Jump to content
eesti mees

Valu kuunarliigeses

Recommended Posts

Selline mure et viimasel ajal tehes chin-up -e on hakkanud looma valu kuunarliigesesse. tehes triitsepsile surumisi kukla tagant pole tahendanud sellist asja. Treenin kodus

Annan kae paeval treeningu : - CHIN UP 2X MAX

- Hammer grip chin -up 2x max

- Kuunarvarte koverdamine hantlitega (kerged raskused kuna selleks hetkeks on kaed juba tuhjad)

- Sormed puramiid asendis katekoverdused ( TRIITSEPS) 2XMAX

- Toolilt keha surumine ulesse( TRIITSEPS) 2XMAX

-Hantli surumine uhe kaega kuklatagant (kerge raskus kuna triitseps on juba eelnevalt labi voetud)

Lisan veel hiljem randmele harjutusi.

Olen kogu aeg niimoodi trenni teinud . Kas on mingeid eraldi harjutusi et tugvendada kuunarliigest voi on liiges mahakandmisele maaratud.

Valu moodub peale trenni loppu kuskil paari tunniga aga ka hiljem katsudes on hell. Tavaliselt jargmiseks paevaks on asi korras.

Trenni teen kodus peamiselt keha raskusega, uks lihasgrupp paevas seega 6x nadalas.

Tanud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pakuks et

Liigest sa otseselt harjutustega tugevdada ei saa, aga mahakandmisele pole see ka määratud.

Vajab ta sul väikest puhkust lihtsalt, võta nt. triitsepsi koormust väiksemaks mõneks nädalaks. Kasuta ka vabamüügis olevaid salve (diklofenak, ibumetin) Korralik soojendus trennis ka ( ei hakka kohe suure raskusega lõhkuma).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult seda põhjustada ka võib randmepainutajate või sirutajate toonuse (ütleme et jõu) vahe, või siis ei meeldi küünarliigesele su lõuatõmbetrajektoor.

Olenevalt sellest, kas valu lööb sissepoole, väljapoole või keskele, on ka oletatav diagnoos erinev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Chin up (e. lõuatõmme althaardega) suures koguses ongi küünarnukile halb harjutus. Althaardest paremini mõjub käe liigestele pealthaare (pull up), sellest omakorda parem on neutraalne haare (peopesad vastakuti) ja üldse kõige parem on teha lõuatõmmet rõngastel.

Varieeri haaret (kitsas - keskimine - lai, pealthaare-neutraalne-rõngad) ja niikaua kuni sul on küünarnukiga mure siis väldi althaaret täielikult.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma juba ennem mainisin ma treenin kodus kuna pole voimalust joukasse saada , hetkel. Seega ma teen chin- up-e et anda koormust biitsepsile ja hiljem hantlitega takka .

Pull up teen ma selja paeval.

Gmster kui kasi sirgeks sirutada ja katsuda kuunarliigest siis valu tundub olevat seal kus on see lohk. Kas ma peaksin su jutust aru saama et ranne on norgem kui biitseps ja seega tekivad probleemid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma juba ennem mainisin ma treenin kodus kuna pole voimalust joukasse saada , hetkel. Seega ma teen chin- up-e et anda koormust biitsepsile ja hiljem hantlitega takka .

Pull up teen ma selja paeval.

Gmster kui kasi sirgeks sirutada ja katsuda kuunarliigest siis valu tundub olevat seal kus on see lohk. Kas ma peaksin su jutust aru saama et ranne on norgem kui biitseps ja seega tekivad probleemid.

Sinu jutu ja kirjelduse järgi ei saa praegu ühtegi kindlat järeldust teha. Aga minu jutt käis mitte biitsa ja randme kohta, vaid randme painutajate ja sirutajate kohta :)

Kui sul on valu seal lohus, siis tekivad jälle uued teooriad, mis olla võib. Ja ilma ise katsumata ei söanda öelda, mis sul ikkagi viga on. Interneti kaudu on mööda panemise oht väga suur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu jutu ja kirjelduse järgi ei saa praegu ühtegi kindlat järeldust teha. Aga minu jutt käis mitte biitsa ja randme kohta, vaid randme painutajate ja sirutajate kohta :)

Kui sul on valu seal lohus, siis tekivad jälle uued teooriad, mis olla võib. Ja ilma ise katsumata ei söanda öelda, mis sul ikkagi viga on. Interneti kaudu on mööda panemise oht väga suur.

Noh ma tulen paari kuu parast tagasi Eestisse elama, loodetavasti. Eks ma siis tean kelle poole poorduda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pakuks et

Liigest sa otseselt harjutustega tugevdada ei saa, aga mahakandmisele pole see ka määratud.

Oleneb mida sa liigese all silmas pead. Jõutreening liigeseid toetavaid struktuure tugevdab küll, kollageeni ristisillakeste hulga tõusu sidemetes näiteks, vähemalt nii on mõnes kohas välja tulnud. :)

Siukest asja ka:

http://forums.lylemcdonald.com/showthread.php?t=8728

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×