Jump to content
Ahfrsk

Täitsa roheline eksis jõusaali :)

Recommended Posts

Tervist.

Nagu aru võib saada, olen jõusaalis ja üldse kangidega täitsa algaja.

Taustaks mainiks ära, et olen ligemale aasta (viimased 6 kuud intensiivsemalt) tegelenud jooksmisega, üle päeva 8-10km ja olen kaalu langetanud märgatavalt, ei oska öelda, kas lihaste või rasva arvelt, arvatavasti mõlema.

Igatahes on nüüd käes olukord, kus vastupidi vastiku rasvakihi asemel hakkavad ilmet võtma imelikud kondised vormid :D

Talv käes ja soojas jõusaalis natuke lihast kasvatada tundub mõnus mõte.

Aga oh ei, kõik ei ole ju nii lihtne ja lilleline, siin vajakski Teie abi :)

Valides Treeningkavadest omale sobivat kava, ei suuda ma kolme vahel otsustada

1) Kõige lihtsamini arusaadav mulle - Algajate treeningkava kolmel päeval nädalas

2) Kas see on algajatele, või juba pädevamatele meestele ? - FST-7 baaskava

3) Ei ole kindel selles, kas ma saan õigesti aru, aga Esimene Faas selles kavas, pean 12 nädalat ainult neid harjutusi tegema ?

Tundub kuidagi vähe...? Edasi, juba Teisest faasist tundub asi mitmekesisem ja rohkem ... keskendunud ? Jutt siis sellest kavast - 12 nädalane kava algajatele: 1/2/3/4. FAAS

Eesmärgiks seaks - Hellitada ei ole tarvis, sooviks saada suhteliselt intensiivset ja tulemusrikast kava, et asja ikka tõsiselt ja tulemustega võtta (algajat siiski silmas pidades). Kui teha, siis asja ette.

Mis oleks sealt kõige loogilisem kavavalik ? Või kui täitsa mööda panin, mingi muu kava ?

Nüüd jõuame siis nende valkude juurde.

Kuna toitumisest mul ei ole halli aimugi, ei hakka sellega pead vaevamagi esialgu, arvan, et see tuleb kogemustega aja jooksul, igatahes mitte kolme päeva ega kahekümne postitusega.

Aga esialgu tuleks siis ikka klassikalist valgupulbrit sisse ajada ? Ringi vaadates on valik meeletu ja asjatundmatul tõesti võimatu valida...

Sedapalju olen targem, et odavam on osta valgu- ja süsivesikumörti eraldi ja need siis kokku segada, kui juba valmistoodet ?

Ehk leiaks ka siit paar soovitust, rahakotti siiski silmas pidades, mida ma tarbida võiks ? Arvestades siis valitud kava.

Pikk jutt kokku võtta, siis sooviks -

1) Treeningkava

2) ja mis pulbrit kasutama hakata

Ma ei oska hetkel midagi lisada, spetsiifilistesse teemadesse laskudes, et mille kohta rohkem rääkida. Aga kui midagi tähtsat mainimata jäi, vastan meeleldi, kui see aitab paremini mind aidata :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi neid algaja aegu, ikka pulber, pulber ja pulber, ise pole siiamaani veel ühtegi pulbrit ostnud, kõik oleneb ikka toitumisest.

Söö valgurikast toitu, kana, kala, väherasvane liha, muna, kodujuust, kohupiim jne jne.

Kavadest soovitaks algajate kava kolmel päeval nädalas, kuid selle üle võiks keegi kogenenum mõelda.

Et harida ennast loe artikleid ja uuri foorumit siin fitnessi lehel.

Ka tooks välja et korralikuks lihaskasvuks oleks vaja tarbida päevas umbes:

1g rasva/kg kohta

2-3g valke/kg kohta

süssaritega katsetad ja uurid juba ise, isiklikult tarbin bulkimise ajal isegi 5-6g süssareid/kg kohta.

Eks me kõik ole kunagi algajad olnud ja ega see kerge aeg ole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hm.

Pidades silmas "pulbrit", oli mul arusaam, et need valgupulbrid on mõeldud nii lihastoonuse kasvatamiseks, kui pärast treeningut lihaste taastumiseks.

