Jump to content
NKNY

Pikaajaline probleem küünarnukkide ning kaela/ülaseljaga

Recommended Posts

Tervist!

Olen 18-aastane noormees, regulaarset jõusaali trenni hakkasin tegema 14-aastaselt. Kõik sujus hästi, kuid treener pani liigset rõhku rinnalt surumisele, mida tegin pea iga trenn, ning 0 rõhku venitusele - umbes aasta pärast trenni alustamist hakkas rinnalt surudes küünarnukis närv liikuma oma kohalt välja, mis suurte raskuste korral tekitas ka valutunde (Snapping triceps syndrome?). 2011 märtsis läksin üle Revalisse ning seal katsusin mitte teha harjutusi, mis tekitasid küünarnukis ebamugavust - venitasin, algul vähe, mida kauem käisin, seda rohkem, kuid ikka mitte piisavalt. Eelmise aasta märtsis-aprillis tekkis aga algul ühte küünarnukki ning seejärel ka teise küünarnukki pinge ning lihas ei lõdvestunud - valu tekitab raskete esemete tõstmine, arvutiga kirjutamine. Oletasin, et tegemist on mediaalse epükondiliidiga, kuid tavalised internetis olevad ravimissoovitused ei aidanud). Käisin spordiarst Voronetski, neuroloogi, ortopeedi, massööride ning pikaajaliselt ka nõelraviarsti Tiigi juures. Neuroloogi ja ortopeedi sõnul pidi minuga kõik korras olema, massöörid ning nõelraviarst leidsid, et kogu keha on väga pinges (mida ta ka on), visiidid nende juurde mingit pikaajalist (rohkem kui 2 päeva leevendust) tulemust ei andnud. Eelmise aasta aprillist pole sporti enam korralikult teha saanud, küll üritasin jaanuaris käia ainult aeroobset trenni trenažööridel tegemas, eelmine kuu käisin ujumas ning rattaga sõites ning tegin regulaarselt venitust, nagu oskasin, kuid oluliselt paremini ennast ei tundnud. Vastupidi, seoses vähemliikuva eluviisiga (arvuti vms) viimased 1.5 aastat on tekkinud ülaselga ja kaela põletik, millest ei oska ka enam lahti saada. Tiik ja 1 massööridest ütlesid, et tegemist on arvatavasti sisemise pingega, mida ma peaks kuidagi leevendama, sest "ometi pole normaalne, et kõik nii pinges on", kuid see valu ja ebamugavus, mida ma tunnetan, tekitavad just stressi juurde.

Oskate äkki aidata või öelda, kelle poole võiks pöörduda?

Aitäh!

tl;dr

Pinges sisemised küünarnukilihased

Põletikuline ülakeha ja kael

Keegi, kellega olen kokku puutunud, ei oska aidata.

Vajan abi

Muudetud kasutaja NKNY poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Olen 18-aastane noormees, regulaarset jõusaali trenni hakkasin tegema 14-aastaselt. Kõik sujus hästi, kuid treener pani liigset rõhku rinnalt surumisele, mida tegin pea iga trenn, ning 0 rõhku venitusele - umbes aasta pärast trenni alustamist hakkas rinnalt surudes küünarnukis närv liikuma oma kohalt välja, mis suurte raskuste korral tekitas ka valutunde (Snapping triceps syndrome?). 2011 märtsis läksin üle Revalisse ning seal katsusin mitte teha harjutusi, mis tekitasid küünarnukis ebamugavust - venitasin, algul vähe, mida kauem käisin, seda rohkem, kuid ikka mitte piisavalt. Eelmise aasta märtsis-aprillis tekkis aga algul ühte küünarnukki ning seejärel ka teise küünarnukki pinge ning lihas ei lõdvestunud - valu tekitab raskete esemete tõstmine, arvutiga kirjutamine. Oletasin, et tegemist on mediaalse epükondiliidiga, kuid tavalised internetis olevad ravimissoovitused ei aidanud). Käisin spordiarst Voronetski, neuroloogi, ortopeedi, massööride ning pikaajaliselt ka nõelraviarsti Tiigi juures. Neuroloogi ja ortopeedi sõnul pidi minuga kõik korras olema, massöörid ning nõelraviarst leidsid, et kogu keha on väga pinges (mida ta ka on), visiidid nende juurde mingit pikaajalist (rohkem kui 2 päeva leevendust) tulemust ei andnud. Eelmise aasta aprillist pole sporti enam korralikult teha saanud, küll üritasin jaanuaris käia ainult aeroobset trenni trenažööridel tegemas, eelmine kuu käisin ujumas ning rattaga sõites ning tegin regulaarselt venitust, nagu oskasin, kuid oluliselt paremini ennast ei tundnud. Vastupidi, seoses vähemliikuva eluviisiga (arvuti vms) viimased 1.5 aastat on tekkinud ülaselga ja kaela põletik, millest ei oska ka enam lahti saada. Tiik ja 1 massööridest ütlesid, et tegemist on arvatavasti sisemise pingega, mida ma peaks kuidagi leevendama, sest "ometi pole normaalne, et kõik nii pinges on", kuid see valu ja ebamugavus, mida ma tunnetan, tekitavad just stressi juurde.

