Jump to content
Marko Terasmaa

2012 IPF World Men's & Women's Powerlifting Championships

Recommended Posts

Järgmisel nädalal, 29.oktoobrist kuni 4. novembrini, toimuvad Aguadillas (Puerto Rico) 33. naiste ja 42. meeste maailmameistri võistlused jõutõstmises. Võistlevad täiskasvanud s.t. openklass.

Eestit lähevad sinna esindama Margus Silbaum, võistleja kaalukategoorias -93kg ja Marko Terasmaa, IPF-i kongressi delegaadina ja treenerina.

Võistlused lähevad käima kohe esmaspäevast Special Olympic-ga (erivajadustega sportlastele) ja teisipäeval alustavad kergemad tavakategooriad.

Võistluseid kantakse üle ka otsepildis. Ülekanded algavad kell 17 Eesti aja järgi. Marguse A grupp (-93kg tugevamad) alustab võistlemist reedel, kell 24.00

www.ustream.tv/channel/ipf-world-s-open-powerlifting-championships

Elame, näeme!

Terasmaa ja Silbaum- paar meeleolukat fotot 2011. aasta euroopakatelt. Tehtud peale Euroopa rekordi alistamist jõutõmbes (352,5kg)

post-17039-0-40787900-1351259883.jpg

post-17039-0-12724500-1351259920.jpg

post-17039-0-56587000-1351259940.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile! Üle kolmekümne tunni pikkust reisi enda maja eest Aguadilla hotellini, mööda Eesti libedaid teid Riiga, seejärel pooletunnise hilinemisega Frankfurti ja kahetunnise väljalennu hilinemisega suundus lennuk otse San Juani. Seal olin kohal samuti paaritunnise hilinemisega, sest lennuki start viibis Frankfurdis seoses lennuki jäätumisvastase vedelikuga pritsimisega. See tegevus iseenesest ei ole aeganõudev, aga lende oli palju ja lennukid ootasid elavas järjekorras. Seejärel rendiautoga 130km Aguadillasse hotelli. Üldjoontes võis reisi laabumisega rahule jääda, kuigi oli väsinud. Samuti oli harjumatu ka 35-kraadine palavus ja suhteliselt niiske õhk.

Eile oli siis IPF-i kongerss, mis kestis kokku tunde. Palju oli väitlusi ja hääletamist IPF-i reeglite ja muude ettepanekute üle. Kongressi kulminatsiooniks oli uue presidendi valimised. Valimised meenutasid väga USA presidendidepatti. Häältega 32:19 valiti presidendiks, minu jaoks oodatult, endine IPF-i laekur, hr. Gaston Parage Luxemburgist. Palju õnne, hr. President!

post-17039-0-88443900-1351694054.jpg

post-17039-0-85235900-1351693915.jpg

Muudetud kasutaja Marko Terasmaa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olete kohale jõudnud?

Marko, ma ei näinud sind eeldatavate kohtunike nimekirjas?

Palju Margusel kaal on?

Kohal jah, aga Margus jõuab eeldatavasti alles kolmapäeva hilisõhtul, Eesti aja järgi kell 6 hommikul.

Kuna MM-il kohtunike põuda ei ole, siis mina olen siin vaba mees. Ainuke kohtustus ongi Margust aidata (medalile :P )

Sellele vaatamata arutati kongressil ettepenekut, et IPF kehtestab kohtuniku puudumise trahvi 1000 eur , kui võistlejaid on üle kahe ühest riigist. Samuti teheti võistluste korraldajamaale panna kohustus olla võistlustel võljas 6 kohtunikuga, kellest vähemalt üks on naine. Õnneks see ettepanek hääletusel läbi ei läinud. Nii ei saakski Eesti midagi korraldada, sest on ju ainult üks kohtunik. :mellow: Küll aga võeti vastu otsus, et MM-i võistleja osalustasu tõuseb 30 eurolt 50-le.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida uut Kongressil veel otsustati?

Mis sai Low Cut särkidest? Milline team on uuel presidendil?

Milline on RAW spordi edasine suund?

Mida veel otsusati, hääletati?

Uus president on õige mees õigel kohal!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida uut Kongressil veel otsustati?

Mis sai Low Cut särkidest? Milline team on uuel presidendil?

Milline on RAW spordi edasine suund?

