Jump to content
priibe

Priibe Blogi

Recommended Posts

Õhtust,

Täna on trennivaba päev, ehk siis väike puhkus vahelduseks. Siin tunnike tagasi sai söödud 400g kodujuustu soolakurgi ja tilliga, kohupiima 200g ja 50g hapukoort peale. Päris korralik kõhutäis, enne magama minekut 250g keefirit natukene :)

Küsimus suuremale ringile, nimelt on keegi kuskil täistera küpsiseid müügil näinud? Sai täna 2 korda Prisma riiulid läbi uuritud ja võta näpust ei ole neid seal, silma vähemalt ei hakanud. Soov teha puddiguga väike küpsisekook, ei oska öelda kas muidugi kaeraküpsistega oleks mõtekas teha?

Kena õhtut:)!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina söön selliseid: http://www.fazer.fi/Tuotteet/Tuotetiedot/tuotetietohaku-makeiset/Tuotetiedot/?pid=165768

Küll on nisujahuga ja muude "lisanditega", samas nutrition values vist väga hullud ei ole, maitse poolest mulle väga meeldivad.

Mustikas on sellised müügil ainult šokolaadiga, rocca al mare prismas on ka selliseid, nagu lingil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm ... need jäid mulle samuti silma endalegi täna poes, aga ei julgenud neid võtta :D.

Peaks vist Rimisse ka seiklema minema, uurima kas seal ka selliseid asju on:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust algaja tasemel, selline eriline norimine nagu nisujahu taga näppu ajamine on kasutu. Kui asjad on ikkagi paigas siis kukub see kaal ükskõik kas sa sööd natuke nisujahu sisse või mitte. Selline pisikeste detailide pärast muretsemine, ajaperioodil kus üleliigset materjali on palju, tekitab ainult ebavajalikku lisastressi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust algaja tasemel, selline eriline norimine nagu nisujahu taga näppu ajamine on kasutu. Kui asjad on ikkagi paigas siis kukub see kaal ükskõik kas sa sööd natuke nisujahu sisse või mitte. Selline pisikeste detailide pärast muretsemine, ajaperioodil kus üleliigset materjali on palju, tekitab ainult ebavajalikku lisastressi.

Seda kindlasti, aga kui on võimalus valida kasulikum toiduaine, siis tuleks otsustada ikkagi selle kasuks, see näitab seda, et mees on südamega asja juures. Minule näiteks tekitab lisastressi just see, kui ma tean, et olen rämpsu söönud.

Muudetud kasutaja Karu87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust algaja tasemel, selline eriline norimine nagu nisujahu taga näppu ajamine on kasutu. Kui asjad on ikkagi paigas siis kukub see kaal ükskõik kas sa sööd natuke nisujahu sisse või mitte. Selline pisikeste detailide pärast muretsemine, ajaperioodil kus üleliigset materjali on palju, tekitab ainult ebavajalikku lisastressi.

Pointi on.Tervisliku eluviisi juures on tähtis järjepidevus.Kui millessegi üle pühenduda,siis ühel päeval lihtsalt viskab rutiin üle.Tähtis on põhitõed paigas hoida.Alustades on kõik vaimustuses,aga hiljem kipub hoog raugema.Olen ise näinud ,kuidas väga pühendunult aastakese-poolteist tegelenud isikud lihtsalt ükspäev ei viitsi enam ja lasevad asja käest.Tähtis on,et ka aastate pärast oleks säilinud tervislik elustiil. :) Muidugi sulle priibe ma ei ütle sellega et lase nüüd jõle lõdvaks ennast,pane edasi ikka! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pointi on.Tervisliku eluviisi juures on tähtis järjepidevus.Kui millessegi üle pühenduda,siis ühel päeval lihtsalt viskab rutiin üle.Tähtis on põhitõed paigas hoida.Alustades on kõik vaimustuses,aga hiljem kipub hoog raugema.Olen ise näinud ,kuidas väga pühendunult aastakese-poolteist tegelenud isikud lihtsalt ükspäev ei viitsi enam ja lasevad asja käest.Tähtis on,et ka aastate pärast oleks säilinud tervislik elustiil. :) Muidugi sulle priibe ma ei ütle sellega et lase nüüd jõle lõdvaks ennast,pane edasi ikka! :)

