Jump to content
Nesatur

Õlg käis liigesest väljas

Recommended Posts

Tegin hantlitega pos rinnalt surumist, viimane kordus lasin üleval olles vasaku õla korraks lõdvaks ja tundsin kuidas õlavars liikus pesast välja.

Valus polnud ja pärast seda polnud ka valus.

Varem pole sellist asja juhtunud, kuigi see õlg on juba aastaid natuke vigane.

Tahaks teada, mida peaks edasi tegema või mida üldse tohiks teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaksid pöörduma kellegi targema poole, näiteks phüsio.

Minul ka kunagi väänati õlg liigesest välja ja pandi ilusti paika aga ma ei ravinud asja korralikult välja. Aastaid hiljem hakkas küünarliiges tunda andma, tehes raskustega trenni oli meeletu valu liigeses. Pöördudes phüsio poole ,keelati raskustega treening kui peaksin oma kätt tahtma tulevikus kasutada.

Jõukas on nüüdseks ajalugu ja treenida saan ainult TRX-ga.

Pöördu spetsialisti poole ja ravi oma vigastus ilusti välja.

Head paranemist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles suhtes, et ma ei usu, et ta päriselt liigesest välja käis, kuna valu polnud mingisugust. Kunagi nägin mingit videot, kus phüsio või kiropraktik liigutas õla korra "paigast ära", et leida mingit lihast vms.

Vb reaalselt saabki õlga lõdvas olekus teine inimene korraks nii öelda "pesast" välja viia.

Tahaks teada, et kas peaksin rohkem õla harjutusi tegema vms?

Mingit valu sellele asjale juhtumile ei järgnenud ja tegelikult arvan, et igal inimesel võib selline asi juhtuda, kui sa lased korraks õlast pinge ära ja samal ajal on sul raskus üleval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natukene saab pesas loksutada küll, ja osadel ongi sidemed pehmemad kui teistel (mul kaasa arvatud)

Üldjuhul kui ütled, et sul on see õlg natuke vigane, siis ravi see terveks võimalikult mitmekülgsete harjutustega ja õla propriotseptsiooni (asenditundlikkuse) parandamisega.

Ühesõnaga treeni õlga igas teljes - flex-ext-add-abd-sise/välisrot-ringliigutus ja jõutreeningul treeni mõistlike raskustega.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastuse eest.

See õlg läks mul mingi 6 aastat tagasi juba, vb oli põhjuseks kukla tagant kangi surumine.

Paar aastat tagasi käisin kompuutris, ja diagnoos oli ganglion(5mm vedelikukogum).

Op oli lahendus, aga lükkasin selle edasi, sest noh asi pole hull.

Ja ei usu, et seda ilma opita lahendada saabki, olgugi, et õlalihaste treenimine võib seda natuke paremaks teha(siiamaani pole oluliselt teinud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastuse eest.

See õlg läks mul mingi 6 aastat tagasi juba, vb oli põhjuseks kukla tagant kangi surumine.

Paar aastat tagasi käisin kompuutris, ja diagnoos oli ganglion(5mm vedelikukogum).

Op oli lahendus, aga lükkasin selle edasi, sest noh asi pole hull.

Ja ei usu, et seda ilma opita lahendada saabki, olgugi, et õlalihaste treenimine võib seda natuke paremaks teha(siiamaani pole oluliselt teinud).

Kui jutt ganglionist, siis seda küll treenimine ära ei võta jah, äärmisel juhul võib mõni harjutus soodustada sealse vedeliku vähenemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin seljaga kiropraktiku juures ja ta leidis valu kohast, lüli kõrvalt, sellise kõvema nagu muhu, ja see oli tema jaoks midagi uut ja huvitavat. Vastuse saab ehk edaspidi. Aga see selleks.

Rääkisin talle ka oma õlast, ja kui ta nägi, kui lihtsalt see mul pesas liigub, oli imestus suur.

Ütles, et õlg on ettepoole väga ebastabiilne.

Soovitas neid harjutusi.

Aga kas on veel midagi, mida võiks teha.

Ja palju tuleks üldse neid teha?

Tänan.

184_fig1.gifswimrotation.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No vahest isegi 2x päevas. See on ainult sise-ja välisrotatsioon, tegelt võiks seda teiste nurkade alt ka teha.

Ise tegelen ka praegu ühe liigesest väljas käinud õlaga, väga tihti tekivad igasuguste liigesprobleemidega (või valuga) triggerpunktid või neuromuskulaarsed probleemid - mingi lihas läheb liiga pingesse, teine lihas jällegi inhibeerub. See muhk võib vabalt olla mingi ülepinges romblihase kiud.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.crossfitinvictus.com/blog/treating-upper-cross-syndrome-for-dummies-part-2/

Leidsin midagi - kas meie meditsiinis üldse sellist diagnoosi pannakse? Kuulnud ei ole aga enesediagnoosimise põhjal võiks olla ise selle käes vaevlev.

See ei puuduta küll (vist otseselt) õlaliigese ebastabiilsust?

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See muhk võib vabalt olla mingi ülepinges romblihase kiud.

Seda muhku ma kirjeldasin alaselja juures, kust ma arvasin, et disk väljas(vb ikka on disk),

aga jh, et ta on nagu lüli kõrval, vasakul.

Kui käega lülisid katsuda, siis tunduvad kõik sellised ümarad nagu ikka, aga siis ühe lüli vasak pool,

see mis pool aastat juba häda on teinud, on suurem, kui peaks (nagu mingi luuline moodustis vms(muhk) oleks peal).

Kiropraktikule oli see ka midagi täiesti uut, polnud varem sellist asja näinud.

Kui jälle õlast rääkida, siis hakkan neid harjutusi kõvasti tegema, ja annan kunagi teada, kas sain stabiilseks tagasi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.crossfitinvictus.com/blog/treating-upper-cross-syndrome-for-dummies-part-2/

Leidsin midagi - kas meie meditsiinis üldse sellist diagnoosi pannakse? Kuulnud ei ole aga enesediagnoosimise põhjal võiks olla ise selle käes vaevlev.

See ei puuduta küll (vist otseselt) õlaliigese ebastabiilsust?

Ei puuduta ebastabiilsust otseselt.

See pole arstide poolt pandav diagnoos, vaid pigem füsioterapeutide poolt kasutatav termin :)

Seda muhku ma kirjeldasin alaselja juures, kust ma arvasin, et disk väljas(vb ikka on disk),

aga jh, et ta on nagu lüli kõrval, vasakul.

Kui käega lülisid katsuda, siis tunduvad kõik sellised ümarad nagu ikka, aga siis ühe lüli vasak pool,

see mis pool aastat juba häda on teinud, on suurem, kui peaks (nagu mingi luuline moodustis vms(muhk) oleks peal).

Kiropraktikule oli see ka midagi täiesti uut, polnud varem sellist asja näinud.

Kui jälle õlast rääkida, siis hakkan neid harjutusi kõvasti tegema, ja annan kunagi teada, kas sain stabiilseks tagasi. :D

Edu. Pm peaksid kuni 3 kuud õlga koormavaid harjutusi vältima. Olenevalt sellest, mis täpsemalt juhtunud on, võib see sul "logisema" jäädagi :) Iga järgmisega on järgmise oht suurem. Good luck!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×