Jump to content
JJ14

Poiss otsib abi

Recommended Posts

Tere!

Olen 14 aastane poiss, kaalun 120kg ja olen 190cm pikk.

Sügisest on kindel plaan hakata peale kooli jõusaalis käima ja hakata kaalu langetama.

Praegu suvel teen iga päev kätekõverdusi, kõhulihaseid, kükke ja üritan palju väljas olla ja liikuda.

Missugust trenni ma võiks veel teha?

Ja kuna ma olen ka siin palju teemasid lugenud, siis tean, et ilma korras toitumiseta ei ole mõtet trenni teha.

Mis toiduaineid peaks sööma ja mida ei tohiks süüa? Magusasõber ma väga ei ole ja krõpsu/burgereid söön ka väga harva.

Kaalu langetamine ja lihase kasvatamine on mu suur plaan ja sügisest hakkan ka kindlasti päevikut pidama.

Parimat soovides, J.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt hakka enda kaloreid trackima näiteks myfitnesspal-iga ja cuti need väiksemaks et saaksid kaalu langetada.

Kirjuta kõik ülesse mis sa päeva ajal sööd ja jood (absoluutselt kõik).

Alguses muidugi mine näiteks iifym lehele ja vaata enda bmr ja muud ,et saaksid teada palju sa vajad kaloreid et keha töötaks jne.

Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt hakka enda kaloreid trackima näiteks myfitnesspal-iga ja cuti need väiksemaks et saaksid kaalu langetada.

Kirjuta kõik ülesse mis sa päeva ajal sööd ja jood (absoluutselt kõik).

Alguses muidugi mine näiteks iifym lehele ja vaata enda bmr ja muud ,et saaksid teada palju sa vajad kaloreid et keha töötaks jne.

Edu

Enne kui paned inimese 'trackima' oma kaloreid, et 'cuttida'(miks üldse nii palju võõrkeelseid väljendeid vaja kui eesti keeles olemas täiesti kenasti vastavad sõnad) siis peaks tegema inimesele selgeks mis on mis ning mida milleks vaja on ja kuidas keha üldse toimib. Selles mõttes oli sinu soovitus selline mis jätab paar algelisemat sammu vahele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jõusaal pluss aeroobne oleks mõistlik . Esialgu ära toitumisega väga karmiks mine, tasa ja targu . jaga söök nii et sööd päevas 4 korda ja kindlatel kellaaegadel. Kui sellese rütmi oled sisse elanud siis vaikselt lisa juurde toitu mida sul vaja ja vähenda mida pole vaja :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mix just 4korda ja kindlatel kellaaegadel :D :D ?

Aga miks mitte ? Tema vanuses võiks isegi 5-6 korda päevas süüa sest selles vanuses kipub kogaeg kõht tühi olema kuna organism areneb ja kasvab(muidugi jälgida mida endale sisse ajada). Kindlate kellaegade all ma ei mõelnud et tuleb mingeid minuteid taga ajada, lihtsalt et tekiks mingi rütm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui googeldate "meal frequency myth", siis saate kinnitavat materjali selles osas, et vahet pole mitu toidukorda teil on.

Naiivne on arvata, et söömise sagedus midagi kavalat on, näiteks naiivne on arvata, et siis on lihastesse stabiilsem vitamiinide/valkude lisavool ja sellest tulenevalt rohkem lihaseid. Kindlasti mitte. Naiivsed väljamõeldised.

Lisaks on väga elukauge ja naiivne arvata, et keegi ühiskonnast hakkaks toidukarpe omale tööle/kooli kaasa tegema, et tõsta toiidukordade sagedust või siis toidu koostist. Ühiskonnas on levinud, et 200-töötajaga kontorihoones enamik tuleb tööle kella 9:00ks, töötavad kella 12:00ni, siis lähevad enamus lähimasse sööklasse ja söövad sööklaprae või supi (kui on väiksem naisterahvas), seejärel töötavad kella 17:00ni ilma mingi mõttetu lisa söögikorrata, siis lähevad koju ja enamus neist kella 18:00 ajal söövad midagi kerget, mis on ka viimane toidukord päevas. Sedalaadi 200 inimesega suurfirmades on kõik normaalse kehakaaluga ja tervisega, ülekaalulisi on neist mõni üksik.

Selline on siis praktiline pilt, mida olen näinud 10+ aasta jooksul Eesti suurfirmades. Kõik sõid tavalist toitu (valgud alla koefitsendi 1.0) ja toidukordi 2-3, ning nägid energilised ja normaalkaalus välja.