Päris hea on hommikul lugeda, et tekkinud diskussioon kahe inimese vahel. Nii palju siis mainin ma kontrollin, mida ma söön, söön ette antud asjade järgi eks ma siin ise uurin ja avastan seda maailma enda jaoks:D. Eks minulgi neid moss päevasid olnud, et mis jaoks ma teen seda jne. Ehk kõige hullem on just töö juures kus inimesed kontrollimatult mingit magusat ja asju sisse ajavad. Siis tekib see endal samuti, et tahaksin ka aga eks see on tekkinu, kui kõht tühjaks läheb. Söön kõhu oma sööki täis, siis jällegi rahu majas eks ta käibki üles alla nagu tõusud ja mõõnad. Ja korra nädalas mõni nädal olen lubanud endale miskit head. Nimelt nende küpsiste kohta tekkis lihtsalt huvi, et kuna nägin siin Moonika tegi küpsise kooki, siis mõtlesin, et peaksin ise ka proovima siin nädalavahetusel. Kuna üks komponentidest on Pudding teine, keefir siis kolmas võiks ka natukene tervislikum olla :D. Eks minu söömistest ja kavadest jms, saab Härra Merisalu ise rääkida tema nende taga seisab :D.

Kena päeva jätku! ;)

Muudetud kasutaja priibe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda kindlasti, aga kui on võimalus valida kasulikum toiduaine, siis tuleks otsustada ikkagi selle kasuks, see näitab seda, et mees on südamega asja juures. Minule näiteks tekitab lisastressi just see, kui ma tean, et olen rämpsu söönud.

Aga see "lisastress" tuleb sellest, et sa mõtled, et oled teinud midagi halba. Toitu ei tohiks klassifitseerida mustvalgetl "hea" "halb" "rämps" "tervislik" "paksukstegev" "kõhnakstegev" jne jne. Sellisest jaotamisest tuleb ainult häda.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga see "lisastress" tuleb sellest, et sa mõtled, et oled teinud midagi halba. Toitu ei tohiks klassifitseerida mustvalgetl "hea" "halb" "rämps" "tervislik" "paksukstegev" "kõhnakstegev" jne jne. Sellisest jaotamisest tuleb ainult häda.

Jrx'i kirjutatud post oligi minu enda eelmise postituse mõte mida soovisin edasi anda. Pole olemas asju nagu hea või halb, on olemas liigtarbimine mis teeb asjad heaks või halvaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga see "lisastress" tuleb sellest, et sa mõtled, et oled teinud midagi halba. Toitu ei tohiks klassifitseerida mustvalgetl "hea" "halb" "rämps" "tervislik" "paksukstegev" "kõhnakstegev" jne jne. Sellisest jaotamisest tuleb ainult häda.

Mulle täitsa meeldib selline lähenemine, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsau,

Täna oli väike trenn :)

10 min sai sõidetud ratast.

Kangiga surumine (kiiruslik) - 6x 20kg

Istudes kangiga surumine - 4x 15kg

Õlad, lendamine trenažööril - 1x 45kg, 2x 50kg

Kangi tõsted lõua alla - 1x 15kg, 2x 17.5kg

Käe viimine taha lamades - 4x 5kg

Lendamine - 3x 8kg

Õlakehitused - 3x 60kg

Pulsikella näitajad.

Aeg: 01:26:56

Kaotatud kalorid: 307kcal

Keskmine pulss: 86

maksimaalne: 128

Täna kuidagi, selline rahulik oli aga pekk ikka põleb :lol:

Ise olengi tähelepannud, et nii öelda 4 trenn nädalas ongi kuidagi rahulikum, selline kergem. Samas seljapäev ja jalapäev on ikka korralik higistamine B)

Homme tuleb hirmus pikk päev, töö siis trenn siis õuesti öösel tööle :D .

