Jump to content
musi123

kaal ei lange , miks ?

Recommended Posts

no ma proovin . Kuna nüüd algab vaheaeg ei pea kooli toitu sööma :D

Hommik :

200 g tatrahelbe putru

klaas piima

Lõuna :

2 praemuna

200g kanafileed

100g hapukurki

klaas piima

Vahepala :

200g keedu brokkolit soolaga

Õhtusöök :

300g ahju porgand , kaalikas , tomat

3 tomatit soola pipraga

klaas õunamahla

Ma kogustes nii kindel pole , panin praegu nii silmajärgi umbes . aga kas selline oleks umbes normaalne siis ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma proovin . Kuna nüüd algab vaheaeg ei pea kooli toitu sööma :D

Hommik :

200 g tatrahelbe putru

klaas piima

Lõuna :

2 praemuna

200g kanafileed

100g hapukurki

klaas piima

Vahepala :

200g keedu brokkolit soolaga

Õhtusöök :

300g ahju porgand , kaalikas , tomat

3 tomatit soola pipraga

klaas õunamahla

Ma kogustes nii kindel pole , panin praegu nii silmajärgi umbes . aga kas selline oleks umbes normaalne siis ?

Ma soovitan sul mingi kalorilugemis app teleofni muretseda või netis kasutama hakata ja pidevalt toitu kirja panema.

Nt mina sain praegu nutridatas sinu menüü kokku Päeva jooksul saadud energia: 1120kcal

Mis on puhas nälgimine.

Minu kõige paksemal perioodil jäi mul natukene 100st kilost puudu ja esimesed 5 kilo kaotasin ma ilam trennita lihtsalt sellega, et ma hakkasin rohkem sööma (ja toitainete omavahlist protsenti jälgima), sest mu tüüpilised päevad olid enne nagu sul praegu. Seega iga krod kui mingit rämpsu sisse sõin pani keha selle kõik rasvana tallele, sest ta oli arvamusel, et mul on näljaperiood ja tuleb hoida kinni millest saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma kardangi seda , et tellin endale selle kava ja siis ei suuda seda jälgida. Kuna ega mul rahaliselt niiväga ka priisata pole . Üritan ikkagi kokku panna asjadest , mis on mul kodus juba olemas ning võtta maha asju mida siis söön igapäevaselt ning mida ma ei tohiks nagu ma aru saan .

Võtta siis nii , et kartulit pole soovitav süüa eksole , kui ma praegu õigesti olen aru saanud. Nisu toodetest siis peaksin eemaldama makaronid, nuudlid, kastmed . Nüüd ongi küsimus , kas ma riisi ja tatrahelbe putru tohiks süüa ? + lisan ka rohkem salateid ja juurvilju . Magusat peaks ka tarbima ainult puuvilja näol eks ?

Vaata, sa üritad ikka toite lahterdada. Tuleb aru saada, et ei ole toite mida peaks vältima, või toite mida peab tarbima. Kõik on sõltuvuses kogu menüüst ja aktiivsuse tasemest. Sinu jaoks on teema keeruline seega sa soovid jah/ei vastuseid saada, et oleks lihtsam asju majandada. Aga selline must-valge lähenemine pole pikemas plaanis jätkusuutlik.

Seega sul on valik, kas proovid ise õppida ja vaeva näha ning arvestama sellega, et läheb omajagu aega enne kui tekivad oskused ja teadmised, et kõike hästi paika saada - või kiirete tulemuste jaoks võtad ühendust treeneriga, kes juhendab.

Kiiresti

Hea Vorm

Omal jõul

Vali neist kaks. Kolmandat ei saa kui sul puudub vastav teadmistepagas. :)

Aga proovib sind siis veidi juhendada, kui nii kindlalt ise tahad pusida.

Alustame kaloraažist. Vähemalt 2000kcal päevas alustuseks.

