Jump to content

Recommended Posts

Hei!

Oleks soov rasvast lahti saada, kuid kuidagi ei taha minna. Olen tegelenud trenniga juba jaanuari algusest, kuid muutusi pole. Kardan, et asi on toitumises. Omast arust nagu üritan seda järjest tervislikumaks jms teha, kuid no ei õnnestu vist. Hetkel on käsil Shaun T Insanity teine kuu ning erilisi muutusi kehakujus nagu pole. Kaalunumber mind niiväga ei huvitagi, tahaks pigem kõhupolstrist lahti saada ning jalgu veidi peenemaks. Lisan siia oma tänase päeva toitumise, kas oskaksite öelda, mis sellejuures on valesti ja mis on normaalne?

0101591535cea86.jpg

Lisan ka juurde, et hommikusöögiks oli kolmveerand pannkooki koos õrna kihi toormoosiga. Ning õhtusöögi juures on selle kotletisegu asemel kalkuni-hakkliha, Talleggi poolt. Ülejäänud asjad peaksid enam-vähem nii täpsed olema, kui võimalik. Kas on väga hull?

Muidu toitu söön varieeruvalt, hommikuti tavaliselt kas jogurt, müsli, muna (kui on aega, et keeta), siis lõuna oleneb täiesti sellest, mis koolis pakutakse. Üritan muidugi ka rohkem salatit ja vähem muud taldrikule asetada. Siis vahepalaks kooli-õhtusöögi vahel on mõned puuviljad, vahel suurema nälja korral võileivake, jogurt vms. Siis õhtusöök on ka alati erinev, üritan makaronidest ja jahukastetest hoiduda, pigem ikka tatar ja kartul, üldiselt praen siis kõrvale ka šampinjone ning ka kerge salat (tomat/kurk üldiselt) ning mingi lihatükike. Peale õhtusööki siis näksin kas puuvilja või praen/keedan muna. Üldiselt peale 6 õhtul ei söö, kui õhtusöök satub peale kuute (oleneb, kuna koju jõuan) siis jääb ka viimaseks toidukorraks. Vett joon palju, umbes 1-2 L päevas.

Nagu näha, siis vahetevahel sisestan oma toidud ka TAI - Toitumisprogrammi, kuid absoluutselt iga kord naeratab mulle sealt vastu, et kaloreid on vähe, rasvu ja valke liialt. Kui näiteks piima ei joo, siis tuleb kohe, et valke liiga vähe. Sama ka rasvadega. No ei oska ise kuidagi enam midagi teha. <_<

Muidu trenni teen siis Insanity kava järgi, üldiselt õhtupoole, niimoodi 6-7 aeg, tund peale viimast toidukorda. Kui vaba päev, siis üritan trenni hommikupoole sättida. Kui Insanity läbi ja ilmad ilusamad, on plaanis hakata väljas jooksmas käia/rattaga sõitma.

Kuid tõsine probleem siis selles, et no ei taha üldse midagi kuskilt kaduda. Jaanuarist alates olen trenni teinud (algul alustasin ühe teise treeningvideoga mida järgisin 3 nädalat), vahetevahel on ikka need pahad päevad, kui ei ole aega või ei viitsi trenni teha ja mõnikord läheb liiale magusaga, kuid üldiselt hoian saiast, kommist, krõpsust, koolajookidest jms eemale. Muidu väga aktiivne pole, ainult kool-kodu-Insanity, vahest jalutan ka õues, aga ilmad nii halvad hetkel, siis väga sinna ei kipu, aga samas nagu kalorite tarbimine ka väga suur ei ole, et ei tohiks väga hull olla. BMI arvutasin välja, et peaks olema 1384 kcal + keskmine aktiivsus(?) = 2145 kcal. Aga selle TAI programmi järgi on mu kalorite tarbimine üldiselt 1300-1500, see on ju poole vähem.

Samuti tahtsin veel küsida pulsi kohta. Pole raatsinud veel pulsikella osta, aga kaalun seda küll. Kuidas seda pulssi mõõdetakse ja milline on normaalne rasvapõletuse jaoks? Kehalise tundidest on nagu meelde jäänud, et 10 sekundi jooksul loe ära ja korruta mingi 12? Insanity't tehes on mul pulss 10 sek jooksul tavaliselt kuskil 25-30, on see normaalne? :rolleyes: Olen ise mõelnud küll, et äkki on pulss liiga kõrge, et siis ei põletagi rasva vms, et keha ülekoormamine.. sellepärast küsingi teilt järgi. :)

Tahaks nagu suveks saada selle 10 cm kõhult ja 5 cm jalgadelt vähemaks, kas see oleks reaalne plaan, kaal niiväga ei häiri, aga just see rasvake kehal?

Pikkus on muidu 164 cm ja täna hommikul näitas kaal 54,8 kg. Vanust siis 18.

