Jump to content
samplesammal

Mitu muret

Recommended Posts

Tere fitnessipere!

Nimelt on mul probleem, alustasin oma kaalulangetust 2011. aastal ning väheste teadmiste tõttu tegin kohe liialt kardinaalsed muutused (liiga kesine toidulaud ja rängad treeningud). 2011 augustist kuni 2012 aasta juulini oli kaalulanguseks 15 kg. Ilmselgelt sai mu keha šhoki ning menstratsioonid hakkasid n-ö jupsima. Kord nad olid ja kord mitte. Murelikuks teeb mind aga asjaolu, et nüüd olid mul menstruatsioonid viimati juulikuus ning siiamaani pole ei kippu ega kõppu. Olen käinud arstidevahet ja kõik on mulle kinnitanud, et see on stressist (käsil ka lõpuklass) ja nii suurest kaalulangusest, samuti on kontrollitud munasarju. Mingil määral ma usun arste, kuid kas see on tõesti võimalik, et kehal võtab nii kaua aega, et oma normaalne funktsioneerimine taastada? Olen siiamaani oma kaalu suutnud hoida, tarbin nädalas keskmiselt 1900 kalorit ning liigun järgnevalt: 2x nädalas bodypump ning 4x nädalas 40 minutit kiirkõndi.

Kirjutan siia ka oma nädismenüü:

Hommik:

1 muna

1 munavalge

Kohv mee ja kohvikoorega

kalamaksõli

1 rukkileivaviil

tomatit ca 50 g

1 juustuviil

Vahepala:

ca 250 g pirn

Lõuna:

150 g seamaksa

200 g juurvilju

supilusikatäis oliivõli

1 rukkileivaviil

1 juustuviil

Oode:

250 g maitsestamata jogurtit

1 keskmine banaan

70 g kuivatatud ananassi

20 g mandleid

Õhtu:

150 g forellifileed

200 g juurvilju

Hilisõhtune snäkk:

1 suurem õun

Kaalun 63 kg, olen 160 cm pikk ning olen 19-aastane neiu. Kas oskate äkki mingit nõu anda, et äkki on toidulaual siiski mingitest ainetest vajaka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...

Olen siiamaani oma kaalu suutnud hoida, tarbin nädalas keskmiselt 1900 kalorit ning liigun järgnevalt: 2x nädalas bodypump ning 4x nädalas 40 minutit kiirkõndi.

Vast ikka päevas mõeldud ;) Menüüle kiire pilk peale visates, tundub küll täitsa korralik. Kahjuks rohkem aidata ei oska.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

V6ibolla on elus millestki muust vajaka ... armastusest ntx. Vaevalt su probleem nyyd toidulauast tingitud on, kui sa isegi ligilähedaselt oma "näidismenyyle" sööd iga päev. Kui stress, siis tuleb seda maandada...Suitsetamisest peaks ka loobuma.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsta järk-järgult kaloraaži, sest 1900kcal on ilmselgelt liiga vähe kaalu hoidmiseks. Iga nädal 100kcal kasvõi ning vaata kaua kaal veel püsib. Kaloraaži tõsta süsivesikute arvelt, eeldusel, et rasvade vajalik kogus on täis (sinu puhul ca 70g)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelkõnelejatega üldiselt nõus - menüü on tiptop AGA võiks kaloraaži vähehaaval tõsta. Minu ettepanek oleks see, et toogi tagasi aegajalt ja ilma süümepiinadeta asjad, mis tõsiselt meeldivad, aga mis menüüst oled välja jätnud selles hirmus, et see on "halb toit".

Lisaks sellele on ülioluline uni - usu mind, su lõpuklassisooritus muutub ka palju paremaks kui ikka enda 8 tundi und ööpäevas miinimumina täis saad. Jahe ruum, täispimedad kardinad.

Ahjaa... kalaMAKSAõli ja MAKSA ühel päeval tarbida ei tasu. A vitamiin on asi, mida võib küll olla liiga palju. Samas eraldi D-vitamiini tilku juurde võtta soovitaks.