Laupäeval siis saab vaatama minna, kui suureks andmiseks Salmes läheb! Ma siin lugenud erinevaid kommentaare, et laval on näha kes kellest üle on ^_^.

Täna oli ka väike kurb sündmus, kus pidin ühe vanema töökaaslase matustel viibima. Kus juures meesterahvas oli täis elujõuline, aga kõrivähk murdis 2 kuuga täiesti usukumatu lihtsalt. Aga nii öelda, mis mulle seal preestri sõnadest meelde jäi, et igal ühel saab oma aeg otsa ju siis tema aeg sai samuti täis. Et mis ma öelda soovin seda, kunagi ei tea millal on meie aeg ehk tuleks nautida alati seda, mis meil on ja selle üle rõõmus olla! Tuleb tunda väikeste asjade üle samuti rõõmu, et pere ja sõpru tuleb hoida!

Ma arvan, et see lugu sobib siia hetkel!

Head's up !!!

Ilusat õhtut!

Muudetud kasutaja priibe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle täitsa meeldib selline lähenemine, :D

Paljud otsivad taga neid üheselt "õigeid" toite mida süüa, et vormi teha. Kahjuks neid ei eksisteeri. Pole "õiget" ja pole "valet". Ma olen igapäevase suure koguse jäätise ja koogi peal ka parema vormi teinud, kui enamik inimesi ükskõik mis toiduvalikuga on suutnud. Edu saavutamiseks on mitmeid võimalusi. Pikemas plaanis toimivad aga vaid need lähenemised, mis baastõdesid silmas pidades ei tekita samas liigseid vaimseid/füüsilisi pingeid ning on seega jätkusuutlikud pikema aja vältel. Detailid on tihti iga inimese jaoks erinevad, kuigi baastõed on suuresti samad.

Seda küll, et alguses on ju mugav mustvalgelt asju vaadata. Nimekiri ees mida ja millal süüa ning elu on lill. Kuniks distsipliini jätkub. Enamikel mitte väga kauaks. Keelatud vili on ikka magus ning arbitraarsed toidupiirangud hakkavad paljudele lõpuks ajudele ning ühel hetkel võib asi suure pauguga lõhki minna.

Head treenerid muidugi juba teavad seda ning näevad vaeva, et oma hoolealustele vajalikke teadmisi ja oskusi edasi anda, et nad areneksid sellest tuimast must/valgest suhtumisest ajapikku kaugemale nägema. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda küll, et alguses on ju mugav mustvalgelt asju vaadata. Nimekiri ees mida ja millal süüa ning elu on lill. Kuniks distsipliini jätkub. Enamikel mitte väga kauaks. Keelatud vili on ikka magus ning arbitraarsed toidupiirangud hakkavad paljudele lõpuks ajudele ning ühel hetkel võib asi suure pauguga lõhki minna.

Head treenerid muidugi juba teavad seda ning näevad vaeva, et oma hoolealustele vajalikke teadmisi ja oskusi edasi anda, et nad areneksid sellest tuimast must/valgest suhtumisest ajapikku kaugemale nägema. :)

Häid treenereid on Eestis vähe ja seda tõestab kõige ehtsamalt see, et just surutakse seda must/valget arusaama peale, jäätis, koogid, saiakesed ja nisujahu on saatanast ning peab kindlasti vältima, Siinne Sarge õpilase blogi on minu arust fitnessis praegu kõige ehedam näide. Ei tunnistata töötavaid süsteeme nagu erinevad fastimise võimalused, IIFYM stiilis toitumist jne, kõik tegelt töötab ning kui on mõistust ja tahet on võimalik teha parem vorm kui enamustel siinsetel kaalukaotajatest blogipidajatel. Minu arust näitab see kahte asja kokkuvõttes, keskmise õpilase soovimatust õppida ja areneda kõrgemale tasemele ning treeneri ebakompententsi

