Jump to content
Annika Pärtel

Annika Pärteli BLOGI

Recommended Posts

Hei!

 

Väga kasulik lugemine ja kindlasti läheb tulevikus tarvis. Seepärast uuringi, kas sa saaksid natuke jagada ka oma kogemusi, et mis harjutused raseduse kindlasti välja jätta ja millal. Mida aga kindlasti teha võiks ja kasuks tuleks. 

Kahjuks ma ei tea küll, et Eestis keegi hetkel otseselt rasedatele suunatud jõusaalikavasid teeks, aga äge oleks. Tahaks ise ka tulevikus jätkata treeningutega aga teadmistest kuidas jääb küll hetkel väheks :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks need harjutused peab leidma või välistama igaüks ise, olenevalt treeninstaazhist ja enesetundest. Mina ei tee enam harjutusi kõhuli ja kõhule, raseduse lõpus ei taha olla ka päris selili, kuna siis kõht surub siseorganitele ja hakkab ruttu halb. Noh ja kui kõht kasvab, siis tuleb näiteks küki asendit ka korrigeerida, sest vastasel korral jääb kõht lihtsalt ette... Rõhutatakse, et raseduse lõpus ei tohi käsi kõrgele tõsta ja mõni isegi väidab, et kükitamine on teda sünnitama ajanud, need vast meiesugustele trennihuntidele ei kehti :)

 

Kuna seekord sain jälle uue ämmaka, siis hoiatasin teda, et teen jõutrenni, olen teinud ka eelnevatel kordadel kuni päris lõpuni, siis peale esimese visiidi lõppu ta ikka saatis mind ära sõnadega, et ärge siis last ka enam tõstke ja kui kõht hakkab valutama, siis sööge NoSpa-D :D Poja kaalub mul kuskil 12,5 kg, ma ei hakanud mainimagi, et trennis mul on ühe käe otsas selline raskus, kui näiteks biitsepsit teen :D Ta vist minestaks, kui kuuleks, et lisaks trennile teen ka kodus teinekord üsna rasket tööd, noh nagu mulla tassimine ja maa kaevamine uue muru rajamiseks, ja muu taoline...ja ikkagi kandsin mõlemad eelmised rasedused täpselt 5 päeva üle, imetasin mõlemat last üle aasta ja mingeid probleem ei olnud. Eks see ole individuaalne kõik. Tean ka jõusaalinaisi, kes rasedatena päevagi saali poole ei vaadanud, sest neile lihtsalt ei sobinud. Mõni ujus, mõni jalutas. Ujumine mulle aga näiteks ei sobinud, eelistan siiski omas tempos saalis kulgeda. Või nohh kui, siis, võibolla spas hilbiks vaid, mitte ei harrastaks korralikku krooli...

 

Kuna raeduse ajal tehakse iga kuu tervisekontroll, korduvalt mõõdetakse nii veresuhkrut kui hemoglobiini taset, siis tegelikult on üsna huvitav neid näite jälgida. Enamikel rasedatel kipub hemoglobiin alla kukkuma ja tuleb võtta raualisandeid, mis omakorda põhjustavad mitmeid terviseprobleeme (nt kõhukinnisust). Mul kõikub see seal 145 kandis koguaeg, ehk siis pole kunagi vaja läinud. Pulss ka ok, samuti veresuhkur. Muigama ajab aga kehamassi indeksi arvutamine iga raseduse algul (see teatavasti on pikkuse ja kaalu suhe)- selle numbri järgi olen ma ikka no rasvane mis rasvane :D Ega seal kedagi ei huvita, palju sul tegelikult rasva või lihasmassi kehas on, on selline tuim number, mille järgi siis rasedaid lahterdatakse ja selle järgi saadetakse need, kel kõrgem KMI, raseduse teises pooles diabeedikontrolli- kuigi veresuhkru näit võib täitsa normis olla.

 

Ka kirjutati minu rasedakaarti märge eritoitumisharjumuste lahtrisse: proteiinilisandid :) Ju siis kuskilt minu jutust jäi mulje, et tarbin iga päev ohtralt proteiinipulbrit või midagi- kuigi ma pole seda juba vist oma 5 viimast aastat teinud. Mainisin küll, et BCAAd joon trennis, ju see siis on meditsiiniinimeste jaoks üks ja sama asi...

 

Aga mis puudutab harjutusi, siis ei maksa põdeda üldse. Kui tunne ok, laske käia. Keha ütleb ise, mis on ok ja mis mitte! ;) Noh ja kasuks- kogu üldine füüsiline koormus on kasuks. Otseselt nüüd ühtegi harjutust esile tuua küll ei oska. Kes on harjunud end liigutama, see tehku seda ka rasedana, see ennetab kindlasti tüüpilisi rasedusaegseid vaevusi nagu seljavalud, tursed, kõhukinnisus ja muu taoline. Hea füüsiline vorm muudab ka sünnituse lihtsamaks, sest vot seal on TÕESTI vasupidavust vaja (tavaliselt te ju öö otsa magamata olles trenni ei lähe, aga kui arvestada seda, et päris suur osa lapsi sünnib varahommikul, siis kujutage ise ette olukorda, kus olete täiesti magamata,  võibolla 15-20 tundi jutti enne seda veel valutanud ka, ja siis öeldakse teile et vot nüüd andke tuld ja pressige kogu jõust :))

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 19.3.2016 at 16:57, Annika Pärtel ütles:

Homme algab kevad!

 

Juba nädalapäevad alustan hommikut kasemahlaga- tore leid meie kohalikust Viimsi Delice´st ;)

 

kasemahl-68276579.jpg

 

Lapsena sai kasemahla ikka ise ka kevadeti metsa hakkama pandud, viimati sain värsket kasemahla aga päris mitu aastat tagasi, kui lahke kolleeg seda mulle suure kanistritäie tõi. Nopri oma on kääritatud, esialgu tundus selle hapukas-käärinud maitse veidi võõras- aga tuleb tõdeda, et hommikul tühja kõhu peale seda sisse juua on saanud juba traditsiooniks ja tõesti paneb ainevahetuse ning neerud korralikult tööle ;) Kevadetundest rääkimata ;)Halba ta igal juhul midagi ei tee.

