Jump to content
GymRat

Kaloraaz, cheatmeal, algaja.

Recommended Posts

Tere,

Oleks paar küsimust, nimelt lõin täna kõik oma söögid ja joogid myfitnesspal-i sisse.

Tulemuseks sain siis 306valku/ 184 süs., millest 42 kiud ja 41 suhkrud/ rasva 24. Kogu kaloraaz oli 2126kcal.

Valku tundub väga kõvasti olevat, kuna söön palju piimatooteid nagu näiteks kohupiim, kodujuust, kana, muna.

Mis Teie arvate sellisest toitumisest? Hetkel hommikune kaal ~64kg, pikkust 175cm, vanust 18, mees. Jõusaali teinud 1.5a

Jõusaali teen 5korda nädalas ning tavaliselt puhkepäevadel väike jooks(~3km), kuid täna tegin HIIT-i(1min spurt, 2min sörk, nii 7 korda) , kuna oli puhkepäev.

Kas peaksin jõusaali päevadel rohkem sööma(kaloraazi suurendama) ning puhkepäevadel sellist hoidma nagu oli see täna?

Tavaliselt on trennipäevadel mul kaloraaz veel väiksem. Nii on olnud juba päris pikka aega. Tunnen tihti ka olen väsinud, kuigi und on piisavalt. See pärast otsustasin täna kaloraazi suurendada.

Lisaks on küsimus ka, et homme on plaanis cheat meal, kuid tahaks teada mida see endas kujutab? Kas võin endale näost sisse ajada mida iganes hing ihaldab ning nii palju kui jaksan? Mis oleks näiteks hea cheat meali näide? Kui kell 15.00 lähen trenni, kas see peaks olema enne või peale trenningut? Plaanis cheat mealida iga pühapäev.

Kas cheat meali eesmärk on stressi maandada, pakkuda vaheldust, motivatsiooni? Ergutada ainevahetust?

Tahaks muidu kaalu hoida või väga aeglaselt tõsta, et ei tekiks liigset rasva.

Ootan eelkõige kogenenud inimeste arvamusi. Niisama lõõpida ei ole väga mõtet.

Ettetänades,

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas sa tead, et sul on homme plaanis cheat meal kui sa ei tea mida see endast kujutab? Kust sa üldse ideed oma toitumise kohta saanud oled?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole kunagi otseselt teadlikult cheat meali teinud, et oh näed, nüüd teen cheat meali. Vaid olen lihtsalt vahest õhtuti söönud jäätise vms. Oskad äkki midagi soovitada või nõu anda?

Tean jah, et täna jäi rasvu väheks ning süsivesikuid väheks, valku paljuks. Aga kuna ma ei ole profesionaal, siis seepärast ka siia foorumisse abi tulin otsima.

Cheat mealidest tean nii palju, et liiga hulluks ei tohi minna. Tuleb süüa mõõdukalt, mitte nii kuni süda paha.

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ühel päeval rasvu ja SV väheks ei pruugi nädala lõikes midagi tähendada.

Cheat meal idee "töötab" ainult siis, kui on mingi väga kindel ideestik või plaan kuidas süüa (mul tundub, et sul hetkel ei ole) ja see on siis see eine kui sa sellest hälbid.

Taimetoitlase jaoks on jaanipäeval šašlõkisöömine "cheat meal".

Et siin ongi küsimus, et mis on see plaan, mida sa järgid, mida sa siis "cheatid". Kui sul seda plaani ei ole, siis pole jäätis ka "cheatimine" :)

Ma ei mõtle seda üldse kuidagi pilavalt või halvasti. Olen ise kasutanud nii "cheat meal" kui "cheat day" ideed, aga hetkeks olen sellisest mõtlemisest loobunud, sest tundsin et selline sildistamine tegi palju asju hoopis raskemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei aitäh sain jälle natuke targemaks.

Ma üritan muidu igapäevaselt väga tervislikult toituda. Ei ole juba väga pikka aega rämpsu söönud. Söön iga päev 3-4h tagant ning kana, muna, piimatooted jne.

Minu idee ongi, et lasen lõdvaks ning üks toidukord ei vaata mis suhu topin.

Täna esimest korda teadlikult teen seda, kuid mõtlesin et esimene kord piirdun kodus ahjus tehtud friikate ja lihaga. Võib olla ka jäätis otsa.