Valke 2g kehakilo kohta, rasvu 1g kehakilo kohta. See teeb mingi 1200kcal, jättes 800kcal ülejäänuteks, mis võimaldaks süüa näiteks 200g süsivesikuid veel juurde. Toidu-allikatest vali täisväärtuslikke eelkõige. Lihad, kalad, munad, piimatooted, teraviljad, puu-juur-viljad. Sisaldused on pea alati pakendite peal, vaata poes ringi.

Kui inglise keelt mõistad siis:

Toitude sisaldusi leiad ka siit: http://nutritiondata.self.com/

Juhendeid toitumise paikasaamiseks siit:

http://forum.nostres.../topic,8.0.html

Kui sa ei tea, kas mingi toit on sinu jaoks sobilik siis lihtsalt küsi endalt - miks ta ei peaks sobima? Sa ütled "et kartulit pole soovitav süüa eksole" - aga kust sa seda võtad? Miks ei ole soovitav süüa? :)

Mõtle sügavalt iga punkti üle, miks üks või teine toit peaks või ei peaks olema su menüüs. Sa hetkel üritad navigeerida puhtalt kuulujuttude ja enda puuduliku teadmiste-pagasi näol. Teadmata täpselt mis põhjused ja seletused erinevate soovituste taga on. Pimesi midagi järgida on minu arust veidi tobe ning ikka ja alati tasub ise ka oma tegevusi mõista.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nii on tõesti raske asjast aru saada , kui üks räägib üht ja teine teist . ma arvan , et on inimesi , kes oma kogemuselt oskab samahästi aidata kui mõni kallis treener . http://tap.nutridata.ee/7 panin ka siia varasemalt oma toitumist kirja , minu päevane soovituslik energia kogus oli 2725kcal , minu arvates on see liiga suur .. esiteks ma ei saanud seda kunagi täis , alati jäi alla 2000 kcal . kartulit arvasin et pole kasulik süüa , kuna sisaldab palju süsivesikuid .

Muudetud kasutaja musi123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa ei tea, kas mingi toit on sinu jaoks sobilik siis lihtsalt küsi endalt - miks ta ei peaks sobima? Sa ütled "et kartulit pole soovitav süüa eksole" - aga kust sa seda võtad? Miks ei ole soovitav süüa? :)

Kartul on tõesti üks huvitav toiduaine, mis paljudele kaalulangetamisfaasis ei sobi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata, sa üritad ikka toite lahterdada. Tuleb aru saada, et ei ole toite mida peaks vältima, või toite mida peab tarbima.

Natuke ikka on, toidud mõjutavad tervist, käitumist, füüsilist aktiivsust ja isu erinevalt. Mõned eri inimestel erinevalt, mõned eri inimestel sarnaselt. Aga see on keeruline teema ja tahab pikka süvenemist ja katsetamist. Juhendamine teeb asja alati lihtsamaks, nii söömises kui trennis. Aga sageli mitte odavamaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nii on tõesti raske asjast aru saada , kui üks räägib üht ja teine teist . ma arvan , et on inimesi , kes oma kogemuselt oskab samahästi aidata kui mõni kallis treener . http://tap.nutridata.ee/7 panin ka siia varasemalt oma toitumist kirja , minu päevane soovituslik energia kogus oli 2725kcal , minu arvates on see liiga suur .. esiteks ma ei saanud seda kunagi täis , alati jäi alla 2000 kcal . kartulit arvasin et pole kasulik süüa , kuna sisaldab palju süsivesikuid .

Süsivesikud ei takista rasvade põletamist pikas plaanis, kui kaloraaž ja muud toitainete vahekorrad on õigesti paigas.

Ja nii naljakas, kui see ka pole siis paljud ei suudagi kaalus alla võtta kuna minevikus söödi liiga palju ning siis üritati kaali piirata nälgimisega, mis aga võib ainevahetusele paraja põntsu panna ning lõppkokkuvõttes kaal oluliselt alla ei lähe isegi madala kaloraaži juures, juurde tuleb aga kiiresti. Nii raske, kui see ka paljudele pole siis ainevahetuse normaliseerimiseks on vaja ka teinekord päris palju süüa, isegi kui oled ülekaalus. See võib alguses kaalu veelgi kergitada, aga lõppkokkuvõttes võib olla vajalik lüke.

