Jump to content
tomtom

Omega 3 kapslite asemel

Recommended Posts

Oleks kaks küsimust asjatundjatele:

1) Millega võiks asendada Omega 3 kapsleid? Mingi odavam alternatiiv. Kas võib võtta nt lonks toiduõli ja millist sel juhul?

2) Püüdlen tervisliku ja tasakaalus toitumise poole, aga no asjad on kaugel ideaalsest. Millised võiksid olla mineraalid-toidulisandid-vitamiinid, millest võib olla kõige suurema tõenäosusega organismil ikkagi puudus on ja mida tuleks väiendavalt juurde võtta? Midagi, mida peaks rõhutatult ja teadlikult meeles pidama ja juurde võtma. Omega 3 vist on üks nendest. Aga kas on veel midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Odavam alternatiiv: tarbida luuüdi ja rupskeid :) (eelistatult peamiselt rohutoidu peal kasvanud rohusööjate omi).

Vist tegelikult ei tule odavam...

Teine variant on VÄHENDADA Omega6 tüüpi rasvu, sest need konkureerivad Omega3 tüüpi rasvadega metaboolsetel teedel. Toiduõli võtmine ei aita (isegi vastupidi nt päevalille või sojaõli puhul), välja arvatud kui tegemist ei ole nö "lisatud" O3 rasvadega (raps, rüps vms ja siis ka ei ole see nii hea kui kalaõli).

Küsimusele 2) - D vitamiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) Rasvane kala. Muidu ega kala-õli kapslid nüüd niiväga kallid ei ole, peab lihtsalt mitmest kohast uurima ja võrdlema sisaldusi. Alternatiiv on veel ka Apteegis mölleri kala-maksaõlid. EI maksa väga palju ning sidruni maitseline on täiesti meeldiv tarbida. Võtta vbl nõks ebamugavam, kui lihtsalt kapsleid aga pole hullu.

2) D-vitamiin, magneesium üldjuhul sportlastele, eks see kõik sõltub mida veel võtta. Eks proovi ikka jah mitmekülgselt toituda aga kui arvad, et jääb väheks siis mõni madala-doosiline multi-vitamiin ei ole üldjuhul paha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Odavam alternatiiv: tarbida luuüdi ja rupskeid :) (eelistatult peamiselt rohutoidu peal kasvanud rohusööjate omi).

Vist tegelikult ei tule odavam...

Teine variant on VÄHENDADA Omega6 tüüpi rasvu, sest need konkureerivad Omega3 tüüpi rasvadega metaboolsetel teedel. Toiduõli võtmine ei aita (isegi vastupidi nt päevalille või sojaõli puhul), välja arvatud kui tegemist ei ole nö "lisatud" O3 rasvadega (raps, rüps vms ja siis ka ei ole see nii hea kui kalaõli).

Küsimusele 2) - D vitamiini.

Kas linaseemne õli võtmine ka ei aita?

Ennast hakaks täna see omega 3 teema väga huvitama ja leidsin, et üks lihtsamaid variante oleks võtta linaseemne õli.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas linaseemne õli võtmine ka ei aita?

Ennast hakaks täna see omega 3 teema väga huvitama ja leidsin, et üks lihtsamaid variante oleks võtta linaseemne õli.

Ise vastan.

Linaseemne õlist saab valdavalt alfa-linoleenhapet (ALA), kuid mitte eikosapentaanhapet (EPA) ja dohosaheksanoehape (DHA)

Seega oluline on teada, et ALA, mida leidub taime –ja pähkliõlis, ei saa olla asenduseks EPA-le ja DHA-le, mida leidub kalas ja kalaõlis.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise vastan.

Linaseemne õlist saab valdavalt alfa-linoleenhapet (ALA), kuid mitte eikosapentaanhapet (EPA) ja dohosaheksanoehape (DHA)

Seega oluline on teada, et ALA, mida leidub taime –ja pähkliõlis, ei saa olla asenduseks EPA-le ja DHA-le, mida leidub kalas ja kalaõlis.

Avaldan kiitust initsiatiivi eest! Ausõna noh! Rohkem foorumikasutajaid võiks niimoodi käituda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Apotheka apteekides on soodukas praegu. Mina ostsin Möllleri sidrunimaitselise kalamaksaõli 6,90 € pudel (250 ml)

Ma ostsin ka apteegist kalaõli tablette 60 kapslit olid 4,95. Paljudele need kapslid ei sobi, sest need on päris suured.