 

Rahvameditsiinis on kasemahlast leitud abi paljude hädade vastu:
• võitleb väsimuse ja stressiga
• värskendav toime, peletab näljatunnet
• leevendab peavalu
• väljutab liigseid sooli ja ergutab neerude tööd
• leevendab turseid, podagrat ja reumat
• parandab vereloomet
• kiirendab ainevahetust ja lahustab tselluliiti

 

IMG_9268.jpg

 

IMG_9270.jpg

 

Täna rinnatrenn tehtud, õhtul sauna minek, homme väntan hommikul kodus ratast+ teen kõhurulliga kõhtu ka.

 

 

Läheb korda või mitte, aga see on täiesti ebateaduslik, ilma vähimagi tõestuseta (on uuritud ikka) legendide tasemel jutt, nagu enamik rahvameditsiinist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hahahaha, oma aega sisustagem muidugi soovi kohaselt, ja raha suunakem samuti - täpselt sinna kuhu isu on. Aga kui inimene on ignorantne ja ei soovi teadmisi viia vastavusse tõenditega, see on juba raskem juhtum, eriti kui ta veel ka arvamusliider kipub olema.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma muidugi tänan komplimendi eest, aga oma blogi pean siiski elustiiliblogiks ja loevad need, kellele see nö kogu kompotina huvi pakub. Ehk siis teaduslikke tekste ja vastavasisulisi artikleid/uuringuid tuleks küll mujalt otsida- ja neid siis seal ka vastavalt kommenteerida, kiita või maha laita- nii, nagu parasjagu soovi ja tuju on ;) 

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Vahelduseks mõned videoklipid Instagramist/FBst. Tehtud 16. nädalal. Nagu näha, siis trennid on hetkel minu kohta ikka väga kerged ;)

 

Homme on kavas saalivaba päev ja plaanis nii oma 5 tonni mulda veel aeda vedada, saab enne suuremat sügist haljastusega lõpuks ühele poole. Nii et trennipäev nagu ei ole, aga see poolteist-kaks tundi kaevamist-tassimist on vaat et kõvemagi koormuse eest, kui miski minu praegune saalitrenn :D

 

Ah jaa, kõht on ka korraliku kasvuspurdi teinud, kaaluiive täna kokku +3,4kg. Käisin täna taas uusi pükse ostmas, trenniriided tuleb ka lähiajal välja vahetada, hetkel veel ühtteist selga mahub :)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

 

Kuna homme on kavas järjekordne ämmaka visiit, siis täna sai uuesti kaalutud- +3,5 kg võrreldes raseduseelse kaaluga. Ülehomme algab 19. nädal, seega nädalake veel ja kirjade järgi peaks nagu pool olema möödas juba (kuigi tuginedes eelnevatele sünnitustele, siis võib arvata, et seegi kord lähme ajast üle).

 

Tänane trenn videos

Kavas olid selg, tuharad+ aeroobne. Trenni lõpus kiskus reie tagaosakrampi ja siiani on valus. Kuigi tarbin juba 5. kuud rasedate vitamiine, siis tuleb lisada vist pihustatav magneesium ka. Kõhuke on viimase pooleteise nädalaga paisunud ka nii palju, et osade harjutuste puhul on tunne üsna ebamugav- nagu pallike oleks kõhu sees :) Täna näiteks tegin seistes ühe jala peal rumeenlast, kettad käes, ja no ei olnud väga mugav ette kummarduda, tuli pidevalt jala ja keha asendit sättida.

 

Vaevustest niipalju, et Rennie on käekotis viimasel ajal. Hommikul peale sööki tihti kõrvetab, õhtuti ka. Eelmiste rasedustega oli raseduste algul ja päris lõpus sama lugu, kadus ära päevapealt peale sünnitust (kuna siseelundid, sh magu, on kokku surutud, siis sellest tingituna kõrvetabki, raseduse algul on asi seotud aga pigem hormoonidega). Muus osas on aga tervis väga hea, eks see teine trimester olegi selline, kus tegutseks ja möllaks- ja kolmandal juba ootad, et saaks juba ära sünnitatud, enam ei taha niiii  suuuuur olla :)

 

Näide tänasest lõunasöögist: värsked tomatid ja kurgid, rasvasem kodujuust, puhas liha hakklihaks tehtuna (kõik kraam turult kindlate müüjate käest, värske ja kvaliteetne). Lihale maitseks Himaalaja roosisool ja külmutatud till.

14494842_1372832056075172_5324269484696808329_n.jpg

 

 

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust!

 

No on alles kole ilm õues, juba mitmendat päeva! Täna-homme on trennivabad päevad, nädala sees tehtud juba 4 jõutrenni koos aeroobsega+ 1 korralik füüsiline tööpäev aias (ligi 10 tonni haljastusmulda on nüüd aeda tassitud). Seega kokku võib lugeda siis lausa 5 sellist päeva, kus puhkust ei olnud ja see mullatassimise päev ol kohe kindlasti kõige hullem- labidatöö+kärutamine+vajalikus kohas mulla laialiajamine võttis korralikult läbi nii selja kui jalad. Kuna ma olen eelneval aastal 20 tonni niiviisi juba tassinud, siis see viimane kümnekas rasedana vedada oli ikka kõige rohkem korraliku trenni eest :) Täna oli plaanis puu otsa talveõunu korjama ronida, aga no sellise tuulega vist sajaksin ise koos õuntega sealt alla. Seega jääb ära. Kui viitsin, siis võibolla võtame preiliga lõuna paiku ette ühe shopingutuuri- trenni jaoks enam olemasolevaid trennipükse naljalt jalga ei venita, pesust ja vähe viisakamatest riietest rääkimata. Tulemas on mitmeid selliseid üritusi, kuhu dressis lihtsalt ei ilmu, seega tarvis rahakotti kergendada.

