Jump to content
Siram

Sea-ja veiseliha asendamine toitumiskavas

Recommended Posts

Tere, tellisin kuskil 4 kuud tagasi toitumiskava ja olen seda ka edukalt jälginud. Kuid nüüd on tekkinud väike mure, et ei suuda enam süüa sea-ja veiseliha(ei ole seda ka ennem palju söönud aga sundisin ennast seda need 4 kuud lihtsalt sööma), kuid nüüd lihtsalt ei lähe alla enam. Küsimus oleks, et mis oleks sea-ja veiseliha alternatiiv, kas ainult kanaliha või saab ka millegi muuga asendada? Olen kuulnud, et kodujuustuga, kas see müüt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, tellisin kuskil 4 kuud tagasi toitumiskava ja olen seda ka edukalt jälginud. Kuid nüüd on tekkinud väike mure, et ei suuda enam süüa sea-ja veiseliha(ei ole seda ka ennem palju söönud aga sundisin ennast seda need 4 kuud lihtsalt sööma), kuid nüüd lihtsalt ei lähe alla enam. Küsimus oleks, et mis oleks sea-ja veiseliha alternatiiv, kas ainult kanaliha või saab ka millegi muuga asendada? Olen kuulnud, et kodujuustuga, kas see müüt?

Võid asendada küll sulle meelepäraste loomsete valguallikatega (kana, kala, kodujuust, muna). Valgu- ja rasvakoguste minimaalne kõikumine ei ole määrav. Oleksid võinud kohe kava koostaja käest küsida, asjata sundisid ennast sööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas liha peaks asendama sama kogusega, et kui on ette nähtud 100g sealiha siis asnedan selle 100g kodujuustu või 100g munaga näiteks?

Arvesse tuleks võtta makrotoitainelist väärtust ehk valkude, rasvade ja süsivesikute suhet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, tellisin kuskil 4 kuud tagasi toitumiskava ja olen seda ka edukalt jälginud. Kuid nüüd on tekkinud väike mure, et ei suuda enam süüa sea-ja veiseliha(ei ole seda ka ennem palju söönud aga sundisin ennast seda need 4 kuud lihtsalt sööma), kuid nüüd lihtsalt ei lähe alla enam. Küsimus oleks, et mis oleks sea-ja veiseliha alternatiiv, kas ainult kanaliha või saab ka millegi muuga asendada? Olen kuulnud, et kodujuustuga, kas see müüt?

Kas oled söönud ainult sama toodet kogu aeg? Või lihtsalt paljast liha ja ise maitsestanud/valmistanud?

Poodides on lugematu hulk erinevate maitselahendustega ning lihalõikudega variante. Ainult sealiha või veiseliha ei ütle eriti midagi. Maitse, tekstuur sõltub mis looma keha osast on liha lõigatud, kuidas maitsestatud ja lõpuks kuidas valmistatud. Seega soovitan poodides erinevaid valikuid ka proovida.

Muidugi ei pea ainult ühte tüüpi liha sööma nagu juba öeldud on. Lihasid on väga palju erinevaid. Kana nagu sa ütlesid, aga miks mitte ka kalkun, part, küülik või üldse kalad. Väga suur valik. Loeb kokkuvõttes siiski see kui palju toitaineid sa omandad neist toitudest ja kuidas sobib see sinu üldise menüü ja treeningu kavadega.

Kindlasti on lihtsam konsulteerida treeneriga, kui sellised "makrotoitainete" numbrite jutud sinu jaoks veidi segane on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, tellisin kuskil 4 kuud tagasi toitumiskava ja olen seda ka edukalt jälginud. Kuid nüüd on tekkinud väike mure, et ei suuda enam süüa sea-ja veiseliha(ei ole seda ka ennem palju söönud aga sundisin ennast seda need 4 kuud lihtsalt sööma), kuid nüüd lihtsalt ei lähe alla enam. Küsimus oleks, et mis oleks sea-ja veiseliha alternatiiv, kas ainult kanaliha või saab ka millegi muuga asendada? Olen kuulnud, et kodujuustuga, kas see müüt?

Sea ja veiselihast on võimalik teha mustmiljon erinevat rooga mis on kõik erinevate maitsete, tekstuuri ja muude omadustega. Kui täpselt sama asja päevast päeva süüa siis muidugi tüütab ära kuid retsepte kuidas liha teha on küll lugematu hulk.

Ma arvan et sul on lihtsalt väike insipratsioonipuudus köögis. Loe mida erinevat on võimalik valmistada ja eksperimenteeri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×