Jump to content
toorik

Kriitika treeningkavale

Recommended Posts

Tere!

Treenin hetkel sellise kava järgi kolmel päeval nädalas:

1. Päev

  1. Surumine kangiga lamades
  2. Surumine hantlitega kaldpingil
  3. Käte kokku viimine trenazööril istudes
  4. Trosside ristamine plokksüsteemil
  5. Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil kukla tagant
  6. Ploki allatõmme seistes(käed)
  7. Lendamine hantlitega küljele seistes
  8. Lendamine hantlitega ette seistes
  9. Jalgade tõsted toengus
  10. Kerepöörded trenazööril
  11. Keretõste alaseljapingil
  12. Tõmme plokil ülalt ette
  13. Alatõmme trenazööril, kitsas haare
  14. Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes
  15. Ületõmme trenazööril, pullover(mitte alati)

2. Päev

  1. Jalapress trenazööril
  2. Jala sirutus ette trenazööril
  3. Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli
  4. Pöiasirutus trenazööril istudes
  5. Jalgade tõsted toengus
  6. Kerepöörded trenazööril
  7. Keretõste alaseljapingil
  8. Küünarvarte kõverdamine plokksüsteemil seistes
  9. Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes
  10. Alatõmme trenazööril, kitsas haare
  11. Tõmme plokil ülalt ette

3. Päev

  1. Surumine kangiga lamades
  2. Surumine hantlitega kaldpingil
  3. Käte kokku viimine trenazööril istudes
  4. Trosside ristamine plokksüsteemil
  5. Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil kukla tagant
  6. Ploki allatõmme seistes(käed)
  7. Lendamine hantlitega küljele seistes
  8. Lendamine hantlitega ette seistes
  9. Jalapress trenazööril
  10. Jala sirutus ette trenazööril
  11. Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli
  12. Pöiasirutus trenazööril istudes

Seni olen kasutanud 3x10 seeriaid. Endale tundub, et harjutuste arv on liiga suur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on õigus, harjutuste arv on meeletult suur. Mingi 4-5 põhi harjutust ühes trennis on täitsa piisav.

Mida täpsemalt sa üritad selle kavaga saavutada, kas 3x nädalas kogu keha trenn või mingisugune jaotus? Praegu tundub nagu need kaks on läbisegi läinud.

Teiseks ei näe ma su kavas kükki ega ka jõutõmmet, samas rinnale küll koormusest väheseks ei jää.

Kuid enne kui hakkan sulle mingit kava soovitama, tahaks kõigepealt teada mis on su treeningu eesmärk ning kui tihti sa trennis käid (ehk et kas need kolm päeva on järjestikku või on igal ühel vähemalt 1 vaba päev vahel).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustuseks seda, et trennis käin kolmel päeval nädalas ning igal ühel on vähemalt 1 vaba päev vahel. Esialgne trenni eesmärk oli füüsilise üldvormi parandamine, kuid kuna olen kõhnema kehaehitusega, siis ootan ka teatavat lihasmassi kasvu. Enda eesmärk on treenida tervet keha tervikuna ning praegune plaan on koostatud selle mõttega, et igat harjutust 2x nädalas sooritada. Endale tundus selline plaan mõistlik.

Kükkidest kui ka jõutõmbest olen loobunud alaselja probleemide tõttu, seda harjutust püüan jalapressiga kompenseerida. Alaselja tugevdamiseks teen keretõsteid alaseljapingil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükkidest kui ka jõutõmbest olen loobunud alaselja probleemide tõttu, seda harjutust püüan jalapressiga kompenseerida. Alaselja tugevdamiseks teen keretõsteid alaseljapingil.

Hmm,mis sul selle seljaga täpsemalt on? Jalapressi saad teha,aga tõmmet/kükki mitte.Kui ise alustasin ja kunagi kükist/tõmbest kaarega mööda käisin siis võttis press selja vahest valusaks.Vb oli asi vales tehnikas või nõrgas seljas,aga point on ,et kükki ja tõmmet pole mõtet karta,lihtsalt tehnika peab paigas olema ja raskus sinu puhul mõistlik.Pigem tulevad vigastused kui alaselg nõrk on ja see keretõste pole minu arust päris see....Üldises plaanis on kavas liiga palju huina-muinat ühe päeva kohta.Lihtsusta seda asja väheke,rohkem baasharjutusi.Sinu kui algaja puhul pole mõtet teha 12 harjutust päeva kohta millest 80 % on isolatsiooniharjutused.

