Jump to content
jorsik

Toidulisandid internetist

Recommended Posts

Ilmselt enamus rahvast veel ei tea, niiet tsiteerin ravimiameti kirja:

"Seoses Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2011/62/EÜ ülevõtmisega Eesti õigusaktidesse kaotati ravimiseadusest § 25 lõikes 3 olev piirang ning Ravimiamet määratleb ainult tooteid, mida turustatakse Eestis. Isiklikuks tarbimiseks tellitud toidulisandid ei kuulu enam määratlemisele.

Kokkuvõtvalt, kui päritoluriigis on toode toidulisand ning see on tellitud eraisikuna isiklikuks tarbimiseks, siis tollis probleeme ei tohiks tekkida, kuna sellisel juhul ei kuulu toidulisandid enam määratlemisele.

Ravimiamet omab õigust määratleda ravimina tooteid, mida Eestis turustatakse või kavatsetakse turustama hakata. Sellisel juhul võib toode, mida teises liikmesriigis turustatakse muu tootena, osutuda Eestis määratlemisel ravimiks, kuna liikmesriikide vahel võib esineda erinevusi toodete ravimina määratlemisel.

http://www.ravimiamet.ee/%C3%BClevaade-ravimiseaduse-muudatustest "

Soovitaks siinkohal näiteks sellist kohta nagu http://www.puritan.com/ , praegu on seal Year End Blowout. Toimetavad ka Eestisse, just ostsin suure laadungi kalaõlist vaarikaketoonideni sisuliselt võileivahinna eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Välismaal on odavaid kohti kust tellida meeletult, heameelega telliks ühte kui teist aga tollist pole enamik läbi tulnud. :D

Loodetavasti seda uut määrust ka järgitakse. Ole meheks ja anna teada, kas kogu su nodi tuleb ilusti kohale või mitte!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis te vaarikaketoonidega peale hakkate?

See on jah mõttetu ost. Aga noh, poolmuidu saadud platseebo, las naudib. :D

Mul endal oma kümmekond lisandit mida tahaks kindlasti igapäeva kasutusse võtta aga kohalikul tasandil neid kas pole saada või ainult hingehinna eest. Seega olen siiani mõndasid neist tuttavate kaudu läbi soome tellinud aga eks see üks tüütus ole. Hästi palju huvitavaid üldisi tervisenäitajaid parandavaid lisandeid on. Asjad mis parandavad ajutööd, vähendavad stressi, parandavad und jms. Loodetavasti siis nüüd saab tellima hakata ja suurtes kogustes. Saab veel odavamaks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on jah mõttetu ost. Aga noh, poolmuidu saadud platseebo, las naudib. :D

Mul endal oma kümmekond lisandit mida tahaks kindlasti igapäeva kasutusse võtta aga kohalikul tasandil neid kas pole saada või ainult hingehinna eest. Seega olen siiani mõndasid neist tuttavate kaudu läbi soome tellinud aga eks see üks tüütus ole. Hästi palju huvitavaid üldisi tervisenäitajaid parandavaid lisandeid on. Asjad mis parandavad ajutööd, vähendavad stressi, parandavad und jms. Loodetavasti siis nüüd saab tellima hakata ja suurtes kogustes. Saab veel odavamaks. :)

Kui aega on ehk paned oma top 10 mida tarbiks ?

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on jah mõttetu ost. Aga noh, poolmuidu saadud platseebo, las naudib. :D

Mul endal oma kümmekond lisandit mida tahaks kindlasti igapäeva kasutusse võtta aga kohalikul tasandil neid kas pole saada või ainult hingehinna eest. Seega olen siiani mõndasid neist tuttavate kaudu läbi soome tellinud aga eks see üks tüütus ole. Hästi palju huvitavaid üldisi tervisenäitajaid parandavaid lisandeid on. Asjad mis parandavad ajutööd, vähendavad stressi, parandavad und jms. Loodetavasti siis nüüd saab tellima hakata ja suurtes kogustes. Saab veel odavamaks. :)

Kui aega on ehk paned oma top 10 mida tarbiks ?

Vaatan hiljem. Osad asjad on väga spetsiifilised ja isegi välismaalt tellides kallid, aga ma teen varsti uudse nimekirja jah, sest kui see seadus funkab nagu peab siis tahangi kiiresti tellima hakata :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, võtsin jah prooviks ketoonid, problem? :D . Maksid like 3$ purk. Aga jah, olen 4-5x tellinud peale selle seadusemuudatuse teadasaamist ja kordagi pole tollis määratlust küsitud, olen esitanud EP pakisaatmisdokumendid ja maksumust tõendava dokumendi, kasvõi screenshot mailile saadetud receiptist. Olen ise käinud tollis deklaratsiooni tegemas, paar minutit on läinud sellele, saadavad deklari mailile, maksad ära tolli või käibemaksu ja EP saadab paki kuhu vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Eks tõenäoselt seal tollil ole oma algoritm-funktsioon, mismoodi nad kauba riski hindavad.