Lugesin netist et cheat meal i ajal ei tohiks rasvu ja süsivesikuid koos lõhki süüa? Ehk siis igadugusef burksid ja rasvased suurtes kogustes asjad jäävad ära?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin netist et cheat meal i ajal ei tohiks rasvu ja süsivesikuid koos lõhki süüa? Ehk siis igadugusef burksid ja rasvased suurtes kogustes asjad jäävad ära?

Ära mõtle nii palju.Kui menüü on suures plaanis tasakaalus ja tegu tavalise harrastajaga,siis vahest mingit jama süüa pole probleem. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

burger_vs_balanced_meal.jpg

Rämpstoit?

Igatahes... see rasvade süsikate koos söömine... Kui sa sööd nt 4x päevas, siis on su nädalas 28 einet. Oletame, et 1 neist on cheat meal - see on 1 28ndik e alla 4%. See ei mängi nii suurt rolli, kas sa selle 4-6% sees sööd süsivesikuid ja rasvu koos või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, sain siis söödud. Sõin kana, friikartuleid ketsupiga ja salatit. Lõpetuseks ka väga suur kausitäis jäätist. Kogu kaloraaz toidukorral ~1200kcal.

Tekkis ka küsimus, et kui suudan jäätise enda igapäev menüüse ära mahutada nii, et kaloraaz, SV, rasvad paigas kas siis võib seda lubada?

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, sain siis söödud. Sõin kana, friikartuleid ketsupiga ja salatit. Lõpetuseks ka väga suur kausitäis jäätist. Kogu kaloraaz toidukorral ~1200kcal.

Tekkis ka küsimus, et kui suudan jäätise enda igapäev menüüse ära mahutada nii, et kaloraaz, SV, rasvad paigas kas siis võib seda lubada?

Why not. Kui mahub ja enesetundega sobib, siis anna minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kõige tõenäolisemalt sa lõppkokkuvõttes päris iga päev seda jäätist ei taha ka siis enam...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söö nädal kaks kindla kaloraaži järgi ja vaata, mis su kaal teeb. Kui kaal tõuseb kärbi veidi ja kui langeb lisa juurde. Iga inimese kaloraažon erinev. Vastavalt ainevahetusele ja energiakulule ja jumal teab millele.

Iga inimese kohta peab inimene ise selleni jõudma. Ei saa kuskilt raamatust vaadata - a nii pean tegema. Saab ainult soovitusi jagada. Lõpptõeni pead kahjuks/õnneks ise jõudma ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskate öelda mis võib minusuguse inimese kaloraaz olla, et kaalu säilitada? Oskan vähemalt kuskilt otsast proovima hakata

Ma alustaks proovimist kuskilt 3000st keskmiselt päeva peale nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Topicu põhjal jääb mulje, et noored loevad kuskilt petusöögipäevast kui 'kulturisti' toitumise kohustuslikust osast ja püüavad kõigest väest teha sama.

Tõsine häire.

Toitugu igapäevaselt normaalselt - kõike mõõdukalt lubades - saad iga päev tsiitida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5h peale cheat meali läksin trenni ja pean ütlema, et jõudu ja energiat oli nagu rohkem. Ju siis ikka on vahest kasu ka nii söömisest

Aga kui cheat meal on ära olnud, kas iis samal päeval teised toidukorrad on täpselt samad nagu tavaliselt või peaksin midagi kärpima/lisama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See sõltub ju üldiselt eesmärkidest ja toitumisPLAANIST. Kuna sinu plaan on "üldiselt tervislikult toituda iga 3-4 tunni tagant", siis mina ütleks, et lase samamoodi edasi AGA kui kõht tühi ei ole, siis jäta üks see 3 tunni pärast toidukord ära ja söö alles 6 tundi peale "cheat meali"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist üle pika aja. Tekkis paar küsimust ja mõtlesin et leian siit ehk lahenduse. Ma tõstsin kaloraazi ~2200-2300kcali peale ning nädala pärast võtsin kahe päevaga 1.5kg juurde. Kaal püsinud sama 4 päeva. Kui enne kaalusin iga hommik ~63.5 siis nüüd ~65. Kuidas on selline asi võimalik? Trenni olen kõvasti teinud(3+1 süsteem ning vabal päeval jooksmas käinud). Mul pole selle kaalu vastu midagi aga lihtsalt huvi pärast tahaks teada, kuidas järsku tuli selline kaalumuutus. Vesi oleks pidanud ju 4päeva jooksul kindlasti välja tulema.

