Jump to content
TomiP

Pärast hüppeliigese traumat, jalanõu jalga või ära võtta ?

Recommended Posts

Tere !

Küsiks targemate käest küsimuse, mis suht kaua juba tegelikult huvitanud. Tegelen ka suht palju võrkpalliga ja seal ikka ju juhtub :D

Et kui hüppeliiges välja väänatakse, kuidas tuleks käituda. Kas kohe jalanõu ära võtta või jalga jätta. Olen näinud, et tegutsetakse mõlemat pidi. Mõned väidavad, et kui jalanõu jalga jätad, siis ei teki nii suurt paistetust ja paraneb kiiremini, Teised aga, kui jalanõu ära võtad, paistetab üles, aga hoopis siis paraneb kiiremini ? Kumb variant on nagu meditsiiniliselt ja taastusravi koha pealt õigem ?

PS. Loomulikult ka kohe külmaspreid peale panna, see käib asja juurde, aga eriti huvitab just see, et kas järgmine kord soovitan jalanõu ära võtta või hoopis jalga jätta...

Tänud

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Külma peale ja jalg üles. Ise olen jalanõu ära võtnud, sest see ei hoia nagunii selliselt, et paistetuse ei tekiks ja pärast teed lisaks haiget, kui seda ära tirima hakkad. Küll sattusin aastaid tagasi TTÜ saalis üsna rängalt jalga väänama, kõrvalplatsil oli kossutiimi trenn ja dr. Põder pakkus abi, kui mööda hüppasin - teipis mu jala kõvasti kinni, jääkott veel peale ja käskis paar tundi hoida. Varbad ja säär läksid siniseks, aga hüppeliiges ei paistatanud ning paranes suhteliselt kiiresti. Ehk siis - paistetust tasub ära hoida, aga jalanõu minu arvates selleks ei sobi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×