Jump to content
preparados

Pärast jõusaali

Recommended Posts

Tere,

olen 22a naisterahvas (166cm, 56kg). Alustasin paar nädalat tagasi jõusaalitreeningutega, et keha vormis hoida ja rasvaprotsenti veidi vähendada. Personaaltreener koostas mulle jõusaalikava, mis hõlbab ühe treeningkorra vältel tervet keha. Nädalas teen 2x jõutrenni ja 2x üritan ka rühmatreeningutes osaleda. Trenni jõuan pärast tööpäeva tavaliselt kell 21.00 ja lõpetan umbes 22.30.

Minu küsimus seisneb selles: Kas pärast jõutrenni peaksin midagi tarbima (nt valku)? Kuigi kellaaeg on nii hiline ja tund pärast trenni lähen juba tavaliselt magama ja nii hilja enam eriti süüa ei tahaks.

Eesmärk ei ole kuhugi rammuvõistlustele minna vaid enda jaoks keha ja vaim vormis hoida.

Ette tänades D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samuti võid ka mingit liha süüa või siis kui tõesti ei soovi, näiteks hea asi mida mina söön pärast trenni on http://fitshop.fitness.ee/burnerid/1/readmore/847/Protein-Pudding/. Paned 30g pulbrit ja 250 ml keefiri segad ära oma vahel, viskad külmikusse 10min. Väga hea asi tekitab täiskõhu tunde pluss valku seal samuti palju ;)!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

>Kuidas suudad seda segu 10 minutit lausa valmistada :) Väga püüdlikult, vist Pakkusin kkusin umbes

Pakkusin umbes :) .Kui väga mõelda siis max 3 minta. Ainuke vaev oleks pesemine ja lõikumine, kodujuust ju karbis. Karp lahti ja lusikaga taldrikule :) .

Vabandan väga vale info andmise eest, tean isegi et ülepaisutamine ei ole hea näitaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu küsimus seisneb selles: Kas pärast jõutrenni peaksin midagi tarbima (nt valku)? Kuigi kellaaeg on nii hiline ja tund pärast trenni lähen juba tavaliselt magama ja nii hilja enam eriti süüa ei tahaks.

Ei ole kohustuslik tarbida midagi peale trenni kui ei ole vajadust. Kui sööd päeva jooksul oma toitained täis ja kõht peale trenni tühjaks ei lähe/und ei sega, siis ei ole vaja ennast häirida nende (valgu-)jookide/söökidega. On riietusruumis nähtud neid keemialaboreid ja piknikukorve küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole kohustuslik tarbida midagi peale trenni kui ei ole vajadust. Kui sööd päeva jooksul oma toitained täis ja kõht peale trenni tühjaks ei lähe/und ei sega, siis ei ole vaja ennast häirida nende (valgu-)jookide/söökidega. On riietusruumis nähtud neid keemialaboreid ja piknikukorve küll.

Mis sinu jaoks on keemialabor? Millest ise toitud ? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole kohustuslik tarbida midagi peale trenni kui ei ole vajadust. Kui sööd päeva jooksul oma toitained täis ja kõht peale trenni tühjaks ei lähe/und ei sega, siis ei ole vaja ennast häirida nende (valgu-)jookide/söökidega. On riietusruumis nähtud neid keemialaboreid ja piknikukorve küll.

Piknikukorve? :D

Samas tulebki peale trenni ju süüa, et keha taastuks korralikult;)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piknikukorve? :D

Samas tulebki peale trenni ju süüa, et keha taastuks korralikult;)?

Ei.. Pole mõtet vääri arusaami tekitada, kui inimese päevane kaloraaz on täidetud päeva peale ning ta hilisõhtune trenn enne magamaminekut on viimane tegevus siis ei ole VAJADUST süüa.

Selle foorumi selle uue 'blogipõlvkonna' viga ongi see, et on tekkinud tohutult palju inimesi, kelle teadmistepagas puudulik ning levitavad peenelt öeldes solki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei.. Pole mõtet vääri arusaami tekitada, kui inimese päevane kaloraaz on täidetud päeva peale ning ta hilisõhtune trenn enne magamaminekut on viimane tegevus siis ei ole VAJADUST süüa.

Selle foorumi selle uue 'blogipõlvkonna' viga ongi see, et on tekkinud tohutult palju inimesi, kelle teadmistepagas puudulik ning levitavad peenelt öeldes solki.

Eks igal ühel on omad arvamused.

Mina isiklikult soovitan küll süüa pärast trenni. Muidugi ei pea, kuid kui näiteks hommikul tuleb uus koormus peale, siis võib loidumus sees olla ja energiat ei pruugi nii palju olla, sest eelmine õhtu sai glükogeeni varud tühjendatud ja ööga ei suutnud organism need ära taastada, sest ei saanud piisavalt toitaineid peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oli lihtsalt näitlikustavalt öeldud. Mõni tulebki kümne erineva pulbriga ja miksib endale hullu joogi peale trenni kokku. Ise teinud viimase korduse nii,et pulss veel laes.Teine eelistab süüa tahket toitu - tublid on nad mõlemad ja võibolla on see neile ka vajalk. Olen ka ise alguses söönud,joonud, kuid praegusega võrreldes (mil ma tarbin vett ja koju sattudes 1-2h hiljem söön) ei ütleks,et taastumine oleks aeglasem - aga see on väga individuaalne ja enesetunde küsimus. Kui teemaalgatajalt saab rohkem tagasisidet, siis on võimalik ka täpsemalt/edasi aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks igal ühel on omad arvamused.