Üks mõnus ja rasvane heeringas - üks rasvasematest kaladest. Hinna ja kvaliteedi suhe nr.1 ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ostsin ka apteegist kalaõli tablette 60 kapslit olid 4,95. Paljudele need kapslid ei sobi, sest need on päris suured.

Üks mõnus ja rasvane heeringas - üks rasvasematest kaladest. Hinna ja kvaliteedi suhe nr.1 ^_^

Mis puutub enamikesse kalaõli kapslitesse siis tuleb vaadata sisaldust. Tihtipeale on ühes kapslis niivähe toime-ainet, et ma kujutan ette, et ma võtaks sellest sinu ostetud purgist umbes 20 kapslit päevas, et mingi korralik doos kätte saada. :D

Seda mölleri kalaõli ma võtsin umbes supilusika täie päevas ehk jätkub nii ca. 2-ks nädalaks. Selle koha pealt on ta üks hea hinna-koguse suhtega. Kaplitest on IMO parim hind Bonsunas müüdud Mannineni kapslitel, sest purgis lausa 500 tükki ja sisaldus ka päris okei. Hetkel vist küll müügilt kadunud kahjuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Chia seemnetes on ka omega3 ja omega6 vahekord 3:2, pole just kõige parem, aga sobib ka asenduseks. Aga muidu jah, Lina-, tudra- ja kanepiseemned ning -õlid, samuti rasvane kala on head omega3 allikad. Õlid muidugi külmpressitud ja rafineerimata, linaseemne õlil ei tohiks mitte mingil juhul mõrkjat maitset ole - riknenud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis puutub enamikesse kalaõli kapslitesse siis tuleb vaadata sisaldust. Tihtipeale on ühes kapslis niivähe toime-ainet, et ma kujutan ette, et ma võtaks sellest sinu ostetud purgist umbes 20 kapslit päevas, et mingi korralik doos kätte saada. :D

Seda mölleri kalaõli ma võtsin umbes supilusika täie päevas ehk jätkub nii ca. 2-ks nädalaks. Selle koha pealt on ta üks hea hinna-koguse suhtega. Kaplitest on IMO parim hind Bonsunas müüdud Mannineni kapslitel, sest purgis lausa 500 tükki ja sisaldus ka päris okei. Hetkel vist küll müügilt kadunud kahjuks.

BENU OMEGA 3 KALAÕLI KAPSLID 1000 N60

Ei leidnud kuskilt täpset koostist. Paki peal üks kapsel päevas. Eks rohkem võib ikka tarbida. Usun, et see on nagu C-vitamiiniga, mida võib rahulikult üle grammi päevas võtta ja elu läheb ainult ilusamaks ^_^

Iga päev lõunaks süüa üks mõnus heeringafilee süüa muutuks üsna tüütuks ja eks see natuke aitab ikka. Parem süüa see vähenegi kui üldse mitte midagi (kapslite kohta) ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BENU OMEGA 3 KALAÕLI KAPSLID 1000 N60

Ei leidnud kuskilt täpset koostist. Paki peal üks kapsel päevas. Eks rohkem võib ikka tarbida. Usun, et see on nagu C-vitamiiniga, mida võib rahulikult üle grammi päevas võtta ja elu läheb ainult ilusamaks ^_^

Iga päev lõunaks süüa üks mõnus heeringafilee süüa muutuks üsna tüütuks ja eks see natuke aitab ikka. Parem süüa see vähenegi kui üldse mitte midagi (kapslite kohta) ;)

Purgi peal peaks ikka koostis olema, Eestis peaks apteegis müüdava kohta ju päris range teema olema. Aga otsisin ise ka ja no mitte midagi selle firma kohta. Kodukas on aga ühtegi toodet märgitud pole. Apteekide uudiste-lehtedel ka ainult pildid.

Igal juhul see gramm ei näita veel midagi. Sest loeb EPA ja DHA sisaldus seal grammis. Mõnes tootes on rohkem ja mõnes vähem. Kindlasti isegi see üks kapsel on kasulik aga ma usun, et kui juba võtta siis võiks vähe suurem doos tarbida - A'la kreatiini 1g päevas võtta oleks ka veidi tobe - võiks, eksole - aga naljakas. :P

Huvi pärast uuri seda pakendit, üldjuhul ma arvan, et seal ikka see kuskile kirjutatud on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Purgi peal peaks ikka koostis olema, Eestis peaks apteegis müüdava kohta ju päris range teema olema. Aga otsisin ise ka ja no mitte midagi selle firma kohta. Kodukas on aga ühtegi toodet märgitud pole. Apteekide uudiste-lehtedel ka ainult pildid.

