Jump to content

Recommended Posts

Tere ei tea kas õige koht agas !! pöördun siia sellise probleemiga, et kaalu vähe praegu 159 cm ja 40 kg ja tahaks juurde nii vähemalt 2-3 kilo ... Aga ise kuidagi ei oska ennast rakendada.. tahaksin võtta kaalus juurde tervislikult ja aeglaselt ja mitte rasva arvelt vaid ika et kergelt lihast ka oleks .. Siiani olen tegelenud 2* nädalas jooksmise, ujumisega kergelt ka jõuharjutusi ning jalutamisega koeraga õhtuti ...Arvan, et kaal onseepärast langenud ... Tahaksin teada kuidas ja millest peaksin toituma, et võtta juurde kergrlt lihast (Kas peaksin võtma ka mingeid valgulisandeid ) ja milliseid harjutusi tegema (kas ainult jõud või ka aeroobset ?).. Tean et palju küsimusi aga loodan et keegi osakb vähekegi aidata ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Miks kõigil on arusaam, et peaksid võtma valgulisandeid ?

Arvatavasti sa kulutad rohkem, kui sa tarbid. Kui tahad lihast kasvatada, siis tõsta kaloraazi, söö kohupiima, liha, muna jne. Minu arust on täiesti võimalik lihast kasvatada positiivse kaloraažiga ka aeroobset tehes. Muidugi sa pead tegema mitmekülgselt, nii jõudu ja ka aeroobset.

Kirjuta siia oma päevane toitumine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks pead oma päevase kaloraaži kokku lööma, sest kõik algab toitumisest, ju on siis hetkel energeetiliselt toitu liiga vähe ( see ei tähenda, et peaks nüüd rasvaseid burgereid hakkama sisse laadima). Kaloraaži teades tuleb sinna lisada vastavalt Sinu vajadustele teatud kalorite arv juurde (võib jääda vahemikku 250-500), hetkel lihtlabaselt energiasoovituse kalkulaator annab Sulle vajaminevaks energiahulgaks 1849 kcal, see on aga suhteline ega arvesta mitmeid tegureid. Kaloreid jälgides tuleks meeles pidada, et ka toitude õige vahekord on oluline: valgud, rasvad ja süsivesikud (enamasti võiks need liitsüsivesikud olla). Sinna juurde ka jõusaali ja hakkab kujunema :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Miks kõigil on arusaam, et peaksid võtma valgulisandeid ?

Arvatavasti sa kulutad rohkem, kui sa tarbid. Kui tahad lihast kasvatada, siis tõsta kaloraazi, söö kohupiima, liha, muna jne. Minu arust on täiesti võimalik lihast kasvatada positiivse kaloraažiga ka aeroobset tehes. Muidugi sa pead tegema mitmekülgselt, nii jõudu ja ka aeroobset.

Kirjuta siia oma päevane toitumine

Valgulisanditest on nii paljudes artiklites juttu, et ma ei oska seisukohta võtta :o ... Kas need oleks vajalikud või mitte ?

Siin siis minu ühe päeva toitumine näiteks :

H -Must kohv, hiljem hommikul 1 keedumuna, veidi avokaadot, kurki ... kausitäis kaerahelbeputru

.. peotäis mandleid, mingi puuvili

L-Brokoli, värske salat , 2 kanakoiba

... must seemneleib, või ja munaga, õun, kohvv

Õ-lõhe + panniroog (hernes, porgand, brokoli...)

... veidike kodujuustu mandlitega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisandit on sul vaja, kui sul mingist makrost puudu jääb. Niisama pole mõtet võtta. Keskmine inimene võiks arvestada päevas:

2g valku iga kehakilo kohta

1g rasva iga kehakilo kohta

Puudujääv osa kaloritest võiks tulla süsikatest.

Aga see on väga individuaalne. Võta alguseks need numbrid, mis andsin ja muuda enda vajaduste järgi siia-sinna

Ja lihase kasvatamiseks pead tegema ikka jõutrenni ;)

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisandit on sul vaja, kui sul mingist makrost puudu jääb. Niisama pole mõtet võtta. Keskmine inimene võiks arvestada päevas:

2g valku iga kehakilo kohta

1g rasva iga kehakilo kohta

Puudujääv osa kaloritest võiks tulla süsikatest.

Aga see on väga individuaalne. Võta alguseks need numbrid, mis andsin ja muuda enda vajaduste järgi siia-sinna

Ja lihase kasvatamiseks pead tegema ikka jõutrenni ;)

Lisandit mõtlesin, et just siis momendil pärast trenni(jooksmine, jõud..), et kehal lihtsam ja kiirem viis taastuda ja siis piale kena lõuna või...

Aga suured tänud abi eest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaalgatajale ei ole vaja valku 2 g / kehakilo kohta kohe kindlasti mitte. Piisab tunduvalt vähemast.

http://www.ausport.g...tein_-_how_much

Oplaa, ma ei vaadanud tema praegust kaalu :blink: Ei tasu lahmida ilma lugemata ilmselgelt :P 40 kg... Kas sul pilti pole endast? Mu 10-aastane vend kaalub ca. samapalju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oplaa, ma ei vaadanud tema praegust kaalu :blink: Ei tasu lahmida ilma lugemata ilmselgelt :P 40 kg... Kas sul pilti pole endast? Mu 10-aastane vend kaalub ca. samapalju.

nojh päris läbipaistev ma pole ..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu töö on muidu tehtud juba.

Inimesed postitavad taimetoiduliste madalavalguliste loomade pilte optimistlikult, loovad plogimisvõimalusi, Like-nuppe, soovitavad rohkelt valku madaldada, vältida toidulisandeid, jne.

Kuna saate ilma minuta ka juba ilusti hakkama, siis suhtlen Kolozzeumi foorumis mõnda aega, kuid tulen siinsele perele ka peagi külla taas :)

Keegi ei ole midagi uut avastanud. Ammu teada, et tuleks tarbida suhtele 50% - 50% loomset ja taimset valku ning Rotteri viidatud valgukoefitsiendid (http://www.ausport.g...tein_-_how_much) vastavad samuti ülikoolis õpetatule.

2g / kehakg kohta käib raskelt treenivale mehele, mitte õblukesele harrastussportlasest naisele - kõik oleneb kontekstist.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×