1.5kg rasva = 13500kcal ülesöömist? Sellist asja ju raske teha :D

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa üldse aru miks sa seda cheat meali teed?

Sama hästi, kui siin eelnevaid kommetaare lugeda sa sööd friikartulieid koos lihaga ja pistad veel kausi jäätist sisse endale why? Kust selline jutt üldse võetud on? Kus sa sellisele ideele tulid?

Kaaluda pole mõtet IGAPÄEV see, et sul kaal muutub 1-2 kg see pole miskit, võta kaalumiseks kindel päev näiteks iganädal esmaspäev hommikul tühja kõhuga. Ma võin tuua näite enda pealt, kui ma siin vahepeal samamoodi kaalusin iga päev pärast ja enne trenni siis need numbrid olid täiesti absurdsed! Minu kaal kõikus vahepeal 3-4 kg, see oleneb kõigest palju sa joonud/söönud jms oled.

Mis eesmärgid sul üldse on?:) Sellest pole nagu juttu üldse :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa üldse aru miks sa seda cheat meali teed?

Sama hästi, kui siin eelnevaid kommetaare lugeda sa sööd friikartulieid koos lihaga ja pistad veel kausi jäätist sisse endale why? Kust selline jutt üldse võetud on? Kus sa sellisele ideele tulid?

Kaaluda pole mõtet IGAPÄEV see, et sul kaal muutub 1-2 kg see pole miskit, võta kaalumiseks kindel päev näiteks iganädal esmaspäev hommikul tühja kõhuga. Ma võin tuua näite enda pealt, kui ma siin vahepeal samamoodi kaalusin iga päev pärast ja enne trenni siis need numbrid olid täiesti absurdsed! Minu kaal kõikus vahepeal 3-4 kg, see oleneb kõigest palju sa joonud/söönud jms oled.

Mis eesmärgid sul üldse on? :) Sellest pole nagu juttu üldse :)

Kui ma söön nädalas 29korda väga tervislikult, siis miks ma ei või endale lubada ühe korra rämpsu? Minu mõistus ütleb üles kui ma päevast päeva saan ainult mingit kana, muna ja kuradi pruuni riisi ja brokkolit, kui ma dieeti pean. Ja lisaks harjub mu keha ära ning kui viskan paar refeed meali siis lööb mul ka ainevahetuse korralikult käima. Cheatmeal/refeed või kuidas iganes seda kutsuda seda kasutatakse siiski nö. töövahendina, mitte enda premeerimiseks.

Hea näide MINU JAOKS on Janar Rückenberg, kes samuti ei talunud seda dieeditamist enam ning võttis enda jaoks pausi. Sama juhtub ka minuga kuid mitte nii "hullult".

Ma tulingi siia küsima, et mis kaal see on, mis juurde nii kahe päevaga tuli?

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga proovi mitte iga nädal omale patupäeva teha, tee seda näiteks kord kuus luba näiteks ühe 4 toidukorra asemel endale meelepärast.

Sa saad, alati vahetada kanafilee seafilee vastu või veisefilee, muna võid süüa ainult muna valget, pruuni riisi võid asendada täistera makaroniga/tatar jms :). Äkki selle pärast ongi et sa sööd stampi iga päev üks sama asi näost sisse, selle pärast organism tahabki seda rämpsu :). Kas sa oled proovinud erinevaid variante?

Sa pead siis tagantjärgi analüüsima, mida sa valesti tegid nii lihtne ongi :).

Näiteks soovitan sul veel uurida sellist lehte, minagi lugenud seda päris huvitav ja hariv jutt seal http://www.treenitargalt.ee/ .

Hea tsitaadi, mis ma sealt lehelt sain oli ühelt vanalt tegijalt Indrek Otsuselt "Sa oled see, mida sa sööd" ehk lihtsamas keeles, kui sa sööd sardelle, siis sa oled ise sardell :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga proovi mitte iga nädal omale patupäeva teha, tee seda näiteks kord kuus luba näiteks ühe 4 toidukorra asemel endale meelepärast.

