Jump to content
Amarant

Toidulisandite koostise usaldusväärsus (ZMA)

Recommended Posts

Kõik kirjeldavad mingeid ulmelisi tundeid ja häid unenägusid, kui nad ZMA-d võtavad. Olete te kindel, et see toidulisand ainult Zn, Mg ja B6 sisaldab? On see jutt ikka usaldusväärne, mis purgi peal kirjas koos märkusega, et FDA ei ole kontrollinud?

Äkki ma võtan steroide hoopiski sisse Zn, Mg ja B6 pähe?

Rõhutan, et minu jaoks ei ole esmasoluline mitte toime, vaid et ma teaksin, mida ma sisse võtan. Kui ma hallutsinatsioone ja visulle otsin, siis ma lähen, teen LSD-d. ZMA-st ootan ma aga oma päevast Mg-kogust kõigest. Kahju, et ainus Mg-aspartaat Eestis on selline toode, KUI see ikka on Mg-aspartaat ja seda juttu võib uskuda siin purgil.

Kuidas usaldada toidulisandeid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik kirjeldavad mingeid ulmelisi tundeid ja häid unenägusid, kui nad ZMA-d võtavad. Olete te kindel, et see toidulisand ainult Zn, Mg ja B6 sisaldab? On see jutt ikka usaldusväärne, mis purgi peal kirjas koos märkusega, et FDA ei ole kontrollinud?

Äkki ma võtan steroide hoopiski sisse Zn, Mg ja B6 pähe?

Rõhutan, et minu jaoks ei ole esmasoluline mitte toime, vaid et ma teaksin, mida ma sisse võtan. Kui ma hallutsinatsioone ja visulle otsin, siis ma lähen, teen LSD-d. ZMA-st ootan ma aga oma päevast Mg-kogust kõigest. Kahju, et ainus Mg-aspartaat Eestis on selline toode, KUI see ikka on Mg-aspartaat ja seda juttu võib uskuda siin purgil.

Kuidas usaldada toidulisandeid?

Miks Te üldistate, KÕIK?

Ulmelisi tundeid ja häid unenägusid küll ei ole saanud, arvatavasti ka teised mitte. Ei tea, mida Te olete lugenud või tarvitanud.

Unenägudest rääkides lausa mitu kuud pole näinud, aga tagab minu arust kvaliteetsema une, parema väljapuhkamise.

Kui tahate, et oleks tagatud usaldusväärne silt purgil, siis ostke usaldusväärsetelt firmadelt, nagu FAST Sport Nutrition jne... ja uurige, millistel firmadel on leping Ravimiametiga.

Ja see jutt, et arvate, et äkki võtate steroide ZMA lisandi pähe, ei tahaks uskuda, et nad endale kahjumit tahavad tekitada, kuna eelpool mainitud pole just teps mitte odavate killast.

Saab ka ise lasta kontrolli teha läbi Ravimiameti ja muude instantside.

Muudetud kasutaja eliviielo poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainus, mida Eestis letil müüakse ongi vist see Tested Essentials "Tested Zn-Mg-B6". Ostsin ta igatahes. Kas tegu on usaldusväärse firmaga? FDA ei kontrolli niikuinii toidulisandeid, ma saan aru.

Ma tegelikult ei otsi siit võimalust oma lihaseid kasvatada või paremini puhata, aga oma Mg-varusid täiendada. Mg-aspartaat nimelt on parim Mg vorm. Apteegid müüvad kummalisel kombel aga ainult Mg-oksiidi põhiliselt, mis ei imendugi eriti.

Muudetud kasutaja Amarant poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik kirjeldavad mingeid ulmelisi tundeid ja häid unenägusid, kui nad ZMA-d võtavad. Olete te kindel, et see toidulisand ainult Zn, Mg ja B6 sisaldab? On see jutt ikka usaldusväärne, mis purgi peal kirjas koos märkusega, et FDA ei ole kontrollinud?

Äkki ma võtan steroide hoopiski sisse Zn, Mg ja B6 pähe?

