Jump to content
Peen123

Treenig ja alakaalulisus

Recommended Posts

Tere,

Ma vajaks vägagi Teie abi (olen 15 aastane), kuna olen alles algaja ja probleem minu jaoks väga suur. Asi selles, et ma olen kont, mis kont. Ma ei julge käia koolis ringi, sest mu käed on väga peenikesed, nii peenikesed, et sõrmedest üleval pool on nagu mingisugune luu muna näha. Ma olen isegi arsti juures käinud, kes ütles ainult, et mul ei ole veel lihasgrupp välja arenenud ja soovitas mul käia 1 kord nädalas ujumas ja 1 nädalas jõusaalis, mida ma ka teen juba 2 aastat. Aga tulemus 0.
Ma sooviks teilt teada, et mida te mul teha soovitate seoses kätega ja jalgadega. Klassis kehalise tunnis öeldakse ka, et jalad mul kui nuudlid ;( Kindlasti, te ütlete, et söö rohkem. Ma söön suhteliselt hästi 4 korda päevas. Aga toit tuleb mul kiiremini välja kui läheb sisse, ma kardan, et ma seedin liiga ruttu ja seepärast olen ka peenike, kuna vajalikud asjad ei jõua lihastesse. Mis viib mind jällegi järgmise probleemi juurde... Ma tahaksingi teilt paar küsimust küsida, sest isegi arstist pole väga kasu olnud. Kui ma käisin perearsti juures kaalumas ja mõõtmas ei öelnud nad mu keha massi indeksi kohta midagi. Jätsin andmed meelde tulin koju ja BMI 18. Kaal: 61,4;Pikkus 183 cm,

1)Mis Te arvate pulberjookide tarvitamisest?

2)Kui olen jõusaalis tunnen, kuidas lihased värisevad. Kas see on hea või halb seda ma pole veel siit foorumist teemasi läbi lugedes aru saanud

3)Vahel tunnen hommikuti peale trenni, et lihas just kui nagu tõmbleks lühikest aega. Lugesin, et lihas ei saa piisavalt Magneesiumi. Ehk ma seedingi liiga ruttu ja ei jõu seda omastada? Kas te soovitate Mg tablette?

4)Mida ma peaksin rohkem sööma, et luu või lihas suureneks?

5)Mida oma kätega ette võtta? Eriti see koht kus mul see muna on? Biitsepp on mul üks suurim klassis võin pea anda ;D Seda on hantlitega vägagi treenitud ;)

Ma loodan, et te oskate aidata ja ei hakka mingit jama ajama. Sest ma olen suht paanikas hetkel, ma ei suuda enam nii elada, et ma ei saa pusa koolis ära võtta ;(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb toitumine korda saada. Kui tihti jõusaalis käid? Mis kava järgi treenid? Kirjuta oma toitumine ka välja! pulber jook pole midagi erilist, oleneb keha vajadusest. Ise eelistan piima kakaaod juua. Ei tea kas seda eestis on a muidu 100 g 5g proteiini ja 6.5 süsikaid. Samas saab massi koguda ka piima joomisega. Kuigi üldplaanis peaks toitumise paika panema, siis saab edasi vaadata ja sobitada. See et käed värisevad. Keha pole lihtsalt siukse pingega harjunud. Võib teha veidi väiksema raskusega ja pikemat seeriad 12-15. Siiski oleks mõistlik vaadata, siis selline kava... Üleval tööriistade all olemas tasuta kavasi... Äkki paned endast pildi ka? Nägu ei pea peale jätma, kui ei taha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arsti suunatud 1kord nädalas jõusaaali on kehv, peaks olema 3. Nagu ütlesid siis biitsepsit oled treenind, ehk tekib küsimus mida veel oled treeninud need 2 aastat? Treenides ainult ühte lihast rikud ära lihas tasakaalu mis hakkab tekitama vastupidiseid pingeid mujale. Tulemuseks on ebamäärane väljanägemine ning liigese, lihase ja muud probleemid hiljem. Nagu eelpool maniti siis üleval on meil tasuta rida kavasi, vali sealt algajatele, soovitav on vabaraskustega kava kuna treenib kaasa ka väga palju tugilihaseid ning õpid õigeid liigutusi/tunnetusi. Värisemise koht peaks olema see, et lihas on kas näljas või väsind. Kui näljast väriseb siis toitumises asi kui väsind siis vale tehnika/hingamine. Pingutamise hetkel hinga välja, ehk rütm peab liigutusel olema sünkroonis normaalse hingamisrütmiga. Ei ole kasulik teha näiteks 25 kordust liiga kiirelt ja valesti, vaid pigem 5-8 kordust ja õigesti ja rahulikult. Lihased ei loe korduseid vaid aega pinges olemiseks. Muidugi söök, mis ja millises koguses on mida 4korda päevas sööd? Ega võileivast hommikusöök ei piisa. Et räägi veidi nendest asjadest veel ja ehk leiame midagi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv
1)Mis Te arvate pulberjookide tarvitamisest?