 

Mõõtudest: kaal 74 koma midagi (kõigub 74-75 vahel, seega kogu kaaluiive ca 4-5 kg seni), vööümbermõõt 92cm. Peaaegu pool aega ongi juba varsti läbi! ;)

 

Õhtul oodatakse meid perega aga Babybacki piiranguteta õhtusöögile, selline vägev kingitus Babyback tiimi poolt ;) Ei julgegi päeval eriti nüüd midagi süüa :D

viimsi3_.jpg

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Super õhtu- sai proovitud erinevaid roogi Babybacky hiljuti uuenenud menüüst: minu valikusse jäid ürdimarinaadis lambakarree, ricotta kook pirnide, maasikate ja balsamico kastmega, loomulikult üks suur latte, pere proovis veel barbeque valikvaagnat (tõeliselt suur ja mõnus hulk liha!), klassikalist juustukooki, jäätisekokteili ja maasikasmuutit (väga äge kooslus maasikatest ja üllatus- kibuvitsateest!). Pudel valget veini kingiti ka veel lisaks kaasa- kuna meie kumbki abikaasaga alkoholi üldse ei tarbi, siis eks ta jääb meile koju külalisi ootama ;)

 

Minu lammas :)

14611115_1386188014739576_7207353073204074334_n.jpg

 

...ja kook

14611097_1386321124726265_1427838712387527675_n.jpg

 

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

 

Kuna homme on muud tegemist, siis täna tegin jõusaalis homse selja ja tuharapäeva ette juba ära. Seljale 3, tuharale 4 harjutust. Lisaks 20 min stepperil.

 

Suuremas koguses lilli ostsin ka koju: 10 kanarbikku õue, tuppa alpikanne. 15 kanarbikku jäi veel osta, ei tahtnud korraga tassida :)

14656419_1387174377974273_4247509066415389474_n.jpg

Sellised lillekastid maja akendele on ka enda tehtud- euroalustest ;) Poest vastava laiusega lihtsalt ei leidnud ja nii saigi saag ja trell endal kätte võetud.

 

Homme lähen vaatan mõnda teise H&M-i, Ülemiste omast eile ei leidnud õigeid nr (õigemini ikka päris tühi oli kohe, kui pikad liibukad välja arvata- aga mina pikka trennis kanda ei taha). Internetist ei taha ka tellida, eriti just pükse, kuna ei tea, kuidas kõhu pealt istuvad praegu. Hall värv kuidagi sümpatiseerib  viimasel ajal.

hm.jpg

 

Natuke menüüst ka, näiteks täna:

H: kaerahelbepuder tehtuna piimaga+ või+muna+kaneel (kõik pudru sisse keetmise ajal), peale hapu mustrõstramoos, 1 tbl Elevit multivitamiin, latte

Trennis: BCAA veega ca 500ml

V peale trenni: suur proteiinibatoon

L peale trenni: 4 muna, tk leiba, juust, tomat

Õ: ahjuliha (veis), juurviljasegu, tee

 

Hommik ilma pudruta mul kunagi ei alga. Muna isu on kuidas  kunagi- no kui ikka on just maalt suurem kogus värskeid mune saadetud, siis läheb neid päris kõvasti igas variandis: nii hommikupudru sisse, praetuna, keedetuna salatitesse... Külmikus on alati ka kreeka jogurt- ise söön koos marjade ja meega vahepalana, lapsed armastavad aga näiteks supi sees ja koos lambaliha hinkaalidega seda süüa (hapukoore asemel). Leiba söön vahel ikka ka- kuna trennisõidu teepeale jääb Muhu leiva pood, siis tihti haaran sealt ahjusooja leiva kaasa. Kui vähegi võimalik, siis nädalavahetuseti käime perega turul: liha (sh hakklihaks teha lastud liha), juurviljad, puuviljad, kodujuust, jogurt, juust, sink tulevad kõik sealt. Igal sügisel ostame talveks suurde külmakirstu kokku ka suurema koguse lamba-, sea- ja jäneseliha- väga mugav käia ja lihtsalt võtta kui vaja.

 

Puhast joogivett läheb mul päeva jooksul üsna palju, pea poole rohkem kui varem- keha verevarustus on kordi suurem, higistama ajab rohkem ja eks kerge kaalutõus annab ka juba tunda. Kohvi (lattet, sest kangemat praegu ei tarbi ja no ka üldiselt ei armasta) luban endale hommikul ja vahetult enne trenni. Kui linna asja, siis tavaliselt söögi kõrvale tuleb ikka ka latte. Õhtuti joon teed (taime), vahel meega, vahel ilma.

 

Nii, aga homme siis põletan kaloreid linnas mööda poode käies ja arvatavasti tuleb kuskil väike tervislik lõunasöök ka teha (Lido on vist üsna riskivaba koht selleks ;))

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhteliselt väheste süsivesikutega, see üks päev vähemalt. Ja nii pealiskaudselt vaadates ei ole ka rasvu väga palju.  Kas see ongi tavaline? Mõõdad ka mingil määral?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Wow, äge! Edu tulevasele paljulapselisele :)

 

Oled võrrelnud, kas see kõhu suurus on ka kuidagi progresseerunud iga rasedusega?

 

Mul endal vaid üks pätakas ette näidata, aga ses mõttes päris huvitav, et mul oli võrreldes Su poole rasedusega 9. kuul kõhuümbermõõt väiksem - 87cm...

Muudetud kasutaja MõmmiLiis poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ‎10‎/‎12‎/‎2016 at 12:35, MõmmiLiis ütles:

Wow, äge! Edu tulevasele paljulapselisele :)

 

Oled võrrelnud, kas see kõhu suurus on ka kuidagi progresseerunud iga rasedusega?

 

Mul endal vaid üks pätakas ette näidata, aga ses mõttes päris huvitav, et mul oli võrreldes Su poole rasedusega 9. kuul kõhuümbermõõt väiksem - 87cm...

 

 

Tänud! ;) Kõht tuli juba teisel korral varem ette kui päris esimesel, aga lõppmõõdud olid eelmistel kordadel ca 110cm ja 112cm, esimesega tuli juurde 15, teisega 19 kg. Esimene laps 3460gr, teine 4100gr. Nüüd juba ka varakult kõht oli ees, ikka teisel kuul juba oli täitsa näha, praegu vist stabiliseerumas asi :) Aga eks ta sinnakanti ikka jääb ma arvan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ‎10‎/‎9‎/‎2016 at 22:43, MaPo ütles:

Suhteliselt väheste süsivesikutega, see üks päev vähemalt. Ja nii pealiskaudselt vaadates ei ole ka rasvu väga palju.  Kas see ongi tavaline? Mõõdad ka mingil määral?

