Jump to content
LittleBlackCat

Hilisõhtune trenn jõusaalis- kas peale seda süüa?

Recommended Posts

Tere,

Olen suhteliselt algaja jõusaalis. Tegin täna esimest korda poolteist tundi aktiivset trenni erinevate masinatega- jooksulint, ratas, crosstrainer. Pluss siis jõusaali kõndisin 40 minutit kiirkõnnis nii, et olin ülekeha higine. Jõusaali aeg on ise kella 21.00-22.30ni, koju jõuan u kui autoga saan siis 23.00, aga kui jala siis umbes 23.40. Olen 21 aastane, kaalun umbes 80kg (kunagi oli alla 70ne, aga veidi juurde võtnud) ja pikkus u 182-183cm. Tahaksin umbes 5-10kg alla võtta. Just tegelikult eesmärk on kintsude ümbermõõtu vähendada, see oleks ka peamine eesmärk. Milliste masinatega siis rohkem teha, ilmselt jooksulint ja ratas on head, samas crosstraineri kohta olen kuulnud, et see mõjub hästi tervele kehale. Ja nüüd kõige tähtsam küsimus: kas üldse süüa enam midagi, kui nii hilja koju jõuan? Kuna lähen suhteliselt kohe peale trenni magama, siis ei näe mõtet enam midagi nii hilja süüa. Pigem tarbida rohkelt vett? Üleüldse, kuidas ma peaksin oma päevase toitumise tegema, s.t millisesse kaloraaži see jääma peaks umbkaudu? Ja kas ülepäeviti on OK jõusaalis käia? Mõtlen, et kui päris igapäev käia, siis ei jõua lihased nii kiiresti ära taastuda ja muidu lihtsalt puht füüsiliselt ei jõua ju?!

Ah jaa, kas peale sellist füüsilist koormust on peavalu normaalne?

Vabandan ette ära, et nii palju küsimusi, aga nagu näha siis olen täielik võhik! Loodan väga, et keegi viitsib vastata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale jõusaali tuleb igaljuhul süüa, olgu see trenn või kell 3 öösel. Vajalik kogus valke ja väheke süsivesikuid on kohustuslikud, et organism saaks kohe taastuma hakata ja jõusaalist kasu oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vähegi võimalik, muuda see hilisõhtune aeg. Parim, mida sa enda heaks teha saad seoses kehakulturiga. Nii vahetult enne und taluvad sellist koormust vähesed - kas aastatepikkuse taustaga või üliheade eeldustega inimesed.

Peavalu mitte ainult ei pea esinema, vaid lausa on märk ülepingutusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülepäeviti jõusaalis käia on okei.

Kui eesmärk on teha pikka aeglase pulsiga trenni, siis võiks pulssi jälgida ka. Kiirkõnd, selg higine, võib olla liiast kurnav.

Mis masinat konkreetselt seal väntad, selles pole erilist vahet, sest peki vähendamise kõige põhilisemad harjutused tehakse nagunii toidupoes ja köögis.

Peavalu võib paljude muude asjade kõrval viidata sellele, et sööd või jood vähe.

Sa oleksid võinud ka mainida, et oled naisterahvas, LittleBlackCat. Sest esimese hooga ma vaatasin, et ohhoo, mingi kutt tahab ikka päris peenikeseks saada.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülepäeviti jõusaalis käia on okei.

Kui eesmärk on teha pikka aeglase pulsiga trenni, siis võiks pulssi jälgida ka. Kiirkõnd, selg higine, võib olla liiast kurnav.

Mis masinat konkreetselt seal väntad, selles pole erilist vahet, sest peki vähendamise kõige põhilisemad harjutused tehakse nagunii toidupoes ja köögis.

Peavalu võib paljude muude asjade kõrval viidata sellele, et sööd või jood vähe.

Sa oleksid võinud ka mainida, et oled naisterahvas, LittleBlackCat. Sest esimese hooga ma vaatasin, et ohhoo, mingi kutt tahab ikka päris peenikeseks saada.

Unustasin jah ära mainida, et naisterahvas- vabandust! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui igapäev nt jõusaalis käia, kas see mõjub halvasti lihastele vms? Tunnen peale eilsest jõusaalis kä'iku, et energiat on küllaga ja jaksaks väga vabalt igapäev trenni teha mõistuse piires ja end liigutada. See pole ju väga halb mõte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui igapäev nt jõusaalis käia, kas see mõjub halvasti lihastele vms? Tunnen peale eilsest jõusaalis kä'iku, et energiat on küllaga ja jaksaks väga vabalt igapäev trenni teha mõistuse piires ja end liigutada. See pole ju väga halb mõte?

Esimesest postist loen välja, et kasutad jõusaalis ainult aeroobse töö masinaid, jõutrenni ei tee. Peakski end iga päev liigutama, kuid tekib küsimus, miks sa üldse jõusaali lähed. Jalutada, joosta-jalgrattaga sõita, suusatada saab ju väljas ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×