Jump to content
martinkink

Kaalul on rohkem kui elu - uus idee

Recommended Posts

Just nii see kõik ongi, as seen on tv, keep beliving ;)

Kui inimene võtab kaalust alla ainult raske trenniga ja pausi tekkides jälle kaal tõuseb, siis kelle möödapanek toitumiskavas on?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui inimene võtab kaalust alla ainult raske trenniga ja pausi tekkides jälle kaal tõuseb, siis kelle möödapanek toitumiskavas on?

Aga kui inimene ei jälgi kava?? Ma ei vaata seda saadet küll, kuid sattusin korra kuskil mingile lõigule, kus treenitav konkreetselt ütles näkku, et "ma ei viitsi"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui inimene ei jälgi kava?? Ma ei vaata seda saadet küll, kuid sattusin korra kuskil mingile lõigule, kus treenitav konkreetselt ütles näkku, et "ma ei viitsi"

Milleks siis saatesse üldse ronida? Mina oleks talle kohe rasvaimu soovitanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks siis saatesse üldse ronida? Mina oleks talle kohe rasvaimu soovitanud.

Ega sellest ei saa mina ka aru aga kui ma nüüd millegagi sassi ei aja, siis oli seal saates mingi tibin, kes võttis lausa kaalus juurde ja ütles orgule otse näkku, et ma ei viitsinud või ligilähedaselt nii see oli

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega sellest ei saa mina ka aru aga kui ma nüüd millegagi sassi ei aja, siis oli seal saates mingi tibin, kes võttis lausa kaalus juurde ja ütles orgule otse näkku, et ma ei viitsinud või ligilähedaselt nii see oli

Just siukesed ongi kõige väärtuslikumad.

Tavainime diivanil saab end pekisest logardist paremana tunda, voorumites seda välja näitadata, tibi omakorda 15.min kuulsust, mingi papi ...

Ntx sind mina produtsendina saatesse ei võtaks.

Trenni teed, treeneri suuniseid jälgid, lähed aastaga aina paremasse vormi ... sõnaga, rikud kogu saate ära ...

ja vaene tavainime diivanil kas neelab kasvava alaväärsuskompleksi tõttu antidepressante või saab kadedusest insuldi, :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saates oli tõesti vähemalt kaks inimest, kes tegelikult väga ei soovinudki kaalust alla võtta. Jah, meil on trend olla sale ja kaalu langetada, kuid väga paljud paksukesed näevadki seda vaid trendina. Siin võiks süüdistada nii nende laiskust kui ka mugavust, kuid ma arvan, et nr 1 asi on kinni nende mõtlemises. Endalgi selliseid tuttavaid, kes muud ei tee, kui hädaldavad kaalu üle ja neil oleks tõesti vaja seda langetada, kuid samas kelle elumotoks on a la " elad vaid ühte elu, naudi seda". Samuti arvatakse, et kui tellitakse treening-toitumiskava, siis see sisaldab ka nende eest mõtlemist ja treenimist. Oma lähedase sugulasega just puutusin kokku sel teemal - tuli kurtma, et tellitud menüü nii ühekülgne...ullike ei teadnud, et ta peab ise otsima samas toitaineväärtuses alternatiive kui pakutud variantidest kopp ees. Kui ma siis seda talle ütlesin, oli vastuseks: "Issand kui nõme, see on ju nii keeruline!"

Tõesti, mõne jaoks on ka iseseisvalt mõtlemine ja planeerimine keeruline...raske ju lugenda pakendilt infot.

Ja teine mõte seoses sellega, et siin pakuti teha saadet, kuidas liig-peenikesed kosuvad. Sellel on üks väga suur probleem - nimelt võivad sinna kandideerida ka inimesed, kellel pigem on jällegi asi psüühikas kinni ja mitte niivõrd kiires ainevahetuses jne. Kapibuliimikuid ja -anorektikuid on ju tohutult tegelikult, selliste psüühiliselt haprate inimestega telesaate tegemine poleks just kõige õigem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui inimene võtab kaalust alla ainult raske trenniga ja pausi tekkides jälle kaal tõuseb, siis kelle möödapanek toitumiskavas on?

Pakun et tegeleme mõlemad sama ametiga ja eesmärk on ühine, kuid millegi pärast on sul vajadus mulle pulki kodaratesse loopida! Miks on nii?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pakun et tegeleme mõlemad sama ametiga ja eesmärk on ühine, kuid millegi pärast on sul vajadus mulle pulki kodaratesse loopida! Miks on nii?

Tahtsime parimat, aga läks nii nagu alati. :(

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just siukesed ongi kõige väärtuslikumad.

