Jump to content
Jooksualustaja

Kodune treening suvel

Recommended Posts

Hei!

Olen 15, kaaluks 75kg ja pikkus kuskil 185cm ringis.

Ükspäev, internetis sirvides avastasin midagi, millest sain tohutul hulgal motivatsiooni.



Muretsesin omale lõuatõmbamis kangi ja muud vahendid, et kodust treenimist alustada. Täna tegin algust...

4 kilti lasin aeroobset, tehnikaga 1 min jooksu, 1 min kõndi.
Sinna peale hakkasin kohe seeriates kätekõverdusi, lõuatõmbeid, kõhulihaseid, kükke ja muud sarnast tegema... kuid tundsin et päris nii ei lähe, energiat jäi väheks pärast sellist jooksu. Tegin järelduse, et pärast jooksu kohe jõutrenn on ebasobilik.

Hakkasingi mõtlema, et kuidas nädalapeale oma trennid ära jaotada ja vajan nüüd teie abi!

E- Jooks 4 kilti.
T- Jõutrenn (kogu keha)
K- Jooks 4 kilti.
N- Jõutrenn (kogu keha)
R- Jooks 4kilti.
L- Jõutrenn (kogu keha)
P- CT (Rattasõit, ujumine, trenažöör vms)

Kas see on liiga hull? Koos õige toitumisega võib juba paari kuuga häid tulemusi saavutada? Soovitusi, mõtteid, kriitikat? :)

Esialgu sean oma eesmärgiks kavast kuu aega kinni pidada.

Lõppeesmärk? http://tinyurl.com/kp64fwq Need vennikesed ju suutsid... :)

Katsun lähipäevil ka enda praegusest seisust pildi teha, on teil parem ettekujutus ja minul kaa ehk veidi rohkem motivatsiooni.
Muudetud kasutaja Jooksualustaja poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole kindlasti liiga hull, aga võiksid mõne päeva teha 4 km asemel 8 km jooksu, ja ühe 4 km päeva lihtsalt puhkuseks jätta.

Ja lõppeesmärk on kindlasti saavutatav.

Olin/olen ektomorf, aga trenniga lõpuks hakkas ikka areng tulema.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole kindlasti liiga hull, aga võiksid mõne päeva teha 4 km asemel 8 km jooksu, ja ühe 4 km päeva lihtsalt puhkuseks jätta.

Ja lõppeesmärk on kindlasti saavutatav.

Olin/olen ektomorf, aga trenniga lõpuks hakkas ikka areng tulema.

Edu!

Edu tarvis, aitäh :)

No selle 8 kildiga on nii, et eile kui ma 4 kilti ''jooksin'' tehnikaga 1min kõndi, 1 min jooksu - pärast seda ma olin juba suhteliselt läbi... siis ma katsun teha paar nädalat selle kavaga, kuni ära harjun ja siis lisan ehk paar kilti juurde... tasapisi alustan :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu viga, kui sa jah suhteliselt algaja oled, siis 8 on natuke palju tõesti, aga edasiminek peaks tulema kiiresti, tähtis on kindlasti korralik toitumine,

vb isegi tähtsam, kui trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkepäevi pole nagu minu arust võiksid need E ja K jooksimse ühele päevale tõsta ehk siis näiteks Esmasp 8km siis T jõutrenn, K peaks ka puhkepäev olema. Muidu tapad oma kere täitsa ära, kuna endal kui üle 2 või 3 trennipäeva järjest siis küll jaks otsa saab :P

Muidugi kõige tähtsam on ÕIGESTI TOITUMINE!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkepäevi peaks tõesti ka olema, vähemalt 1, hea oleks kui 2. Ja selliseid lihaseid kahjuks tõesti ainult trenniga ei saa, vihu seda trenni palju tahad...mida sa sööd on väga oluline! Esialgu näed sa võib-olla tõesti tulemusi ka oma tavapärase toitumisega, kuid mingil hetkel jääb asi kahjuks toppama..otsi juurde toitumise kohta siit foorumist, kindlasti leiad kasulikku teadmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin ühe intensiivse workouti, taimer käib koguaeg, 50 seki üks harjutus, 10 sek pausi ja järgmine harjutus. Niimodi 3 ringi harjutusi. Kes süveneda viitsib, siis http://workoutlabs.com/workout-plans/ultimate-at-home-full-body-no-equipment-printable-workout-routine/

Ainult et sealt on puudu lõuatõmbed, mis minu kavas võiks siiski sees olla, keegi septsialist võiks aidata mul lõuatõmbed kaa kuskile sinna vahele panna.

Plaan saab siis olema:

E- Jooks 4 kilti. ~20min
T- Workout 30 minutit.
K- Jooks 4 kilti. ~20min
N- Workout 30 minutit.
R- Jooks 4 kilti. ~20min
L- Workout 30 minutit.
P- CT (Rattasõit, ujumine vms)

Kilomeetreid hakkan järjest tõstma, hetkel suht alguses veel ja ei jõua eriti :)

Päevas söön üle norm BAV-i ja valgud söön täis ilusti.

Milliseid tulemusi taolise treeninguga saavutada võib?