Kartul on tõesti üks huvitav toiduaine, mis paljudele kaalulangetamisfaasis ei sobi.

Võimalik. Aga ma rääkisin muidugi üldisemas plaanis. Iga inimese spetsiifika on muidugi veidi erinev. Kui enne, kui oma keha nii täpselt ei tunne pole vaja arbitraalselt toite välja ka praakida. :)

Natuke ikka on, toidud mõjutavad tervist, käitumist, füüsilist aktiivsust ja isu erinevalt. Mõned eri inimestel erinevalt, mõned eri inimestel sarnaselt. Aga see on keeruline teema ja tahab pikka süvenemist ja katsetamist. Juhendamine teeb asja alati lihtsamaks, nii söömises kui trennis. Aga sageli mitte odavamaks :D

Jah, iga inimese spetsiifikat tuleb arvesse võtta. Ma pigem sihtisin sinnapoole, et pole mõtet universaalselt toite bännida lihtsalt naised saunas rääkisid juttude põhjal. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga , kui siin mõni nimetas mu toitumist nagu nälgimiseks .. kas peaksin siis nagu üle sööm , et kui kõht täis , peaks ikka sööma midagi ? et energi kogus ikka täis tuleks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga , kui siin mõni nimetas mu toitumist nagu nälgimiseks .. kas peaksin siis nagu üle sööm , et kui kõht täis , peaks ikka sööma midagi ? et energi kogus ikka täis tuleks ?

Kui leiad, et on raske süüa siis võta menüüsse kaloririkkamaid eineid ja miks mitte ka rohkem vedelaid toidukordi. Rohkem piima näiteks, segad puuvilju ja jäätist sisse ning blenderisse. Saad hunniku kaloreid ilma mureta.

Sööma pead vastavalt eesmärkidele. Sinu enda kõht ja isud ei ole enamasti täpne mõõdupuu mille alusel toitumist järgida. Ma võiksin päevas vabalt 6000kcal ka sisse ajada aga piirdun siiski 3.5k-ga. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oeh , see saab raske olema , ma ei oska üldse jälgida neid kalorsusi janii ..kui näiteks tuua praegu tänane menüüd , kas siin on piisavalt kaloerid ?

Hommik :

2 musta leiba juusuviiluga

klaas piima

Lõuna :

Sealihastrogonov, keedukartul, salat 175/445 g

Mahlajook 220 g

Leib 25 g

Vahepala :

3 shokolaadi küpsist

klaas piima

Õhtusöök :

200 g brokkoleid 2 viilu juustuga

2 klaasi vett .

Käisin ka täna jooksmas enne õhtusööki , 8 km , 55 min .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et sa lihtsalt ei viitsi end aidata.

Siin lehel on tööriistada all kalori-arvuti ning andsin sulle ka lingi teisele veebilehele kust neid teada saad. Samuti eeldan, et su toit tuleb siiski pakendidest kus samuti kogu info kirjas. Kui sa ei viitsi vaeva näha siis ära looda, et keegi teine ka sinu eest seda teeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et sa lihtsalt ei viitsi end aidata.

Siin lehel on tööriistada all kalori-arvuti ning andsin sulle ka lingi teisele veebilehele kust neid teada saad. Samuti eeldan, et su toit tuleb siiski pakendidest kus samuti kogu info kirjas. Kui sa ei viitsi vaeva näha siis ära looda, et keegi teine ka sinu eest seda teeb.

Käisin seal veebilehel . aga kuidas ma arvutan seda , et kui on pandud kalorsus 100g kohta , aga oletama ,et ma võtan sealt aind 1tk vms , ega ma ju ei loe mitu neid seal pakendis on , kui on palju vms .. ma tean jah , et ma algaja ja värki , püüangi asjadest ju võimalikult palju aru saada , nii nagu nad on , ma olen väga palju uurind . ei tasu nii tõre ka olla . Liigun ma palju , enda arvates küll vähemalt .