Tavainime diivanil saab end pekisest logardist paremana tunda, voorumites seda välja näitadata, tibi omakorda 15.min kuulsust, mingi papi ...

Ntx sind mina produtsendina saatesse ei võtaks.

Trenni teed, treeneri suuniseid jälgid, lähed aastaga aina paremasse vormi ... sõnaga, rikud kogu saate ära ...

ja vaene tavainime diivanil kas neelab kasvava alaväärsuskompleksi tõttu antidepressante või saab kadedusest insuldi, :ph34r:

Jama lugu, siis ju jääbki mul 15 min kuulsust saamata :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samuti arvatakse, et kui tellitakse treening-toitumiskava, siis see sisaldab ka nende eest mõtlemist ja treenimist. Oma lähedase sugulasega just puutusin kokku sel teemal - tuli kurtma, et tellitud menüü nii ühekülgne...ullike ei teadnud, et ta peab ise otsima samas toitaineväärtuses alternatiive kui pakutud variantidest kopp ees. Kui ma siis seda talle ütlesin, oli vastuseks: "Issand kui nõme, see on ju nii keeruline!"

Tõesti, mõne jaoks on ka iseseisvalt mõtlemine ja planeerimine keeruline...raske ju lugenda pakendilt infot.

See koht jäi küll nüüd arusaamatuks. Kui inimene tellib treening-ja toitumiskava, siis klient on selle eest raha maksnud, mis tähendab, et tema eest ongi kogu mõtlemine ära tehtud!

Pannakse vundament ja katus ära, siis mõtle ise, kuidas seinad ette saad...

Kliendi eest peabki kõik tehtud olema, tema lihtsalt loeb ja täidab etteantud asju. Mis selle kava mõte siis on, kui ise peab mõtlema hakkama? Lisaks, kui klient küsib küsimusi, siis ta peab saama ka vastused!

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noh toon ühe näite mida mulle kurdeti: poes polnud kalkuni sinki, ma nüüd ei tea, mis saab, mul pole hommikuks kalkuni sinki. *paanika*.

Kava tellinud inimene isegi ei vaevu vaatama-uurima-mõtlema, millega ta seda kalkunisinki asendada võiks, mis võiks sobida nii kcal kui ka valkude, süskarite jne puhul. Nii juhtubki see, et kavasid ei jälgita, sest nad on liiga "üheülbalised" või igavad(või mis iganes sarnast). Saab ju väga hästi vaadata palju pakutud toit kcal/valke/rasvu/süsivesikuid jne 100gr kohta sisaldab ja siis vaadata asemele midagi sobivat, rikastada oma menüüd. Tavaliselt tuuakse ju toitumiskava puhul kolm, healjuhul neli erinevat varianti mida kombineerida, tegelikult on neid aga väga palju rohkem ja menüü võiks seega olla palju rikkam. See on ju igati mõistetav, et kava koostaja ei hakka kogu listi alternatiivsetest toiduainetest välja kirjutama. Vot selline kokkupuude on siis nüüd minul igaljuhul hiljuti olnud....miks ei pöörduta kava koostaja poole on juba teine küsimus.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just nii see kõik ongi, as seen on tv, keep beliving ;)

Erik, kas sa oled muidu paljusi liigpeenikesi inimesi aidanud kosuda. Kaua aega selline asi neil võttis ja kas suurem enamus tuli toidust?

Oleks selline saade sellesmõttes võimalik nagu praegune kaalusaade, kus aastaga saadakse(kes saab 5+, kes ei viitsi :wacko: ) piitspeenikesest inimesest normaalkaalus isik. Kus natukene luudel peale naha ka midagi leidub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noh toon ühe näite mida mulle kurdeti: poes polnud kalkuni sinki, ma nüüd ei tea, mis saab, mul pole hommikuks kalkuni sinki. *paanika*.

Kava tellinud inimene isegi ei vaevu vaatama-uurima-mõtlema, millega ta seda kalkunisinki asendada võiks, mis võiks sobida nii kcal kui ka valkude, süskarite jne puhul. Nii juhtubki see, et kavasid ei jälgita, sest nad on liiga "üheülbalised" või igavad(või mis iganes sarnast). Saab ju väga hästi vaadata palju pakutud toit kcal/valke/rasvu/süsivesikuid jne 100gr kohta sisaldab ja siis vaadata asemele midagi sobivat, rikastada oma menüüd. Tavaliselt tuuakse ju toitumiskava puhul kolm, healjuhul neli erinevat varianti mida kombineerida, tegelikult on neid aga väga palju rohkem ja menüü võiks seega olla palju rikkam. See on ju igati mõistetav, et kava koostaja ei hakka kogu listi alternatiivsetest toiduainetest välja kirjutama. Vot selline kokkupuude on siis nüüd minul igaljuhul hiljuti olnud....miks ei pöörduta kava koostaja poole on juba teine küsimus.

