Jump to content
nasfal

Peatab põletusprotsessi?

Recommended Posts

Täna saates ,,Kaalul on rohkem kui elu'' ütles, see toitumisspetsialist, et peale trenni ntks Siirupi või Ketšhupi tarbimine kasvõi teelusika täiena peatab täielikult rasvapõletus protsessi. Kas see on õige? Endal veel umbes 5kg vaja puhast rasva maha saada ning olen ummikus ning hakkasin mõtlema, et peale jõusaali ja trenni ei tohi üldse suhkurt sisaldavaid tooteid süüa? Liigsed süsivesikud põletusprotsessi ei peata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ebaoluline. Akuutne rasvapõletuse protsessi peatamine süsivesikutega ei oma pikemas plaanis tähtsust, kui kaloraaž ja kõik muu paigas on.

Usun, et siinsed treenerid asuvad kohe lobisema miks peale trenni süsivesikuid vaja on - ning enamus neist on lava-vormi ka teinud, seega pole probleemi. Mina ei väida, et oleks vaja, vaid väidan, et pole vahet. Seega söö või ära söö. Rõhk peab olema muudes kohtades mitte sellise tühja tähja peal. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, et ikkagi rohkem trenni ja kalori defitsiiti natukene suurendada ja need süsivesikud peale trenni väga suurt rolli ei mängi?

Kui sa oled ketoosi seisundis, siis, jah, rasvapõletus lõpeb. Kui sa ei ole, siis süsivesikud peale trenni annavad ajule energiat ja tekitavad parema enesetunde. Aga kehakaalu vähendamiseks on vaja olla kaloridefitsiidis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina arvan, et kui keegi tagab oma meetoditega kaalu stabiilse langemise 2 kilo nädalas mitmete kuude vältel, siis tuleb järgmise saate ajal võtta pastakad ja kaustikud pihku, tähelepanelikult kuulata ja konspekteerida. Kui meetod töötab siis ei tasu seda hakata kahtluse alla seadma.

Üldteada meetodid ei pruugigi olla kõige tõhusamad. Alates '80test aastatest ja Jane Fonda VHS videotest on rasvapõletuse "põhivooluks" aeroobika. Antud juhul on teemaks intervalltreening, mis ainevahetuse seisukohast on teine maailm. Kahjuks ma pole suutnud kuskilt leida artiklit, mis põhjapanevalt selgitaks, kuidas täpselt toimib intervalltreeningu järgne ainevahetus ja rasva "järelpõletusefekt". Samas erinevad teaduslikud katsed nii sportlaste kui "obese" inimeste peal näitavad, et see igatahes toimib ja paremini kui traditsiooniline ühtlase madala pulsiga treenimine. Aga meil siin räägitakse, et laske aga madala pulsiga ja intervalltreening on algajale paha. Kuigi näiteks pallimängud on kõik intervalltreening sisuliselt.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina arvan, et kui keegi tagab oma meetoditega kaalu stabiilse langemise 2 kilo nädalas mitmete kuude vältel, siis tuleb järgmise saate ajal võtta pastakad ja kaustikud pihku, tähelepanelikult kuulata ja konspekteerida. Kui meetod töötab siis ei tasu seda hakata kahtluse alla seadma.

Üldteada meetodid ei pruugigi olla kõige tõhusamad. Alates '80test aastatest ja Jane Fonda VHS videotest on rasvapõletuse "põhivooluks" aeroobika. Antud juhul on teemaks intervalltreening, mis ainevahetuse seisukohast on teine maailm. Kahjuks ma pole suutnud kuskilt leida artiklit, mis põhjapanevalt selgitaks, kuidas täpselt toimib intervalltreeningu järgne ainevahetus ja rasva "järelpõletusefekt". Erinevad teaduslikud katsed nii sportlaste kui "obese" inimeste peale näitavad, et see toimib paremini kui traditsiooniline ühtlase madala pulsiga treenimine. Aga meil siin räägitakse, et laske aga madala pulsiga ja intervalltreening on algajale paha. Kuigi näiteks pallimängud on kõik intervalltreening sisuliselt.

