Jump to content
siiim

raskused

Recommended Posts

näiteks kui ma teen rinnalt surumist, alustan 60 kg 10x aga teisel ringil ma enam niipalju kordusi ei jõua , kas võtan siis raskust alla või lükkan selle 60 kg veel 2 ringi nii palju kui torust tuleb.

ja see ka veel et igal ringil tuleb max jõuga kangi suruda.

suured tänud vastuse eest !!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No variante on mitmeid kuidas teha. Üks variant on selline kus igale järgnevale seeriale lisatakse raskust ja seega korduste arv igas seerias ka väheneb. Teine variant on nt. selline, kus pannakse kangile peale teatud raskus millega jõutakse teha esimene seeria teatud arv kordusi ja see raskus jääbki aga lihtsalt iga seeriaga korduste arv samuti väheneb, kuid mitte nii palju kui esimese variandi puhul. Muidugi eelnevalt tuleks alati teha ka 1-2 soojendus seeriat. Ise kasutan seda teist varianti. Toon oma näite. Kui nüüd mingi aja pärast jõuan esimesel tööseerial üle 10 korra lükata, siis lisan raskust natuke, tavaliselt 5 kilo kaupa, mille tagajärjel korduste arv kohe langeb. Nüüd edasi treeningi niikaua kuni esimese seeria korduste arv jõuab jälle üle 10, siis lisan jälle raskust. Igast tööseeriast võtan ikka maksimumi. Vahest võib mitmeid kuid minna, ennem kui pean jälle raskust lisama. Võib-olla see pole kõige parem variant aga mina olen aastaid nii treeninud. Ma ei tea kas ma suutsin arusaadavalt seletada : ) "Rusikal" on kindlasti selle kohta oma arvamus, tema on selle ala spets.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea... piirini, nii et enam ei jõua (to failure) tõstmine on nagu väga vastunäidustatud igal pool, kus mina olen lugenud.

Hea tsitaat selle kohta on, et "Lift to failure and you are teaching your body to fail."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täieliku kurnatuseni ei tohiks teha kõiki seeriaid , ühel baasharjutusel teeks täieliku kurnatuseni ühe , maksimum kaks seeriat ja sedagi mitte alati. Normaalne inimene ei taastu , kui ta kogu aeg viimast võtab. Üks variant oleks , et teed 60 kg esimene seeria 8 x ,teine ka 8x ja viimane seeria siis tee niipalju , kui tuleb.Proovi variante , mis sulle parim on, saad ainult niimoodi teada. Aga , mis on eesmärk , kas jõud või ilu?

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on küsimus: Mis viisil lamades surumist tehes massiperioodil suureneb ka kõige rohkem jõud?

Jõuperioodi ei taha nagu eraldi teha, ikka massiperioodi edasi. Praegu kordused olnud 6-10 ja 5kg ainult juurde tulnud 4-5 kuuga. Olen treeninud vöikeste raskustega ja puhtalt (neg. pool aeglaselt, rinnal paus 1-2 sek - see kõik vähendab raskuseid).

Väga suurt jõudu taga ei ajagi, kuid oma kehakaalu tahaks ära suruda, see on üks eemärk. Praegu olen u 15-20kg miinustes. Sooviksin massi edasi taga ajada, kuid nii et jõud ka suureneks. Mida soovitate?

Püramiid väiksest suuremani?

Püramiid suurest väiksemani?

3 seeriat u 2-4 kordust iga trenn. Siis veel 3 harjutust rinnale, kordustega 8-10 - kas arendab nii jõudu kui massi mõlemat? Või midagi muud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5x5

3x5

3x6

Selles joones peaks need seeriad olema. 5-6 kordust seerias teevad jõutahtjad perioodidel kui tahavad lisada ka massi.

Ning ALATI peavad raskused olema sellised, et viimase seeria lõpus jõuaks veel üks-kaks korda kindlalt üles lükata raskuse kui tahaks.

