Jump to content
Kristo0000

Nõuandeid noorele kulturismi huvilisele?

Recommended Posts

Jõutõmbest ja kükist. Kui hakkad neid tegema, siis pead olema väga kindel, et teed õige tehnikaga. mida suuremaks läheb raskus, seda vigastuste altimaks muutub keha seoses vale tehnikaga. loodetavasti on Hiiumaal olemas mõni isik saalis, kes oskab sind tõesti alguses juhendada, et teeksid kõik õigesti ja endale viga ei teeks.

Muidu kõik õige mida räägid,aga minu seisukoht on ,et tõmmet ja kükki ei tohiks karta.Pmt kui raskus tõuseb ,siis võib ennast kas või biitsa curlides või rinnalt surudes vigaseks teha.Pigem olekski tarvis kasutada selliseid baasharjutusi,mis annavad kehaliselt hea põhja,tugevdavad selja- ja kerelihaseid,mis on paljude teiste harjutuste sooritamise ajal mängus.Raskused muidugi alguses sellised,et vorm ei kannata.Teema algataja võib abi küsida saalis mõnelt targemalt,või siis oma tehnikat filmida ja analüüsida.Youtube on ka abiks,seal igasugust head materjali. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu kõik õige mida räägid,aga minu seisukoht on ,et tõmmet ja kükki ei tohiks karta.Pmt kui raskus tõuseb ,siis võib ennast kas või biitsa curlides või rinnalt surudes vigaseks teha.Pigem olekski tarvis kasutada selliseid baasharjutusi,mis annavad kehaliselt hea põhja,tugevdavad selja- ja kerelihaseid,mis on paljude teiste harjutuste sooritamise ajal mängus.Raskused muidugi alguses sellised,et vorm ei kannata.Teema algataja võib abi küsida saalis mõnelt targemalt,või siis oma tehnikat filmida ja analüüsida.Youtube on ka abiks,seal igasugust head materjali. :)

Kui mu jutt tähendas seda, et ärgu ta neid kahte harjutust tehku, siis said valesti aru - pidasin silmas õiget tehnikat, mis on neil harjutustel oluline. muuseas, rinnalt surumine smauti kolme baasharjutuse seas ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mu jutt tähendas seda, et ärgu ta neid kahte harjutust tehku, siis said valesti aru - pidasin silmas õiget tehnikat, mis on neil harjutustel oluline. muuseas, rinnalt surumine smauti kolme baasharjutuse seas ;)

Samuti on baasharjutus barbell curl,aga see selleks,see oli näitena toodud lihtsalt. ;) Ok peace :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Barbell curl ei ole baasharjutus.

No kui suurema raskuse korral veidi puusadega kaasa aitad,siis läheb juba baasharjutuse alla :) Kui täiesti tikksirgelt teha siis jah.Lähenemise küsimus rohkem :)

....ja ei propageeri siin mingit kehva vormi... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järgmine kord kui jõusaali lähen, lasen kellegil filmida ja hiljem analüüsime. Igatahes kellegilt targemalt mul küsida ei ole, kuna nii väike koht, et jõusaalis käib koos minuga ainult paar koolipoissi. Muidugi septembris hakkan käima Kärdlas jõusaalis ja kui ma ei eksi, annab ka Ott Kiivikas seal mingeid treeninguid vahel. Mis kükkidesse puutub, siis ma ei tea kas see ongi tehnika viga, aga väga raskeks ma seda ajada ei saa, sest õlad hakkavad lihtsalt valutama. Ma ei tea kas ma asetan kangi endale valesti seljale/õlgadele või milles asi on. Täna sai tehtud Kang08 poolt välja pakutud 1.päeva ülakeha treeningut, mis on tõesti hea. Massi hakkan lisama suve lõpus, praegu üritan veel natukene rasvast lahti saada. Kõhul seda eriti palju pole, aga rindadel seda ikka jagub. Eks järgmine kord kui jõusaali lähen, teen mõned pildid.
Lisaks tahaks teada kas on üldse võimalik teha kükke, kui ei ole kõrgemat kohta kuhu kangi panna. Päevadel, kui käin kohaliku kooli treening saalis, siis seal ma ei saa kuhugi seda kangi panna, ainult surumispingile. Kui ma panen military pressiga selle endale seljale, siis eriti suure raskusega kükke teha ei saa.

EDIT: Kas võib ka asendada sellega?

Muudetud kasutaja Kristo0000 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis kükkidesse puutub, siis ma ei tea kas see ongi tehnika viga, aga väga raskeks ma seda ajada ei saa, sest õlad hakkavad lihtsalt valutama. Ma ei tea kas ma asetan kangi endale valesti seljale/õlgadele või milles asi on.Lisaks tahaks teada kas on üldse võimalik teha kükke, kui ei ole kõrgemat kohta kuhu kangi panna. Päevadel, kui käin kohaliku kooli treening saalis, siis seal ma ei saa kuhugi seda kangi panna, ainult surumispingile. Kui ma panen military pressiga selle endale seljale, siis eriti suure raskusega kükke teha ei saa.

EDIT: Kas võib ka asendada sellega?

Seda kangi endale kuklale upitamist väga ei soovita.Kui raskus juhtub suurem olema võid nii õlale korralikult viga teha kui kangi üles upitad.Pigem kasuta julgestajate abi,kes sulle kangi õlale aitavad(seal ka väga suurt raskust kasutada ei saa),või siis üks võimalus on ka rinnapinki kasutada kükipuurina(kui sul see võimalus on).Alati kui raskus suurem proovi ka kasutada julgestajate abi.Lisaks saab ka mängida kordustega.Kui ei saa kasutada suurt raskust võib lisada kordusi,võib muuta soorituse kiirust.Võid proovida ka harjutusi mis seal videos soovitatakse.

Kangi asetuse kohta ka üks video. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda kangi endale kuklale upitamist väga ei soovita.Kui raskus juhtub suurem olema võid nii õlale korralikult viga teha kui kangi üles upitad.Pigem kasuta julgestajate abi,kes sulle kangi õlale aitavad(seal ka väga suurt raskust kasutada ei saa),või siis üks võimalus on ka rinnapinki kasutada kükipuurina(kui sul see võimalus on).Alati kui raskus suurem proovi ka kasutada julgestajate abi.Lisaks saab ka mängida kordustega.Kui ei saa kasutada suurt raskust võib lisada kordusi,võib muuta soorituse kiirust.Võid proovida ka harjutusi mis seal videos soovitatakse.

Kangi asetuse kohta ka üks video. :)

Tänud, kaldun arvama, et kangi asetus ongi mul siiamaani vale olnud, kipub ikka trapetsi peale minema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks küsimus kõhulihaste kohta : Neid võib treenida iga päev? Kõhulihased on nagunii koguaeg kasutuses, kas see tähendab, et neid võib treenida iga päev, mitte ei pea tegema üle päeva?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×