Jump to content
Archangel

6-1x0+2/2= ?

Recommended Posts

Ma tahan näha siin teemas inimeste vastuseid. Ja kui keegi selle valesti paneb siis ma tahan teie aju lahata. Tavaliselt paneb keegi korra kuus antud probleemi pildi Facebooki üles ning siis on mustmiljon poole-arulist valede vastustega alati kohal. Kahjuks läbi facebooki ei anna nende inimestega eriti üks-ühele rääkida, et küsida mis teil peas toimub. Seega mind huvitab, kui palju mata võhikuid meie hulgas on ja mis teile antud tehetes segadust valmistab? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

7

---

Valed vastused ei tulene kellegi hälbest või midagi taolist, lihtsalt ei teata tehete järjekorra reegleid.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

7

---

Valed vastused ei tulene kellegi hälbest või midagi taolist, lihtsalt ei teata tehete järjekorra reegleid.

Naljakas on see, et vastuste hulgad on ca sellised:

25% - "7"

25% - "5"

25% - "1"

25% - "3,5"

Pole ime, et maailma majandus on kriisis, kui kolmveerand arenenud riikide inimestest, kes netis surfavad ei saa mingi kolmanda klassi mata probleemiga hakkama. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naljakas on see, et vastuste hulgad on ca sellised:

25% - "7"

25% - "5"

25% - "1"

25% - "3,5"

Pole ime, et maailma majandus on kriisis, kui kolmveerand arenenud riikide inimestest, kes netis surfavad ei saa mingi kolmanda klassi mata probleemiga hakkama. :D

Aga tee statistika mõttes oma tehe (nt. facebooki) ning liida sinna lõppu veel juurde suvaline arv astmes 0 ja vaata, mis vastused siis veel tulevad. Idee seisneb selles, et arv mingis astmes paistab veel piisavalt kerge tehtena, et inimesed üleüldse vastaks :D Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga tee statistika mõttes oma tehe (nt. facebooki) ning liida sinna lõppu veel juurde suvaline arv astmes 0 ja vaata, mis vastused siis veel tulevad :D

Ma ei julge. Siis hakkab tulema selliseid vastuseid, et mul hakkavad silmad verd jooksma. :D

5 peaks ikka olema ?

Ahsoh. Aga kuidas? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei julge. Siis hakkab tulema selliseid vastuseid, et mul hakkavad silmad verd jooksma. :D

Ahsoh. Aga kuidas? :)

Tsiteerin htilgat :lihtsalt ei teata tehete järjekorra reegleid.

Kõigepalt korrutad jagad, siis liidad ja lahutad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kõik inimesed ei sobigi firmajuhtideks. Keegi peab kunagi selle labida ka kätte võtma ja kilomeetrite kaupa kraave kaevama või kive tassima

Eestis on niigi üleujutus kõrgharidusega inimestest, kes tööd teha ei oska :mellow:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastus on faking lihtne. Tänapäeva infohulga juures ei ole aega erinevale 'saastale' palju aega kulutada. Seega viskad pilgu peale ja arvad vastuse lihtsalt käes olema. Kaasa ei aita ka fakt, et sinu eest on ülesanne ära kirjutatud, kasutades veel ägedat märgistust. Sest no sellist jagamismärki küll eriti keegi koolis ei populariseerinud. Ning siis veel muidugi lihtne fakt, et enamusel on koolist mingi 10 aastat möödas ja ei suuda üldse sealsete ülesannete juures orienteeruda. Vahet pole on selleks matemaatika või eesti keel.

Niisiis. Viskad kiirelt pilgu peale. EI KIRJUTA ISE ÜLESANNET LÄBI (mäletad koolis oli lahenduskäik oluline? Ka ülesande enda kirjutasid raamatust maha ja siis panid võrdusmärgid) Ja nii ta läheb. Vaatad korrutad.... saad nulli... jagad.. saad ühe.. ja kuna sa pole midagi paberil teinud vaid kõik toimub kiirelt peas, siis unustad ära et tegemist on 6 - 0 + 1 vaid saad hoopistükkis 6 - 1 (sest null on ju mitteoluline number) ja voila. Viis...plussiga.

Jubelihtne ju. Nii need näpukad tulevad.

Ma juba kujutan ette, kui ma peaksin minema 'targem kui 5 b' saatesse higistama. Sa tõesti arvad, et sa lahmaks seal neid vastuseid seal paremale ja vasakule?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastus on faking lihtne. Tänapäeva infohulga juures ei ole aega erinevale 'saastale' palju aega kulutada. Seega viskad pilgu peale ja arvad vastuse lihtsalt käes olema. Kaasa ei aita ka fakt, et sinu eest on ülesanne ära kirjutatud, kasutades veel ägedat märgistust. Sest no sellist jagamismärki küll eriti keegi koolis ei populariseerinud. Ning siis veel muidugi lihtne fakt, et enamusel on koolist mingi 10 aastat möödas ja ei suuda üldse sealsete ülesannete juures orienteeruda. Vahet pole on selleks matemaatika või eesti keel.