Võib seetõttu ka algoritmist läbi närida, võib ka loota, et hetkel algoritmi läbi viiv server on katki, või ametnik uimane, vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks tõenäoselt seal tollil ole oma algoritm-funktsioon, mismoodi nad kauba riski hindavad.

Võib seetõttu ka algoritmist läbi närida, võib ka loota, et hetkel algoritmi läbi viiv server on katki, või ametnik uimane, vms.

Purjus oled või? :blink: Archangel viska nimekiri Alan B'stardile või mulle privasse, võime kohe öelda enamuste kohta ilmselt, kas lähevad ravimite või toidulisandite alla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Purjus oled või? :blink:

Toll nagu iga teine riiklik infosüsteem omab omasid algoritme, ja omab ka turva-auke. Ja ka igasuguses seadusandluses on turvaaugud. Jne.

Lihtsalt leidke inimene, kes süsteemi sees on, või jagab seda, ja leiate ka lahenduse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Kreatiini lähtekomponentideks on mürk-ained, ja mürke üle tolli ka vist ei lasta tuua? Kuna arvatakse, et tahan Tallina joogivee ära mürgitada.

Aga kui oskuslikult muidugi toimetada, siis selge muidugi, et saab kõike üle tuua (riigipiiri all olevad tunnelid, kaupade maskeerimine lubatud kaupade sisse, transport-muulale sissesöötmine jne).

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oot oot, olen seni nii Hiinast kui Inglismaalt tellinud igasugust mitte-söödavat kraami, kuid kui tahan nt iHerbist Macat tellida, siis hakkab toll oma näppe vahele pistma? Või see on alates sellest mingisest 22hest eurost?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oot oot, olen seni nii Hiinast kui Inglismaalt tellinud igasugust mitte-söödavat kraami, kuid kui tahan nt iHerbist Macat tellida, siis hakkab toll oma näppe vahele pistma? Või see on alates sellest mingisest 22hest eurost?

Eesti piiranguid ei tea. Soomes on 22eurist alates maksude maksmine. :) Loomulikult kui tellida ravimeid või steroide siis vahele jäädes lisaks konfiskeerimisele saad ka trahvi. Eestis sellist trahvi värki minu teada pole...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oot oot, olen seni nii Hiinast kui Inglismaalt tellinud igasugust mitte-söödavat kraami, kuid kui tahan nt iHerbist Macat tellida, siis hakkab toll oma näppe vahele pistma? Või see on alates sellest mingisest 22hest eurost?

Jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

www.sojapood.ee , seal Maca pulber 32€ kilo, sealt korra kohapealt ostetud, ei uurinud seda välismaa lehte põhjalikumalt võib-olla seal soodsam.

Muudetud kasutaja FitMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida teete selle macaga? Miks peaks ostma mingit asja mille kilo on 32 eur, kui avokaado kg on hetkel 3 ?

Ma ostsin ka endale Maca't, kuigi kohalikest poodidest. Hind on talutav. Kas asi midagi väärt on - ei tea. Selliste asjadega ei saa kindel olla kuna infot veel vähe ning mitmed mõjud on pikemaajalised. Kuid tundub vähemalt, et võib päris kasulik olla.

http://examine.com/supplements/Maca/

Maca has traditionally been used as an aphrodisiac. It has been used all over the world and affects both genders. It does not work through hormones, and does not increase testosterone or estrogen. Men supplementing maca have been known to experience an increase in sperm production.

Maca also appears to be a potent suppressor of prostrate hypertrophy, with potency similar to finasteride, a synthetic drug for the treatment of enlarged prostates. Preliminary research also suggests maca can protect the brain from damage, improve bone health, and even improve cognitive ability in healthy people.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ostsin enda apteegist ka seda pulbrit, aga maitse oli minu jaoks nii talumatu, et nüüd pea terve suur pakk seisab kasutult. Kapslid on Eestis küll minu arust palju kallimad, kui kuskilt mujalt tellida.

Kui kedagi huvitab, siis sain Maksu- ja Tolliametilt vastuse iHerbist tellimise kohta, tundub, et lihtsalt hoian oma tellimuse alla 22he euro, lõpuks läks jutt nii kirjuks, et ma ei viitsinud süvenedagi... :rolleyes:

Lisan veel, et see, milleks mina Macat tahan, seda avokaado ei peaks vist tegema.;)

"Tere.