 

 

Üldse ei mõõda juba viimased 5 aastat, või isegi rohkem tegelikult- viimati kaalusin toitu vist 2011a kevadisteks võistlusteks valmistudes. Ei näe selleks mingit vajadust, va vb siis, kui jah valmistuks konkreetselt lavaleminekuks. Söön, mille järgi parasjagu isutab ja eks harjumuse asi ka :) Süsikad ongi hommikupoole ja ennelõunal, ma pole kunagi olnud selline inimene, kes teeks õhtul trenni ja siis peale seda sööks veel korraliku koguse riisi makarone vms. Lihtsalt tunnen, et ei sobi. Praegu on probleeme näiteks õhtusöögiga- no kujutage ise, kui teil oleks järsku 25cm pikkune beebi (see pikkus siis vastab minu hetkeolukorrale)+ muu sinna juurde kuuluv kraam kõhus ja olete päev otsa veel söönud ka- lihtsalt enam ei mahu! Mida suuremaks kõht paisub, seda vähem korraga sinna mahub.

 

Rasvad tulevad lisaks nt muna praadimisest (enamasti oliivõliga või siis kookosrasvaga), sellise lollusega ka juba ammu ei tegele, et munakollaseid ära viskaks :) 

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Vahepealne aeg pildis:

 

Proovisin ära Helena instast leitud Peebu retsepti järgi tehtud õunad Fasti pannkoogijahuga

14563473_1393157184042659_3262944218828337376_n.jpg

 

Hommikusöögi näide: tatrapuder, kodujuust, rasedate multivitamiin, piimakohv

14650767_1393157114042666_6125756484719431365_n.jpg

 

Kalamarjane hommik tütrega (lapsed meil nimelt armastavad nii soolalõhet kui mere- ja kalamarja hullupööra- no ega ma kah ära ei ütle siis) :)

14657283_1393156880709356_1994805613975467795_n.jpg

 

Vahepala: kreeka jogurt, mesi, maapähklivõi

14720579_1393156947376016_5056096517564114134_n.jpg

 

Lõuna pojaga linnas (Lido viimasel ajal, sest sealt saab ruttu omale sobiva prae lasta kokku panna ja ooteaega ka ei ole): kana juustu ja ananassiga, suur hunnik köögivilju, pojale veise kotlet, endale juurde veel latte. Mõlemad lapsed on meil suured juurikasõbrad, nii et ei ole kunagi probleemi, et nõutaks väljas süües ainult friikaid, burksi ja ei midagi muud (mida nad muidugi ka ikka aegajalt saavad, päris 100% ka midagi ei keela)

14732415_1393156997376011_3040690844788381183_n.jpg

 

Trennijärgne outfit :)

14708293_1393156797376031_2813094849633724448_n.jpg

 

Ja uued trennipüksid tellisin omale täna Betterist (värske mudel, uus värv!)- tundub olevat hea, kuna sel on kõrge vöökoht ja pole kõva kummi üleval osas- hea kanda nii praegu kui ka peale sünnitust, kus igasugune madal vöökoht on igati out

110714-522-560x560.jpg

 

Üks väike trenniklipp ka lõppu- selle kohta isegi need, kes mind tunnevad, imestasid, et appi, ise rase ja kuidas julged? No aga pole ju midagi erilist! See oli kogu trenni viimane harjutus ja olgem ausad, ega vist varsti enam ei jaksa ka- tasakaal läheb paigast ja kõht jääb ette :) Miks rusikatel? Sest muudmoodi lihtsalt ei saa, peale 10 aasta tagust randmeluu murdu.

Tänane menüü vahelduseks ka siis kirja, kui juba kirjutamiseks läks:

H: neljaviljahelbe puder või, munade, piima ja kaneeliga, peale mustika moos, tbl rasedate multivitamiini, suur latte

V: kodujuust, mõned viilud praetud verikäkki, latte

Peale trenni: Nax proteiinibatoon (ei jõudnud peale trenni kohe koju sööma, seetõttu sai see trennist kaasa võetud ja autos ära söödud)

L: veise hakkliha, kodujuustu-tomatisalat, ketshup, taimetee meega

Õ: sea sisefilee juurviljadega, pähklivõi tl, taimetee

 

Aga homme on trennivaba päev ja meid preiliga ootavad Ilumessi kutsed. Tänud Tassel Kaelaehted, kes kutsed kinkis ;)

14650534_10154756909594742_6037729568451990157_n.png

 

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Super päev oli eile! Preilile oli see juba kolmas kord Ilumessi külastada, aga sel aastal oli ta juba piisavalt suur, et kõigest aru saada ja erinevate asjade vastu huvi ka tunda.

14671243_1394695943888783_6830646643486460653_n.jpg

 

Soetasime terve hunniku väärt kraami, sh looduskosmeetikat (tervitused ammusele tuttavale ja trennisõbrale Evelinile Weleda boksist www.rohelineriiul.ee, kes jagas asjalikke soovitusi ja pani meile kokku toreda ostukoti) ;) Sugugi külmaks ei jätnud ka rohked poolvääriskivist ehete müüjad (loomulikult rändasid ühed imekaunid õrnroosast jadeiidist kõrvarõngad ka minu kõrva), riiete poole pealt ammune lemmik disainer Marilyn Sikkal (võrratud roosimustrilised jumpsuitid, fotol vasakul- tuleb kindlasti soetada, kui taas oma mõõtudes tagasi olen...)

14690892_1268530176512433_6546608351729903291_n.jpg

Foto: Marilyni instast

 

Trenniinimestele pakkusid uudistamist Fitstop (koos kuulsa Labelamaffia brändiga) ja Mybody. Esindatud olid ka mitmeid huvitavaid kohvikuid. Meie maitsesime soolast quiched Vanalinna kohvikus, ülisuurt shokolaadimuffinit ehtsate suurte shokoladitükkidega sees, koju kaasa sai ostetud Tassikookide imelisi makroone ja pulgakoogikesi.

large.jpg

 

Tänane päev on ka planeeritud trennivabaks. Kuna ilm on super, päikest on ka, tuleb lapsed õue saata ja ise ka seal veidike toimetada.

1395364828-autumn+leaves.jpg-original.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust!