Muudetud kasutaja musi123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Vaatasin kõigepealt huvi pärast sinu baasainevahetuseks vajaliku kalorihulga kehalise aktiivsusega "väga aktiivne" sellisel lehel nagu http://www.struktuur...al.php#results. Seda sinu esimese postituse põhjal.

Tulemuseks:

Baasainevahetus 1540 kcal

Tervislik energiahulk kaalu hoidmiseks 2660 kcal

Tervislik energiahulk kehakaalu langetamiseks

Nädal 1: 2290 (-14%)

Nädal 2: 2170 (-18%)

Nädal 3: 2080 (-22%)

Nädal 4: 2010 (-24%)

Seejärel lõin pärast amsperis sinu eespool antud kolmapäevase toidu sisse niimoodi:

Screen_shot_2012-10-20_at_3.23.17_AM.png

ja menüü analüüsi amsper.ee-st panin pdf-na failiga postitusse.

Toitun tervislikult 3-4 korda päevas . Trenni teen ka , nimelt 4-5 korda nädalas jooksmas , 1 kord zumba , 1 kord jooga , 1 kord jõusaalis ning peaaegu iga õhtu kõndimas + õhtused kõhulihased .

Kui need andmed õiged on, sest võisin vabalt eksida kuskil, siis mul on tunne, et ainevahetuses on probleem. Ma ei ole kindlasti toitumisspetsialist ning minu teadmised on piiratud, aga mul on tunne, et probleem on selles, et su organism pigem proovib kõike mis võimalik salvestada. Ma isegi julgeks arvata, et sa teed liiga palju trenni, eriti sellise kaloraazi juures. Kõigi nende teoreetiliste andmete juures tuleb kindlasti arvestada, et iga inimene on indiviid ja mis võib sobida üldsusele, ei pruugi olla sulle.

Ma ei nõustu teistega koolitoidu suhtes ning usun, et see võib vabalt püsida. Tõsiasi on see, et selles vanuses võib olla teistel raske mõista ning milleks tekitada probleeme. Koolitoitu süüakse nagunii enamasti 11:30-12:30 vahel niisiis ülejäänud normaalse toitumisega ei tohiks see küll õhtuks midagi mõjutada ning ega see koolitoit ei võrdu magusad saiakesed. Neli kartulit ning hakkkotlet vms ei ole kindlasti kõikide murede põhjus. Võid vabalt ka koolis jälgida märkamatult, paluda vähem kartulit ja ilma kastmeta, morsi asemel piima/keefiri juua jne.

Hommikul võid julgelt süüa rohkem kui 2 musta leiba juustuviiluga. Hommikusöök on päeva tähtsaim osa. Sa paned oma organismi käima pärast mitmetunnist vaikeolekut. Vahepalaks enne koolilõunat söö nt üks maitsestamata jogurtit banaanitükkidega. Siis tuleb koolilõuna. Kui jõuad koju söö kohupiima ja hammusta sinna üks õun kõrvale, või tee omale maitsev cesari salat ja söö üks küpsis peale. Siis lähed trenni ja peale trenni oleks vaja kindlasti süsivesikuid ja valku, nt joo 300ml mahla ja söö kodujuustu mõnisada grammi. Seda selleks, et su lihased saaksid kohe taastuma hakata ja järgmine päev ka jõuaksid. Õhtusöögiks lisa brokkoli kõrvale lisaks veel 125g kana ja miks ka mitte natuke salatikastet. Proovi ka ise olla loov, võid lõunal ka teha nagu Archangel ütles puuviljade ja marjadega, piima ja jäätist blenderis kokteili. Väga maitsev!

Idee on selles, et kui sa sööd tihedasti ja regulaarselt, siis organism nö ei muretse toidu pärast ja ainevahetus kiireneb. Samuti ei pea sa kõike hakkama tegema päeva pealt. Anna kehale harjumisaega, alusta hommikusöögist ja siis tasapisi. See on nagu treeninguga, su keha harjub. Just nagu sa ütled, et sa ei taha ning pole isu, see muutub toitumist muutes. Nt. mina sõin vanasti hommikuks kaks väheandvat võileiba, nüüd hommikul kui ärkan, võikski sööma jääda.