Rõhutan, et minu jaoks ei ole esmasoluline mitte toime, vaid et ma teaksin, mida ma sisse võtan. Kui ma hallutsinatsioone ja visulle otsin, siis ma lähen, teen LSD-d. ZMA-st ootan ma aga oma päevast Mg-kogust kõigest. Kahju, et ainus Mg-aspartaat Eestis on selline toode, KUI see ikka on Mg-aspartaat ja seda juttu võib uskuda siin purgil.

Kuidas usaldada toidulisandeid?

Ma võtan tavalist Magneesiumi, Selveri lisandi-letilt ostetud. 6 euri purk. Kaltsium-Magneesium segu. Mingi soome firma.

Tsinki ma ei näe mõtet võtta eriti lisandina. Seda kiputakse üldiselt igasse multivitamiini toppima, nagu raudagi. Ja samamoodi võib sellega üle paugutada, jätan parem selle nendeks puhkudeks, kui tean, et mul on kindlalt tsingi puudus. ZMA-d pole ma pikka aega juba kasutanud seetõttu.

Mingitest ime-unenägudest tõesti keegi rääkinud pole. Pigem tagab ta lihtsalt rahulikuma une kuna vähendab liigset voodis vähkremist. Seega puhkad välja kiiremini vähema aja jooksul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega neid väga ei kontrollitagi sisu vastavuse suhtes.

Isegi Ravimiamet vaatab väljamaa lisandeid etiketi järgi, ega siis kõike kohe lahti kista ja testita. See teadupärast maksab, ja mitte vähe.

Minu teada on Eestis müügil vähemalt 3-4 erinevat ZMA-d, mille hind on 6 eurost.. 30ni.

Selle odavama hinnaga pole tõesti mõtet psühhotroopseid aineid kuhugi sisse toppida.

Arch: guugelda ZMA dreams.

Mu trennikaaslasel olid ZMA õudukad- seda enne kui ta zma unedest kuulnud oli. Peale seda testis nädala jagu kord zma-ga ja ilma, ja sai suht selgeks, et just nendest oligi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle pärast, et ainuke Mg, mis hästi imendub, on Mg-aspartaat. Apteegis müüakse ainult Mg-oksiidi, mis on täiesti kasutu (aga see-eest odav!). Mg-tsitraat pole ka kõige parem. Apteegis müüakse totaalset jama ühesõnaga.

Ma võtan tavalist Magneesiumi, Selveri lisandi-letilt ostetud. 6 euri purk. Kaltsium-Magneesium segu. Mingi soome firma.

Tsinki ma ei näe mõtet võtta eriti lisandina. Seda kiputakse üldiselt igasse multivitamiini toppima, nagu raudagi. Ja samamoodi võib sellega üle paugutada, jätan parem selle nendeks puhkudeks, kui tean, et mul on kindlalt tsingi puudus. ZMA-d pole ma pikka aega juba kasutanud seetõttu.

Mingitest ime-unenägudest tõesti keegi rääkinud pole. Pigem tagab ta lihtsalt rahulikuma une kuna vähendab liigset voodis vähkremist. Seega puhkad välja kiiremini vähema aja jooksul.

Palju õnne :D! Kui sa võtad Ca ja Mg koos, siis imendub ainult esimene. Pealegi võtad sa ilmselt seda Mg oksiidina, nii et ta ei imenduks normaalselt niikuinii. Mg-oksiidist saab viimast välja võtta, kui seda neelata koos vitamiin B6-ga. Parim on ja jääb ikkagi Mg-aspartaat ja seda mina otsin.

Ca asemel võtaksin mina D-vitamiini hoopis, millest meil tegelikult siin pimedal maal puudus on. See tingib ka Ca-puuduse, aga lisaks on siis kindlasti muud defitsiidid D-vitamiini vajavates füsioloogilistes protsessides, nii et kui võtta vitamiini hoolitsed oma keha eest põhjalikumalt ja targemalt.

Ega neid väga ei kontrollitagi sisu vastavuse suhtes.

Isegi Ravimiamet vaatab väljamaa lisandeid etiketi järgi, ega siis kõike kohe lahti kista ja testita. See teadupärast maksab, ja mitte vähe.