Oskate äkki aidata või öelda, kelle poole võiks pöörduda?

Aitäh!

tl;dr

Pinges sisemised küünarnukilihased

Põletikuline ülakeha ja kael

Keegi, kellega olen kokku puutunud, ei oska aidata.

Vajan abi

Igaks juhuks, kui Georg ise niipea seda teemat ei loe: http://www.teiping.ee/kontakt/

Võta kohe ühendust ning ma usun, et kui ta ka mingil põhjusel ise sind aidata ei oska siis kindlasti oskab suunata. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
seoses vähemliikuva eluviisiga (arvuti vms) viimased 1.5 aastat on tekkinud ülaselga ja kaela põletik, millest ei oska ka enam lahti saada.

Põletikuline ülakeha ja kael

See ei kõla usutavalt, et arvuti põletikku tekitaks.

Kui oled juba edutult mingit ülesannet lahendanud (sinu puhul siis arstide juures käinud edutult), siis teinekord on hea metoodika alustada ülesande lahendamist lihtsalt otsast peale. Võta taas ette käik mõne diagnostiku juurde, otsi Googlist ise sisetunde järgi hea diagnostik.

Üldiselt aga tundub, et oled ebasobiv spordi jaoks. Seega ära spordi, leia mingi muu hobi endale, näiteks õpi võõrkeeli.

Selline siis minu arvamus, kuula ka teiste arvamust jan opi igast arvamusest mingi killuke endale mõtlemiseks.

Spetsialist ei ole ning sp aidata ei oska, aga tahaks hoopis selle esimese treeneri nime teada!

Kõik eesti treenerid teevad vigu. Iga treeneri kohta saab välja tuua ebakompetentsi. Näiteks kui Ott müüb toitumiskava kliendile ja seejärel avalikult väidab, et ta ei viitsi kava ostjale emailiga vastata, kuid seejuures enamik kavakoostajaid siiski viitsivad, siis pole see ju Oti poolt professionaalne teiste kavakoostajate suhtes siin, et miks teised pole siis sama võrdsed kui tema, et miks teised peavad emaile saatma. Seeo njuhunäide, näiteid on iga treeneri kohta küllalt võtta meie internetist. See on täiesti normaalne, et treenerid eksivad, ja seejuures enamik neist, milleks siis nimepidi mõnda üksikut välja tuua.

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ignoreeri eelmist postitust.

Soovitan ka teistel eelneva postitaja igasuguseid soovitusi tervisehädade osas vältida, kuna tal puuduvad igasugused teadmised (rääkimata haridusest) selles vallas.

Põletik on täiesti võimalik pika probleemide jada tulemusena ja õige oleks leida optimaalse koormusega sportimine/liikumine.

Mul on päris tihti kaelaprobleemidega inimesi klientidena ja seni on kõik liikumisest vähemalt leevendust saanud. Paljud ka tänaseks paranenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ja tuhanded inimesed istume arvuti taga aastaid ja ei ole põletikku ega midagi, seetõttu siis ka imelik kuulda, et istumine midagi tekitada saaks.

Aga muidugi õppige ignoreerima erinevaid postitusi, ja nagu soovitasin et igast postitusest noppige omale meeldiv tõe-kild välja.

  • Downvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ja tuhanded inimesed istume arvuti taga aastaid ja ei ole põletikku ega midagi, seetõttu siis ka imelik kuulda, et istumine midagi tekitada saaks.

Aga muidugi õppige ignoreerima erinevaid postitusi, ja nagu soovitasin et igast postitusest noppige omale meeldiv tõe-kild välja.

No kui sinul pole, siis järelikult ei saagi olla, eksju?

Iga suitsetaja tahab ju ka uskuda, et tema küll kopsuvähki ei saa, seega võiks suitsetajad kasutada sama loogikat. "Mina suitsetan aastaid ja minul küll kopsuvähki pole, imelik kuulda et suitsetamine kopsuvähki tekitada saaks"

Närvipõletikud kaelas on istuva tööga inimestel tihe probleem.

Sinu õlaprobleem võib ka kaelast tuleneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib olla tõesti, huvitav-huvitav.

Sest kui käin jooksmas, siis mul esiteks sureb käsivars ära ja kui on pikem jooks, siis ka õlg hakkab valutama.

Äkki siis tõesti on arvuti taga istumine õlgadele halb.

Aga põletik lausa on mulle küll üllatav, et see tuleb ju sõnast "põlema", mis tähendab et on lausa tulekahju kusagil. Ja inimese keha põlema paneb siiski alles väga tõsistel olukordadel. Et niisama istumine ei ole tõsine nähtus. Tõsine on see näiteks kui oda viskad iga päev rohkelt jms-ne. Aga istumine ei tohiks põletikku tekitada. Väike reuma vms-ne võib tekkida, aga põlema ikka ei peaks minema, selleks on vaja tõsisemat tegevust kui istumine, näiteks odavise vms-ne tõsisem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reuma on põletikuline protsess, meeldib see sulle või mitte ja põletik võib tekkida ka liigsest istumisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×