"Lihas kasvab puhkamisel pärast treeningut" - lauset silmas pidades, hakkasin ma just nende pulbrite peale mõtlema.

Teine asi, kas ei ole mitte palju lihtsam omale üks sheik valmis teha, mis veel lisaks aitab janu kustutada, kui mune imeda ja ära süüa mingi pool kilo maitsetut kohupiima, et sealt oma 40g lisavalku päevas juurde saada ?

Muudetud kasutaja Ahfrsk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikk jutt kokku võtta, siis sooviks -

1) Treeningkava

2) ja mis pulbrit kasutama hakata

1. Kui oled algaja,siis ära ole nii kinni pisiasjades:mitu nädalat,mitu kordust jne jne.Võta üks kava käsile ja lihtsalt tee trenni.Kui sein ette tuleb ja areng peatub,siis vaheta kava või küsi nõu.

2.Pulber pole mingi imerohi.Sinul kui algajal soovitan lihtsalt toitumine paika loksutada.Vaata et päevasest toitumisest oma valgud,rasvad,süskarid,vitaminid ja mineraalid kätte saad ja ongi nagu kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hm.

Pidades silmas "pulbrit", oli mul arusaam, et need valgupulbrid on mõeldud nii lihastoonuse kasvatamiseks, kui pärast treeningut lihaste taastumiseks.

"Lihas kasvab puhkamisel pärast treeningut" - lauset silmas pidades, hakkasin ma just nende pulbrite peale mõtlema.

Teine asi, kas ei ole mitte palju lihtsam omale üks sheik valmis teha, mis veel lisaks aitab janu kustutada, kui mune imeda ja ära süüa mingi pool kilo maitsetut kohupiima, et sealt oma 40g lisavalku päevas juurde saada ?

Jah, ega tõesti on lihtsam teha üks sheik, kuid kohupiimasid on ka maitsega, ning poolest kilost sa saad ca 80g valke.

''Valgupulber ei ole imerohi, see on kallis toit'' -See fraas on siit foorumist kaua läbi käinud ja olen sellega täiesti päri.

Proovi lihtsalt toitumine paika saada, munad ja kohupiim saavad sulle veel headeks sõpradeks kui sa sellest aru saad. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi neid algaja aegu, ikka pulber, pulber ja pulber, ise pole siiamaani veel ühtegi pulbrit ostnud, kõik oleneb ikka toitumisest.

Söö valgurikast toitu, kana, kala, väherasvane liha, muna, kodujuust, kohupiim jne jne.

Kavadest soovitaks algajate kava kolmel päeval nädalas, kuid selle üle võiks keegi kogenenum mõelda.

Et harida ennast loe artikleid ja uuri foorumit siin fitnessi lehel.

Ka tooks välja et korralikuks lihaskasvuks oleks vaja tarbida päevas umbes:

1g rasva/kg kohta

2-3g valke/kg kohta

süssaritega katsetad ja uurid juba ise, isiklikult tarbin bulkimise ajal isegi 5-6g süssareid/kg kohta.

Eks me kõik ole kunagi algajad olnud ja ega see kerge aeg ole ;)

Pildi jargi vaadates oled sa praegugi veel algaja ja mis selles pulbris siis halba on ? ma pigem kyll soovitaks algajatel mingit taastajat v6i lisa valku juurde v6tta ei taha uskuda et toidust piisavalt valku saadakse .

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pildi jargi vaadates oled sa praegugi veel algaja ja mis selles pulbris siis halba on ? ma pigem kyll soovitaks algajatel mingit taastajat v6i lisa valku juurde v6tta ei taha uskuda et toidust piisavalt valku saadakse .

Vanuse järgi nagu Jay Cutlerit poleks oodatagi.

Edit: Algajatel pole vaja kohe kõike hakata suust sisse ajama imo, kui siis ainult valk.

Tean inimesi kes hakkavad jõusaaliga tegelema ja esimesel nädalal ajavad nad kõike mida võimalik näost sisse.