Ütlen veel, et ära muretse enda kaalu pärast kogu aeg. Tihtipeale on ka kaalulangetuse mittetoimimine inimese peas kinni. Tekib stress, süüakse veel vähem, see süvendab seda, füüsiline suur koormus jne. Paljud siinsed foorumlased tegelikuses vaatavad üldse rohkem peeglisse, kuidas seal tundub, kas on muutusi, kui käivad kaalu peal. Normaalse ja terve inimese ainevahetusega võib su kaal nagunii kõikuda 2-3kg mõne päeva jooksul. See oleneb nii palju mida sa söönud oled, nt sööd soolast või rohkem süsivesikuid hoiab keha rohkem vett endas, kaal ka kõrgem. Proovi vähem kaalunumbrile mõelda. Loe veel teiste soovitusi ja uuri ise. Hakkad praegu õppima, varsti saad targaks ja hakkad teisi aitama. Kokkuvõttes moodustad kõikidest teadmistest ikka oma süsteemi.

Loodan, et oli kasu!

menüüanalüüs.pdf

Muudetud kasutaja Zuulu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin seal veebilehel . aga kuidas ma arvutan seda , et kui on pandud kalorsus 100g kohta , aga oletama ,et ma võtan sealt aind 1tk vms , ega ma ju ei loe mitu neid seal pakendis on , kui on palju vms .. ma tean jah , et ma algaja ja värki , püüangi asjadest ju võimalikult palju aru saada , nii nagu nad on , ma olen väga palju uurind . ei tasu nii tõre ka olla . Liigun ma palju , enda arvates küll vähemalt .

Seda just peadki hakkama tegema, et loed palju sul neid karbis on ja arvutad kaalu välja

Ja siis muretsed koju nt toidukaalu kokkamiste jaoks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui need andmed õiged on, sest võisin vabalt eksida kuskil, siis mul on tunne, et ainevahetuses on probleem. Ma ei ole kindlasti toitumisspetsialist ning minu teadmised on piiratud, aga mul on tunne, et probleem on selles, et su organism pigem proovib kõike mis võimalik salvestada. Ma isegi julgeks arvata, et sa teed liiga palju trenni, eriti sellise kaloraazi juures. Kõigi nende teoreetiliste andmete juures tuleb kindlasti arvestada, et iga inimene on indiviid ja mis võib sobida üldsusele, ei pruugi olla sulle.

Ega mul ei ole küll väga kiire ainevahetus , see on ilmselt ma arvan ka natuke keenide põhjal . Mu isa ja enamus isa suguvõsas olevad naised on ikka väga suured, ja ma üritangi võimalikult palju tööd teha , et ma kunagi selliseks ei muutuks .

Hommikul võid julgelt süüa rohkem kui 2 musta leiba juustuviiluga. Hommikusöök on päeva tähtsaim osa. Sa paned oma organismi käima pärast mitmetunnist vaikeolekut. Vahepalaks enne koolilõunat söö nt üks maitsestamata jogurtit banaanitükkidega. Siis tuleb koolilõuna. Kui jõuad koju söö kohupiima ja hammusta sinna üks õun kõrvale, või tee omale maitsev cesari salat ja söö üks küpsis peale. Siis lähed trenni ja peale trenni oleks vaja kindlasti süsivesikuid ja valku, nt joo 300ml mahla ja söö kodujuustu mõnisada grammi. Seda selleks, et su lihased saaksid kohe taastuma hakata ja järgmine päev ka jõuaksid. Õhtusöögiks lisa brokkoli kõrvale lisaks veel 125g kana ja miks ka mitte natuke salatikastet. Proovi ka ise olla loov, võid lõunal ka teha nagu Archangel ütles puuviljade ja marjadega, piima ja jäätist blenderis kokteili. Väga maitsev!