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Häid treenereid on Eestis vähe ja seda tõestab kõige ehtsamalt see, et just surutakse seda must/valget arusaama peale, jäätis, koogid, saiakesed ja nisujahu on saatanast ning peab kindlasti vältima, Siinne Sarge õpilase blogi on minu arust fitnessis praegu kõige ehedam näide. Ei tunnistata töötavaid süsteeme nagu erinevad fastimise võimalused, IIFYM stiilis toitumist jne, kõik tegelt töötab ning kui on mõistust ja tahet on võimalik teha parem vorm kui enamustel siinsetel kaalukaotajatest blogipidajatel. Minu arust näitab see kahte asja kokkuvõttes, keskmise õpilase soovimatust õppida ja areneda kõrgemale tasemele ning treeneri ebakompententsi

Minu üks tähelepanek on see, et väga raske on algajale selgeks teha, et tulemusi saab sajal eri moel. Väga raske on neile selgeks teha, et baastõdede järgimisest üldjuhul piisab ning enamus muud kraami on kõik igaühe soovile vastavalt. Suht eranditult kõik inimesed kes on minuga ühendust võtnud, tahavad saada väga spetsiifilisi vastuseid, et mis on õige ja mis on vale. Nad ei taha kuulda, et 90% tulemustest saab paari lihtsa näpunäite järgimisega kätte ning ülejäänu on enda teha. Inglise keeles huvitav nähtus "Illusion of Complexity" - ehk mida keerulisem/raskem miski on, seda effektiivsemaks seda peetakse. Nad tahavad tunda end erilisena, tegijana, kes on leidnud "õige" lahenduse, mis toob garanteeritult tulemusi, isegi kui nad selle toimimise mehhanismidest täpselt aru ei saa, ega isegi ei naudi protsessi ennast.

Nende arust peab tulemuste saavutamisel olema mingid "saladused", mingid "erivõtted", sest endale tunnistamine, et lahendus on paari lihtsa näpunäite järgimine - see tähendab, et tunnistatakse endale oma rumalust, teadmatust. Läheb omajagu enesekindlust vaja, et aksepteerida fakti, et jah, krt, tulemuste saamine oli tegelikult lihtne - ise ajasin asja keeruliseks ja raskeks. Ise olin loll.

Paljud inimesed on justkui kokad, kes ajavad taga mingit ühte imelist maitse-ainet, mis kõik toidud suurepäraseks teeks. Unustatakse kõige lihtsam, toorainete endi maitsete kokkusegamine. Lihtne loogika, kujutlusvõime, eksperimenteerimisoskus ning enesekindlus.

Tuleb arvestada ka sellega, et see ei ole mitte kerge ettevõtmine olla treenerina niivõrd paindlik, et igat klienti adekvaatselt juhendada kõigi nende valikute osas. Üldjuhul on treener siiski targem/kogenum teatud lähenemiste osas ning kliente treenitakse samuti pigem nendel viisidel mille juures end ise kindlalt tuntakse.

Paljude treenerite kartus on justkui see, et kuni enda nahal pole järgi proovitud, siis ei julgeta ka teistele soovitada. Kuna erinevaid lähenemisi on niivõrd palju ning kõiki neist polegi võimalik tihtipeale enda peal proovida, siis ongi paljudel treeneritel olukord, kus mõni lähenemine on nende jaoks täiesti pime maa ning ei julgeta/taheta sinna oma nina pista. Kergem jätkata teada tundud ja läbiproovitud meetodite soovitamisi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud otsivad taga neid üheselt "õigeid" toite mida süüa, et vormi teha. Kahjuks neid ei eksisteeri. Pole "õiget" ja pole "valet". Ma olen igapäevase suure koguse jäätise ja koogi peal ka parema vormi teinud, kui enamik inimesi ükskõik mis toiduvalikuga on suutnud.