Südame ja veresoonkonna arengu seisukohalt tuleb teha mõlemaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina arvan, et kui keegi tagab oma meetoditega kaalu stabiilse langemise 2 kilo nädalas mitmete kuude vältel, siis tuleb järgmise saate ajal võtta pastakad ja kaustikud pihku, tähelepanelikult kuulata ja konspekteerida. Kui meetod töötab siis ei tasu seda hakata kahtluse alla seadma.

Üldteada meetodid ei pruugigi olla kõige tõhusamad. Alates '80test aastatest ja Jane Fonda VHS videotest on rasvapõletuse "põhivooluks" aeroobika. Antud juhul on teemaks intervalltreening, mis ainevahetuse seisukohast on teine maailm. Kahjuks ma pole suutnud kuskilt leida artiklit, mis põhjapanevalt selgitaks, kuidas täpselt toimib intervalltreeningu järgne ainevahetus ja rasva "järelpõletusefekt". Samas erinevad teaduslikud katsed nii sportlaste kui "obese" inimeste peal näitavad, et see igatahes toimib ja paremini kui traditsiooniline ühtlase madala pulsiga treenimine. Aga meil siin räägitakse, et laske aga madala pulsiga ja intervalltreening on algajale paha. Kuigi näiteks pallimängud on kõik intervalltreening sisuliselt.

Intervalltreening põhjustab jah suurema kalorite hulga põlemise. Aga see ei tähenda, et sul rasva kokkuvõttes garanteeritult rohkem põleks. Kui sa peale kurnavat trenni end täis õgid siis võid hommikust õhtuni intervallitada ning lähed ikka paksuks. Miks intervall treeninguid algajatele üleliiga ei soovitata on sellepärast, et see on väga kurnav. Ilmselgelt tehes jõusaali ja intervalli mõlemat päris korralikult ongi tulemuseks väga suur kalorikulu ning lisada juurde piiratud menüü ning oleks ime, kui kaal ei kukuks enamikel.

Aga asi on jätkusuutlikkuses IMO. Saates on asi veidi kergem, kui treener peksab tagant, kaamerad filmivad ning enda au ja uhkus on kaasmaalaste silmade all kaalul. Kui aga mõni prooviks puhtalt enda tahtmisest hakata end nii koormama siis ei pruugi üldsegi tulemus nii kena tulla. Samuti selline kange intervallitamine pole kulturistidele üleliia sobiv kuna eesmärk ei ole kulturistil kaloreid niiväga ära uhada vaid lihasmassi kasvatada ning seda võimalikult väikese kurnatuse tasemega, et võimalikult kiiresti taastuda ja uuesti treenida. Seega enamike kulturistide jaoks võib sagedane intervall-treening olla liiga eesmärkide vastane pikemas plaanis.

Kaalu kaotatakse mitut moodi ja ainuüksi number kaalul ei ole mingi eriline märk suurepärasest programmist. Vaata kasvõi traditsioonilisi kaalujälgijaid. Samamoodi võetakse aastaga 50kg ja ka enam alla ja kõik ilus tore. Kas ma peaksin nüüd kaalujälgijate lehel konspekteerimas käima hakkama? :D

Erik teeb inimeste kallal tublit tööd aga ma paljude tema meetoditega ei nõustuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Intervalltreening põhjustab jah suurema kalorite hulga põlemise....

Paistab, et suurendab BAV-t. Aga KUIDAS ja MIKS ta seda teeb? Närvisüsteemi koormamise või stressi kaudu ehk? Sellest aru saamiseks tulebki pastakad võtta ja konspekteerida. Pikaajalise ühtlase pulsiga treeningu metabolism on meil kõigil selge ja kaalujälgijate oma on kah arusaadav.

Kulturistid ei kasuta seda peamiselt seetõttu, et ei oska seda meetodit õigesti doseerida ja ei tunne enda võimeid ja piire. Lihtsam on trampida seda sama vana ja äraproovitud rada nagu kõik ülejäänud. Aga - keskpäraseid meetodeid kasutades saavutatakse ju ka keskpärane tulemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks ma pole suutnud kuskilt leida artiklit, mis põhjapanevalt selgitaks, kuidas täpselt toimib intervalltreeningu järgne ainevahetus ja rasva "järelpõletusefekt".