Mida veel otsusati, hääletati?

Uus president on õige mees õigel kohal!

Super Katana Low Cut jääb. Oli küll suur vaidlus, aga juhatus sellest ei taganenud. Väitlesid vastu. Tundus, et suursponsor Titanile taheti teha eeliseid, aga tegelikult olid juhatuse argumendid teised (materjali paksus oli sama mis eelmisel särgil jms.) No see lihtsalt minu subjektiivne arvamus.

Rawil tahetkse alustada esialgu vaikselt. Altpoolt ülespoole. Maailmameistreid ei hakata veel Rawis selgitama. Samuti ei tule ka Raw surumist kavasse. Küll aga tahetakse tehema hakata Raw karikavõistlusi ka noortele ja juunioridele. Mastersklass jääb esialgu välja. Eks mastereid ei pruugi jätkuda sellele võistlusele, sest enamus riigid ei toeta mastersite sporti rahaliselt. Teine asi on see, et ilma tugivarustuseta võivad mastersid end lõhkuda.

Venemaa ja Ukraina esindajad protestisid nende sportlaste ja alaliitude diskrimineerimise vastu. Diskrimineerimine pidi seisname nende vastu suunatud võistlusvälistes dopingukontrollides. Nõudsid, et oleks mingi tasakaal võrreldes teiste riikidega. Kardavad, et saavad jälle kogu riigile võistlemise keelu, sest käesoleval aastal on juba 4 ukrainlast ja 1 venelane vahele jäänud.

Venemaa liidu president olevat 4 aastat kõva dop vastast tööd teinud ja kõik sel perioodil kontrollitud sportlased olevat puhtad. 360 kontrolli olevat tehtud eelmisel aastal! Julgen siinkohal kahelda, arvates, et kontrollidega Venemaal võidakse manipuleerida. Ott oskab selle kohta ehk pikemalt rääkida.? Venemaa JT liidu president ütles, et miks nad küll on nii palju raha kulutanud- asjata!? Nii, kuidas asjata? Kui IPF saadab oma kulul kontrollid, saab ju korra majja just odavamalt!? Või mis? Kui IPF teeks Eesti sportlastele rohkem kontrolle, säästaks ju EJTL raha! Või saan ma valesti aru!?

Samas kui kodutöö oleks korralikult tehtud, ei tohiks ju selline vuntsidega naine üldse areenile pääseda, aga võistles ja vahele ta jäi.

Isa avaldasin IPF uuele presidendile toetust ja lootust, et sellekohane töö jätkuks ja sain temalt selle kohta ka kinnituse.

Eks ole ju varemgi Venemaa kulturistide peatreenerilt kuuldud, et eestlased on uroodid ja tahavad kulturismi hoopis välja suretada :D Selle koht on Eestis filmgi vändatud... Bonsuna, ehk teate? :D

post-17039-0-16006200-1351521818.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marko, aitäh uudiste eest!

Südamest loodan, et rahvusvahelise alaliidu senine dopingupoliitika jätkub. Tean, et uus president on ka tulihingeline dopinguvastase võitluse toetaja. See on hea.

Sellist hala ja nuttu Venemaa ja Ukraina (ja mõne teise) poolt olen ma varemgi kuulnud. Et justkui nemad ka võitlevad selle asjaga?!

Suheldes nende maade atleetitega ja seda ma teen pidevalt ma küll ei saa aru, et midagi sisuliselt muutunud oleks. Vahele ei tohi jääda. Lükkad sellega teised tankki ja kõik jäävad stipist ilma.

Ma usun, et me oleksime üliõnnelikud, kui me ei peaks ise oma dopkontrollide eest maksma. Selle raha saaks siis ju kuhugile mujale kulutada.

Aga nautige siis seal ilma ja olge reedeks vormis!! Ootame teilt midagi ilusat :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marko, aitäh uudiste eest!

Südamest loodan, et rahvusvahelise alaliidu senine dopingupoliitika jätkub. Tean, et uus president on ka tulihingeline dopinguvastase võitluse toetaja. See on hea.

Sellist hala ja nuttu Venemaa ja Ukraina (ja mõne teise) poolt olen ma varemgi kuulnud. Et justkui nemad ka võitlevad selle asjaga?!