Olen aastaid tagasi rootsis töötanud, ja seal oli pilt teistsugune kontoris, seal tõsti oli rasvunute protent kollektiivis nähtav ja suurem. Eestis aga ülekaalulisi küll pole näinud, ja valimi hulka ma hindaks 1000+ inimest selle 10+ aastase töökogemuse ajal.

Seetõttu on mõttetu toidukordade kogust pushida kuhugile. Siin pakutud 4X päevas sööki on okaa, kuid miks mitte süüa 2-3 korda. Tegu on väga subjektiivse isikliku eelistusega, sööge mitu korda soovite ja saate.

Ise eelistan süüa nii nagu 1000+ kontori-inimest on söönud tänaseni. Kuid kevadel oli nii kiire tööl, et tegin ka 2 toidukorda päevas, jättes ära lõunasöögi. Nüüd plaanin homsest 0-toidukorda päevas režiimi katsetada, ja üle minna peagi 1-kord päevas söömisele.

Seega teema-algatajale: söö niipalju kordi kui sobib sulle, normaalne oleks 3X.

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti low protein-iga nõus, ise näiteks teen suviti ka 1 toidukorra päevas ehk siis fastin ja sügisel edasi 3 korda päevas kuna kool on vahel ja siis lihtsalt meeldib käia sõpradega koos sööklas söömas.

Igastahes jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina teen küll toidu karpidesse valmis pigem mugavuse pärast. Samas kui on isu lähen söön väljas. Tihti söön sellepärast et kõht on tühi ja 1-2 x päevas süüa oleks minujaoks ilmselgelt vähe .

Asi on väga lihtne ju , inimene küsis teiste arvamust ja ma andsin selle. Sina said ka öelda mis tahtsid ja las inimene teeb omad järeldused sellest mis talle parim . Kõik on muidugi katsetamise küsimus kuid loodan et ta ei hakka sinu 1x päevas söömist katsetama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen nii aru saanud ,et pole vahet mitu toidukorda sa päevas teed vaid kas sa saad enda macrod kätte nii et ei ütleks et mu fastimisel midagi viga on.

Täpselt nii ongi. Kõik ülejäänud toidukordade jagamine mitmeks korraks jne on ainult puhas mugavuseküsimus. Küllap igaüks ei suuda/taha oma päevast normi korraga ära täita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nii ongi. Kõik ülejäänud toidukordade jagamine mitmeks korraks jne on ainult puhas mugavuseküsimus. Küllap igaüks ei suuda/taha oma päevast normi korraga ära täita.

Praktikas on asjad teisiti. Tean väga hästi juhtumit, kus üks inimene jäi kaalulangusega seisma. Lõi toidukorrad laiale jättes kaloraaži ja kõik muud asjad samaks ja kaal langes 10kg edasi. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praktikas on asjad teisiti. Tean väga hästi juhtumit, kus üks inimene jäi kaalulangusega seisma. Lõi toidukorrad laiale jättes kaloraaži ja kõik muud asjad samaks ja kaal langes 10kg edasi. ;)

Vb loll küsimus ,aga äkki oli asi selles lihtsalt et polnud kaua cheat meali teinud ja keha harjus ära ja metabolism muutus aeglasemaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vb loll küsimus ,aga äkki oli asi selles lihtsalt et polnud kaua cheat meali teinud ja keha harjus ära ja metabolism muutus aeglasemaks?

Ei olnud selles. 100% oligi asi selles, et lõi eined mitmeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igatahes huvitav kuulda, et mõnele subjektiivselt sobib üli sagedalt süüa.

Tänapäeva teaduse järgi aga kinnitust sellele sagedasele söögimüüdile pole.