Seepärast mulle eriti ei meeldigi need tavalised hetkel levinud treening-meetodid kus antakse vaid kavasid ette ja vahest vastatakse küsimustele, kui klient väga pinnib.

Ehk iga kord kui klient plekib siis antakse kala kätte, millest mõneks ajaks jagub. Teades väga hästi, et enamik ei suudagi välja mõelda, kust seda kala tulevikus ise püüda. :D - Ma pigem juhataks kõigepealt püüdmiskohta, seletaks kuidas püüda ning siis vajadusel annaks paar pisemat kala ette, et kohe maha ei sureks kuni püüdma õpib. ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seepärast mulle eriti ei meeldigi need tavalised hetkel levinud treening-meetodid kus antakse vaid kavasid ette ja vahest vastatakse küsimustele, kui klient väga pinnib.

Ehk iga kord kui klient plekib siis antakse kala kätte, millest mõneks ajaks jagub. Teades väga hästi, et enamik ei suudagi välja mõelda, kust seda kala tulevikus ise püüda. :D - Ma pigem juhataks kõigepealt püüdmiskohta, seletaks kuidas püüda ning siis vajadusel annaks paar pisemat kala ette, et kohe maha ei sureks kuni püüdma õpib. ;)

Parimad müügimehed müüvad kõigepealt õnge, siis õngele lisavarustuse, siis hakkavad kalu müüma ja lõpuks erinevaid menüüsid, kuidas seda kala valmistada. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna juhtusin seda saadet vaatama. Erik tegi tublit tööd. Ei tasu asju liiga keeruliseks ja raskeks ajada. Muidu lihtsama inimese jaoks asi liiga raskes minna, võidaksi lihtsalt käega lüüa.

Tähtis on kliendile algtõed selgitada ja teda motiveerida.

Kõige sittemad treenerined on need, kes saadavad kliendile mingi toitumiskava raha eest interneti teel.

Klient vast mingi aja jälgib seda kuid varsti on kopp ees.

Minu meelest tuleks klientidele konsultatsiooni müüa, mitte toitumiskavasi. Treener suhtleb kliendiga mingi 2 tundi. Õpetab õige toitumise algtõed. Mida süüa ja mida mitte. Kuidas ülesöömisest hoiduda jne..

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see isiklik pöördumine ja suhtlemine silmast silma ole ikka kõige parem. Mina soovitaks ka seda kõige enam

Siiski kardan, et nt Otil ei ole aega kõikide nende inimestega, kellele ta on toitumiskava teinud suhelda 2h. Igal treeneril ole oma meetodid, kes tahab ja viitsib suhelda ja kellel on ka muudki teha ning ei jää aega kõikide asjadega tegelemiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see isiklik pöördumine ja suhtlemine silmast silma ole ikka kõige parem. Mina soovitaks ka seda kõige enam

Siiski kardan, et nt Otil ei ole aega kõikide nende inimestega, kellele ta on toitumiskava teinud suhelda 2h. Igal treeneril ole oma meetodid, kes tahab ja viitsib suhelda ja kellel on ka muudki teha ning ei jää aega kõikide asjadega tegelemiseks.

Oled kuulnud ehk sellist ütlust: "Need, kellel pole kunagi aega, teevad kõige vähem ära"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid õigeid lähenemisi. Ideaalvariandina pooldan samuti seda, et inimesele tuleks baastõed selgeks õpetada, millele tuginedes saaks ta ise tervislikult toituda. Samas leidub inimesi, (1) kellel pole põhitõdede õppimiseks tahtmist (või aega), (2) kellele meeldib täita etteantud plaani, (3) kellele loeb asjaolu, et kava on koostanud autoriteet jne. Siit tulenevalt tuleks treenerina inimeselt alati küsida, et millist varianti ta eelistaks - kas seda, kus mõeldakse kõik ette ära või kus ta saab ise hakata vastavalt õpetusele oma toitumist reguleerima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna juhtusin seda saadet vaatama. Erik tegi tublit tööd. Ei tasu asju liiga keeruliseks ja raskeks ajada. Muidu lihtsama inimese jaoks asi liiga raskes minna, võidaksi lihtsalt käega lüüa.

Tähtis on kliendile algtõed selgitada ja teda motiveerida.