Niisiis. Viskad kiirelt pilgu peale. EI KIRJUTA ISE ÜLESANNET LÄBI (mäletad koolis oli lahenduskäik oluline? Ka ülesande enda kirjutasid raamatust maha ja siis panid võrdusmärgid) Ja nii ta läheb. Vaatad korrutad.... saad nulli... jagad.. saad ühe.. ja kuna sa pole midagi paberil teinud vaid kõik toimub kiirelt peas, siis unustad ära et tegemist on 6 - 0 + 1 vaid saad hoopistükkis 6 - 1 (sest null on ju mitteoluline number) ja voila. Viis...plussiga.

Jubelihtne ju. Nii need näpukad tulevad.

Ma juba kujutan ette, kui ma peaksin minema 'targem kui 5 b' saatesse higistama. Sa tõesti arvad, et sa lahmaks seal neid vastuseid seal paremale ja vasakule?

Ei viitsi süveneda (uurida matemaatilisi reegleid), ega pea ka sina, aga kui sa peast oskad vastata, siis ainult tore. Nimelt 6 - 0 + 1 tehte puhul ei ole minu arust kohe üldse loogiline, et kui sa pead lahutama nulli, siis sa justkui eirad seda lihtsalt kuna see ei muuda esimest numbrit ja muudad selle pärast teise tehte ära, milleks on 6 + 1. Ausalt öelda tundub see jubedalt loll, mitte lihtsalt ebaloogiline. Arvuta või teises järjekorras... 1 + 0 = 1 ja 6 + 1 = 7. Või täiesti teistpidi, 1 - 0 + 6 (märgid muutuvad muidugi), kust tuleb 1 + 6.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tahan näha siin teemas inimeste vastuseid. Ja kui keegi selle valesti paneb siis ma tahan teie aju lahata. Tavaliselt paneb keegi korra kuus antud probleemi pildi Facebooki üles ning siis on mustmiljon poole-arulist valede vastustega alati kohal. Kahjuks läbi facebooki ei anna nende inimestega eriti üks-ühele rääkida, et küsida mis teil peas toimub. Seega mind huvitab, kui palju mata võhikuid meie hulgas on ja mis teile antud tehetes segadust valmistab? :D

Mõtled, et oled kõva tegija, et oskad matemaatikat?

Annan sulle 3 ülesannet lahendamiseks, vaata, kas oled "mata võhik" või mees.

1) 1 + 1 + 1 = ?

2) 2 + 2 + 2 = ?

3) x + 1 = 3, x = ?

Teaduslikult on tõestatud, et 74% inimesi paned ühe vastuse mööda ja 95% inimesi teeb kaks viga.

Ootan...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

50 aastat tagasi arutlesid statistikud, et kui anda miljonile ahvile paber ja pliiats, siis on üsna suur tõnäosus, et üks neist kirjutab valmis "Sõja ja rahu". Tänapäeva interneti areng on tõestanud, et neil polnud õigus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtled, et oled kõva tegija, et oskad matemaatikat?

Annan sulle 3 ülesannet lahendamiseks, vaata, kas oled "mata võhik" või mees.

1) 1 + 1 + 1 = ?

2) 2 + 2 + 2 = ?

3) x + 1 = 3, x = ?

Teaduslikult on tõestatud, et 74% inimesi paned ühe vastuse mööda ja 95% inimesi teeb kaks viga.

Ootan...

Mul oli Mata keskkooli lõpuhinne ilus "1". Ma ei väida niiväga midagi.

Antud teema oli püstitatud eelkõige selle mõttega, et inimesed analüüsiksid oma mõttekäike, miks üks või teine vastus saadakse. Ning kui vastus on käes, mis alustel selle vastuse õigsust tõestatakse. Huvitav ongi see, et osa inimesi on nõus end kohe parandama, kui keegi õige vastuse ütleb - aga mõned raiuvad kui tina, et nende vastus on õige, isegi kui kõik viited ütlevad, et ei ole. Huvitav kuidas antud nähtus ülejäänud valdkondadega seondub.

Huvitav analüüs pea identse probleemiga. Tõesti 74% panid vastusega mööda.

http://www.classroom...get-this-wrong/

BOMDAS_graph11.jpg

Sinu pakutud ülesannetest ei saa nagu aru. Selles suhtes, et kui siin just mingit peidetud tagamõtet ei ole siis tundub väga standartne lahenduskäik.