Suheldes nende maade atleetitega ja seda ma teen pidevalt ma küll ei saa aru, et midagi sisuliselt muutunud oleks. Vahele ei tohi jääda. Lükkad sellega teised tankki ja kõik jäävad stipist ilma.

Ma usun, et me oleksime üliõnnelikud, kui me ei peaks ise oma dopkontrollide eest maksma. Selle raha saaks siis ju kuhugile mujale kulutada.

Aga nautige siis seal ilma ja olge reedeks vormis!! Ootame teilt midagi ilusat :)

Teema jätkuks vaatasin alaliitude tehtud raporteid. Ma ei saa aru, millest Venemaa esindaja rääkis. Eelmisel aastal jäi Venemaa jõutõstjaid vahele tervelt 17. Kus on nende jutus loogika? Või see peabki nii olema, et loogika lõppeb Eesti idapiiril?

http://www.powerlifting-ipf.com/fileadmin/data/Anti-Doping/national-doping-reports-2011.pdf

Tänan, Kaido! Püüame puhata ja reedel anda endast parima!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Super Katana Low Cut jääb. Oli küll suur vaidlus, aga juhatus sellest ei taganenud. Väitlesid vastu. Tundus, et suursponsor Titanile taheti teha eeliseid, aga tegelikult olid juhatuse argumendid teised (materjali paksus oli sama mis eelmisel särgil jms.) No see lihtsalt minu subjektiivne arvamus.

Rawil tahetkse alustada esialgu vaikselt. Altpoolt ülespoole. Maailmameistreid ei hakata veel Rawis selgitama. Samuti ei tule ka Raw surumist kavasse. Küll aga tahetakse tehema hakata Raw karikavõistlusi ka noortele ja juunioridele. Mastersklass jääb esialgu välja. Eks mastereid ei pruugi jätkuda sellele võistlusele, sest enamus riigid ei toeta mastersite sporti rahaliselt. Teine asi on see, et ilma tugivarustuseta võivad mastersid end lõhkuda.

Venemaa ja Ukraina esindajad protestisid nende sportlaste ja alaliitude diskrimineerimise vastu. Diskrimineerimine pidi seisname nende vastu suunatud võistlusvälistes dopingukontrollides. Nõudsid, et oleks mingi tasakaal võrreldes teiste riikidega. Kardavad, et saavad jälle kogu riigile võistlemise keelu, sest käesoleval aastal on juba 4 ukrainlast ja 1 venelane vahele jäänud.

Venemaa liidu president olevat 4 aastat kõva dop vastast tööd teinud ja kõik sel perioodil kontrollitud sportlased olevat puhtad. 360 kontrolli olevat tehtud eelmisel aastal! Julgen siinkohal kahelda, arvates, et kontrollidega Venemaal võidakse manipuleerida. Ott oskab selle kohta ehk pikemalt rääkida.? Venemaa JT liidu president ütles, et miks nad küll on nii palju raha kulutanud- asjata!? Nii, kuidas asjata? Kui IPF saadab oma kulul kontrollid, saab ju korra majja just odavamalt!? Või mis? Kui IPF teeks Eesti sportlastele rohkem kontrolle, säästaks ju EJTL raha! Või saan ma valesti aru!?

Samas kui kodutöö oleks korralikult tehtud, ei tohiks ju selline vuntsidega naine üldse areenile pääseda, aga võistles ja vahele ta jäi.

Isa avaldasin IPF uuele presidendile toetust ja lootust, et sellekohane töö jätkuks ja sain temalt selle kohta ka kinnituse.

Eks ole ju varemgi Venemaa kulturistide peatreenerilt kuuldud, et eestlased on uroodid ja tahavad kulturismi hoopis välja suretada :D Selle koht on Eestis filmgi vändatud... Bonsuna, ehk teate? :D

Ei tea, kuhu see spordiala tulevikus välja jõuab, kui dopingukontrollidele vähem rõhku hakata pöörama...

Tundub, et pildil on vist veel naisterahvast? võistleja naiste kategoorias.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea, kuhu see spordiala tulevikus välja jõuab, kui dopingukontrollidele vähem rõhku hakata pöörama...

Tundub, et pildil on vist veel naisterahvast? võistleja naiste kategoorias.