Vabandan pika teksti eest, kuid no tuleb ju kuskilt abi paluda, kui ise hakkama enam ei saa. ^_^

Tänan kõiki juba ette ära ning ootan mõistlikku suhtumist ja vastuseid. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Oled kindel, et see tänane toitumine on sul alla 1500cal? Peale vaadates tundub, et oleks nagu rohkem. Jahu on ikka päris palju su toidus (leib-sai, kotletisegu?), lisaks mingi keeduvorst. Ning palju suhkrut päris suurest kogusest puuviljadest.

2. Kui sa peaksid päevas tarbima 2145kcal, siis miks sa ometi tarbid nii palju vähem?

3. Kui su pulss oleks 25-30, siis sa ei oleks enam väga elus.

BMI on kehamassiindeks. See, mille sina välja arvutasid on BAV

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Valesti on sai, keeduvorst, jogurt, vahepalaks ainult puuvili, pannkook...

Ära kuula, mida TAI ütleb.

Loed 10 sekundiga pulsi ja korrutad 6. Ehk siis sinu pulss on umbes 150-180 l/min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TAI järgi on 1350 kcal tänane tarbitud energia, no ma ei tea..

Leiba söön tavaliselt kaks poolikut viilu koolis toidukõrvale, see võileivake on vahetevahel ainult, nüüd jälle üle pika aja sattunud sisse. Sama lugu ka pannkoogiga, väga harv juhus, lihtsalt tõin ette täpse tänase toitumise näidiseks.

Aa, no BAV ega mina ka ju ei tea täpselt, mis täpselt mis on. ^_^

Kas kaks-kolm puuvilja päevas on siis palju? :o

Kas seda TAI'd pole siis mõtet järgida? Mida ma siis tegema peaksin ja kuidas ma tean, mida on palju, mis on valesti ja mida liiga vähe vms? Samuti ei oska nagu rohkem ka tarbida, kui pole sellega harjunud, ehk pole sellist toiduisu ja üldiselt ka võimalusi, et tihti ja veel umbes 1000 kcal juurde süüa. :huh:

Kas peaksin siis trenni tehes veidi rahulikumalt võtma, mitte niipalju rabelema? Nagu kuulnud olen, siis rasvapõletus on perfektne 120 l/min, kas selle hoidmiseks oleks targem vähem rabeleda?

Mida ma siis peaksin täpselt sööma, kui palju, kuna? :unsure: Ma tõesti lollike sel teemal, kuigi olen päris palju netist lugenud, aga eks ikka üks ütleb teist ja teine kolmandat, aga mis siis õige on? Telliksin muidu toitumiskava, aga rahakotike on sel kohal veidi kitsas, nii, et jään teie abile lootma. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Ronda19 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peotäis ehk portsjon. 5-9 sisse käivad puu- ja köögiviljad. Üks portsjon on 100 grammi puuviljade puhul.1 banaan on kuskil 100 kalorit.

Muudetud kasutaja Eliizabeth poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks siis peaks sööma kuni 900g näiteks banaane päevas? ~8 banaani iga päev.. Suhkrut paljuks ei lähe?

EDIT: Jutu mõte on see, et dieediperioodil ei peaks puuviljadega küll üle pingutama.

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pea. 9 on maksimum soovitatav kogus tavainimesele. Ma vastasin sellele, et kas kaks-kolm puuvilja päevas on siis palju. Ei pea äärmustes olema liiga vähe, liiga palju. Näiteks viis päevas on ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest on need niiöelda mõõtühikud "peotäis" ja "üks portsjon" äärmiselt kahtlase väärtusega. Kui dieedil oleval inimesel ikka magusasõltuvusest silme eest mustaks kisub, siis küll ta sinna pihku ikka oma 3 kg banaani ära laob. Samuti olen sirvinud "populaarteaduslikke" toitumisalaseid raamatuid, kus toitumissoovitusi jagatakse vastavalt nö. portsjonidele. Seoses viimasega on ühel lehel öeldud, et "üks portsjon" on näiteks 40g seda, teisel lehel, et "üks portsjon" on näiteks 25g toda, kolmandal jällegi on toodud välja uus toiduaine, kus "üks portsjon" markeerib jällegi UUT kaaluühikut. See on ju täielik idiootsus. Kui asja süvitsi vaadata, siis ma saan aru, milline on sellise lähenemise taotlus. Sisuliselt tahetakse luua niiöelda "privaatkeelt" või "innovaatilist kontseptsiooni toitumisest", kus iga toiduaine kohta on loodud selline "kulde tõde" ehk "üks portsjon", mille järgi peaks iga raamatu lugeja toituma. Tegelikkuses POLE lõplikku tõde aga kuna inimesed seda otsivad, siis seda ka luuakse ja seeläbi selline raamat ka müüb. Lõppkokkuvõttes ajab igasugu "peotäie" ja "portsjoni" teema inimesi ainult üha rohkem segadusse ja lõpuks ei saa enam keegi aru, et mida ja kui palju siis süüa tuleks. Selgeks oleks tarvilik teha baasteadmised, millelt lähtuvalt saaks iga inimene luua just endale kõige paremini sobiva menüü.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest on need niiöelda mõõtühikud "peotäis" ja "üks portsjon" äärmiselt kahtlase väärtusega. Kui dieedil oleval inimesel ikka magusasõltuvusest silme eest mustaks kisub, siis küll ta sinna pihku ikka oma 3 kg banaani ära laob. Samuti olen sirvinud "populaarteaduslikke" toitumisalaseid raamatuid, kus toitumissoovitusi jagatakse vastavalt nö. portsjonidele. Seoses viimasega on ühel lehel öeldud, et "üks portsjon" on näiteks 40g seda, teisel lehel, et "üks portsjon" on näiteks 25g toda, kolmandal jällegi on toodud välja uus toiduaine, kus "üks portsjon" markeerib jällegi UUT kaaluühikut. See on ju täielik idiootsus. Kui asja süvitsi vaadata, siis ma saan aru, milline on sellise lähenemise taotlus. Sisuliselt tahetakse luua niiöelda "privaatkeelt" või "innovaatilist kontseptsiooni toitumisest", kus iga toiduaine kohta on loodud selline "kulde tõde" ehk "üks portsjon", mille järgi peaks iga raamatu lugeja toituma. Tegelikkuses POLE lõplikku tõde aga kuna inimesed seda otsivad, siis seda ka luuakse ja seeläbi selline raamat ka müüb. Lõppkokkuvõttes ajab igasugu "peotäie" ja "portsjoni" teema inimesi ainult üha rohkem segadusse ja lõpuks ei saa enam keegi aru, et mida ja kui palju siis süüa tuleks. Selgeks oleks tarvilik teha baasteadmised, millelt lähtuvalt saaks iga inimene luua just endale kõige paremini sobiva menüü.