Igatahes edu ja rasket rauda sulle :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljal on selline tore asi nagu diski prolaps, press pole seni seljale midagi tunda andnud. Ilmselt ma siiski proovin ka vahelduseks kükki teha, vaatan kuidas selg vastu peab.

Mis harjutused tuleks jätta ning mida siis lisada? Unustasin enne mainida, et teen trapetsile ka õlatõsteid kangi või hantlitega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljal on selline tore asi nagu diski prolaps, press pole seni seljale midagi tunda andnud. Ilmselt ma siiski proovin ka vahelduseks kükki teha, vaatan kuidas selg vastu peab.

Mis harjutused tuleks jätta ning mida siis lisada? Unustasin enne mainida, et teen trapetsile ka õlatõsteid kangi või hantlitega.

Välja võid jätta enamus isoleerivaid harjutusi, keskendu järgnevatele oma treeningus:

Kükk

Jõutõmme

Horisontaalne surumine (rinnalt surumine)

Vertikaalne surumine (õlapress/svung)

Horisontaalne tõmme (traktor, sõudmine hantliga)

Vertikaalne tõmme (lõuatõmme, plokil tõmbed alla)

Kõht/alaselg

Ja ongi kõik! Sellised asjad moodustavadki sinu treeningkava vundamendi, üht teist võid juurde pookida aga need harjutused katavad juba iseenesest kogu keha ära. Mina eelistan küll kohe kindlalt teha pigem vähem harjutusi aga teha võimalikult rohket lihasmassi hõlmavat ning teha üpris mitu seeriat.

  • Downvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Diski prolaps.. soovitused: kükk, jõutõmme, horisontaalne tõmme..

.. ise hakkate talle pärast taastusravi tegema või olete ta röntgenit näinud, et seal nii korras kõik?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmmet ja kükki võiks sellisel puhul teha sumo stiilis. Nii hoiab selga rohkem püsti ja alaselg saab vähem koormust. Omal sama häda ja muud moodi ei saagi teha. Raskustest ja raskuste kasvatamisest - väga ettevaatlikult.

Mul praegu kükis ja tõmbes maksimum raskus 50-60 kilo. Vahepeal oli 110-130, siis tõmbas selja valusaks ja nüüd jälle alguses. Läksin lihtsalt liiga ülbeks ja arvasin, et selg korras.

Planking aitab mul ka kaasa kõvasti, muud "core strenght" harjutused ka. Ja venitamine muidugi ka.

Seljal on selline tore asi nagu diski prolaps, press pole seni seljale midagi tunda andnud. Ilmselt ma siiski proovin ka vahelduseks kükki teha, vaatan kuidas selg vastu peab.

Mis harjutused tuleks jätta ning mida siis lisada? Unustasin enne mainida, et teen trapetsile ka õlatõsteid kangi või hantlitega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis oleksid muidu head alternatiivid jõutõmbele ja kükkidele? Üldsegi hakkasin enda praegu kava põhjalikumalt uurima ning mul on tegelikult seal mitmeid harjutusi, mis dubleerivad teineteist. See pigem teeb kahju kui kasu?

Mida näiteks arvata sellest kavast http://www.fitness.ee/treeningkavad/34 ? Mõtlesin seda kohendada endale meeldivamate harjutusega, sain sellise:

1. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht

  1. Surumine kangiga lamades
  2. Surumine hantlitega kaldpingil
  3. Surumine hantlitega istudes
  4. Lendamine küljele hantlitega seistes
  5. Ploki alla surumine triitsepsile
  6. Keretõste kõhupingil
  7. Kerepöörded trenažööril
  8. Õlatõsted hantlitega

2. päev - Selg, biitseps, jalg, säär

  1. Tõmme plokil ülalt ette
  2. Alatõmme trenažööril, kitsas haare
  3. Keretõste alaseljapingil
  4. Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes
  5. Jalapress
  6. Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli
  7. Pöiasirutus trenažööril istudes

Muudetud kasutaja toorik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav treeninguprogramm ja kritiseerima ei hakka! Kui tunned, et see programm sulle sobib ning saad hakkama, siis tuld! Oluline, et niisama ei kõvata ja linnas hängimas ei käi! Edu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmmet ja kükki võiks sellisel puhul teha sumo stiilis. Nii hoiab selga rohkem püsti ja alaselg saab vähem koormust. Omal sama häda ja muud moodi ei saagi teha. Raskustest ja raskuste kasvatamisest - väga ettevaatlikult.Vahepe

Ühineks soovitusega küki osas.Endal sarnane probleem ja sumo-kükki kannatab teha küll, kusjuures päris normaalse raskusega. Tehnika ümberõppimisega läks küll pea aasta.