Kõige sittemad treenerined on need, kes saadavad kliendile mingi toitumiskava raha eest interneti teel.

Klient vast mingi aja jälgib seda kuid varsti on kopp ees.

Minu meelest tuleks klientidele konsultatsiooni müüa, mitte toitumiskavasi. Treener suhtleb kliendiga mingi 2 tundi. Õpetab õige toitumise algtõed. Mida süüa ja mida mitte. Kuidas ülesöömisest hoiduda jne..

Arvad, et siis saaksid osta toitumiskava 30 € eest? Usu mind, ükski treener ei viitsiks alla 300 EUR sellise asja eest liigutamagi hakata. Makse tuleb juba kõvasti maksta - samas, kes teeb ametlikult, kes mitte.

Mainin ära, et oleneb kõik kava tegijast. Kelle kava on 3 lk pikk ja kellel mitte. Võin enda kaitseks öelda, et minu kava on ca 20 lk, mis koosnebki nõuannetest, kuidas platoosid ületada jne.

Muidugi ka vähemalt 5-6 erinevast retseptist ühe toidukorra kohta.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled kuulnud ehk sellist ütlust: "Need, kellel pole kunagi aega, teevad kõige vähem ära"

Absoluutselt

"Mul ei ole aega" - on täiskasvanute vabandus nr.1 mis on maailma suurim lollus ^_^

ja eks sinna otsa käib väljend - " Kes palju teeb jõuab ka rohkem tehtud".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erik, kas sa oled muidu paljusi liigpeenikesi inimesi aidanud kosuda. Kaua aega selline asi neil võttis ja kas suurem enamus tuli toidust?

Oleks selline saade sellesmõttes võimalik nagu praegune kaalusaade, kus aastaga saadakse(kes saab 5+, kes ei viitsi :wacko: ) piitspeenikesest inimesest normaalkaalus isik. Kus natukene luudel peale naha ka midagi leidub.

Tere,

Olen ja nende probleem on suuresti olnud toitumine mis on väga ühekülgne(enamasti SV) ja toitainete vaene(rämpstoit ja igasugused töödeldud toiduained), ma pole tegelenud anorektikutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Olen ja nende probleem on suuresti olnud toitumine mis on väga ühekülgne(enamasti SV) ja toitainete vaene(rämpstoit ja igasugused töödeldud toiduained), ma pole tegelenud anorektikutega.

Kumbadega raskem on, kas suurematest inimestes väiksem vormida või väiksematest inimestest suurem? Või on asi inimestes endis, igalühel oma tahe ja suutlikus või mängib ikka suurus ka mingit rolli motivatsioonis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kumbadega raskem on, kas suurematest inimestes väiksem vormida või väiksematest inimestest suurem? Või on asi inimestes endis, igalühel oma tahe ja suutlikus või mängib ikka suurus ka mingit rolli motivatsioonis?

Kiiremad tulemused saab ikka suurematega, sest kilosid on kergem kaotada, kui tekitada, usun et kõik said aru mida mõtlesin, aga igaksjuhuks...-10kg 5-8 nädalaga vs. +4-6kg sama ajaga. Nagu olen juba ütelnud, mina aitan teadmistega ja enamasti see ongi inimestel puudu, et keegi leiaks neile selle õige metoodika, kuid kui ei usu ning oma soov pole piisavalt tugev, et motiveerida...siis pole kellegist sellele inimisele kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiiremad tulemused saab ikka suurematega, sest kilosid on kergem kaotada, kui tekitada, usun et kõik said aru mida mõtlesin, aga igaksjuhuks...-10kg 5-8 nädalaga vs. +4-6kg sama ajaga. Nagu olen juba ütelnud, mina aitan teadmistega ja enamasti see ongi inimestel puudu, et keegi leiaks neile selle õige metoodika, kuid kui ei usu ning oma soov pole piisavalt tugev, et motiveerida...siis pole kellegist sellele inimisele kasu.

Ma olen väikeste laste puhul seda täheldanud ( endal 2-aastane tütar), et palju rohkem tulemusi annab see kui lapsi keelamise asemel suunata. Ehk ma saan aru, et sinu tööks on inimesi rööpasse suunata, aga rongiga peavad nad ise sõitma. Sina võid ju kullast teid ehitada, aga kui ei viitsita rongi käimagi panna on sinu tööst vähe kasu. Kahju nendest inimestest, kes su teadmistest 110% ei võta. Sinu teadmised antakse süles kätte ja inimesed ei kasuta neid. Kurb

Muidugi üks super saade Eestis üle pika aja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×