Vastuseks Teie küsimusele:

Teile saabuva saadetise väärtus on alla 22 euro, siis saate saadetise maksuvabalt kätte. Kui saadetise väärtus on 22-150 eurot, kuulub saadetis deklareerimisele ja maksustatakse käibemaksuga (20%). Maksustamise aluseks on tolliväärtus (kauba hind+saatmiskulud).Kui saadetise väärtus on üle 150 euro, kuulub saadetis deklareerimisele ja maksustatakse impordimaksudega (tollimaks, käibemaks, aktsiisikaupadel aktsiis). Maksustamise aluseks on samuti tolliväärtus.Kaupade impordimaksud sõltuvad kaubakoodist ja kauba päritoluriigist. Maksu- ja Tolliameti kodulehelt järgnevalt lingilt leiate Eesti Tollitariifistiku, kus on Teil võimalik leida oma imporditavale kaubale kaubakood, impordimaksude määrad, lisanõuded ning arvutada välja deklareerimisel maksmisele kuuluvad impordimaksud. http://www.emta.ee/?id=23896 Avaneval lehel valige avamiseks link ETT- Eesti tollitariifistik, (vajadusel muutke ülalt paremast nurgast eesti keelseks) ja valige ülalt vasakult Nomenklatuur/Sirvi. Avaneval lehel näete kollaseid kohvrikesi, kust on leitavad kaubakoodid kõikidele kaupadele.Lõplik kaubakood tuleb siiski täpsustada, avades " + " märgist kollaseid kohvrikesi. Avate kaubakirjelduse ees olevatest plussidest seni, kuni vasakule tuleb 10-kohaline kaubakood ja kaubakirjelduse ette tekib luubikujuline tähis. Vajutades luubile, avaneb uus tabel kuhu on automaatselt üle kantud kauba kood, sisestada tuleb päritoluriigi tähis ja vajutada "OTSI". Seejärel kuvatakse lehe alumisele poolele maksumäärad ja vastavale kaubakoodile rakenduvad meetmed ( nõutavad sertifikaadid vms.) Maksude arvutamiseks on lehe keskel link "Määratle maksustamiskriteeriumid!, sinna vajutades jõuate järgmisse tabelisse, kus on võimalik välja arvutada impordimaksud. ETT juhendi leiate http://www.emta.ee/index.php?id=23896

Maksude tasumise aluseks on tolliväärtus. Tolliväärtuse hulka kuulub kauba maksumus, transpordikulud ja muud kulud. Maksude arvestuse näidis:Tolliväärtus x X % ( tollimaksumäär ) = X eurot (TOLLIMAKS) Aktsiis vastavalt ETT-le Tolliväärtus + Tollimaks(X )+ aktsiis x 20% ( käibemaksumäär) = N eurot (KÄIBEMAKS)Tasumisele kuuluvad maksud kokku = tollimaks +aktsiis + käibemaks(X eurot+ aktsiis + N eurot) Soodustariifide olemasolu on võimalik näha ETT meetmete lehel kui olete sisestanud kauba 10- kohalise koodi ja päritoluriigi. Soodustariifi rakendamiseks on vajalik esitada sooduspäritolu sertifikaat, mille edastab kaubaga saatja. MTA kodulehelt leiate Populaarsete kaupade impordil kasutatavad kaubakoodid http://www.emta.ee/index.php?id=14189

Kauba deklareerimine tollis http://www.emta.ee/index.php?id=3771 Kaupade importimisel võidakse kontrollida kaupade vastavust Euroopa Liidu nõuetele. Vastavate järelvalveasutuste nimekirja leiate aadressilt:http://www.ohutus.ee/ . Tooteohutus http://www.emta.ee/index.php?id=22291 "

Muudetud kasutaja Helerin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Avokaado oli lihtsalt, üldnimetajana, ära toodud, kui 1 toitainerikas vili. Ja mõte pigem seal, et 30 eur eest saab õige mitu kg igati end õigustanud "toodet".

Kas obscuursed "moodsate aegade" Lõuna-Ameerika saadused on nii palju mõju avaldavad, et teha neid kulutusi?

Kas läänes, kus nad olnud pisut varem saadaval, on neid tarvitav inimene kvaliteetsema elu saanud? Kahtlen. Pikema? Kindlasti mitte. Mõlemad koos - vaevalt.

Helerin, milleks sa arvad maca sulle vajalik on? I

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×