Alusta siit, tegelikul on HIITI füsioloogia kohta artikleid küll.

http://www.ncbi.nlm....pubmed/19088769

http://jap.physiology.org/content/102/4/1439.abstract

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina arvan, et kui keegi tagab oma meetoditega kaalu stabiilse langemise 2 kilo nädalas mitmete kuude vältel, siis tuleb järgmise saate ajal võtta pastakad ja kaustikud pihku, tähelepanelikult kuulata ja konspekteerida. Kui meetod töötab siis ei tasu seda hakata kahtluse alla seadma.

Oleneb stardipunktist, kuid 2kg/nadalas ehk 8kg/kuus ei pruugi olla asi, mille yle hoisata. Sealt laheb ilmselt kuhjaga ka vajalikku aktiivkude kaduma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb stardipunktist, kuid 2kg/nadalas ehk 8kg/kuus ei pruugi olla asi, mille yle hoisata. Sealt laheb ilmselt kuhjaga ka vajalikku aktiivkude kaduma.

Kui nn. keto dieedis olla siis ei tohiks küll lihast minna !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kust kurat sa sellise lolluse peale veel tulla suutsid?!

Ma saan aru,et su peakuju on teistsugune kuid ma olen 100 % kindel ,et Te pole ketogeennset Dieeti proovind, mina olen ja tean mida räägin ning mida teevad jõunäitajad see aeg!

Usu esimeste nädalatega tuleb 2 kg kolinal alla ja antud teemas mõledakse neid paksukesi saatest,siis usun et kui neil juba süsivesikud maha keerata ,kukub kaal suht hästi ! Teine teema on normaalkaalus inimestel või sportalstel.

Valgusta ennast http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=531

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan aru,et su peakuju on teistsugune kuid ma olen 100 % kindel ,et Te pole ketogeennset Dieeti proovind, mina olen ja tean mida räägin ning mida teevad jõunäitajad see aeg!

Usu esimeste nädalatega tuleb 2 kg kolinal alla ja antud teemas mõledakse neid paksukesi saatest,siis usun et kui neil juba süsivesikud maha keerata ,kukub kaal suht hästi ! Teine teema on normaalkaalus inimestel või sportalstel.

Valgusta ennast http://www.fitness.e...e&articleID=531

Mõned vead on antud artiklis sees aga muidu enamvähem jutt.

Panid tähele, et Janar kirjutas, et lihasmassi säilitamiseks ning effektiivseteks trennideks on oluline teha laadimisi. See on tähtis punkt siinjuures. Ilma laadimiseta võid keto peal olles lihasmassi säilitamisest und näha, kui oled korralikult treeniv ja võistlev kulturist. Sa lihtsalt ei suuda endas saalis niipalju anda, et säiliks lihastoonus, samuti nagu öeldud tekib olukord, kus suureneb lihaslagundav mõju süsivesikute puudusel. Vaadates neid süsivesikute koguseid ja arvestades mis toimub peale nende tarbimist siis kokkuvõttes on periood millal reaalselt Keto peal ollakse, tegelikult väga väike.

Keto peal ilmselgelt alguses kaal kukub kolinal, kuid see on vesi ja glükogeen, mis kaob - mitte pekk. Keto on mõnele sobiv ja kui suudetakse enda jaoks asi tööle saada siis väga hea. Mina ei soovitaks seda eriti kellegile kuna kõrvalnähte ja muid "agasid" on liiga palju - ning kuna otsest lisa kasutegurid ei lihaste säilitamisele, kasvule ega rasvade põlemisele ei ole tõestatud siis ei näe ma sellel mõtet. Las jäägu igaühe enda sooviks, kui tahetakse sellise asjaga tegeleda.

Kui sa suudad leida kasvõi ühe ainsama uuringu, mis adekvaatselt tõestab, et Keto dieet aitab sul kaotada rohkem rasva VS võrdväärse kaloridefitsiidiga, piisavate valkude ja rasvadega süsivesikute rikas dieet SIIS PALUN jaga minuga ka. Sest ma olen otsinud ja ei ole leidnud.

Keto tundub teoorias hea, aga praktika näitab, et keha on väga raske lolliks teha ning kui kaloraaž on sama, valkude ja rasvade vajadused kaetud ning aktiivsus võrreldav siis süsivesikutega võid mängida mispidi tahad - märgatavalt rohkem või vähem pekki ei kao. Samas risk enesetunde rikkumisele ja kehvadele trennidele on aga vägagi reaalne.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×