1) 1 + 1 + 1 = 3 ... 1+1=2 , 2+1=3

2) 2 + 2 + 2 = 6 ... 2+2=4 , 4+2=6

3) x + 1 = 3, x = 2 ... x=3-1 , x=2

Kui need vastused on valed siis luban sul mu aju lahata ja naeruvääristada.

Huvitav ülesanne on veel selline mida 50% ülikooli õpilastest mööda panevad:

Kurikas ja Pall maksavad kokku 1 Euro ja 10 senti. Kurikas maksab 1 Euro rohkem, kui Pall. Kui palju maksab Pall?

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lisan ka ühe tekstülesande: ühel saarel elab ainsa inimesena mees, kes ajab habet kõigil, kes endal ise habet ei aja. Küsimus: mitmel inimesel see mees habet ajab? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lisan ka ühe tekstülesande: ühel saarel elab ainsa inimesena mees, kes ajab habet kõigil, kes endal ise habet ei aja. Küsimus: mitmel inimesel see mees habet ajab? :D

Ülikooli õpilased oma filosoofia ning apooriate ja paradoksidega. Kurat teid võtku. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurikas ja Pall maksavad kokku 1 Euro ja 10 senti. Kurikas maksab 1 Euro rohkem, kui Pall. Kui palju maksab Pall?

Hommikul vara tahad kohe juhet kokku jooksutada :D. Vastus on 5 senti.

Kes veel aru ei saanud, siis kogusumma oli 1,10 €. Nii... Pall maksab 0,05 €, mis tähendab, et kurikas on on 1,05 €. Nüüd võta kurikast 5 senti maha ja ongi 1 € vahet :). Lihtne.

Toon võrdluse, et kui 10 senti peaks pall olema, siis kurika hinnaks oleks sel juhul 1€, mis ei tee vaheks 1€, vaid 90 senti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma korra sattusin sel teemal eri riikide inimestega vaidlema.

Nähtavasti paljudes läänemaailma koolides ei vaevutud "rasket viisi" (tehetejärjekord) pähe taguma ja tehti tehted lihtsamaks: kõik jagamise ja korrutamise tehted pandi õpilaste jaoks sulgudesse, et oleks vaja ainult see meelde jätta, et sulgudes tuleb ennem teha.

Võtad sulud ära ja ongi jama.

Proovi panna sama tehe FB-s koos sulgudega ja vähesed vastavad valesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind hämmastab ikka ja jälle see kuidas nii paljudel inimestel on raskusi ka kõige elementaarsemate peastarvutustehetega, minu jaoks on need kõige lihtsamad asjad maailmas. Näiteks nii paljud jäävad hätta isegi sellega et kui tuleb restoranis arve ja on soov 10% jootraha jätta siis kui palju tuleb arvele otsa liita: nii mõnigi haarab kohe telefoni järele et kalkulaatorit klõbistada.

Näiteks kui sinu küki maksimum on 150kg ja kangil on 120kg, kui paljud suudavad peast ilma pikema vaevata öelda mitu % maxist peal on?

Mulle tuleb kõik see kuidagi automaatselt ning õnneks olen leidnud ka vastava eriala kus selle eest mulle makstakse: nüüd istun pintsaku ja lipsuga kontorihoones ja analüüsin Exceli tabeleid.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind hämmastab ikka ja jälle see kuidas nii paljudel inimestel on raskusi ka kõige elementaarsemate peastarvutustehetega, minu jaoks on need kõige lihtsamad asjad maailmas. Näiteks nii paljud jäävad hätta isegi sellega et kui tuleb restoranis arve ja on soov 10% jootraha jätta siis kui palju tuleb arvele otsa liita: nii mõnigi haarab kohe telefoni järele et kalkulaatorit klõbistada.

Näiteks kui sinu küki maksimum on 150kg ja kangil on 120kg, kui paljud suudavad peast ilma pikema vaevata öelda mitu % maxist peal on?

Mulle tuleb kõik see kuidagi automaatselt ning õnneks olen leidnud ka vastava eriala kus selle eest mulle makstakse: nüüd istun pintsaku ja lipsuga kontorihoones ja analüüsin Exceli tabeleid.

Peast arvutamine on 99% treeningus kinni. On jah üksikuid "friike", kel see alati loomulikult tuleb, aga enamik ei vaja seda igapäevaelus. Nagu jõutrenngi - ikka leidub tegelasi, kes tulevad elus esimest korda saali ja teevad 200 jõutõmmet, aga suurem osa inimesi peab selleks aastaid vaeva nägema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×