 

Naudin nädalavahetuse 2 vaba päeva, puhkan täiega ja õhtul on plaanis üle pika aja sauna ka minna. Puhkus kulub igati ära, kuna nüüdsest on hakanud beebi kõva kasvuspurti tegema- seda on tunda kõhtu kasvust, kehakaalu tõusust (kokku nüüd +6kg) ja naha venimisest. Riiete osas peab juba kõvasti kombineerima, et mis sobib, enamus pluusid on märkamatult muutunud jupatsiteks. Õnneks eile saabusid minu uued üliilusad Betteri lühikesed trenniliibukad ja vaikselt mõlgutan mõtteid, et halli varianti neist oleks ka hädasti nüüd vaja... Pikkus on ideaalne, mitte liiga lühike, ja kõrgem vöökoht meeldib ka väga.

 

Trenniga on viimasel nädalal olnud niinaa- kord ei viitsi kohe üldse midagi teha, venitan harjutused lõpuni ja ruttu minema, kord aga on minek täitsa hea. Kokku tuleb ikka jätkuvalt  4 saali+1 pikk aeroobse päev õues.

Peab veel mainima, et õhtuste söömistega on nii, et no ega enam väga ei söö. Õhtuks on kõht kuidagi nii suur ja raske, et heal juhul kefiiri lonksan, et päris mitte söömata olla. Hommikul ikka jätkan korraliku pudruga, kus sees lisaks piim, või ja muna, peale moosi. Tuleb päevaseid söömisi veel väiksemateks eineteks jagada ja graafikut tihedamaks muuta, et õhtu ja ööga väga pikka vahet ei tekiks.

14670616_1398436383514739_1283393465616201568_n.jpg

Ah jaa, ja kuna ma sel korral tõesti enam ei viitsi iga päev kuni lõpuni kuulda lõputuid küsimusi teemal, et kumb sünnib, siis... :D 

KC0171.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
59 minutes ago, Annika Pärtel said:

Ah jaa, ja kuna ma sel korral tõesti enam ei viitsi iga päev kuni lõpuni kuulda lõputuid küsimusi teemal, et kumb sünnib, siis... :D 

KC0171.jpg

 

 

Congrats! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laupäev! Vaba päev! ;)

 

Super ilus ilm, ja ei ole suutnud veel otsustada, kas võtta väiksem laps kaasa, ning minna pikemale aeroobsele õue, või siiski mitte. Sel nädalal pikka aeroobset pole veel teha jõudnudki, kuna kolmapäev oli vihmane...

 

Üldjuhul aga kisub õueaeroobne muidu ikka sinna 2 tunni kanti ära...

14590342_1411542392204138_8935124421110146770_n.jpg

14705785_1411542232204154_1835951655802909581_n.jpg

 

Saalis käisin sel nädalal mõlema lapsega- noorem, nagu ikka, magab trenni ajal, aga vanem, sel ajal, kui teised lapsed lastenurgas multikaid vaatavad ja popkorni söövad, keeldub sinna kategooriliselt minemast- ütleb, et ega tema titt ei ole, tema teeb ka trenni! :D Harjutusi ette näitama ei pea, ise vaatab, uurib ja teeb järgi (ma näiteks seda masinat iseenesest mõistetavalt ei kasuta, nii et ju ta siis oli näinud kedagi teist seal tegemas sellel)

Mõned enda klipid ka:

 

Kaal hetkel (+6,7kg)

14906987_1411547468870297_7436515993128092608_n.jpg

 

Vaevustest hetkel vaid kõrvetised kallal, seda siis juba mitu kuud- ega neist enne lahti ei saagi, kui ära sünnitan. Nii et Rennie on menüüs sama kindlalt kui multivitamiinid :D Ja mida kiiremini kasvab kõht (viimase 5 nädala kaaluiive +3,2kg!), seda väiksemaks jääb söögiisu. Aga ega see kaalutõusu ja kõhu kasvamisega seotud ei ole, pigem vastupidi- nüüd alles see tõeline venimine on alanud.

 

Mõtted liiguvad juba uude aastasse, et mis saab edasi, peale sünnitust. Juba eelmisel kevadel küsiti, et kas lavale ka uuesti, aga no siis olid mul juba ju teised plaanid. Uude aastasse olen mõttes kirja pannud poolmaratoni, see peaks siis toimuma 6 kuud peale sünnitust- selle ajaga peaks saama end ikka enamvähem jooksuvormi küll. On käinud kerged mõtted ka ühe fitnessitreeneri osas, aga imetamise ajal (ehk siis enne 2018a kevadet) kindlasti ei hakka mingeid konkreetseid plaane pidama ega seadma. Vaatame lihtsalt, mis elu toob ja kuidas kujuneb. Kui väga igavaks läheb, siis kes teab ;) Kui praegu keegi küsiks, et kas uuesti võistlemisplaane on, ütleksin ei, aga eks kõigi selliste asjade kohta kehtib ütlus: never say never...

 

Nii, ja nüüd on kerge lõunasöögi aeg, peale mida vaatan, kas on viitsimist minna pikale kiirkõnnile või mitte ;)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

 

Märkamatult on vahepeal taas niipalju aega möödunud, et varstivarsti on algamas juba 7.kuu! :) Ikka jätkuvalt leidub neid, kes, teades, et see pole mul mitte esimene kord, imestavad, et kas ma TÕESTI kavatsen ikka veel ja kuni lõpuni trenni teha :D Aga miks ma ei peaks kavatsema?

 

Kaaluiive +8kg, vööümbermõõt nüüdseks veninud 98cm-ni. No juba annab kergelt tunda, peab ikka trenni tehes ja saalis ringi liikudes vaatama, et kas ma näiteks mõne kangi või kahe masina vahelt mööda liikuma mahun. Kipun vahel veel siiani unustama, et tuleks rohkem ette vaadata :) Trennide osas muutusi pole, raskused enamus samad mis suvest saati, üritan neid nii ka lõpuni hoida.

Hingata on veidi raskem kui "vanasti" ja ööuni jääb üha katkendlikumaks, söögiisu väheneb ka iga nädalaga. Muus osas on aga täitsa tore veel olla :) Trenne hetkel 5x nädalas: 4 saali (sh peale jõutrenni igakord 15+30 min aeroobset), 1 aeroobne kodus (viimasel ajal 30 min rattasõitu, õue lume sisse sumpama väga enam ei kipu).

