Jump to content
kummarZ

Imelik paksuna jõusaali minna?

Recommended Posts

Olen aastate jooksul vähese aktiivsuse ja pidutsemiste, halva toitumisega saavutand seda , et suht paksuks läind.

Mingi 105 kilo. Kasvu aint 178cm.

Oli plaanis siis jõusaalis käima hakata. Käisin seal scalas korra (kesklinn tallinn) ja ei osand muhvigi teha.

Esiteks rahvast nii palju, kõik super fit :D Ma ainuke paksuke seal. Siuke tunne, et jätan mingi wannabe mulje..

Teiseks olen vanasti ikka kangi ja raskustega tegelenud. Aga seal oli nii palju igast erinevaid asju :P

Ühesõnaga, kas teil on olnd nii , et imelik olla jõusallis kuna paks ja ei oska miskit peale hakata?

Kui jah , siis kuida alustasite?

Muudetud kasutaja kummarZ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on kellegil olnud ja kaasa arvatud minul. Aga sellest saab paari korraga üle, lihtsalt tee oma asja sest, enamus tegelevad ikka oma assjadega. Vaata siit mingi algajate kava endale, vaata harjutused läbi ja siis toimi sama moodi ka jõukas.

Kui ise täiesti algaja olin siis tegin samamoodi ja saalis silmanurgast piilusin ka teiste tehnikat ja sooritust.

Edu !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on kellegil olnud ja kaasa arvatud minul. Aga sellest saab paari korraga üle, lihtsalt tee oma asja sest, enamus tegelevad ikka oma assjadega. Vaata siit mingi algajate kava endale, vaata harjutused läbi ja siis toimi sama moodi ka jõukas.

Kui ise täiesti algaja olin siis tegin samamoodi ja saalis silmanurgast piilusin ka teiste tehnikat ja sooritust.

Edu !

Ok tänud.

Ma vaatasingi enne minekut siit ja youtubes videosi. Plaanis oli teha squatte, chestpress, deadlift (suur 3 ühesõnaga) . Ehk siis nagu fullbody workout 3x nädalas.

Aga kui kohale jõudsin, siis tehnika tundus hoopis teine kui need mis videodes nägin. Ei osanudki yhtegi riistapuud seal kasutada.

Ja siis halb veel see, et iga kangi v masinataga oli rahvast v järjekord. Ja siis kui läheks mina sinna alles õppima ja proovima mis mida teeb, tundus suht imelik ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mina oma esimesi kordi jõusaali läksin, siis olin väga noor tüdruk, pealegi üsna "suure kondiga". Treeningkavad otsisin lihtsalt igalt poolt kokku- ajakirjadest jne. Hetkel on olemas selline suurepärane koht: http://www.fitness.ee/treeningkavad.

Ega mindki vaadati imelikult ja korra isegi küsis üks meesterahvas, et mis mul siia asja.

Mitte just märkimisväärne arv aastaid hiljem (kusagil 5) avastasin, et see sama küsija teeb minust poole väiksema raskuse ja poole viletsama tehikaga jõutõmmet, rääkimata siis sellest et lihast pole ka nagu kasvanud ja rasva ka vähenenud.

Aga tihti on olemas suuremates jõusaalis treenerid, kellelt küsida mille iganes kohta. Nad ju selle jaoks ongi seal.

Mitte kunagi pole imelik jõusaali minna!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui kohale jõudsin, siis tehnika tundus hoopis teine kui need mis videodes nägin. Ei osanudki yhtegi riistapuud seal kasutada.

Ja siis halb veel see, et iga kangi v masinataga oli rahvast v järjekord. Ja siis kui läheks mina sinna alles õppima ja proovima mis mida teeb, tundus suht imelik ....

Küsi palju veel teha on ja võta järjekorda.Usu mind,inimesed ajavad saalis oma rida.Kui on sinu kord siis tee väikse raskusega,tee tühja kangiga.....tee nagu sinul vaja teha.Kedagi ei huvita.Korra oled julguse kokku võtnud ja trenni ära teinud on järgmine kord juba palju lihtsam ning lõpuks muutub asi rutiinseks.Imeliku pole midagi,kõik me oleme kusagilt alustanud.

Edu ! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik peavad kuskilt alustama. Kui tekib mure jõusaalis ja treenerit pole käepärast siis usun, et ka kaastreenijad oskavad paar näpunäidet anda. Jõusaalis käiakse üldiselt trenni tegemas, mitte teiste treeninguid kritiseerimas.

Ära üldse muretse, see esimeste kordade ärevus/ebakindlus kaob paari korraga. Kui hakkad veel edasi käima siis näed ikka ühte ja samu nägusi, kes seal trenni käivad tegemas. See tekitab juba tunde väikesest grupitreeningust. Kõik harjuvad inimestega keda päevast päeva nähakse.