Üha enam näen, et inimesed kahtlevad neis pulbrites ja küsivad kahtlevalt arvamust nende kohta.

Mina isiklikult arvan, et pulber on halb.

Ja seda mitmel põhjusel.

Üks sobiv põhjendus on selline, et sa ei kavatse ju terve elu pulbritega veeta- siiani mitte keegi pole seda pikemat perioodi pulbritega mänginud. Vaevalt sinagi pulbriga abielus suudaks kaua olla.

Seega, milleks üldse planeerida sellist lühiajalist seiklust omale?

Olen nõus, et seiklusi on vaja aeg-ajalt. Aga siis võiks ka selgelt endale öelda, et teen meelelahutuseks pulbriprotseduure.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1)Mis Te arvate pulberjookide tarvitamisest?

Üks eelis on.Kaloreid on mugavam sisse juua kui süüa.Muidugi piim,keefiir on ka head vidinad siinkohal.Lisaks tundub,et räägid "pulbritest" ka nagu millestki erilisest.Valgusheik on kasutegurilt samaväärne kui kohupiim,või purk kodujuustu v mida iganes.Lihtsalt mugavuse effekt.

Aga enivei,too oma treening ja toitumine välja,siis oskab rohkem aidata. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa arvad, et enda arust sööd palju, siis ma soovitaksin küll pulberjooke, sest ilmselgelt sa ei söö piisavalt. Nagu eelpool öeldi, siis kaloreid ja toitaineid on lihtsam sisse juua kui süüa.

Too välja oma täpne toitumine - grammi pealt, muidu ei saa öelda, et sa palju sööd. Lisaks meile lihtsustamiseks võiksid juba läbi arvutada kalorikalkulaatorist - http://www.fitness.ee/kaloriarvuti. Mainin, et asjad tuleb märkida kuivainena või toorena.

Lisaks, sa rääkisid, et tegid trenni kõvasti biitsepsile ja see on kasvanud. Teised lihased on ka täpselt samamoodi lihased nagu biitseps. Ilmselgelt pole sa sellisel juhul teistele lihastele piisavalt koormust andnud, et need kasvama hakkaksid. Tugev kükk, surumine ja jõutõmme kavasse ja vaata, kuidas lihas hakkab kasvama.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult ei oskagi kohe siinsetest nõuannetest suuremat viga leida kui "võilevaga homikusöögiks ei piisa" - ja kui on puder, peekon, omlett - siis piisaks?

Tegemist on sisuliselt samade algainetega: suurt vahet ei ole (KUI KOGUSED ON SAMAD), kas kaerahelbed on pudruks või muuks tooteks pressitud. Kui 3 võileiba on kaetud 3 härjasilmaga või kilu/keedumunaga, kõrval on suur kohv piimaga - mis vahet seal on.

Ning sellist tarkust on ka valus lugeda

"Värisemise koht peaks olema see, et lihas on kas näljas või väsind. Kui näljast väriseb siis toitumises asi kui väsind siis vale tehnika/hingamine."

See, kui lihas 'väriseb' ei ole ilmselt ei hea ega halb, tegemist täiesti normaalse nähtusega, mis regulaarse treeningu korral hakkab vähemaks jääma.

Sellise pikkuse/kaalu vahekorra juures, korralik hunnik kvaliteetset toitu sisse ja võiks hakata tulema midagi.

Kui jõudu teed, süvene harjutustesse, tee mõttega. Ja tee nii tihti kui enesetunne lubab. Mingit "ma pean 3X nädalas tegema, kuna nii öeldi" - unusta ära.

Pigem mõõduka raskusega, alguses isegi enda kehast piisab. Harju. Ja siis vaikselt edasi. Kava ei ole nii oluline, kui see, et oleks keegi, kes alguses mõnda aega kõrval - õige tehnika kätte juhatab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Kindlasti, te ütlete, et söö rohkem. Ma söön suhteliselt hästi 4 korda päevas.