Just. See "peotäite lugemine" aitab väga palju kaasa enesepettusele. Laod peo banaani täis ja siis mõtled, et sõin ju ainult ühe peotäie. Igasugused kogused määratakse ära siiski ainult grammides ja nende järgi vaadatakse kaloreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe peale vaadates - kust need toitude kaalud võetud on? Kas sa oled reaalselt ära kaalunud viilu juustu, vorsti, saia, võid? Näiteks poes valmis lõigatud _õhuke_ viil juustu (mida kodus väga raske lõigata) kaalub juba 20g. Kui märgid, et juustu sööd 6g, siis see on ca 1mm paks ja ca 3x3cm juustutükk. Absurd. Sama nt. võiga - keskmisele võileivale läheb võid normaalselt määrides 6g. Vorstiga sama teema.

Ka teised sisestatud kogused paistavad olevat väga tugevalt alla hinnatud.

Võta palun elektrooniline köögikaal ja kaalu oma söödavad kogused _reaalselt_ ära. 33g salatit? Anna andeks ...

Samas, võid ka võtta teisiti - kui kaal ei lange, siis on süüa palju, ükskõik mida kalkulaator ütleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endiselt, dieediperioodil võib selle numbri vabalt nullis hoida. 5 puuvilja päevas sel perioodil on ilmselgelt liiga palju.

Et ei söögi puu- ega köögivilju?

Vabandust, et kasutasin sõnu peotäis ja portsjon. Lisasin, et üks portsjon puuviljade/köögiviljade kohta tähendab 100g.

See on suht baastõde ja nii ütleb Toitumisteaduste Selts, 30% toidust peaks moodustama puu- ja köögiviljad.

Köögiviljad ei anna ju meeletult kaloreid üldse, asi on nendega rohkem selles, et nendest saab vitamiine, mineraale, neil on kaitsvad omadused ja nii lihtsalt on tervislik. Eriti veel olles dieedil, aga siis muidugi ei pea sööma 900grammi, mis on maksimum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Köögiviljadest pole mina rääkinud. Rääkisingi puuviljadest.

Sinu lause: Puuvilju päevas peaks sööma 5-9 peotäit

Muudetud kasutaja Invention poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah sealt see segadus vist tekkis, väljendasin end valesti <_<

Mida oligi tarvis tõestada - kahtlase väärtusega "mõõtühikud" peotäis ja portsjon tekitavad liigset segadust :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puuvilju päevas peaks sööma 5-9 peotäit

Peaks? Ei pea. Ei pea puuvilju isegi mitte nuusutama. VÕIKS. Aga see "võiks" võib tähendada vägagi laias vahemikus koguseid üldise toitumise tasakaalustamiseks, ning mingeid rangeid numbreid ma küll kellegile ette ei paneks. Ma ütleks lausa, et keskmine inimene tunduvalt ala-hindab puuviljades leiduvad kalori-hulka ning mõni agaram "tervise-fanatt" võib end päris pekiseks nendega liialdamisest muutuda. Probleemiks on ka puuviljade piiratud mõju näljatunde rahuldamisele. Kõrge vee ja fruktoosi sisaldus piiravad insuliini eritumist ja toidumassi kogust, seega on mõju näljale väga lühiajaline. Snäkiks eriti ei kõlba selles suhtes, nagu tühja auku - pigem suurema einega koos. Mulle vähemalt tundub nii loogilisem.

Puuvili on hea. Sööks isegi rohkem, aga dieedi ajal on selline lõbu veidi piiratud, sest näljas istuda ei taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×