Ära karda ja käi ikka jõusaalis edasi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru, miks inimesed arvavad, et on mõistlik astuda lihtsalt jõusaali sisse ja hakata lammutama. Jõuasjandus on samasugune töö nagu iga teine - nõuab spetsiifilisi teadmisi ja oskusi. Seetõttu peaks alustuseks otsima abiks inimese, kes teeb mõningad asjad selgeks ja aitab õigele teeotsale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud teile.

Aga jah, vaatasin , et igalpool olid ka järjekorrad ..

Mul on väga vaba graafik , nii et saan minna iga kell. Mis kell on tavaliselt kõige vähem rahvast jõusaalides?

Enamus kohtades on ilmselt hommikuti vähem rahavast. Just enne lõunat 9-12 peaks kindlasti suht rahulik olema. TÜ ASK's on vahel ka 14-16 rahvast nii vähe, et on olnud võimalus lausa üksi saalis olla :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud teile.

Aga jah, vaatasin , et igalpool olid ka järjekorrad ..

Mul on väga vaba graafik , nii et saan minna iga kell. Mis kell on tavaliselt kõige vähem rahvast jõusaalides?

Scala kohta ei oska öelda, aga Spartas on hommikul peale avamist (7.00) ja lõuna paiku suhteliselt rahulik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen aastate jooksul vähese aktiivsuse ja pidutsemiste, halva toitumisega saavutand seda , et suht paksuks läind.

Mingi 105 kilo. Kasvu aint 178cm.

Oli plaanis siis jõusaalis käima hakata. Käisin seal scalas korra (kesklinn tallinn) ja ei osand muhvigi teha.

Esiteks rahvast nii palju, kõik super fit :D Ma ainuke paksuke seal. Siuke tunne, et jätan mingi wannabe mulje..

Teiseks olen vanasti ikka kangi ja raskustega tegelenud. Aga seal oli nii palju igast erinevaid asju :P

Ühesõnaga, kas teil on olnd nii , et imelik olla jõusallis kuna paks ja ei oska miskit peale hakata?

Kui jah , siis kuida alustasite?

Ära tunne valehäbi. Ole julge ja pealehakkaja. Kui käitud teistega viisakalt ja kasutad seadmeid ja raskusi korrektselt, siis ei vaata sind keegi tõsisem tegija imelikult. Kõik tegelevad enda kavaga. Vaata siit samast leheküljelt mingi kava ja proovi tegema hakata. Kui vabasid raskuseid kasutad, siis võta tõesti alguses tühi kang, siis saad tehnikat paremini jälgida- ka see tekitab piisava koormuse. Kui kettaid kangile paned, siis kasuta ikka lukkusid ka! Võib olla tekitab selline olukord natuke ärevust, kui palju rahvast on ja mingitel pinkidel või masinatel on järjekord. Tavaliselt, kui seadmed ei nõua mingit erilist ümbersättimist vastavalt kellegi pikkusele või raskuste suurt teisaldamist, siis tehakse kordamööda- küsid viisakalt, kas tohib ka vahele teha. Esimesed korrad võid proovida küll käia nendel kellaaegadel, kui inimesi vähe, sest siis on sul aega trenazööre uurida ja mingid enda mõõtude järgi pandud sätungid meelde jätta, samuti plaanitavad koormused. Pärast, kui tead juba mida ja mis raskusega teha oledki üldises saginas ja mõtled oma asjade peale. Ära üle pinguta, sest esmane edu on päris kiire ja entusiasmi tekib kõvasti. Peale vigastust aga tuleb alustada halvemal juhul üldse ilma raskusteta harjutust imiteerides:) Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen üsna "fit" nagu kirjutad ja käin jõusaalides, kus käib ka "pakse". Ausalt, minul tekib kahte tüüpi mõtteid selliseid inimesi nähes:

a) väga tubli, võttis asja käsile. veidi kannatust ja on ise ka juba "fit" - juhul, kui "paks" teeb silmnähtavalt tõsist tööd - korralikud baasharjutused, normaalne koormus

B) keda ta ometi petab - arvab, et "käin ju jõusaalis" ja loodab kevadeks saledaks saada - juhul, kui põhilised masinad on kehapöördemasinal ja kallutused 3kg hantliga küljele (sõna otseses mõttes täna nägin jälle ühte sellist)

Nii et võta asja tõsiselt ja sinusse suhtutakse ka tõsiselt, sõltumata sinu hetkeseisust. Nagu ühes laulus öeldakse - ei ole tähtis, kust sa tulid, on tähtis, kuhu oled teel.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud kõigile...

Olen käinud jah mõned korrad nyyd (3 korda) . Paari inimesega tutavaks saand, kes näpunäiteid jagand jms.

Ning samas kui ikka heal kellaajal käija, siis pole pikad järjekorrad ka. Ning mul põhimõtteliselt ainult kangi ongi vaja (ja väiksemaid ka aga põhi asi on kang)

uuesti tänud

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×