Jump to content
Lenovo

Rinnalihase rebend

Recommended Posts

Tere,

olen noor naisterahvast (23) kes eile jõusaalis tegi rööbaspuude peal triisepsit (?), Kuna rinnalihas on selles asendis päris suure koormuse all käis viiendal korral all olles rinnust kohutav raksatus läbi ja enam mitte midagi teha ei saanud. Ei saa käsi selja taha panna, kallistada, ette poole kummardada käed sirgelt ees ja kogu aeg on selline tuikav valu rinnus, pead ka eriti hoogsalt ei saa keerata. Käisin traumapunktis, sealt öeldgi et rinnalihase rebendiga tegemist. Küsimus - kaua umebs selline vigastus paraneb? Nädal, kuu? Mida peale panna ja kas abi on ka mignitest välistest salvidest vm? (kuna olin nii ähmi täis siis ei küsinud neid küsimusi arstil eile õhtul). Tänase päevaga on muidugi see valu hullemaks läinud ja hetkel küll selline tunne, et ma ei teagi... lihtsalt kurb :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

okou, nii palju mul küll selle probleemi jaoks aega pole anda, praktiliselt midagi ju ei saa teha nii, et rindkere ei liiguks. :unsure:

Kas tegemist võistlejaga, et pole aega anda?

Anna ikka, muidu ei saa varsti üldse midagi teha. Kas see parem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, ei ole mingi võistleja. Lihtsalt asja-armasjata ja ega tegelikult ei jäägi muud üle kui oodata siis järelikult. Paranemis protsessi kuidagi kiirendada tõenäoliselt ei saa?

NIng lisaks, kas on normaalne ,et valu läheb kogu aeg hullemaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, ei ole mingi võistleja. Lihtsalt asja-armasjata ja ega tegelikult ei jäägi muud üle kui oodata siis järelikult. Paranemis protsessi kuidagi kiirendada tõenäoliselt ei saa?

NIng lisaks, kas on normaalne ,et valu läheb kogu aeg hullemaks?

Ei ole kahte ühesugust vigastust olemas. Sellepärast kellegi kogemuse järgi ei ole võimalik ka tervenemiseks kuluvat aega hinnata. Paranemise aeg sõltub, kui kiiresti uued rakud kasvavad, see aga sõltub inimese geneetikast, vigastuse mahust, antud piirkonna toitainetega varustatusest.

Momendil on vigastatud piirkonnas põletik, see tekib alati, kui on mingi kahjustus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, ei ole mingi võistleja. Lihtsalt asja-armasjata ja ega tegelikult ei jäägi muud üle kui oodata siis järelikult. Paranemis protsessi kuidagi kiirendada tõenäoliselt ei saa?

NIng lisaks, kas on normaalne ,et valu läheb kogu aeg hullemaks?

Külma pane peale. Osta jääkott ning korraga nii 10-20 minti hoia haige kohta peal. Korda protseduuri iga mõne tunni tagant. Anna kohale puhkust, vajadusel seo kasvõi vigastatud rinnapoole käsi endal kinni, kui kipub liigselt liigutama.

Kui vigastusest 2-3 päeva möödas ning suurem valu hakkab taanduma siis mine sooja peale üle ning täpselt samamoodi mitu korda päevas 10-20min korraga. Kui siis kannatab siis hakka vaikselt kasutama õrna masseerimist ning loomulikke liigutusi - kindlasti ära mingit koormust esialgu rohkem anna, las vigastatud koht puhkab. Masserimine ning kerge liigutamine hoiab vereringluse korras ning taastumise nii hea kui võimalik. Ära endale lihtsalt valu juurde põhjusta. Masseeri ja liiguta niipalju kui palju annab ilma, et erilist valu tunneksid.

Mida väiksemaks muutub valu, seda rohkem võid masseerida ning liigutusi teha.

Need on kõige algelisemad asjad mida vigastuste puhul teha. Valu vastu võta alguses näiteks valuvaigistajaid, kui ei kannata olla muidu.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uued tuuled seda külma enam niiväga ei soovita, vähendab verevarustust seal, kus seda just kõige rohkem vaja on..

Äärmisel juhul kohe peale vigastust kerge jäämassaaž, edaspidi just verevarustuse parandamine, näiteks kinesioteibiga (miks mitte eelpool nimetatud kerge massaažiga). Kindlasti edaspidi kerge liigutamine, ja siis juba täpsemad füsioterapeudi protseduurid, armkoe töötlemine jne.