Igal juhul see gramm ei näita veel midagi. Sest loeb EPA ja DHA sisaldus seal grammis. Mõnes tootes on rohkem ja mõnes vähem. Kindlasti isegi see üks kapsel on kasulik aga ma usun, et kui juba võtta siis võiks vähe suurem doos tarbida - A'la kreatiini 1g päevas võtta oleks ka veidi tobe - võiks, eksole - aga naljakas. :P

Huvi pärast uuri seda pakendit, üldjuhul ma arvan, et seal ikka see kuskile kirjutatud on.

Mul on pakk käes, hoian seda rõõmsalt näppude vahel, lisaks on mul väike tütar kellele meeldib nokkida ja EPA ja DHD on sealt maha kustutatud :lol: see 1000mg kalaõli rida on alles, aga ja need teised kaks on kadunud ja just need numbrite kohad.

Huvitav jah, et ma ka mitte midagi internetist selle toote kohta ei leidnud, midagi võiks ju ikka olla :wacko:

Eks see 1g kreatiini tekitab kindlasti ka platseebo effekti - võtsin KREATIINI nüüd lähen saali hullama ja rekordid tulevad - hakkab peas selline mõttekäik käima. See kindlasti tõstab ka sooritusvõimet kui korrutada terve päev, et täna vist ei jaksa midagi teha ja vihma sajab ka, ei tea kas üldse trenni viitsin minna :D Kas see 1g just midagi organismile annab, see juba iseasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) Rasvane kala.

Kui kasvandusekalas on D-vitamiini nii 4x vähem kui looduslikus siis mind huvitaks kuidas seal EPA ja DHA-ga on. Ega kala neid ise ei tooda, toiduga saab, ja kasvandusekala toit pole päris see mis võiks olla ilmselt.

Norrakad väidetavalt ise oma kasvandusekala ei söö, veavad välja ja ise söövad metsikut lõhet :D

Mis puutub enamikesse kalaõli kapslitesse siis tuleb vaadata sisaldust.

Kõigis Mölleri omades ja Lysi kalaõlis on normaalne EPA+DHA kontsentratsioon, Lysi kalamaksaõli on lahja.

1 kapsel päevas on nagu hiirele paras, ükskõik kui suur kapsel ja kui paks hiir.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kala allikas on jah tegelt päris tähtis teema. Aga kuna ma ise kala ei söö siis pole viitsinud ka uurida, kus seda Omega - 3 kõige rohkem leidub ja kus kasvanduste kalad suht tühjalt ringi siblivad. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kasvandusekalas on D-vitamiini nii 4x vähem kui looduslikus siis mind huvitaks kuidas seal EPA ja DHA-ga on. Ega kala neid ise ei tooda, toiduga saab, ja kasvandusekala toit pole päris see mis võiks olla ilmselt.

Norrakad väidetavalt ise oma kasvandusekala ei söö, veavad välja ja ise söövad metsikut lõhet :D

Toitumisahel saab alguse planktonist (toodab Omega 3)---> väiksed kalad ---> suured kalad. Kõik sõltub sellest, millega kasvanduskalu on toidetud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumisahel saab alguse planktonist (toodab Omega 3)---> väiksed kalad ---> suured kalad. Kõik sõltub sellest, millega kasvanduskalu on toidetud.

Selles ongi küsimus.

Kui neil D'vitamiini palju vähem siis seda teravam küsimus.

Astaksantiini roosa värvi saab lõhe ka planktonist ja räägitakse et fileetükke värvitakse isegi tagantjärgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles ongi küsimus.

Kui neil D'vitamiini palju vähem siis seda teravam küsimus.

Astaksantiini roosa värvi saab lõhe ka planktonist ja räägitakse et fileetükke värvitakse isegi tagantjärgi.

Kalakasvatustes antakse vastavat emulsiooni kui kala kala kaal on 0,5 kg ja üless poole minema mis muudab neil filee vastavat värvi. Vabas looduses söövad nad igast vähjalisi jne, mis annab neile värvi .

Ja paljud eesti kalakasvatused on siseruumides kus päikest peale ei paista.

Elus sööta saavad noored kalad ja selleks on vee kirbud,mida kohapeal kasvatakse neile ja hiljem hakkavad iga 2-3 h tagant saama vastavat toitu oma kaalu ja vanusele .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Voimalik, et sama probleem nagu lihakarjaga, mida maisiga soodetakse, mis omakorda omega 6 taseme korgeks ajab ja inimestel veresoonkonna haigusi pohjustab. USA teema rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×