 

Väike võrdlus ka:

Untitled-1.jpg

70kg vs 78 kg ;)

 

Kuna hiljuti tegi Põhjala Teetalu mulle armsa üllatuse, siis õhtuti naudin nüüd naturaalset teed:

14947484_1426447314046979_9061139349608871001_n.jpg

15036425_1431958036829240_670572174949357326_n.jpg

 No kas see Helesinine Laguun pole mitte ilus?

 

Menüüst: hommik ikka jätkuvalt algab korraliku pudruga, kus sees on kindlasti ka piim, taluvõi, natuke seemneid ja muna. Moosi kulub ka natuke. Lõuna (peale trenni) kujuneb vastavalt isule- kord omlett salatiga, siis hakkliha, juurviljad... tk teraleiba juustuga sinna juurde enamasti ka. Kohe peale trenni on tavaks ära süüa lisaks 1 õun :) Vahel kulub ka mõni proteiinibatoon. BCAA sai otsa, aga kuna enam ammu ei iivelda, siis olen unustanud osta. Vist peaks. Võik võiks. Otsest puudust ei tunne. Vahepaladena kõlbavad kreeka jogurt, Oti kohupiim... Õhtusöök jääb suhteliselt nigelaks, enamasti suudan vaid kefiiri juua tassikese, rohkem lihtsalt ei mahu, isu ka ei ole. Kaloraazhi ei jälgi, pole mingit mõtet, arvestades toidukoguseid... Verenäitajad on ideaalsed, hemoblogiin istub kenasti jätkuvalt seal kuskil 145 kandis, nagu ta alati on olnud, vererõhuga ka kõik ok (tüüpilised näitajad, mida iga kuu kontrollitakse).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere taas üle pika aja!

 

Kuna olen vahepeal saanud mitmeid sõnumeid huvilistelt, spordihuvilistelt naisterahvastelt, kes samas seisus minuga, siis üritan nö vana võla likvideerida ja jälle blogida ;)

 

Mina olen omadega niikaugel, et käes on kolmas trimester ja lõpuni jäänud kirjade järgi kohekohe 10 nädalat. Kuipalju täpselt läheb, seda muidugi otsustab peategelane ise. Mõlemad eelmised lapsed läksid täpselt 5 päeva üle, aga ega see ei pruugi midagi tähendada. Mõne päeva tagune ultraheli näitas, et taas on tulemas suur poja ja puudu tal millestki küll ei ole, pigem tunneb end vastupidi, ülihästi ;)

 

Minule on kaalu lisandunud nüüdseks veidi üle 11kg, kõhuümbermõõt kasvanud kuni 105cm ja kindlasti kasvab veel (eelnevad olid 110 ja 112). Kõrvetab jätkuvalt hirmsasti ja Renniet on menüüs kohati vaat et rohkem kui tavatoitu (ega eriti ei aita kah) :D, eks tuleb veel paar kuud kannatada. Söönud ei ole ma vist aga kunagi nii vähe, kui praegu (no arvatavasti eelmiste raseduste lõpus oli sama lugu, lihtsalt ei mäleta). Ei mahu ja ei taha ka. Kogused on minimaalsed ja eriti nigel on hetkel õhtune söömine. Vee vajadus on aga suurenenud ja tundub, et on ka väike, kõhu kasvamisest tingitud vedelikupeetus, mis on siiski normi piires ja nö tavainimese jaoks ei ole asjas midagi erilist. Uni ei ole öösiti sügavaim, nädalavahetuseti see-eest, kui trennipäevi pole, magan vabalt lõuna ajal koos lastega enamasti kuni 3 tundi järjest.

 

Vahepala: õunaviilud, magustamata pähklivõi

15442358_1482233705135006_755381259103699991_n.jpg

Kodujuustu salat

15492352_1482231938468516_5344844992644135699_n.jpg

Kiire vahepala linnasõidul

15541529_1482232458468464_2679296140288385093_n.jpg

Hommikupuder: kaerahelbed, muna, piim, või, kõrvitsaseemned

15622738_1482231755135201_1540007867627308610_n.jpg

Õhtusöök:

Vahepeal küpsetan ka, küll rohkem laste pärast: sidrunikeeks oma aia õuntega
15541314_1482232358468474_4529263894309894046_n.jpg

Jalatrenn, 29ndl

Õlatrenn, 28.ndl

Triitseps, 27.ndl

Trennikava vahetasin eelmisest nädalast uue vastu, võtsin vastilmunud Trenniajakirjast (end Hers). Ette näeb küll 5 päeva järjest trenne, esimesel nädalal muutsin selle siiski 4ks, vaatame, kuidas nüüd uuel nädalal jaksu on. Aeroobne on ka jätkuvalt peale trenne omal kohal tavaliselt 20-30 min. Lastega on nii, et 2-ne poeg enam magada saalis ei taha, tunneb huvi igasugu masinate ja aparaatide vastu ja kärusse ma teda enam ei surugi. Las harjub saaliga, sest paari kuu pärast tuleb mul hakkama saada juba ju kahe lapsega saalis, vahel ka kolmega :) Vanimaga (3) juba ammu muret pole- kui on ilma vennata, siis tegutseb omapäi kergete hantlitega, sõuab või kõnnib jooksulindil, võimlemisrõngastel rippumine on ka väga meelepärane. Kui on tulnud mõlemad saali kaasa võtta, siis on nad õnneks ikka lastenurgas püsinud siiani. Minul ükski trenn laste tõttu tegemata jäänud pole, hakkama oleme alati saanud, harjutamise küsimus puhtalt. Kindlasti hea eeskuju ka lastele, kes maast madalast sportlikku eluviisi kõrvalt näevad ja seda elementaarseks peavad.

 

Paari kuu pärast loodan juba korralikumate treeningutega taas alustada. Uuel aastal on eesmärgiks seatud sügisene Tallinna maraton, ei ole veel otsustanud, kas poolmaratoni või maratoni distants, eks kui registreerimiseks läheb, siis tuleb ära valida. Siin on, mille nimel pingutada. 5,5 kuud peale sünnitust oleks see piisavaks motivatsiooniks ju.

 

Lõpetuseks väike pildimeenutus 2012a kevadest, tehtud 1 kuu enne esimest rasedust. Kehakaal 68kg.