Võid eksperimenteerida ka solaariumiga - võta väike doos (NB! mingit põletust või naha kipitamist EI tohi olla) 1-2x nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui suur minu puhul see kaloraaž siis kaalu säilitamise näol peaks olema? Lugesin, et 70 g rasva peaksin päevas kätte saama, aga kui palju peaks siis süsikaid ja valke olema? Ja kui mul praegu püsib kaal 1900 KCAL juures, kas siis kaloraaži tõstmisel mul kaal tõusma ei peaks hakkama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaloraaži tõsta süsivesikute arvelt, eeldusel, et rasvade vajalik kogus on täis (sinu puhul ca 70g)

Näe kui erinevad võivad olla arvamused. Minuarust on tervislikum kaloraazi tõsta ennekõike rasvade ja valkude arvelt (suhtes 1,5 rasva ja 1 valku). Rasvadest ja valkudest on lisaks energeetilisele väärtusele ka keha ehitamise juures kasu, süsikad aga kantakse sirgelt kuludesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui suur minu puhul see kaloraaž siis kaalu säilitamise näol peaks olema? Lugesin, et 70 g rasva peaksin päevas kätte saama, aga kui palju peaks siis süsikaid ja valke olema? Ja kui mul praegu püsib kaal 1900 KCAL juures, kas siis kaloraaži tõstmisel mul kaal tõusma ei peaks hakkama?

Ma arvan, et su toitumises pole midagi väga valesti ja päevade puudumise põhjus on mujal. Kui palju sa öösel magad? Kas energiajooke, stimulante, AD-sid kasutad? Oled kindel, et sa ületreeningut pole omale kujundanud? Kas oled õppimises oma arvates edukas? Jne. BMI järgi veel ainult 1 kg lahutab sind ülekaalulisusest, kaloraazi tõsta pole sul küll vaja.

Alati võid võtta tavatoidule juurde d-vitamiini ja b-vitamiinide kompleksi ja omega-3.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et su toitumises pole midagi väga valesti ja päevade puudumise põhjus on mujal. Kui palju sa öösel magad? Kas energiajooke, stimulante, AD-sid kasutad? Oled kindel, et sa ületreeningut pole omale kujundanud? Kas oled õppimises oma arvates edukas? Jne. BMI järgi veel ainult 1 kg lahutab sind ülekaalulisusest, kaloraazi tõsta pole sul küll vaja.

Alati võid võtta tavatoidule juurde d-vitamiini ja b-vitamiinide kompleksi ja omega-3.

No ma ise ka nagu leian, et toitumine paigas ja sellepärast panebki muretsema, et miks päevi ei hakka. Käisin detsembris endokrinoloogi juures, kes võttis proovid ja ütles, et hormoonides asi pole, et seal on kõik korras. Magan piisavalt(vähemalt 7h). Ei kasuta mingeid antidepressante ega joo energiajooke (v.a kui mõnikord joon fatburnerit). Ma ei leia, et 4 x nädalas aeroobset ning 2 x nädalas lihastreeningut kuidagi mulle ületreenituse on kujundanud. Vähemalt ma ise tunnen sellest rõõmu, kui trennis käin, mingit vastumeelsust trenni tegemise suhtes küll pole. Ja olen sellest täielikult teadlik, et olen seal normaalkaalu ülaosas ning see on veelgi enam põhjus, miks ma päevade ärajäämise pärast muretsen. Ma saan aru, kui oleksin mingi alakaaluline vms. Aga kui mul ei ole päevi olnud juba ligi aasta aega, ja olen suurnud oma kaalu hoida, siis kahtlemata ma muretsen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui suur minu puhul see kaloraaž siis kaalu säilitamise näol peaks olema? Lugesin, et 70 g rasva peaksin päevas kätte saama, aga kui palju peaks siis süsikaid ja valke olema? Ja kui mul praegu püsib kaal 1900 KCAL juures, kas siis kaloraaži tõstmisel mul kaal tõusma ei peaks hakkama?