Kui 4 ei tööta, söö 5. Ikka ei midagi, söö siis 6. Ikka kaal seisab, no söö siis 7 korda päevas. Kui 4ga kaal seisab ja oled kondine ja tahad juurde võtta, siis ilmselgelt sööd liiga vähe. Kui seitse ei toimi söö 8.

Mida iganes sa tegema pead. Lihtsalt TEE SEDA.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

1)Mis Te arvate pulberjookide tarvitamisest?

Kui tavatoidust kõike kätte ei saa, siis võib muidugi kasutada. Samas pole probleemi ka tavatoidust endale blenderis vastav jook kokku segada ja tihtipeale odavamalt.

2)Kui olen jõusaalis tunnen, kuidas lihased värisevad. Kas see on hea või halb seda ma pole veel siit foorumist teemasi läbi lugedes aru saanud

Raske niisama kommenteerida. Tegemist võib olla mõne aine puudusega, närvisüsteemi ülekoormusega... kuigi pigem sinu puhul tegemist alakoormusega. Ehk 1x nädalas jõusaali on arvatavasti nii harv treening, et iga nädal on keha jaoks justkui uus ehmatus ja võtab saalis värina sisse.

3)Vahel tunnen hommikuti peale trenni, et lihas just kui nagu tõmbleks lühikest aega. Lugesin, et lihas ei saa piisavalt Magneesiumi. Ehk ma seedingi liiga ruttu ja ei jõu seda omastada? Kas te soovitate Mg tablette?

Lühiajalised kerged lihastõmblused on suhteliselt tavalised jõutreenijate hulgas, kui just non-stop see probleem küljes pole. Peale treeningut on keha närvisüsteem ärritatud ning võib aega minna enne kui normaalsus taas kätte saadakse. Magneesium võib aidata küll ning selle võtmine on enamikele sobilik. Treenijate magneesiumivajadused on üldjuhul kõrgemad ning paljudel võib ka menüü niisama puudulik olla.

4)Mida ma peaksin rohkem sööma, et luu või lihas suureneks?

Sinu puhul - suht kõike. Söö rohkem liha, kala, muna, piimatooteid, teravilju, puuvilju, juurikaid... kõigest kõike.

5)Mida oma kätega ette võtta? Eriti see koht kus mul see muna on? Biitsepp on mul üks suurim klassis võin pea anda ;D Seda on hantlitega vägagi treenitud ;)

See "muna" on kõigil, aga enamikel normaalse rasvakihi all enamuses peidus. Hakkad juurde võtma siis ühtlustub ka käte väljanägemine. Ainult biitsa treenimine annab sulle suhtkoht ainult biitsale juurde. Kindlasti treeni kogu keha.

Ma loodan, et te oskate aidata ja ei hakka mingit jama ajama. Sest ma olen suht paanikas hetkel, ma ei suuda enam nii elada, et ma ei saa pusa koolis ära võtta ;(

Peamine on, et sööksid rohkem. Alatoitujate peamine probleem ongi see, et nad ei suuda endale tunnistada, kui vähe nad tegelikult tarbivad. Või ei mõista seost oma hüper-aktiivse elustiili ja toiduenergia koguste vahel. Ka toidumäed ei tekita kaalu juurde, kui sa päeva otsa väljas rabeled, näiteks.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui 4 ei tööta, söö 5. Ikka ei midagi, söö siis 6. Ikka kaal seisab, no söö siis 7 korda päevas. Kui 4ga kaal seisab ja oled kondine ja tahad juurde võtta, siis ilmselgelt sööd liiga vähe. Kui seitse ei toimi söö 8.

Mida iganes sa tegema pead. Lihtsalt TEE SEDA.

Ja kui pankreas ei tooda piisavalt seedeensüüme, mis siis saab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks sobiv põhjendus on selline, et sa ei kavatse ju terve elu pulbritega veeta- siiani mitte keegi pole seda pikemat perioodi pulbritega mänginud. Vaevalt sinagi pulbriga abielus suudaks kaua olla.

Not sure if trololol or what.

Ise olen 10a kasutanud ja kindlasti on siin saidil tüüpe, kes paarkümmend aastat kasutanud.

Või mis see "seda pikemat perioodi" tähendas? 60 a?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Not sure if trololol or what.

Ise olen 10a kasutanud ja kindlasti on siin saidil tüüpe, kes paarkümmend aastat kasutanud.

Või mis see "seda pikemat perioodi" tähendas? 60 a?