Pole kinnitust ka toidulisandite abile ja palju eksisteerib alternatiiv-teadust, näiteks teipist.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole paberitega toitumisekspert, aga 1 kord päevas söömine on lihtsalt liiga hea variant, et asja mitte arutada. Et ühesõnaga lükka aga üks kord päevas omale vajalikud 2300 kcal (või sinna lähedale sisse) ja ongi ok? Kas ei teki ohtu, et kõht lihtsalt ennem seda väga tühi on? Nagu... liiga tühi? Samahästi võiks siis ju korra päevas vetsus ka käia. Sööd kõhu täis, jood päevase normi 3 liitrit vett kõrvale (sest summa ei olene ju liidetavate järjekorrast nagu hetkel räägitakse) - peale seda käid vetsus ja siis on 23 ja pool tundi vabadust ning siis kordad alles protseduuri? Vaevaliseks ei muutu natukene? Et võibolla tõesti harjud 2 kuuga sellise (söömis)reziimiga ära, kuid milleks ennast piinata? Tõenäoliselt ka peale paari kuud jääb siiski eksisteerima tühja kõhu (ja päris kindlasti täis põie) tunne. Lõpuks istud kurva näoga pingil ja mõtled miks põis ei pea ja miks mõnusad seedehäired on. Aga eks siis praktika jälle näitab - eks LPF kajastab oma populaarses foorumis, mis tulemus on. Ja tahaks ikka sellist mõnusat aastast eksperimenti, mitte mingit 3 päevast katsetust.

Tõenäoliselt ei ole ka nii, et kasutaja lifthard tegelikult 1 korra päevas sööb (nagu väidab). Raudselt tehakse mingid väikesed kummikommid või võileivad, pakk krõpsu ja liiter limpsi. Need pisiasjad lihtsalt ununevad ja ei arvesta seda oma päevase toidukava sisse. Kõike, mida annab ilma kahvlita sisse toppida laua ääres istumata pole ju söögikord. ONJU!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 korda päevas oli ka idiootsuse tipp kuni see populaarseks sai IF-praktiseerijate näol alles hiljuti.

Et silmaringi laiendada, võiks siin IF-ist rääkida.

2-söögikorra kohta lugemis-materjal:

http://www.theiflife.com/the-2-meal-philosophy/

Kuna oma sõnadega rääkida ei viitsi, siis kopipasteerime:

Eat mostly real foods 2-3x a day in a condensed eating window. Do some resistance training couple times a week. Go play more (relax and enjoy being active at a slower pace). Stop sweating all the details. Lastly, go have pizza and beer (or whatever you enjoy) a couple times a week.

You’ll find what works.

Ma ju kirjutasin eesti keeles samamoodi, et 2-3X on normaalne ja töötab.

Aga "0" korda ja "1" kord päevas süüa ma teen enese jaoks, ja teen juba mitmendat tsüklit järjest seda, kevadel tegin ka null korda päevas söömist ca kolmel päeval, võib-olla on see isegi logina olemas mu Bon-foorumi plogis. Seejärel viisin toidukordade sageduse 1-kord päevas söömisele nädalaks ajaks, nö Warrior diet siis, no ja siis läksin IF-i peale üle 2X-päevas söömsiega minuteada. Praegu plaanin korrata seda, kuid see on edasijõudnute vaimne dieet. Teie võiks ikka 2-3X süüa nagu tavalised normaalsed inimesed.

Aga miks IF või Warriot diet sobida võiks? Sellepärast, et HIIT ka sobib mõnele paremini. Arvatavasti kiire intervalli ajal saavutatakse mingi eriti soodne olukord keha sees, justnagu kui keedate vett 100C juures, siis tekib alles aurustumine, vähema temperatuuri juures mitte, omalaadne eriline soodne olukord tekib ka HIIT-iga arvatavasti, ja ka IF-toitumisega.

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 korda päevas oli ka idiootsuse tipp kuni see populaarseks sai IF-praktiseerijate näol alles hiljuti.

...

Näedsa. LPF suudab ka vahel täitsa targa inimese juttu rääkida. Ja siis 10 minutit hiljem istub kuskil kellegi postituse all ja paneb trammi ja trolli nii et vähe pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et te kõik oma Sony Experia Z telefoniga hetkel spämmite siin poole purjus peaga bussis oma pulbripeole sõidul.

;)

Muidu seede-teemam ida mainisid, pakub mulle väga huvi, ja olen seda pikalt ka uurinud, ja jõudumööda ka kajastanud oma leitud avastusi selles vallas. Seedimine tõesti on keerukas teadus nagu sa ka näiteid tõid. Sellest võiks pikemalt ma oma plogisk unagi ka rääkida siin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi on nii ,et ei joo peale vee mitte midagi nii et limonaad ja muu ei tõmbagi ja mina pean vastu ja mulle meeldib süüa enda 2-4 tunnise akna jooksul enda kalorid sisse kuna käin tööl ja ei paki enda toite kaasa ja parem on süüa pärast need kalorid täpselt kui minna ja võtta endale praad ja umbes pakkuda mitu carbi jne.

Ja vett ma joon ikka päeva jooksul mitte ei lükka seda öösel kõrist alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×