Muudetud kasutaja Jooksualustaja poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kilomeetreid hakkan järjest tõstma, hetkel suht alguses veel ja ei jõua eriti :)

Kilomeetreid oleks võinud külmakuudel jõusaali jooksulindil ettevalmsitada tegelikult, järgmiseks suveks võiks kindlasti juba suve alguseks olla poolmaratoni vormis.

Aga sedalaadi välitreeninguga kogud sa omale rohkelt päikese vitamiine, mida siis saad talvekuudel kasutada kui pime on. Lisaks ka säärele on hea aeroobsed asjad, ja südamele ka head. Ning Dr Mercola ütleb lausa, et treening on olulisem kui mistahes toit või rohi. See tuleb sellest, et treening teeb vist veresuhkru heaks ja muud asjad, ja siis ongi hea tervis ja sellest tulenevalt ka sportlikud tulemused hiljem. See on selline tervise-kava sul teisisõnu siis.

Ise teen ka tervislikku elustiili, kuid meelelahutuseks teen ka raskejõustikut juurde, ja tulemuseks on, et jõuan kükkida rohkem kui suurem osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kilomeetreid oleks võinud külmakuudel jõusaali jooksulindil ettevalmsitada tegelikult, järgmiseks suveks võiks kindlasti juba suve alguseks olla poolmaratoni vormis.

Aga sedalaadi välitreeninguga kogud sa omale rohkelt päikese vitamiine, mida siis saad talvekuudel kasutada kui pime on. Lisaks ka säärele on hea aeroobsed asjad, ja südamele ka head. Ning Dr Mercola ütleb lausa, et treening on olulisem kui mistahes toit või rohi. See tuleb sellest, et treening teeb vist veresuhkru heaks ja muud asjad, ja siis ongi hea tervis ja sellest tulenevalt ka sportlikud tulemused hiljem. See on selline tervise-kava sul teisisõnu siis.

Ise teen ka tervislikku elustiili, kuid meelelahutuseks teen ka raskejõustikut juurde, ja tulemuseks on, et jõuan kükkida rohkem kui suurem osa.

Mõtlesin rohkem ikka, et kas selle hea tervise kõrvalt saab näha ka muutusi kehaga? Ma ei saanud nüüd päris täpset vastust...

Muudetud kasutaja Jooksualustaja poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlesin rohkem ikka, et kas selle hea tervise kõrvalt saab näha ka muutusi kehaga? Ma ei saanud nüüd päris täpset vastust...

Lihased ei paisu nii väikeste raskustega nagu sa vist plaanid teha. See on lihaste jaoks nagu rutiinne igapäevane väike raskus, et nad paisuma küll ei hakka.

Reie esiosa paisumiseks on vaja vähemalt keharaskusega kangi ja sellega kükkida, siis see paisub, kui on kergem kang või nagu sinu puhul et ainult keharaskus, siis ei paisu reis kuhugile.

Kätekõverdustega on samamoodi, et ega nendega rinnalihas paisuma ei hakka. Sellepärast, et ülakeha ei kaalu eriti palju kilogramme, ja rinnalihase jaoks on see rutiinselt liiga kerge raskus, ja siis seetõttu ei paisugi kuhugile.

Üldiselt seetõttu mingit kulturistlikku tulemust sa ei saavutagi.

Aga igasuguse treeningu käigus kasvatad sa oma treening-staashi, ja see staash hakkab intressidena kasu sisse tooma tulevikus. Treeningstaashi kasvatamise ajal selja aju areneb, lihaseid reguleerivad närvid arenevad. Tulemuseks on see, et kui sügisel jõusaali lähed, siis on kangitreening efektiivsem ja saad kiiremini uusi kordumaksimume kätte kui et oleksid lebotanud terve suve.

Ma arvan nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihased ei paisu nii väikeste raskustega nagu sa vist plaanid teha. See on lihaste jaoks nagu rutiinne igapäevane väike raskus, et nad paisuma küll ei hakka.

Reie esiosa paisumiseks on vaja vähemalt keharaskusega kangi ja sellega kükkida, siis see paisub, kui on kergem kang või nagu sinu puhul et ainult keharaskus, siis ei paisu reis kuhugile.

Kätekõverdustega on samamoodi, et ega nendega rinnalihas paisuma ei hakka. Sellepärast, et ülakeha ei kaalu eriti palju kilogramme, ja rinnalihase jaoks on see rutiinselt liiga kerge raskus, ja siis seetõttu ei paisugi kuhugile.

Üldiselt seetõttu mingit kulturistlikku tulemust sa ei saavutagi.

Aga igasuguse treeningu käigus kasvatad sa oma treening-staashi, ja see staash hakkab intressidena kasu sisse tooma tulevikus. Treeningstaashi kasvatamise ajal selja aju areneb, lihaseid reguleerivad närvid arenevad. Tulemuseks on see, et kui sügisel jõusaali lähed, siis on kangitreening efektiivsem ja saad kiiremini uusi kordumaksimume kätte kui et oleksid lebotanud terve suve.

Ma arvan nii.

Eesmärk ei olegi kuivõrd kuturistlik välimus, vaid nagu sa esimeses postis nägid, siis midagi sinnapoole... samuti tahaks ju ise kaa oma vormi parandada ja selle kavaga peaks see olema ju ometi teostatav olema? Samuti vajan endiselt, et keegi aitaks mul lõuatõmbed eelpool toodud workout kavasse sisse tuua!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×