Jump to content
zece

Küsimus cardio kohta

Recommended Posts

Tere, olen siiamaani käinud 4 kuud jõusaalis ja sain hiljuti endale tõsisema 3päevase kava. Hetkel tahan rasvaprotsenti vähendada. Rasvaprotsent on hetkel 19% ja tahan selle viia 12% juurde. Küsimus on nüüd selline et kas on mõistlik teha selle kava(http://www.coolrunning.com/engine/2/2_3/181.shtml) järgi igal trennipäeval enne trenni 20-30 minutit jooksmist ja siis jätkata enda treeningkavaga? Või tuleks teha 2 päeva trenni ja 1 päev trennipäeva asemel cardiopäev teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvaprotsendi langetamiseks pole aeroobne otseselt vajalik. Kuigi tast võib kasu olla kalorite põletamiseks ning üldise tervise parandamiseks. Palju ja millal seda teha sõltub juba sinust, kas hakkab segama jõusaali trenne või mitte? Üldiselt ma pigem jätaksin aeroobse jõusaalivabadele päevadele, aga see osaliselt ka minu enda eelistus.

Võimalik, et 20-30 minutit enne saalitrenni aeroobset tehes võib liialt väsitada ning piirata raskustega trenni effektiivsust. Samas peale jõusaalitrenni võib jällegi olla juba väsimus sees ning aeroobne ei ole tehtud sellise võimekusega nagu muidu võiks. Seega nüansse on.

Kõige lihtsam on IMO käia näiteks 3x nädalas saalis Full-body trenne teha ning siis 3x nädalas vabadel päevadel juurde näiteks 30min aeroobset. Kas õues või kodus masinal, kui on. Jõusaali tundub veidi tobe minna ainult ratta selga istumiseks. :P - Aga eks ise tead.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aeroobne tase on ok, siis ei tee see 30 min jooksu sulle midagi. Tipptasemel jõutõstja sa ilmselt pole, et see tulemusi nii hullult mõjutaks.

Kui aeroobne kehv, siis teine asi. Olen ise proovinud aeroobset enne kergemat treeningut (1 lihas), ja ei ütleks küll, et raskused raskemini liikunud oleks, mulle tundus isegi kergem. Ehk siis jällegi - individuaalne - proovi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige lihtsam on IMO käia näiteks 3x nädalas saalis Full-body trenne teha ning siis 3x nädalas vabadel päevadel juurde näiteks 30min aeroobset. Kas õues või kodus masinal, kui on. Jõusaali tundub veidi tobe minna ainult ratta selga istumiseks. :P - Aga eks ise tead.

Ma umbes nii teengi. 30 minutit jooksu, ülejäänud 30 minutit venitamine jms, selja tervishoid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnel tõmbab kerge aeroobika alguses närvisüsteemi just hästi käima. Ma endal pole tähele pannud aga suvel käin rattaga trennis ikka.

Intensiivne trenn vallandab verre hulga rasvhappeid, neid jälle on tore pärast trenni rahuliku aeroobikaga põletada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×