Soovitaks ka mingisse füsioterapeuti investeerida, kes su mingi hetk individuaalselt üle vaatab, sest halvemal juhul ei oska sa pärast enam hantlit käes hoida ja oled igatpidi kõõrdi :D Selline vigastus on hea kasvulava igasuguste kompensatoorsete mehhanismide tekkeks.

Arvestada võiks tõenäoliselt vähemalt kuuga.

1004698_717026538322777_1908308044_n.jpg

Muudetud kasutaja gmaster poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uued tuuled seda külma enam niiväga ei soovita, vähendab verevarustust seal, kus seda just kõige rohkem vaja on..

Et siis soovitatakse see algne paaripäevane tugev põletik ära kannatada? Ise-enesest olen lugenud jah, et selle jää/külma ümber on veidi vaidlemisi olnud. Eks ta loogiline ole, et põletikuprotsess on keha loomulik reaktsioon taastumisprotsesside käivitamiseks ning külma kasutamine piirab selle algset effektiivsust. Samas, hoides põletikku kontrolli all, aitad vähendada valu ning tänu sellele tundub vähemalt "aktiivsete" taastusprotsesside algatamine mõne päeva pärast kergem olevat. Aga ega ma muidugi pead ei anna - see tõesti rohkem sinu teema. Üks teema mida lugenud olen on see, et algse põletiku faasis põletikukoldesse liikuvad neutrofiilid võivad vigastust võimendada... samas - paljud uuringud pole täpselt seda suutnud tõestada. Väga lähedalt pole uurinud.

Eks see "RICE" meetod on aastaid ja aastaid treeneritele ja paljudele terapeutidele pähe taotud ning uued lähenemised võtavad kindlasti aega, et end tõestada. Kas on mingeid paikapanevaid uuringuid ka tehtud selle külma vältimise kohta? Tundub loogiline, et palju sõltub vigastuse kohast, liigist ning astmest ja muust sellisest.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis soovitatakse see algne paaripäevane tugev põletik ära kannatada? Ise-enesest olen lugenud jah, et selle jää/külma ümber on veidi vaidlemisi olnud. Eks ta loogiline ole, et põletikuprotsess on keha loomulik reaktsioon taastumisprotsesside käivitamiseks ning külma kasutamine piirab selle algset effektiivsust. Samas, hoides põletikku kontrolli all, aitad vähendada valu ning tänu sellele tundub vähemalt "aktiivsete" taastusprotsesside algatamine mõne päeva pärast kergem olevat. Aga ega ma muidugi pead ei anna - see tõesti rohkem sinu teema. Üks teema mida lugenud olen on see, et algse põletiku faasis põletikukoldesse liikuvad neutrofiilid võivad vigastust võimendada... samas - paljud uuringud pole täpselt seda suutnud tõestada. Väga lähedalt pole uurinud.

Eks see "RICE" meetod on aastaid ja aastaid treeneritele ja paljudele terapeutidele pähe taotud ning uued lähenemised võtavad kindlasti aega, et end tõestada. Kas on mingeid paikapanevaid uuringuid ka tehtud selle külma vältimise kohta? Tundub loogiline, et palju sõltub vigastuse kohast, liigist ning astmest ja muust sellisest.

Soovitatakse ära kannatada jah, valu puhul võid võtta valuvaigistit :) Külmal raipel on veel see komme, et lühendab lihast, mida sellises situatsioonis kindlasti ei taha. Vigastsusest tekkiv põletik aitabki juba taastusprotsesse algatada.

RICEst sai vahepeal RICES :) Külmal on näiteks võistlussituatsioonis siuke toime, et kaotab koos valuga ära propriotseptsiooni, ehk kordusvigastuse oht mitmekordistub. Kui vaja mängu jätkata, siis tõmmatakse verevarustus kinni, kui mitte, siis soodustatakse turse langust :)

Oleneb ka struktuurist, mis viga saab. Menisk näiteks ise end kokku ei tõmba ja ära ei parane, niiet seal on ainult turse alandamine ja valu vähendamine.

Uuringutel see asi tõenäoliselt siiski põhineb, aga ma ei oska neid praegu tsiteerida, läksin kergema vastupanu teed ja käisin koolitusel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mhm, no selge selge.
Esimesed kaks päeva panin külma ja eks siis nüüd hakkan soojas hoidma.