Ja raskusi tuleb muuta iga päev. Hea isegi kui seeriate vahepeal.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen praegu ka teinud 3x6. Viimasel seerial olen teinud suutlikuseni, mõnikord 5 mõnikord 6. Praegu pole see edu toonud. Raskusi pole muutnud, koguaeg samad.

Aga miks seda vaja on, et jõuad 1-2 kordust veel teha? Ma lugesin sealt 5x5 jõutostjate kava alt, et kui jõuad 5x5 täis, kohe raskust juurde niikaua kuni jõuad uue raskusega 5x5ni.

Raskusi muudan, aga teen ikka 6 kordust mitte püramiidi? Nt algul teen ühe raskusega 6 korda, siis lisan ja suudan võibolla vaevu 6 kordust ja viimasega vähendab niipalju raskust et jõuaks umbes 8 kordust teha, aga teen 6. Sain õigesti aru?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sest tunne, et sa ei jõua kordust või seeriat lõpuni teha võib olla eesmärgile vastupidist efekti andev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen praegu ka teinud 3x6. Viimasel seerial olen teinud suutlikuseni, mõnikord 5 mõnikord 6. Praegu pole see edu toonud. Raskusi pole muutnud, koguaeg samad.

Aga miks seda vaja on, et jõuad 1-2 kordust veel teha? Ma lugesin sealt 5x5 jõutostjate kava alt, et kui jõuad 5x5 täis, kohe raskust juurde niikaua kuni jõuad uue raskusega 5x5ni.

Raskusi muudan, aga teen ikka 6 kordust mitte püramiidi? Nt algul teen ühe raskusega 6 korda, siis lisan ja suudan võibolla vaevu 6 kordust ja viimasega vähendab niipalju raskust et jõuaks umbes 8 kordust teha, aga teen 6. Sain õigesti aru?

Muuda raskusi , kasvõi natukenegi ,näiteks üks trenn 100kg , järgmine 105, siis 110, kui tahad hakka jälle otsast.Kogu aeg ühte ja sama raskust kangutades ei jõua keemiavaba inimene eriti edasi. Kõik inimesed arvavad , et nad on erilised ja ongi , sellepärast ei pruugi ka kõik treeningprogrammid sulle sobida , loe ja katseta enda peal , siis arened.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen praegu ka teinud 3x6. Viimasel seerial olen teinud suutlikuseni, mõnikord 5 mõnikord 6. Praegu pole see edu toonud. Raskusi pole muutnud, koguaeg samad.

Aga miks seda vaja on, et jõuad 1-2 kordust veel teha? Ma lugesin sealt 5x5 jõutostjate kava alt, et kui jõuad 5x5 täis, kohe raskust juurde niikaua kuni jõuad uue raskusega 5x5ni.

Raskusi muudan, aga teen ikka 6 kordust mitte püramiidi? Nt algul teen ühe raskusega 6 korda, siis lisan ja suudan võibolla vaevu 6 kordust ja viimasega vähendab niipalju raskust et jõuaks umbes 8 kordust teha, aga teen 6. Sain õigesti aru?

Muuda raskusi , kasvõi natukenegi ,näiteks üks trenn 100kg , järgmine 105, siis 110, kui tahad hakka jälle otsast.Kogu aeg ühte ja sama raskust kangutades ei jõua keemiavaba inimene eriti edasi. Kõik inimesed arvavad , et nad on erilised ja ongi , sellepärast ei pruugi ka kõik treeningprogrammid sulle sobida , loe ja katseta enda peal , siis arened.

Katseta jah progresseeruva vastupanu meetodiga. Treening ongi selline individuaalne asi, et see mis mõjub ühele ei pruugi mõjuda teisele, Katseta, eksperimenteeri, tunneta ja saavutadki progressi! Ära ole nii kinni mingites kindlates programmmides! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×