Kas ei võiks lõpuks kokku leppida, et me kõik oleme väga erinevad.

Üks võiks hommikul karu ära süüa, teine ei taha enne lõunat peale kohvi midagi näha.

Üks läheb söömata ja teeb tunniga 10 km jooksu. Teine ei suuda seda ka 2 tunniga läbida.

Mina joon 'trennis' liiter+ vett ära, teine irvitab ja ütleb, et see mingi moeröögatus.

Jätka ise..

Tihtipeale ei ole siin ka midagi tegemist arvamusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks igal ühel on omad arvamused.

Mina isiklikult soovitan küll süüa pärast trenni. Muidugi ei pea, kuid kui näiteks hommikul tuleb uus koormus peale, siis võib loidumus sees olla ja energiat ei pruugi nii palju olla, sest eelmine õhtu sai glükogeeni varud tühjendatud ja ööga ei suutnud organism need ära taastada, sest ei saanud piisavalt toitaineid peale.

Näide : Päeval olin sünnipäeval,sai söödud kõvasti grill liha 1 -1,5 kg. salatid,juustu,singi snäkid jne . Pärast kohvi 3-4 tassi. siis veel pool kilo kooke ja kringleid vähemalt ning lõppu sokolaadi ja puuvilja tükke. Paari tunni pärast trenn ja peale seda suurt isu pole ja arvan et soolestikus on piisvalt toitaineid et see päev korralikult üle elada ? ! Võ ei ?

Muudetud kasutaja Cyonara poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näide : Päeval olin sünnipäeval,sai söödud kõvasti grilli 1 -1,5 kg. salatid,juustu,singi snäkid jne . Pärast kohvi 3-4 tassi. siis veel pool kilo kooke ja kringleid vähemalt ning lõppu sokolaadi ja puuvilja tükke. Paari tunni pärast trenn ja peale seda suurt isu pole ja arvan et soolestikus on piisvalt toitaineid et see päev korralikult üle elada ? ! Võ ei ?

Ega ma ei öelnudki ju, et peab sööma. Ütlesin või? :D

Seedeprotsessid toimuvad kuni 72 tundi (liha puhul). Nii, et idee poolest ei peaks sööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks igal ühel on omad arvamused.

Mina isiklikult soovitan küll süüa pärast trenni. Muidugi ei pea, kuid kui näiteks hommikul tuleb uus koormus peale, siis võib loidumus sees olla ja energiat ei pruugi nii palju olla, sest eelmine õhtu sai glükogeeni varud tühjendatud ja ööga ei suutnud organism need ära taastada, sest ei saanud piisavalt toitaineid peale.

Ma sügavalt kahtlen(loomulikult hetkel pole välja tuua mingit uurimust sel teemal vms), et keskmine jõusaali treenija, kes treenib ikkagi tublis pluss kaloraazis või vähemalt kaalu hoidmise tasemel, tühjendab oma glükogeeni varud nii suures mahus, et söögiga neid kindlalt just õhtul täita vaja on. Pigem on tegu mingi platseebo effektiga inimeste seas, et on kusagilt loetud, et kindlalt peab sööma ja siis käitutakse selle järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sügavalt kahtlen(loomulikult hetkel pole välja tuua mingit uurimust sel teemal vms), et keskmine jõusaali treenija, kes treenib ikkagi tublis pluss kaloraazis või vähemalt kaalu hoidmise tasemel, tühjendab oma glükogeeni varud nii suures mahus, et söögiga neid kindlalt just õhtul täita vaja on. Pigem on tegu mingi platseebo effektiga inimeste seas, et on kusagilt loetud, et kindlalt peab sööma ja siis käitutakse selle järgi.

Teemaalgataja on dieedil! Kaalualandamisel on kaloraaž miinustes ja väga lihtne on glükogeeni varud ära kasutada. Usun, et päris palju kulturistid on augu ääre peal olnud ja teavad, mis tunne see on, kui toitu peale ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaalgataja on dieedil! Kaalualandamisel on kaloraaž miinustes ja väga lihtne on glükogeeni varud ära kasutada. Usun, et päris palju kulturistid on augu ääre peal olnud ja teavad, mis tunne see on, kui toitu peale ei saa.

Aga jällegi võttes arvesse, et tegu on ikkagi algaja tasemel treeniva naisterahvaga siis tundub kaheldav, et ta treenides niivõrd palju energiat kulutab, et glükogeeni varud peale trenni tühjad oleks. Loomulikult sõltub see dieedi enda sisust(mida siin küll välja pole toodud) jne, aga selles kontekstis praegu tundub kaheldav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×