Sina üheskoos mõnedega veel moodustab väga väikese protsendi- seetõttu võib seda lugeda statistiliseks veaks nö ja öelda, et suurem osa elab normaalset elu, mitte aga kosmonaudi toitumise elu.

Aga ma just tulin vereuuringutelt, küsiksin, et kuidas sul need näitajad on hetkel, peale seda 10a kosmose segude sisse ajamist? Ja kas enamikel kosmose toitlejatel on sportlik vorm parem kui mittetarbijatel või?

Lisandite vastu on lisaks veel mitmeid teisi argumente, ma tõin lihtsalt mõtlemiseks selle argumendi, et enamik ei eelista abielu kosmosetopsiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu argumentatsioon on invaliidne, sest see on kosmosetopsisait ja arvestades siinseid kasutajaid siis kosmonaudid kindlasti ei haihtu statistikasse. Ilmselt on siin hulgaliselt tütarlapsi, kes topslevad rohkem kui mina :)

Verepilt oli viimati korras, aga on plaanis uuesti teha. Enesetunne on better than ever ja raskused ka.

Kosmosetoitlus pole tingimata korrelatsioonis sportlike saavutustega.

Harrastan seda lihtsalt sellepärast, et tulnukad ja vabamüürlased toovad mulle mu vaigistamiseks kosmosepulbreid tulevikust.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Mul oli täna 12:30 täpselt 118/80 ehk siis ideaalne.

Ja ka teised näitajad peagi saabuvad, ei kahtle ette ka neis- kuid kui tarbiks lisandeid ja ebatasakaalustatult kõrgelt osasid makrosid, ju siis oleks ikka palju kehvemad näitajad enamikel.

Kuid kas saab tänapäeval mõõta ka (lisanditest saadavaid) raskemetalle ja põletikuprotsesside tulemust kuidagi mingi prooviga?

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu vererõhku, tundub, reguleerib eelkõige nävisüsteem: see mida söön, pakun, õige vähe mõjutab.

Kui elu muutuks stabiilsemaks, läheks enam normi.

Flegmad tüübid - selle näitaja osas on teil küll hästi kõik :) Söö siis datleid kilokaupa või tuubist valgupuudrit :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No tänud vastamast ;)

Ma proovin rohkem sööma hakata, aga ma kardan, et kilod lähevad kõhtu, mitte kätesse ja jalgadesse, mis mul kondised on ;(

Selleks peadki seda suunama hakkama. Selle jaoks tuleb trenni teha. Võta treeningkavade alt ükskõik milline kava ja hakka tegema. Soovitatavalt algajate kava. Järgi seda kava 3-4 kuud ja sa näed soovitud tulemust. Nii lihtne see ongi ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru, mu organismil on viga midagi vist. Käisin mingi kuu aega tagasi tyrgis, lebotasin nädal aega seal ja olin kõik hinnas hotelis, ehk siis sõin end 2 kg raksemaks, kuid see kadus kahe nädala pärast, nii et olin jällegi alakaaluline ehk mu BMI on 18. Ma ei saa nagu aru, kas kehakaalust on täna kõigil savi? Käisin hiljuti spordiarsti juures, kuid mitte kaalu pärast, vaid mul on rüht paigast. Rääkisin ka kehakaalust mille peale öeldi, et kõik on OK, täpselt nagu kaks aastat tagasi. Kõik ei ole OK, kui sa pead kogu aeg käimma pikka varukate dressikaga, et varjata oma kondiseid käsi, mis tähelepanu tõmbavad. Siin juures mainin ära, et vereproov, mis ei olnud küll, kaalu eesmärgil oli OK, midagi kahtlast ei leitud

Muudetud kasutaja Peen123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastu isu sa niikuinii pikalt süüa ei suuda, niiet osta mingid pulbrid endale. Sobivad kõik, kus sõna -kilo või -mass sees. Ma olen kõrvalt näinud, kuidas väga peenikesed ilusti juurde võtavad ja mitte ainult kõhule. Juua on jah kergem kaloreid, kui süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastu isu sa niikuinii pikalt süüa ei suuda, niiet osta mingid pulbrid endale. Sobivad kõik, kus sõna -kilo või -mass sees. Ma olen kõrvalt näinud, kuidas väga peenikesed ilusti juurde võtavad ja mitte ainult kõhule. Juua on jah kergem kaloreid, kui süüa.

Soovitada oskad mingit jooki? Pole kogemusi. Milline sobiks mulle. Ma ei saa aru nendest jookidest, nii palju kui otsisn on neid erinevate kategooriatega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×