Just! Võistles Rootsis, esimesel Classic World Cup-il, kategoorias +84kg

http://www.powerlifting-ipf.com/fileadmin/data/results/2012/World-Cup_Classic/Women/scoresheet_w.htm

Muus mõttes, Eli, ei pea muretsema. IPF-i poliitika on õigel teel. Seda kinnitab ka see, et õige mees valiti uueks IPF-i presidendiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke vaatamis Teile. Eile käisin ka võistluspaigas mis asub minu hotellist 3,5km kaugusel. Osa võistlejaid elab veel kaugemal, aga ei ole hullu, bussid on pandud sõitma kogu päeva jooksul hotellide vahel.

Võistluspaik on uus ehitis ja konditsioneeritud õhuga. Head tingimused on loodud sportlaste vastuvõtuks. Tõesti tundub olema hea töö Puerto Rico korraldusmeeskonna poolt.

Vidoe heli natuke hakib, aga see võib olla üleslaadimise tingimustest, sest video laadis end peaaegu 5 tundi. Pidin teda kogu aeg valvama ja istuma hotelli lobbys.Mingi ettekujutuse video muidugi annab.

Mõne tunni pärast algab tehniline koosolek ja seejärel on ametlik avamine.

Kirjutamiseni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovin omalt poolt ka edu, Marguse vormist ei ole aimugi ,sest ta pikalt midagi kirjutanud ei ole, kuid peamine et on valmistuda saanud ja teeks tulemusi. Vähem sõnu ja rohkem tegusid... :D

See Venemaa dopinguvõitlus on sama jutt nagu Birma või Põhja - Korea liikumine demokraatia suunas.... :D Seal maal kahjuks puudub arusaam, et eksisteerib ka puhta spordi arusaam ja seda ükskõik mis spordialast rääkides. Ja see ei saagi sealt kuhugi kaduda, sest spordisüsteemis tegutsevatel inimestel puudub see arusaam, neid on kasvatatud teistmoodi ja palju oleks neilt oodata, et nad oma mõttemaailma muudaksid, sellisel juhul peaks kuskilt välja ilmuma "meiesuguseid hulle", kes suudavad veenda - ja ka sellisel juhul ei saada sust aru ,mis asja me ajame ja kuidas see ilma dopinguta ikka võimalik on....

Edu teile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks jah, Margus palju ei räägi,aga tegusid on teinud. Seda tõestavad kogusumma medalid euroopakatelt. MMilt on veel kogusumma medal puudu. Eks näis, sest viimaseid uudiseid vormist ka ei ole. Algraskusteks pidi minema 345/220/350 või midagi sellist.

Praegu tulin just avatseremoonialt ja homme hommikul läheb võistlemiseks. Eesti aja järgi kell 16.

Panen veel ühe lingi otsepildile koos tabeliga:

http://goodlift.info...onlineside.html

post-17039-0-99351600-1351558704.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marko, kui Gastoniga juhtud rääkima, siis võiks küsida, kas IPF/EPF kangi ja pingi ostmist toetada ei saa kuidagi?

Kui võimalus tekib, siis alles banketil. Gastoni järgnrvad päevad on väga tihedad, elame erinevates hotellides ka ja seetõttu ei trehva ka õhtuse õlleklaasi taga kokku.

Mis mind ega muretsema paneb, et orkaani tõttu ei pruugi Margus kohale jõudagi. Tal on homseks just piletid liinil Helsinki-NY-San Juan.

Igal juhul, aidake pöialt hoida, et lennud JFK lennuväljal taastuvad. Loodame.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui võimalus tekib, siis alles banketil. Gastoni järgnrvad päevad on väga tihedad, elame erinevates hotellides ka ja seetõttu ei trehva ka õhtuse õlleklaasi taga kokku.

Mis mind ega muretsema paneb, et orkaani tõttu ei pruugi Margus kohale jõudagi. Tal on homseks just piletid liinil Helsinki-NY-San Juan.

Igal juhul, aidake pöialt hoida, et lennud JFK lennuväljal taastuvad. Loodame.

Just mõtlesin sama, endal lend küll alles 5 nov. kuid hetkel on seal paras tohuvapohu ja jama oleks küll kui selle orkaani tõttu nüüd tulemus realiseerimata jääks... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kust sa vaatasid, ma peale cancelled lendude ei näinudki et seal üldse midagi lendaks....

Täna õhtuni on kõik lennud NY tühistatud. Kas midagi muutub homme? Mina kahtlen...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×