Eriti paremaks pole läinud, hullemaks ka enam mitte. Kohati on väga invaliidi tunne, sest kätega ei saa keha üldse abistada. Tooli/voodi pealt ei saa püsti end tõugata käte abiga jne.

Aga kas mingeid soojendavaid geele apteekist on ka soovitav panna? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei :)

tõenäoliselt võiks mõned nädalad see käsi lausa kaelas olla, et oma lihast veelgi rohkem ei vigastaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühest käest poleks kasu, mul on mõlemalt poolt see ühtlaselt valus.

Üldsegi, ma saan aru küll dumb-dumb olen aga kuidas on võimalik, et lihasest selline raksatus läbi käis? Äkki ei olegi lihas mis raksatas? Või kas üldse lihas saab raksatada? :rolleyes: Arst kes mind EMO's üle vaatas ka ainult korra katsus ja pani siis diagnoosi.

Üks 6m kõrval seisev noormees isegi kuulis seda raginat ja vaatas mulle selline kohkunud näoga otsa, et wtf nüüd juhtus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma esimest postitust lugesin, siis mõtlesin kohe, et äkki rinnakorv raksatas.

Mul endal väiksena oli päris valus rööbaspuid teha, mõtlesin, et ju siis minu rinnakorv seda ei võimalda(natuke sissepoole nõgus).

Aga nüüd on see mu lemmikharjutus ja kõik töötab ilusti.

Mis eksperdid ütlevad, äkki käis raks rinnakorvist, kolmnurgast läbi?

Muudetud kasutaja Nesatur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal juhul soovitaks kiiremas korras ortopeedi juurde pöörduda täpsete juhiste (ja diagnoosi, kasvõi kinnitamiseks!) saamiseks.

Lihasrebendi puhul kirjeldatakse samamoodi raksatust. See võib olla nii lihaskõhust kui ka kõõlusest või isegi kõõluse kinnituskoha lahti tulemisest. Samas võisid näiteks selle liigutusega roide ja rinnaku vahelist liigest kahjustada, millel oleks täiesti erinev ravi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui keegi teab mõnda soovitada, kes vahepeal ka nuga sisse lööb, mitte ainult raamatust pilte ei vaata, siis andke teada.

Seni soovitan Tiit Ilvest, www.tiitilves.ee, kes on taastusarst

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küsiks seda, et kas siis mingeid juhiseid ei saanud sealt? Et rinnalihased rebend.. okei.. aga mis edasi?

Või ootasidki seal tundide viisi lihtsalt selleks, et diagnoos kätte saada ja siis hingerahuga minema kõndida :D Sealt peaks ikka esmased juhendid ja edasise tegevuse juhised saama - millal arsti juurde kontrolli, mida määrida, millal võimlema võib hakata jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küsiks seda, et kas siis mingeid juhiseid ei saanud sealt? Et rinnalihased rebend.. okei.. aga mis edasi?

Või ootasidki seal tundide viisi lihtsalt selleks, et diagnoos kätte saada ja siis hingerahuga minema kõndida :D Sealt peaks ikka esmased juhendid ja edasise tegevuse juhised saama - millal arsti juurde kontrolli, mida määrida, millal võimlema võib hakata jne.

Nende kohtadega see häda, et kui ise ei küsi konkreetselt mida, millal, kuidas, kui palju siis ega nad ei hakka heast tahtest ise ka ütlema.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, mulle ei antud mingeid juhised. Ainult, et alguses külma peale ja kõik. Siis mainis veel ,et kätekõverdusi ja liblikaid trennis nüüd mõned aega ei teeks (mida ma muidugi ei teegi, sest ma ei saa hetkel üldse trenni teha). Muidugi ma ei küsinud midagi, ma olin jumala shokis sellest mis minuga juhtus.

Aitäh "edu paranemise" eest. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui raha on, siis on olemas mõningad peptiidid, mis aitavad vigastustest paraneda, näiteks tümosiin beeta 4. Sportlastel süstitakse vereplasmat vigastatud kohtadesse, kõva raha eest võibolla tehakse tavainimesele ka kuskil, maarjamõisas vmt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ei ole seda "kõva raha" , seega selline teema jääb küll ära.

Aga muidu ma paranen ka juba päris edukalt, täna hommikul sain isegi kingi endale jalga aidata ja kallistada iseennast saan juba ka (väike valu lööb küll veel rinnakorvi keskele sisse aga see on üleelatav.) Ma väga väga väga väga väga väga(!!) loodan back on track olla järgmiseks nädalaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×