15621832_1482233078468402_3817981318787989345_n.jpg

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere taas!

 

Lõppemas on 34. nädal, mis tähendab, et no natukene veel... :) Kaaluiive tänase seisuga +14 kg, kõik sarnane eelmisele kahele korrale, sh kõhuümbermõõt, mis on hetkel 109cm. Renniest olen vahepeal lahti saanud, selle asemele soovitas arst veidi kangemat tabletti, mis mõjub ööpäeva ja ei mingeid kõrvetisi. Saan taas süüa normaalselt- enne tekitas juba veegi joomine hoolimata lehtede kaupa manustatavast Renniest kõrvetisi... Elu on nüüd lill ;)

 

Trennidega olen jätkanud ikka rütmis 5 jõusaalikülastust nädalas, sisaldab ka aeroobset osa. Noorem laps (2a) juba tükk aega minu trennide ajal kärus ei maga, nii et tema uudistab ka juba nii hantleid, kange kui ka lihtsamaid masinaid, viimati sai selgeks sõudemasina tehnika- lastenurka ollakse nõus minema vaid selleks ajaks, kui mina dushi all olen. Vanema, 3se puhul on trennisaali kaasa tuleks nii elementaarne, et lastenurka ei tasu mainidagi. Nii olengi sättinud ühe treeningpäeva nädalavahetusse, et vanem saaks ka lasteaia kõrvalt saali tulla.

 

Mõned sööginäidised:

 

Jõuluhõnguline hakkliha, kõrvitsasalat, juurviljasegu meega, ökoloogiline pohlamoos minimaalse suhkruga

1_1_36038097.jpg

Kiire hakkliha ubade ja kikerhernestege segu ning külmutatud juurviljadega

16105875_1544928438865532_5759481796882004368_n.jpg

Kui on aega: ühepajatoit rohke lihaga

16113935_1544932392198470_9151339371318468386_n.jpg

Maksakaste fitnessistide moodi: kartuli asemel on kodujuust ;)

16195453_1544928622198847_7589220830575486530_n.jpg

Siis, kui ema küpsetab :)

16174589_1544928755532167_7197826369912521078_n.jpg

Omapüütud värske ahven:

Hommikusöök, kui lihtsalt pudru asemel tahaks midagi erilist ja head: lisanditeks Oti kohupiim (kakao) ja proteiinibatoon

16142821_1544931892198520_2535453957042468887_n.jpg

 Aastavahetuse ajal ei koonerdanud, tegin kodukootud jäätist. Sees ohtralt vahukoort, kondentspiima ja maasika toormoosi (teine variant oli tumeda shokolaadiga)

16194942_1544931735531869_8851428674632167492_n.jpg

 

Trennidest. No lõuga tõmban ja rööbaspuid teen siiani, küll igaks juhuks masinal, mis põlvede alt toetab ja aitab. Aga siiski. Ka surumisi teen, samuti kükke. Lihaskrampe pole, kuigi ämmakas soovitas lõpupoole kasutada puhkeajal puusade/vaagna piirkonnas pealepihustatavat magneesiumi, mis lõõgastaks enne sünnitust venivaid kõõluseid ja ei tekitaks niiviisi trennides ka ebamugavat valulikku tunnet. Seni pole vaja veel olnud, aga Mg pihusti on juba päris ammu kapis seismas. Sain muide vahepeal oma eelmise ämmaka tagasi, kes lapsehoolduspuhkuselt välja tuli- ta mäletas kohe nime nähes, et ahah tegemist oli selle hulluga, kes viimse päevani trenni tegi, ja ei imesta millegi üle ka praegu, oskab jagada asjalikke soovitusi hoopis :)

 

Õlatrenn

16002732_1544928978865478_4340050378165965421_n.jpg

Kuna tuhar on vahetult peale sünnitust teine piirkond, mis isegi hoolimata trennidest on otse öelduna üsna loppis (kõhunahk ei ole veel tagasi tõmmanud ja sellest tulenevalt on tunne, et terve tuhar ripub samamoodi, sest kogu kere nahk on järsku ju mitu numbrit suurem :)), siis see saab hetkel vatti ikka korralikult- et peale naha taastumist oleks seal all ikka ka midagi lihase moodi, mis vormi hoiaks. Tänane uus harjutus- sellise kõhuga andis tasakaalu hoida :) Seni olen teinud sama sangpommi või ketastega, aga plokil on tõmme ettepoole ja sellest tulenevalt ka kogu asi veidi teise tunnetusega.

16106038_1544927538865622_186384469869421449_n.jpg

Täna küsis tütar trennis, et mis ruum see seal on- tuli minna näitama, kuidas poks käib, ühtlasi meenutama kunagisi poksitrenne, millest on juba praeguseks nii umbes 17 aastat möödas... Tegelikult on tegemist äärmiselt hea HIIT treeninguga ja peaks selle tõsisemalt taas käsile võtma, nii umbes kuu- pooleteise pärast.

16195328_1544847182206991_6987970185352360146_n.jpg

Kergemat sorti seljatrenn

Kõhunäidis ka

16143340_1544928008865575_6501858247528801401_n.jpg

Homme on kavas täielik puhkepäev, natuke sauna koos kerge leili ja eukalüptiõliga (olen siiani jah ikka käinud, ka kuivharjamist teen regulaarselt peale trenni, kuigi ei soovitata ei üht ega teist- olen siiski arvamusel, et kui olla teinud neid kõiki asju enne rasedust, siis ei ole need ka raseduse ajal ükski vastunäidustatud, samas tuleks teha kõike vastavalt enesetundele).

 

Järgmise korrani!

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere taas üle pika aja!

 

Tänane juhuslik Arnoldiga kohtumine meenutas mulle, et ma pole siia terve igaviku sattunud... :)

 

Mis siis vahepeal juhtunud on? 4,5 nädalat tagasi sain kolmandat korda emaks. Kõik käis väga kergelt ja kiirelt. Laupäevasel päeval vihtusin veel trennis kükke teha ja viskasime saaliomanikuga nalja, et homme on trennivaba päev, peaks minema sünnitama, siis ei jää trennidesse pausi sisse- noh, ja nii juhtuski :D Järgmise päeva varahommikul oli pisipoeg käes. Koju lubati juba 6 tunni möödudes, aga ühe päeva siiski puhkasin end seal välja. Trennis tagasi olin 4 päeva peale sünnitust- oleks tahtnud juba varem, aga päev hiljem tulime alles koju ja kolmandal päeval sõitsin juba linna tagasi- kolmandal päeval kaalutakse tutikad beebid uuesti üle, hinnatakse kuulmist, ühtlasi tehakse neile üks vaktsiin. Seega aega sain trenni jaoks alles 4. päeval. 