Hommikuti , pole mul väga palju aega , olen suhteliselt hiline ärkaja , ja seega lähengi alati lihtsat vastupanuteed , et võtan müsli , panen piima peale ja ongi valmis , kiire lahendus . Aga need näited mis tõite on väga aitavad , nüüd tean kuidas täpsemalt millal ja kuna mida süüa .varem arvasin alati ,et peale trenni pole enam kasulik süüa , kui siis ainult mõni porgand v juurvili kui kõht väga tühi . Igatahes , tänud selle postituse eest , aitas väga :)

Muudetud kasutaja musi123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Kui need andmed õiged on, sest võisin vabalt eksida kuskil, siis mul on tunne, et ainevahetuses on probleem. Ma ei ole kindlasti toitumisspetsialist ning minu teadmised on piiratud, aga mul on tunne, et probleem on selles, et su organism pigem proovib kõike mis võimalik salvestada. Ma isegi julgeks arvata, et sa teed liiga palju trenni, eriti sellise kaloraazi juures. Kõigi nende teoreetiliste andmete juures tuleb kindlasti arvestada, et iga inimene on indiviid ja mis võib sobida üldsusele, ei pruugi olla sulle.

Ainevahetus auku aetud. Kaloraaž liiga madal sellise vanuse, kaalu ja treeningkoormuse juures. Keha tunneb ohtu elule ja tervisele ning hoiab kõigest jõust seda kinni, mis juba on. Trenn pole otseselt probleemiks, sest trenn on hea - probleem on selles, et trennis kulutatud energiat ei taastata ning kehale vajalikke toitaineid ei anta, et areneda. Kui need punktid paika saab siis paraneb ka lihasmass, hakkab langema rasvamass ning kõik liigub paremuse poole.

Ma ei nõustu teistega koolitoidu suhtes ning usun, et see võib vabalt püsida. Tõsiasi on see, et selles vanuses võib olla teistel raske mõista ning milleks tekitada probleeme. Koolitoitu süüakse nagunii enamasti 11:30-12:30 vahel niisiis ülejäänud normaalse toitumisega ei tohiks see küll õhtuks midagi mõjutada ning ega see koolitoit ei võrdu magusad saiakesed. Neli kartulit ning hakkkotlet vms ei ole kindlasti kõikide murede põhjus. Võid vabalt ka koolis jälgida märkamatult, paluda vähem kartulit ja ilma kastmeta, morsi asemel piima/keefiri juua jne.

Jah, koolitoit pole probleem IMO. Ei kujuta küll ette, et mis imeasju seal pakutama peaks, mis kuidagi vormi saamist takistaks.

Hommikul võid julgelt süüa rohkem kui 2 musta leiba juustuviiluga. Hommikusöök on päeva tähtsaim osa. Sa paned oma organismi käima pärast mitmetunnist vaikeolekut.

Sellega päris ei nõustuks. Ma jätaks selle isiklike eelistuste alla, sest mina näiteks ning ka paljud teised tunnevad end nii vaimselt, füüsiliselt kui ka emotsionaalselt paremini, kui puudub traditsionooline hommikusöök peale ärkamist. Puudu-olev toit kompenseeritakse hiljemate einetega.

Vahepalaks enne koolilõunat söö nt üks maitsestamata jogurtit banaanitükkidega. Siis tuleb koolilõuna. Kui jõuad koju söö kohupiima ja hammusta sinna üks õun kõrvale, või tee omale maitsev cesari salat ja söö üks küpsis peale. Siis lähed trenni ja peale trenni oleks vaja kindlasti süsivesikuid ja valku, nt joo 300ml mahla ja söö kodujuustu mõnisada grammi. Seda selleks, et su lihased saaksid kohe taastuma hakata ja järgmine päev ka jõuaksid. Õhtusöögiks lisa brokkoli kõrvale lisaks veel 125g kana ja miks ka mitte natuke salatikastet. Proovi ka ise olla loov, võid lõunal ka teha nagu Archangel ütles puuviljade ja marjadega, piima ja jäätist blenderis kokteili. Väga maitsev!

