Jump to content
priibe

Põlve valu + Kinesioteip

Recommended Posts

Tervist,

Küsimus selline, et sõidan siin ratast nii öelda tava sõitja. Kui nüüd pikemaid distanse sõita siis hakkab vasaku põlve ülemine lihas tuikama. Leidsin netist sellised asjad nagu kinesioteip, küsimus siis siit, et kas sellest oleks kasu, kui neid ratta sõidul kasutada? On keegi neid kasutanud ja kas on abi ka andnud?:)

Priit

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle teibi (isegi kui tal toime on) mõte ei ole päris selles. Rattasõidul ilmselt on sul töös lihtsalt lihas(ed), mis ei ole sellega harjunud (veel).

Asend võib olla ebasobiv (pedaal hoiab jala halva nurga alla, sadula kõrgus, juhtraua kaugus/kõrgus, top-tube pikkus, jne jne.) Selle kohta on kümneid eri teooriaid. Kinesioteibi kasutamine otseselt nende hulka ei kuulu, mis lahendaks selle mure.

Alusta mõne asjaliku mehaanikuga rattapoest, näiteks.

Kui plaan tõsisemalt tegeleda ja ei karda materiaalseidm kulusid: Hawaii Expessis on mingi uus seade, millega pannaks asja enam-vähem paika.

Ja veelgi täpsemalt tegelab sellega http://rannama.wordpress.com/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kinesioteip võib olla väga hea vahend raviks, aga hea ravi eeldus on tekkepõhjuse määramine ja siis selle kõrvaldamine.

Kuna probleem tekib just pikkadel rattasõitudel, siis alustaks ka mina ratta täpsemast seadistamisest ja alles seejärel vaataks, kas on vaja ka minu teenuseid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

Küsimus selline, et sõidan siin ratast nii öelda tava sõitja. Kui nüüd pikemaid distanse sõita siis hakkab vasaku põlve ülemine lihas tuikama. Leidsin netist sellised asjad nagu kinesioteip, küsimus siis siit, et kas sellest oleks kasu, kui neid ratta sõidul kasutada? On keegi neid kasutanud ja kas on abi ka andnud? :)

Priit

Sama mure olnud kunagi. Kas kasutad rattakingi ka? Sadul liiga kõrgel pole? Ja soovitan mingi aeg madalama käiguga sõitta ja mahtu vähemaks võtta,ise vbl ei sa aru aga paljud liiga kiiresti tõstavad mahtu ja ei taastu põlved ära ning kindlasti venita mehe moodi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Venitamine peaks ka palju aitama.

Ise oli ka väike valu põlves ja lugesin, et kui korralikult, ja ma mõtlen ikka korralikult iga nurga alt, jalgu ei venita hakkavad lihased lühenema ja ei ole nii elastsed enam ja hakkavad nö põlve tõmbama. Nüüd olen ikka iga jalatrenni lõpus korralikult 360 kraadi jala ära venitanud 15-20 sek venitus ja põlv täiesti korras.

Ära ole nagu tänapäeva arstid, kes ainult parandavad. Otsi põhjus üles siis ei peagi parandama. Otsi üles just nagu Gmaster ütles PÕHJUS miks sul hakkavad põlved valutama, sest see on kõige tähtsam kõikide valude juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise tahtsin kunagi vabakava efektsemaks teha ja hakkasin venitama, et spagaati teha. Venitasin suhteliselt harva 2-3x nädalas ainult. Juhtus selline asi, et põlveliigesed hakkasid loksuma.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kinesioteip võib olla väga hea vahend raviks, aga hea ravi eeldus on tekkepõhjuse määramine ja siis selle kõrvaldamine.

Kuna probleem tekib just pikkadel rattasõitudel, siis alustaks ka mina ratta täpsemast seadistamisest ja alles seejärel vaataks, kas on vaja ka minu teenuseid.

Ma siin uurisin jutuubist videosid, oligi mure sadulaga hoopis, ma proovin ära lasen madalamaks selle ja siis sõidan.

Usun sellega kohe näha ole, kas on sama jama või mitte.

Sama mure olnud kunagi. Kas kasutad rattakingi ka? Sadul liiga kõrgel pole? Ja soovitan mingi aeg madalama käiguga sõitta ja mahtu vähemaks võtta,ise vbl ei sa aru aga paljud liiga kiiresti tõstavad mahtu ja ei taastu põlved ära ning kindlasti venita mehe moodi :)

Alustasingi sadulast ja rattast endast:) Ei kasuta, mul on mingid reeboki nahast pool potased vms, panen pildi siis saab aru:)

reebok-easytone-go-outside.jpg

Venitamine peaks ka palju aitama.

Ise oli ka väike valu põlves ja lugesin, et kui korralikult, ja ma mõtlen ikka korralikult iga nurga alt, jalgu ei venita hakkavad lihased lühenema ja ei ole nii elastsed enam ja hakkavad nö põlve tõmbama. Nüüd olen ikka iga jalatrenni lõpus korralikult 360 kraadi jala ära venitanud 15-20 sek venitus ja põlv täiesti korras.

Ära ole nagu tänapäeva arstid, kes ainult parandavad. Otsi põhjus üles siis ei peagi parandama. Otsi üles just nagu Gmaster ütles PÕHJUS miks sul hakkavad põlved valutama, sest see on kõige tähtsam kõikide valude juures.

Mul samas põlve meninskitidega pidi ka mingi kala olema, kuna reumatoloog tegi pildid põlvedest, pidi mingid väiksed lihaskiudude rebendid olema.

Muudetud kasutaja priibe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud vastajatele ja soovitustele;)!

Täna proovisin juba, et sadul ongi video järgi kõrgemal kui olla tohiks:)!

Alustan sellest, siis uurin edasi mis saab, kas kaob ära või mitte:)!

Priit

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud vastajatele ja soovitustele;)!

Täna proovisin juba, et sadul ongi video järgi kõrgemal kui olla tohiks:)!

Alustan sellest, siis uurin edasi mis saab, kas kaob ära või mitte:)!

Priit

Ma ise lasin paar päeva puhkust vahele ja siis kergelt uuesti ratta selga.Väike valu peaks selle ajaga korda saama .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×