib vorm kahe aastaga kaduda. Jõud on enamvähem alles, vastupidavus kah, aga tegelikult igasugused sisemised protsessid, mis trenniga kaasas käivad, on täiesti seisma jäänud. Närvisüsteem ei oska uue koormusega midagi peale hakata ja reageerib valesti. Pead talle selgeks õpetama, et nüüd on asjad niimoodi, närvisüsteem hakkab kohanema ja varsti on kõik korras. Väga tihti peabki alustama täiesti naeruväärsete koormustega ja õhtune uni ja hommikune enesetunne on väga head indikaatorid, mille järgi koormust valida.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×