Peale trenni eine võib asendada näiteks enne trenni ajale hoopis kui soovi on. Ideeliselt oleks IMO isegi parem, kui juba trenni tehes on organism rikastatud toitainetega, selle asemel, et oodata tunde peale trenni enne kui toitaineid kohale tiksuma hakkab. Kui enne trenni süüa siis on kindel laks, et trenni aja ning mõnda aega ka peale trenni on vajadused kaetud ning saab rahuga koju jõudes vaikselt uut einet valmistama hakata. :)

Idee on selles, et kui sa sööd tihedasti ja regulaarselt, siis organism nö ei muretse toidu pärast ja ainevahetus kiireneb.

See on tegelikult müüt. Keha ei reageeri nii paaritunniste vahede peale. Ainevahetuse suuremad muudatused toitumise sagedusest tekivad ikkagist päevade jooksul.

Samuti ei pea sa kõike hakkama tegema päeva pealt. Anna kehale harjumisaega, alusta hommikusöögist ja siis tasapisi. See on nagu treeninguga, su keha harjub. Just nagu sa ütled, et sa ei taha ning pole isu, see muutub toitumist muutes. Nt. mina sõin vanasti hommikuks kaks väheandvat võileiba, nüüd hommikul kui ärkan, võikski sööma jääda.

Jah keha harjub. Muidugi pole vaja end lõputult piinata. Kui ei sobi süüa ja ei meeldi ärgates pugida ühegi valemiga siis ei ole mõtet ka pressida kuna mingit kasu sellest tõusta niikuinii ei pruugi. Võib, aga ei pruugi.

Ütlen veel, et ära muretse enda kaalu pärast kogu aeg. Tihtipeale on ka kaalulangetuse mittetoimimine inimese peas kinni. Tekib stress, süüakse veel vähem, see süvendab seda, füüsiline suur koormus jne. Paljud siinsed foorumlased tegelikuses vaatavad üldse rohkem peeglisse, kuidas seal tundub, kas on muutusi, kui käivad kaalu peal. Normaalse ja terve inimese ainevahetusega võib su kaal nagunii kõikuda 2-3kg mõne päeva jooksul. See oleneb nii palju mida sa söönud oled, nt sööd soolast või rohkem süsivesikuid hoiab keha rohkem vett endas, kaal ka kõrgem. Proovi vähem kaalunumbrile mõelda. Loe veel teiste soovitusi ja uuri ise. Hakkad praegu õppima, varsti saad targaks ja hakkad teisi aitama. Kokkuvõttes moodustad kõikidest teadmistest ikka oma süsteemi.

Loodan, et oli kasu!

Nii on. :)

Ega mul ei ole küll väga kiire ainevahetus , see on ilmselt ma arvan ka natuke keenide põhjal . Mu isa ja enamus isa suguvõsas olevad naised on ikka väga suured, ja ma üritangi võimalikult palju tööd teha , et ma kunagi selliseks ei muutuks .

Hommikuti , pole mul väga palju aega , olen suhteliselt hiline ärkaja , ja seega lähengi alati lihtsat vastupanuteed , et võtan müsli , panen piima peale ja ongi valmis , kiire lahendus . Aga need näited mis tõite on väga aitavad , nüüd tean kuidas täpsemalt millal ja kuna mida süüa .varem arvasin alati ,et peale trenni pole enam kasulik süüa , kui siis ainult mõni porgand v juurvili kui kõht väga tühi . Igatahes , tänud selle postituse eest , aitas väga :)

Geenid on faktor aga liiga tihti tuuakse seda ka endale vabanduseks. Sama tõenäoline on, et kõik sinu Isa poolses suguvõsas on lihtsalt laisad sellest suhtes, et ei peeta füüsilisest aktiivsusest piisavalt lugu ja/või ei huvita oma väljanägemine ja süüakse lihtsalt lõdvalt end liigselt üle.