Sa saad, alati vahetada kanafilee seafilee vastu või veisefilee, muna võid süüa ainult muna valget, pruuni riisi võid asendada täistera makaroniga/tatar jms :). Äkki selle pärast ongi et sa sööd stampi iga päev üks sama asi näost sisse, selle pärast organism tahabki seda rämpsu :). Kas sa oled proovinud erinevaid variante?

Sa pead siis tagantjärgi analüüsima, mida sa valesti tegid nii lihtne ongi :).

Näiteks soovitan sul veel uurida sellist lehte, minagi lugenud seda päris huvitav ja hariv jutt seal http://www.treenitargalt.ee/ .

Hea tsitaadi, mis ma sealt lehelt sain oli ühelt vanalt tegijalt Indrek Otsuselt "Sa oled see, mida sa sööd" ehk lihtsamas keeles, kui sa sööd sardelle, siis sa oled ise sardell :).

Jah ma söön kõike neid mida Sa mainisid. Tuleb õppida end tundma, kuid enne tuleb ju mingid baasteadmised kuskilt saada.

See link tundub küll huvitav jah, vaikselt loen seda

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga proovi mitte iga nädal omale patupäeva teha, tee seda näiteks kord kuus luba näiteks ühe 4 toidukorra asemel endale meelepärast.

Sa saad, alati vahetada kanafilee seafilee vastu või veisefilee, muna võid süüa ainult muna valget, pruuni riisi võid asendada täistera makaroniga/tatar jms :). Äkki selle pärast ongi et sa sööd stampi iga päev üks sama asi näost sisse, selle pärast organism tahabki seda rämpsu :). Kas sa oled proovinud erinevaid variante?

Sa pead siis tagantjärgi analüüsima, mida sa valesti tegid nii lihtne ongi :).

Näiteks soovitan sul veel uurida sellist lehte, minagi lugenud seda päris huvitav ja hariv jutt seal http://www.treenitargalt.ee/ .

Hea tsitaadi, mis ma sealt lehelt sain oli ühelt vanalt tegijalt Indrek Otsuselt "Sa oled see, mida sa sööd" ehk lihtsamas keeles, kui sa sööd sardelle, siis sa oled ise sardell :).

Cheat mealil on dieedis täiesti oma koht ja selle ära jätmine ongi paljudel dieedi läbi kukkumise põhjuseks. Lihtinimese keeles paneb pikk dieeditamine kraanid kinni, cheat meal näitab kehale, et tegelikult pole hullu midagi ja keha julgeb rasva edasi põletada.

Miks peaks munal ainult valget sööma ja kõige vitamiinirikkama osa ära viskama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Cheat mealil on dieedis täiesti oma koht ja selle ära jätmine ongi paljudel dieedi läbi kukkumise põhjuseks. Lihtinimese keeles paneb pikk dieeditamine kraanid kinni, cheat meal näitab kehale, et tegelikult pole hullu midagi ja keha julgeb rasva edasi põletada.

Miks peaks munal ainult valget sööma ja kõige vitamiinirikkama osa ära viskama?

Eks see cheat asi oleneb inimeses ja tema tahtejõust samuti;)!

Ma lihtsalt soovitasin, mõnele käib munakollane vastu karva :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see cheat asi oleneb inimeses ja tema tahtejõust samuti;)!

Sa pole lihtsalt oma keharasva protsendilt jõudnud hetkeni kus reaalselt oleks võimalik üldse sellise laadimise(nimetagem selle alla siis cheat meali/refeedi mida iganes) effekti tunda. Kui inimene alustab süsteemi korrektselt alguses ning juba varakult peale mõistab sellise asja vajadust siis pole põhjust seda välja võtta ning on kõvasti väiksem võimalus, et üle pika perioodi toimuv dieet kokku jookseb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see cheat asi oleneb inimeses ja tema tahtejõust samuti;)!

Ma lihtsalt soovitasin, mõnele käib munakollane vastu karva :)

Ega refeed ei ole halb asi, vaid kui õigesti kasutada siis aitab kaalust alla võtta. See tõmbab ainevahetuse käima uuesti ning keha energiavarud täis kui ainevahetus hakkab aeglustuma.

Aga oskab keegi vastata, mis tõstis kaalui nii kahe päevaga 1.5kg ja nii jäigi hetkel?

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×