Mitte ei ole vormi teinud nende pealt, vaid lihtsalt on menüüs olnud. Mõni võib eksklikult nüüd arvata, et ainult jäätist ja kooki söödki! :D

Häid treenereid on Eestis vähe ja seda tõestab kõige ehtsamalt see, et just surutakse seda must/valget arusaama peale, jäätis, koogid, saiakesed ja nisujahu on saatanast ning peab kindlasti vältima, Siinne Sarge õpilase blogi on minu arust fitnessis praegu kõige ehedam näide. Ei tunnistata töötavaid süsteeme nagu erinevad fastimise võimalused, IIFYM stiilis toitumist jne, kõik tegelt töötab ning kui on mõistust ja tahet on võimalik teha parem vorm kui enamustel siinsetel kaalukaotajatest blogipidajatel. Minu arust näitab see kahte asja kokkuvõttes, keskmise õpilase soovimatust õppida ja areneda kõrgemale tasemele ning treeneri ebakompententsi

Sa tead kõiki sööke, mis Priidu menüüs on? Kui ei tea, siis sul ei ole mitte mingisugust põhjust arvata, et Priidu menüü on must-valge. Inimene tahab patustada kõvasti ühe suure koogiga ja otsustas seda teha omast vabast tahtest komplekssüsivesikutega! Ma ei ole talle mitte midagi peale surunud!

Või, kui mõtlesid Mariust, siis võistlusvormi tegemisel ei riski mitte keegi teha vormi jäätise, kookide, burgerite jne pealt.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Häid treenereid on Eestis vähe ja seda tõestab kõige ehtsamalt see, et just surutakse seda must/valget arusaama peale, jäätis, koogid, saiakesed ja nisujahu on saatanast ning peab kindlasti vältima, Siinne Sarge õpilase blogi on minu arust fitnessis praegu kõige ehedam näide. Ei tunnistata töötavaid süsteeme nagu erinevad fastimise võimalused, IIFYM stiilis toitumist jne, kõik tegelt töötab ning kui on mõistust ja tahet on võimalik teha parem vorm kui enamustel siinsetel kaalukaotajatest blogipidajatel. Minu arust näitab see kahte asja kokkuvõttes, keskmise õpilase soovimatust õppida ja areneda kõrgemale tasemele ning treeneri ebakompententsi

Kes on väitnud, et ma ei tunnista teisi tooteid? Ma käin poes vaatan neid küpsised, sokolaadid jms, lettidelt ja nad jätavad külmaks mind, kuna ma ei taha neid. Mina pole öelnud, et ma ei tunnista teisi asju, tean väga hästi, kui minul tuuritavad magusa isud siis, mul on lihtsalt endale alternatiiv välja mõeldud ehk see pudding! Ma olen söönud jäätiseid, küpsiseid ja muud sellist kamara jura,mulle hakkavad need lihtsalt vastu, kuna need on liiiiga magusad jäätis veel see peaaegu üks piimatoode ongi aga ülejäänud on ei lähe lihtsalt alla. Kuna ma olen võõrdunud nendest toitudest päris pikalt siis ei ole nad nii head kui ennnist olid. Ja see, et ma ei söö mingeid magusaid see pole nagu Treeneri halvustamine või sinu jaoks on?! Huvitav küll, et sa tead minu täpset menüüd? Oled sa sellega tutvunud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa tead kõiki sööke, mis Priidu menüüs on? Kui ei tea, siis sul ei ole mitte mingisugust põhjust arvata, et Priidu menüü on must-valge. Inimene tahab patustada kõvasti ühe suure koogiga ja otsustas seda teha omast vabast tahtest komplekssüsivesikutega! Ma ei ole talle mitte midagi peale surunud!

Või, kui mõtlesid Mariust, siis võistlusvormi tegemisel ei riski mitte keegi teha vormi jäätise, kookide, burgerite jne pealt.

Kahju kohe vaadata, et sinul ja su õpilasel on üks ühine halb omadus, suutmatus sisu mõista. See, et su menüüs on iga toidukorra peal X number erinevaid valikuid(oletame, et keskmiselt siis u. 5), ei tee see su menüüd vähem must-valgeks.