Kaloraaži ei ole küll vaja tõsta. Ma ei saa ka nendest soovitustest aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsta kaloraaži mõneks ajaks ja kindlasti too juurde häid rasvu - kalamaksaõli, avokaado, chia seemned jne. Tavaliselt (ja ka endal) kaasneb ülekoormusega pigem vaheveritsus, päevad jäävad pigem ära liiga suurest-järsust kaalulangusest. Aastaid tagasi pärast mandlite eemaldamist kukkus ka kaal 2 nädalaga pea 6kg ja siis läks mul kaks kuud, et uuesti organismi õigesti tööle saada. Kusjuures seda puhtalt kaalu tõusu ja just rasvarohkema toiduga.

Kindlasti ära jäta asja nii, kui midagi ei muutu, nõua-nõua ja veelkord nõua arstidelt uuringuid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh kõigile vastajatele, kuid jõle raske on kuskilt alustada, kui mõned soovitavad kaloraaži mitte tõsta ja teised jälle vastupidiselt soovitavad seda teha!

Viimasele vastajale: Jah, alguses, kui kaalu hakkasin langetama, olid mul ka n-ö vaheveritsused, kuid pärast ei olnud mul isegi neid. Siiamaani on ju kaal püsinud ligi aasta sama numbri peal ning kas tõesti läheb nii kaua aega, et keha aru saaks, et kaal ju enam ei lange.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh kõigile vastajatele, kuid jõle raske on kuskilt alustada, kui mõned soovitavad kaloraaži mitte tõsta ja teised jälle vastupidiselt soovitavad seda teha!

Viimasele vastajale: Jah, alguses, kui kaalu hakkasin langetama, olid mul ka n-ö vaheveritsused, kuid pärast ei olnud mul isegi neid. Siiamaani on ju kaal püsinud ligi aasta sama numbri peal ning kas tõesti läheb nii kaua aega, et keha aru saaks, et kaal ju enam ei lange.

Kas kilpnääre on korras?

Kehakaalu langus 15 kg aastas ei ole kehale mingi šokk, praegune füüsiline koormus on normi piires, kehamassi indeks 24,6 norm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kilpnääre on korras?

Kehakaalu langus 15 kg aastas ei ole kehale mingi šokk, praegune füüsiline koormus on normi piires, kehamassi indeks 24,6 norm.

Jah, ka kilpnäärme proovid on normis olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled pillidel, siis vaheta marki, kui ei ole, siis soovitan tsükli taastamiseks proovida (konsulteeri naistearstiga). Vaheveritsus ja ärajäämine võib olla nii stressist, kaalulangusest.. Kumbki neist ei ole normaalne ja näitab, et midagi on valesti või ei sobi. Vaheveritsus tekibki varem ja kui midagi ei muutu ning läheb hullemaks, siis jäävad päevad ära. Mõne keha on tundlikum, mõne keha mitte. Kaloraaži ei pea sa küll tõstma, see on täitsa ok. Puhka rohkem, tee pisut vähem trenni või lihtsalt vähenda koormuseid nt bodypumbis mingiks ajaks.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pregnenoloon võib stressi tagajärjel segi läinud steroiditasakaalu korrigeerida aidata, eriti just naistel. Kasutatakse ka raseduse katkemise vastu.

Ahjaa... kalaMAKSAõli ja MAKSA ühel päeval tarbida ei tasu. A vitamiin on asi, mida võib küll olla liiga palju. Samas eraldi D-vitamiini tilku juurde võtta soovitaks.

Võid eksperimenteerida ka solaariumiga - võta väike doos (NB! mingit põletust või naha kipitamist EI tohi olla) 1-2x nädalas.

A ja D juurde oleks K2-vitamiini vaja aga seda on raske ja/või kallis hankida.

(K1 ei mõju).

Tegelikult on K2 isegi olulisem ja ka probleemsem kui A ja D :)

Solaariumis on see probleem et seal ei ole UVB-d mis annab suure osa kasulikust mõjust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×