Jõutõmbe soovitamisega oleks siiski ettevaatlikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühineks soovitusega küki osas.Endal sarnane probleem ja sumo-kükki kannatab teha küll, kusjuures päris normaalse raskusega. Tehnika ümberõppimisega läks küll pea aasta.

Jõutõmbe soovitamisega oleks siiski ettevaatlikum.

Sumo kükki? Sellega peab küll mingi ime puusade painduvus olema et mingit sügavust saavutada (vähemalt mul on selline tunne, ehk teised suudavad paremini).

Kui selja püsti hoidmine on nii tähtis selle prolapsi puhul (ei oska täpsemalt seda kommenteerida kuna pole antud asja asjatundja) siis kas poleks mõttekam teha just tõstja stiilis kükki ehk et rohkem rõhku eeskükil kus ettekallutamine pole väga võimalik?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sumo kükki? Sellega peab küll mingi ime puusade painduvus olema et mingit sügavust saavutada (vähemalt mul on selline tunne, ehk teised suudavad paremini).

Kui selja püsti hoidmine on nii tähtis selle prolapsi puhul (ei oska täpsemalt seda kommenteerida kuna pole antud asja asjatundja) siis kas poleks mõttekam teha just tõstja stiilis kükki ehk et rohkem rõhku eeskükil kus ettekallutamine pole väga võimalik?

Ass to grass ei tee jah, B)

Mis eeskükki puutub, siis minu puhul ntx täielikult välistatud - jube valus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@ goblet squat. Mul on kavas "Jõutõmme pakkude pealt", kuna ma ei oska otsida seda kuidagi, siis näitan enda videot. Ma teen seda valesti selles videos, jalad peaks laiemalt olema, peaks sügavamalt kükkima ja sirgema (püstisema) seljaga. Aga mõttest saab aru. Ja minu jaoks väga väljakutsuv. Mõjub kuidagi nagu küki ja jõutõmbe segu.

http://www.youtube.com/watch?v=-MyIfxpKkbE

Muudetud kasutaja Martin Mägi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nüüd veidi üle kolme kuu põhimõtteliselt selle kavaga treeninud. Eelmisest postitusest saadik olen teinud ka mõningaid muudatusi.

1. päev - Rind, õlg, triitseps, kõht

  • Surumine kangiga lamades
  • Surumine hantlitega kaldpingil
  • Surumine kangiga istudes
  • Lendamine küljele hantlitega seistes
  • Ploki alla surumine triitsepsile
  • Keretõste kõhupingil
  • Kerepöörded trenažööril
  • Õlatõsted hantlitega

2. päev - Selg, biitseps, jalg, säär

  • Tõmme plokil ülalt ette või lõuatõmme
  • Alatõmme trenažööril, kitsas haare
  • Keretõste alaseljapingil
  • Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes
  • Jalapress
  • Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli
  • Pöiasirutus trenažööril istudes
  • Jõutõmme (suhteliselt kerge raskusega selja tõttu)

Igatahes mõtlesin nüüd seda, et ma olen praeguse kavaga enda arvates rahul. Jõunäitajad on paranenud ning kehakaal on samuti tõusnud. Nüüd uurisin kehatüüpide kohta pisut enam ning sain aru, et olen ektomorfse kehatüübiga inimene. Kas mul oleks mõistlikum treenida sel juhul hoopis selle kava järgi http://www.fitness.ee/treeningkavad/49 ?

Samas ma tahaks seda kava mõnevõrra endale sobivamaks muuta. Kuidas ta oleks näiteks sellisel kujul:

  1. Kükk kangiga (selja tõttu kergema raskusega)
  2. Jalapress
  3. Surumine kangiga lamades
  4. Lõuatõmme
  5. Lendamine küljele hantlitega seistes
  6. Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes
  7. Lamades kitsa haardega surumine või ploki alla surumine

Muudetud kasutaja toorik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkisid paar küsimust seoses õlgade treeninguga:

  • Mis on kukla tagant surumise eelised võrreldes eest surumisega?
  • Mida arvata kangi tõmbest lõua alla? Kas seda on mõistlikum teha kitsa või laia haardega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×