 

Viimasel korral on keha taastumine olnud eriti kiire- juba esimeses trennis tundsin end hästi. Trennikava jäi samaks, nädal peale sünnitust proovisin juba kergelt kõhulihaseid teha, 3,5 nädalat hiljem tegin esimese jooksutreeningu õues (viimane jäi eelmisesse kevadesse). Hetkel satun saali 4-5 korda nädalas, iga trenn lõppeb 20-30 min aeroobsega, lisaks vabadel päevadel hommikuti kas jooksen või teen beebiga pika kärutiiru. Vabu päevi polegi, katsun liikuda ikka iga päev, sest see on minu jaoks nagu lõõgastus ja hea enesetunde küsimus.

 

17038644_1595129480512094_1420311673508302045_o.thumb.jpg.b847f0c42b0934cfe6f9a732bb6559dd.jpg

 

40 nädalat vs 9 päeva peale sünnitust

40w9dpostpartum.thumb.jpg.71384de2da89f9bfc325ef26f01fd7e0.jpg

Poja esimene trennipäev 5-päevasena

17879806_1650104488347926_6557635627442882549_o.thumb.jpg.e7ecf2bd710b4428d6d6a7b9a03cca1a.jpg

Esimene jooksutrenn 3,5 nädalat peale sünnitust

3_5weekspp.thumb.jpg.1eb75df4710889019da52d05df9bbf45.jpg

Esimene kõhulihaste treening- alustasin planguga

17880536_1650103861681322_7395295571679039735_o.thumb.jpg.9af45ef94b8034b7775752c2b1c9672e.jpg

Natuke toidupilte ka :)

17880068_1650102685014773_621856692482908815_o.thumb.jpg.bdd2121066876c4fc7989de95e90367f.jpg

17880282_1650101385014903_3090809359895650364_o.thumb.jpg.c4c5ab2ee06d7f65938d7b4d5baf2d54.jpg

17884436_1650101628348212_3293569962751237583_n.thumb.jpg.c790bb45a5153a0eebacd482f6e229c6.jpg

Kombo enne hommikust aeroobset: kohv ja rohelise kohvi kapsel

17855179_1650102051681503_8432543391858951295_o.thumb.jpg.523f8abede37425a140315ade226669a.jpg

Lisaks kuivharjamisele alustasin nüüd ka koduse kupumassaazhiga- aitab veninud nahka taastada, kaotada tselluliiti. Kuna peale protseduure on reitel sõna otseses mõttes sinikad järel, siis loodetavasti toimib muus osas ka sama efektiivselt... elame-näeme ;)

17880773_1650105295014512_8461965436316825876_o.thumb.jpg.e98b5f577a564aecffde5d93cda964d5.jpg

 

Mõned videod ka:

 

Tuhara treening, 39,5 nädalal

 

16 päeva peale sünnitust, teine kõhulihaste treening

Kärutamist saab elavdada nii: :)

Tänane viimane harjutus jooksulindi abil:

Mõned nädalad tagasi alustasin huvi pärast Myfitnesspali kasutamist. Ma ei ole kunagi varem päris kokku arvutanud oma kaloraazhi, ka isegi mitte dieetide ajal enne võistlusi- noh, ja oleks tol ajal kasutada olnud sellised äppid, mis siis viga oleks olnud :) Endomondosse märgin juba viimased poolteist aastat oma treeningud, nüüd on neid kahte äppi hea lihtne ühildada. Noh ja olgem ausad, kaloraazh oligi hetkel liiga madal. Praegune eesmärk on oma 1900 juurde püsivalt välja jõuda, sealt vaatame edasi. 

 

Kaalu on kadunud kuskil 8 kg, ideaalis peaks kaduma veel vähemalt 10, siis oleks see selline tore ja kergemapoolne offseason kaal. Kuna sügisel on plaanis taas joosta poolmaratoni (maratoni sel aastal siiski välja ei vea, sel lihtsalt põhjusel, et rinnalast veel päris pooleks päevaks hoida jätta ei tahaks)- siis kergema kehakaaluga on seda ka kindlasti mõnusam teha (eelmine kord joostes oli kaal 69kg). Aga no tuleval aastal- ükskord peab selle distantsi igal juhul ära joosta saama, puhtalt huvi pärastki.

 

Toidulisanditest kasutan hetkel BCAA-d (trennis ja peale trenni), enne hommikusi aeroobseid rohelise kohvi ektrakti ja testin erinevaid proteiinipudinguid, mis on hea lihtne viis lisavalku saada. Kord nädalas luban endale ka proteiinibatooni- siiani on lemmikuks Fasti Luxus. Väga positiivne on, et linna sõites saab juba pea igast tanklast kohvi kõrvale erinevaid proteiinitooteid kaasa osta- mugav!

 

Tuleval nädalal alustan uue treeningkavaga. Hetkel teen 2 nädalat kergemalt ja supersette, uuesti nädalast tahaks hakata rohkem ka raskusi lisama. Kardio osa võiks jääda samaks. 1-2 korda nädalas kindlasti tahaks ka õues joosta ja mida suvepoole, seda rohkem seda tegema peaks, arvestades, et septembri algul pean olema suuteline kerge vaevaga poolmaratoni distantsi läbima. Kuna trenni sh kardiot tegin terve raseduse aja, siis väga ei usu, et sellega mingeid raskusi tekib ;)

 

Järgmise korrani! ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fantastiline, palju õnne. Suhtumise poolest ideaal-eeskuju. Avalikud sõnavõtud, st - võib vist jagada ja tsiteerida?

Sest sõnum, et rasedus ei ole haigus, ja et sellega ei pea "tavarutiin" (heas mõttes) väga palju muutuma, vajaks laiemalt tutvustamist.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×