Muudetud kasutaja PlaaTable poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma juba mainisin, toitumine on nii suur ja mahukas teema, et algajal Ei ole võimalik seda ei õppida ega paika saada siin ei mõne postituse ega mõne nädalaga.

See on asi, mis tuleb aja ja kogemusega, ütleb seda minu loomulik intelligents, elukutselised targad saavad vast aru, mis ma mõtlen ?

Selle pärast ma leiangi, et minul oleks sobilikum esialgu kindlasti mõne valmistoote (pulbri) tooteid kasutama hakata, kuna kohe kindlasti ei saa ma oma soovituid valke päevas kätte ja kui ma peaks iga päev kuni pool kilo kohupiimalöga ära sööma, ma ei elaks seda üle.

Aga mul pole aimugi, mida ma tarbima peaks hakkama...kas need valgupulbrid, mis on mõeldud massi kasvatamiseks töötavavad ka peale trenni lihaste taastumiseks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma juba mainisin, toitumine on nii suur ja mahukas teema, et algajal Ei ole võimalik seda ei õppida ega paika saada siin ei mõne postituse ega mõne nädalaga.

See on asi, mis tuleb aja ja kogemusega, ütleb seda minu loomulik intelligents, elukutselised targad saavad vast aru, mis ma mõtlen ?

Selle pärast ma leiangi, et minul oleks sobilikum esialgu kindlasti mõne valmistoote (pulbri) tooteid kasutama hakata, kuna kohe kindlasti ei saa ma oma soovituid valke päevas kätte ja kui ma peaks iga päev kuni pool kilo kohupiimalöga ära sööma, ma ei elaks seda üle.

Aga mul pole aimugi, mida ma tarbima peaks hakkama...kas need valgupulbrid, mis on mõeldud massi kasvatamiseks töötavavad ka peale trenni lihaste taastumiseks ?

On erinevaid, on puhtaid vadakuvalgupulbreid mis aitavad vaid lihasmassi kasvatada ja vähesel määral taastuda ning on massilisajaid kus on see valgud, süsivesikud ning taastumiseks vajalikud aminohapped. Massilisajad lähevad küll kulukaks, kuid on mugavad. Asi oleneb ikkagi rahakotist, kui vaja odavamalt hakkama saada siis osta kuskilt odavalt vadakuvalgupulbrit ning eraldi amino rush-i või sarnast toodet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka saali suhtes suhtes algaja, aga olen tegijatelt väärt nõu ja juhendamist kahe kuu jooksul saanud ja nüüd tunnen lõpuks et treeningkava on paigas. Alguses võtsin ka algajate kava siit samalt lehelt, aga need ei ole head. Baasharjutused on kuskil keskel või lõpus üldse ja liiga palju mõttetut nippet-näppet harjutusi (sääreletõusud, triitsepsi sirutamised jne).

Kui sind hakkab huvitama mingi aeg harjutuste tehnika sügavamalt, siis soovitaksin pilgu peale visata näiteks sellele

ja mida rohkem T-NATION harjutuste videosi sirvid ja tehnikatesse süvened, siis ma usun, et tunned ise ka vahet ja tunnetad kuidas on õige, kuidas mitte.

Tean inimesi, kes on selle artikkli läbi lugenud ja toda treeningkava ise teinud http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/ ning tulemused on tõepoolest reaalsed. Ma usun et paljud jõusaalikalad nõustuksid, et baasharjutused (kükk,surumine,tõmme) jne võiksid sees olla..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On erinevaid, on puhtaid vadakuvalgupulbreid mis aitavad vaid lihasmassi kasvatada ja vähesel määral taastuda ning on massilisajaid kus on see valgud, süsivesikud ning taastumiseks vajalikud aminohapped. Massilisajad lähevad küll kulukaks, kuid on mugavad. Asi oleneb ikkagi rahakotist, kui vaja odavamalt hakkama saada siis osta kuskilt odavalt vadakuvalgupulbrit ning eraldi amino rush-i või sarnast toodet.

Miks on algajale vaja eraldi aminohappeid, kui valk juba olemas?

Teadmiseks, et valk koosneb aminohapetest.

Valgupulbrist on väga lihtsalt võimalik teha taastaja või "massilisaja".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×