Peale trenni on siiski vajalik süüa. Mööndustega võid seda mitte teha, aga sel juhul peaksid sööma korralikult enne trenni. Mitte mingi juurikas vaid näiteks korralik käntsakas liha kartulitega. See oleks väga kümpi minu meelest trenni-aegade ümber.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni eine võib asendada näiteks enne trenni ajale hoopis kui soovi on. Ideeliselt oleks IMO isegi parem, kui juba trenni tehes on organism rikastatud toitainetega, selle asemel, et oodata tunde peale trenni enne kui toitaineid kohale tiksuma hakkab. Kui enne trenni süüa siis on kindel laks, et trenni aja ning mõnda aega ka peale trenni on vajadused kaetud ning saab rahuga koju jõudes vaikselt uut einet valmistama hakata. :)

Peale trenni on siiski vajalik süüa. Mööndustega võid seda mitte teha, aga sel juhul peaksid sööma korralikult enne trenni. Mitte mingi juurikas vaid näiteks korralik käntsakas liha kartulitega. See oleks väga kümpi minu meelest trenni-aegade ümber.

Ja kui kaua enne trenni tuleks süüa käntsakas liha kartulitega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega mul ei ole küll väga kiire ainevahetus , see on ilmselt ma arvan ka natuke keenide põhjal . Mu isa ja enamus isa suguvõsas olevad naised on ikka väga suured, ja ma üritangi võimalikult palju tööd teha , et ma kunagi selliseks ei muutuks .

Hommikuti , pole mul väga palju aega , olen suhteliselt hiline ärkaja , ja seega lähengi alati lihtsat vastupanuteed , et võtan müsli , panen piima peale ja ongi valmis , kiire lahendus . Aga need näited mis tõite on väga aitavad , nüüd tean kuidas täpsemalt millal ja kuna mida süüa .varem arvasin alati ,et peale trenni pole enam kasulik süüa , kui siis ainult mõni porgand v juurvili kui kõht väga tühi . Igatahes , tänud selle postituse eest , aitas väga :)

Ärkamise aeg on ka treenitav varasemaks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

on küll jah treenitav , aga kuidagi on nii , et mul lihtsalt ei tule õhtuti und ja hommikuti ärkamine raskendatud ja päeval tuleb uni . eks see lihtsalt praegu suvega sisse harjunud .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kui kaua enne trenni tuleks süüa käntsakas liha kartulitega?

No eks ta üks jube katsetamise asi ole ning sõltub sellest, kui palju vaja või soov süüa on ning kuidas see trenni mõjutab, kui pikk on trenn ja milline toiduplaan trennijärgselt. Niisama pole mõtet numbreid väga välja visata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No eks ta üks jube katsetamise asi ole ning sõltub sellest, kui palju vaja või soov süüa on ning kuidas see trenni mõjutab, kui pikk on trenn ja milline toiduplaan trennijärgselt. Niisama pole mõtet numbreid väga välja visata.

Ma kohe tahaks näha seda katsetamist. :)

Liha seedimiseks kulub 4 - 5 tundi, lisaks imendumine peensooles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kohe tahaks näha seda katsetamist. :)

Liha seedimiseks kulub 4 - 5 tundi, lisaks imendumine peensooles.

Jah, aga toitained hakkavad juba tunduvalt varem imenduma. See, kas aktiivne seedeprotsess segab inimesel trenni teha või mitte, on väga subjektiivne. Mõni võib kõhu täis toppida ja lammutada nagu segane. Mõni teine sööb ühe banaani ja ei viitsi trennis ketast ka liigutada. :D

Aga üldiselt ma mõtlesingi, et selline korralik lihatükk kartulitega enne trenni oleks suht ideaalne. Trenni ajal juba veri aminohapete ja suhkrutega rikastatud ning see protsess jätkub arvatavasti veel tunde peale trenni, varustades pidevalt keha uute toitainetega. Elimineerides vajaduse tõmmelda muude toitudega. Määravaks saabki just see, et kuidas enesetunne on. Kaua keegi vajab seedimiseks, et trennis end hästi tunda.

Üldiselt tundub see aeg sinna 1-2h kanti olevat. Aga mida suurem eine seda kauem tavaliselt oodata soovitakse. Üldjuhul väga täis kõhuga trenni teha ei taheta.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina näiteks täis kõhuga trenni eriti teha ei saa , sest enamus trennist on igatikeha liigutav ja siis tunnen kuidas toit hakkab üles tulema , igatahes on väga ebamugav , jooksmisega vahest kaasneb ka pistmine .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×