Minu teada on Eestis müügil vähemalt 3-4 erinevat ZMA-d, mille hind on 6 eurost.. 30ni.

Selle odavama hinnaga pole tõesti mõtet psühhotroopseid aineid kuhugi sisse toppida.

Arch: guugelda ZMA dreams.

Mu trennikaaslasel olid ZMA õudukad- seda enne kui ta zma unedest kuulnud oli. Peale seda testis nädala jagu kord zma-ga ja ilma, ja sai suht selgeks, et just nendest oligi.

Kust neid ülejäänud 2-3 ma leida võiksin? Selle ostsin Saku suurhalli kõrvalt, mis mul hetkel on. Maksis 11€. Aitäh!

Üldse ma ei mõista ikkagi, kuidas saavad mingid lihtsalt mineraalid kellegi unenägusid nii palju mõjutada. Mg võtab osa muidugi 300 ensüümi tööst meie kehas. Äkki paljudel siis tõesti tõsine puudus sellest ja nad ei olegi harjunud normaalseid unenägusid nägema, millised ongi tegelikult mitmekülgsed ja värvilised. Mida rohkem inimene und näeb, seda rohkem ta ju puhkab.

Muudetud kasutaja Amarant poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Amarant, Optimum Nutrition ZMA sisaldab ja seda peaks ju ometigi Eestis saada olema?

Amount Per Serving:

Zinc: 30mg (as monomethionine and aspartate)

Magnesium: 450mg (as aspartate)

Vitamin B6: 10.5mg (as pyridoxine HCl)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris kindel ei ole, aga nii paljudest kohtadest olen kuulnud. Ka ZMA purgil on niimoodi kirjas, aga seda ma praegu ei võtaks kõige usaldusväärsema allikana muidugi :D.

Muudetud kasutaja Amarant poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik kirjeldavad mingeid ulmelisi tundeid ja häid unenägusid, kui nad ZMA-d võtavad. Olete te kindel, et see toidulisand ainult Zn, Mg ja B6 sisaldab?

Vitamiin B6 soodustab erksamaid unenägusi ja ka üldse unenägude hommikul mäletamist(kes soovib rohkem infot, google'dage "vivid dreams B6"). ZMA'd või multivitamiine sellepärast nüüd küll kartma ei peaks imo, sest need kogused mis sealt ühe-kahe tabletiga saab ei ole nii suured, muidugi inimesed on erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga äkki see on lihtsalt jahu?

Mg kohta leiab sama Google'ist.Ma tellima ei viitsi hakata. Mõtlen päris poode ikkagi.

mõlemal on oma päris pood olemas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju õnne :D! Kui sa võtad Ca ja Mg koos, siis imendub ainult esimene.

Oled kindel või?

http://www.livestron...um-supplements/

See oli nüüd mingi paikapanev viide? :D

Kaltsium takistab Mg imendumist (kui nad sama transpordi pärast konkureerivad nagu seal kirjas siis on see üks põhjus), mõnes uuringus vähem, mõnes rohkem, ja kuna Mg imendub suhteliselt kitsas alas ja väidetavalt on paljudel ka imendumisprobleeme seal siis pole väga hea mõte neid ikka koos süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik kirjeldavad mingeid ulmelisi tundeid ja häid unenägusid, kui nad ZMA-d võtavad.

Mõned kirjeldavad. Mõned kirjeldavad niisama, ilma midagi võtmata ka ulmelisi tundeid ja vägevaid unenägusid. Inimesed on erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vitamiin B6 soodustab erksamaid unenägusi ja ka üldse unenägude hommikul mäletamist(kes soovib rohkem infot, google'dage "vivid dreams B6"). ZMA'd või multivitamiine sellepärast nüüd küll kartma ei peaks imo, sest need kogused mis sealt ühe-kahe tabletiga saab ei ole nii suured, muidugi inimesed on erinevad.

Ma olen B6 ka süstinud mitmesaja milligrammi kaupa, ei tekitanud mitte mingit põnevat tunnet.

(Milgamma, B1+B6+B12, kahjuks on Milgammas ja Eestis üldse nende kõige nigelamad vormid. Vähemalt pole kuigi kallis).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×