Miks peaks ma su noort õpilast torkima kui ta on teinud noorte kulturistide seas üle keskmise hea vormi?

Kes on väitnud, et ma ei tunnista teisi tooteid? Ma käin poes vaatan neid küpsised, sokolaadid jms, lettidelt ja nad jätavad külmaks mind, kuna ma ei taha neid. Mina pole öelnud, et ma ei tunnista teisi asju, tean väga hästi, kui minul tuuritavad magusa isud siis, mul on lihtsalt endale alternatiiv välja mõeldud ehk see pudding! Ma olen söönud jäätiseid, küpsiseid ja muud sellist kamara jura,mulle hakkavad need lihtsalt vastu, kuna need on liiiiga magusad jäätis veel see peaaegu üks piimatoode ongi aga ülejäänud on ei lähe lihtsalt alla. Kuna ma olen võõrdunud nendest toitudest päris pikalt siis ei ole nad nii head kui ennnist olid. Ja see, et ma ei söö mingeid magusaid see pole nagu Treeneri halvustamine või sinu jaoks on?! Huvitav küll, et sa tead minu täpset menüüd? Oled sa sellega tutvunud?

Olgem ausad, su blogi on üpriski elav tõestus sellest must-valgest toitumisest ning sellest, et ega sinus endas eriti mõtlemisvõimet toitumise osas ei ole ning soov areneda piirdubki sellega, et suudad jälgida ühes wordi failis olevat sisu. Pidevalt ju postitad mida jälle sõid ning selle kõige ühine nimetaja enamasti on üks - vaimuvaesus.

Muudetud kasutaja Tim. poolt
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahju kohe vaadata, et sinul ja su õpilasel on üks ühine halb omadus, suutmatus sisu mõista. See, et su menüüs on iga toidukorra peal X number erinevaid valikuid(oletame, et keskmiselt siis u. 5), ei tee see su menüüd vähem must-valgeks.

Miks peaks ma su noort õpilast torkima kui ta on teinud noorte kulturistide seas üle keskmise hea vormi?

Kui kliendile toitumiskava teha, siis ei ole normaalne, et ma topin talle nussa saia sisse, sest seda võib süüa kui makrod on paigas!? Ilmselgelt panen kavasse kõige tervislikumad ja täisväärtuslikumuad - vitamiinide ja mineraalide rohked toidud!

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahju kohe vaadata, et sinul ja su õpilasel on üks ühine halb omadus, suutmatus sisu mõista. See, et su menüüs on iga toidukorra peal X number erinevaid valikuid(oletame, et keskmiselt siis u. 5), ei tee see su menüüd vähem must-valgeks.

Miks peaks ma su noort õpilast torkima kui ta on teinud noorte kulturistide seas üle keskmise hea vormi?

Olgem ausad, su blogi on üpriski elav tõestus sellest must-valgest toitumisest ning sellest, et ega sinus endas eriti mõtlemisvõimet toitumise osas ei ole ning soov areneda piirdubki sellega, et suudad jälgida ühes wordi failis olevat sisu. Pidevalt ju postitad mida jälle sõid ning selle kõige ühine nimetaja enamasti on üks - vaimuvaesus.

Mulle tundub, et must-valge on hoopis sinu nägemus asjast. Pole siin hetkel asi üldse nii must-valge blogis nagu sa väidad, oled vist vähe kaalulangetusblogisi näinud.

Ja kui ongi natuke, kas see on hull algajale kaalulangetajale? Edasijõudnu, juba kaalulangetajast harrastussportlaseks liikuv inimene saab endale lubada õige-vale piiride ähmastumist ja kadumist.

Näiteks ma ei saa enne süüa täpselt nii nagu Esta Pilt võistlusteks valmistudes, kui ma pole endale alla teinud sellist baasi ja head vormi, kui temal on. Loodan, et saad aru sellest näitest....

Anna aega inimesel endal jõuda mõistmisele mis on hea-halb. Teadagi, teiste vigadest ei õpita...ainult omal nahal.

Muudetud kasutaja RiinaSolo poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×